MEDIA DROID MT7001

mactuning

MEDIA DROID MT7001

Post autor: mactuning »

Witam wszystkich.
Stałem się właścicielem Media Droid MT7001 ale nie potrafię podłączyć go do starego TV CRT. W urządzeniu jest wyjście YPbPr a w telewizorze CVBS A/V lub SCART. Pomocy jak to zrobić. Może przez jakiś amplituner lub inne urządzenie. Wiem, że są urządzenia do konwersji ale ceny powalają.
Proszę o sugestie lub pomysły.
Pozdrawiam !!! :D

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: Problem: Połączenie Component YPbPr z wej. Composite A/V

Post autor: Kpc21 »

Jest coś takiego:
http://satkurier.pl/news/50960/nvision- ... do-sd.html

Można kupić za 350 zł.

mactuning

Re: MEDIA DROID MT7001

Post autor: mactuning »

Dzięki ale właśnie cena jest nie do zaakceptowania. Zastanawiam się dlaczego w specyfikacji producenta jest CVBS a fizyczne nie ma. Za to w niższym modelu MT7002 jest.

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: MEDIA DROID MT7001

Post autor: Kpc21 »

Może da się go przełączyć, aby na jednym z chinchy od componentu pojawił się CVBS, ewentualnie RGB? Grzebałeś w ustawieniach?

Producent tego odtwarzacza nie przewidział, że ktoś go będzie używać z telewizorem starego typu. Co jest dość dziwne, bo nowe telewizory często mają wbudowane funkcje multimedialne. Stare nie - i przy tym cały czas w większości przypadków mają najwyżej eurozłącze.

mactuning

Re: MEDIA DROID MT7001

Post autor: mactuning »

W instrukcji nic nie ma. Możliwe, że jest coś w ustawieniach ale bez wizji trudno to sprawdzić. Też uważam, że jak się ma TV z TV Smart to tego typu odtwarzacz jest nie potrzebny.

mactuning

Re: MEDIA DROID MT7001

Post autor: mactuning »

Wiem, że są przejściówki USB na Composite A/V pod kompa. Wiem również, że służą do zgrywania materiału ale nie wiem czy działa w drugą stronę a tym bardziej pod Android. Może ktoś z Was jest bardziej rozeznany i może to rozwiąże mój problem. Piszcie proszę !!!

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: MEDIA DROID MT7001

Post autor: Kpc21 »

Przejściówka USB na kompozyt? To karta graficzna, a nie żadna przejściówka.

Jeśli ten Media Droid nie ma USB-host, to nie ma szans. Jeśli ma - szanse są, ale niewielkie i nie będzie to proste.

Jeśli masz w monitorze wejście DVI, to załatw sobie skądś kabelek HDMI-DVI, uda ci się dobrać do ustawień.

Ja bym z tym się wybrał na jakieś forum związane z Androidem, przy czym najlepiej na jakieś międzynarodowe.

Janeczek

Re: MEDIA DROID MT7001

Post autor: Janeczek »

U mnie w MT7002 jest normalne wyjście video po chinch-u. Próbowałeś różnych kombinacji z chinchami ? Na żadnym z nich nie uzyskałeś obrazu ?

mactuning

Re: MEDIA DROID MT7001

Post autor: mactuning »

Próbowałem i nic. Może faktycznie można programowo to przestawić ale nie mam jak tego sprawdzić. Myślałem też o urządzeniu USB Grabber ale on służy do zgrywania do kompa a w raczej nie w drugą stronę.

aldur

Re: MEDIA DROID MT7001

Post autor: aldur »

pisz z zapytaniem do serwisu ;)

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: MEDIA DROID MT7001

Post autor: Maniek99 »

W instrukcji niby jest mowa, że pilot ma przycisk umożliwiający włączenie CVBS.
Ale nie piszą na którym złączu.

mactuning

Re: MEDIA DROID MT7001

Post autor: mactuning »

Dzięki, już wiem. Trzeba podłączyć pod zielone RCA. Ale problem jest, że mam bliźniaczy model NOT ONLY a on ma zamiast pilota klawiaturę Qwerty a na niej brak klawisza CVBS.

Janeczek

Re: MEDIA DROID MT7001

Post autor: Janeczek »

No to teraz masz problem ;) Trzeba było brać MT z pilotem :P

mactuning

Re: MEDIA DROID MT7001

Post autor: mactuning »

Problem został rozwiązany przez pilota uniwersalnego, którego nauczyłem funkcji CVBS z pilota od MT7001.

Zablokowany