HYUNDAI MBox TR11

Masterjam

Hyundai TR11

Post autor: Masterjam »

Witam
Szukałem poprzez forum odtwarzacza z dekodowaniem dts oraz tunerem dvb-t i czy ktoś miał do czynienie lub słyszał cos dobrego na temat tego odtwarzacza http://x-storm.pl/opis/1656262/hyundai- ... ialny.html

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

HYUNDAI MBox TR11

Post autor: Kowa1 »

http://www.hyundaimbox.pl/mBox_K3-TR11.html

Ten sprzęt pojawiał się na Emitelu w ogólnych wątkach ale nie miał własnego dedykowanego wątku - moim zdaniem to błąd bo sprzęt chociaż nietani to warty uwagi ze względu na możliwości:
* Złącze HDMI (v1.3a) z sygnałem do 1080p (1920x1080 60Hz), obsługa trybu 24p
* Wybudowany tuner DVB-T, obsługujący kodowanie MPEG2 oraz MPEG4 dla SD i HD
* Funkcja nagrywania sygnału z tunera TV oraz ze źródeł zewnętrznych przez złącze AV IN (CVBS)
* Dostępna funkcja programowania nagrywania oraz funkcja Timeshift - oglądania programów z przesunięciem w czasie
* Kolorowy ekran LCD TFT (2") na froncie, pozwalający na pełną nawigację po plikach i uruchamianie odtwarzania bez podglądu menu na ekranie TV
* Cyfrowe koaksjalne oraz optyczne wyjścia audio
* Obsługa wielokanałowych formatów audio AC3 (DolbyDigtal), DTS
* Wbudowane dekodery formatów Audio HD (DTS-MA, DTS-HR, Dolby TrueHD oraz DolbyDigital Plus)
* Wielokanałowe odtwarzanie formatów Audio HD po konwersji (downmix) do tradycyjnych formatów DTS i AC3
* Złącze sieci Ethernet (RJ45, 100MBit), opcjonalny adapter WiFi 802.11bgn
* Dostęp do internetowych serwisów YouTube, Picasa, Flickr, Yahoo Weather (pogoda), kanałów informacyjnych RSS
* Możliwość doinstalowania własnych polskich serwisów internetowych (zobacz szczegóły)
* Opcja odtwarzania internetowych stacji radiowych (obsługa plików PLS)
* Wbudowane serwery Samba i FTP udostępniające dysk oraz pamięci USB
* Wbudowany klient BitTorrent do pobierania plików z internetu
* 2 złącza host USB 2.0, do podłączania zewnętrznych pamięci i dysków USB oraz karty WiFi
* Opcja montażu dysku wewnętrznego (3.5" SATA) o pojemności do 2000GB
* Odtwarzanie wideo w HD w formatach MPEG2 (TS/PS), MPEG4 (w tym H264, AVCHD), WMV i innych, obsługa MKV oraz obrazów ISO płyt DVD i BluRay
* Obsługa napisów do filmów, z plików zewnętrznych, wbudowanych w MKV, DVD (ISO/IFO), M2TS (PGS). Obsługa napisów z plików TXT
* Obsługa playlist M3U
* Funkcja AutoPlay dla plików wideo
* Wielojęzyczne menu obejmuje język polski, obsługa polskich znaków w napisach do filmów


Kto słyszał, widział, ma niech napisze.

Szczególnie warta uwagi funkcja/możliwość: Funkcja nagrywania sygnału z tunera TV oraz ze źródeł zewnętrznych przez złącze AV IN (CVBS); Czyli cyfryzowania z innych nośników ( Taśm VHS ) lub nagrywanie z kamerek video.
Oraz połączenie Lan z komputerem.

Aż dziw że nikt się tym bardziej nie zainteresował czyżby już tak jesteśmy zubożeni finansowo/intelektualnie - w wypadku tego sprzętu obie opcje możliwe = niedostateczne finanse lub możliwość docenienia jego walorów.

rsms

Re: HYUNDAI MBox TR11

Post autor: rsms »

Interesował, interesował :D
No ale wszystko zależy co dla kogo jest priorytetem. Niewątpliwym walorem tego urządzenia są możliwości nagrywania. Cechami wyróżniającymi w jakiś sposób serwer samba i FTP oraz klient BitTorrent, no ale myślę że małej ilości osób niezbędny.
A reszta, np.:
* Dostęp do internetowych serwisów YouTube, Picasa, Flickr, Yahoo Weather (pogoda), kanałów informacyjnych RSS
* Możliwość doinstalowania własnych polskich serwisów internetowych (zobacz szczegóły)
* Opcja montażu dysku wewnętrznego (3.5" SATA) o pojemności do 2000GB
Przy obecnych cenach i pojemnościach dysków zewnętrznych możliwość montażu dysku wewnętrznego ma raczej małe znaczenie, a jeśli już to dla mało kogo.
Dostęp do serwisów ma wiele innych urządzeń, a możliwość doinstalowania w tym urządzeniu wydaję się być bardzo dyskusyjna.
A w praktycznie takiej samej cenie (różnicy ok 100zł przy takiej cenie nie uznaję za znaczącą różnicę :D ) można kupić np. odtwarzacz Blu-ray Samsunga który funkcje internetowe ma rozwijane przez firmę, płyty Blu-ray można odtwarzać bezpośrednio z płyt a nie bawić się w obrazy, no i w dodatku jest 3D :D

Pasikonik

Re: HYUNDAI MBox TR11

Post autor: Pasikonik »

Mam Hyundai R600 od ponad roku i według mnie jest bardzo fajnym urządzeniem.
Używam bardzo często. Bluray-a też posiadam i większość czasu stoi wyłączony.
Po prostu zależy kto co będzie robił. Bluray jak na razie większość czasu robi za ozdobę.
Płyty drogie, 3D to zabawka, owszem fajna sprawa, na początku robi wrażenie, ale na dłuższą metę jakoś mnie męczy, pomimo tego, ze oglądam w bardzo dobrej technologii pasywnej LG.

Hyundai ma swoje wady, ale zalet jest mnóstwo.
Troszeczkę głośny jest podczas wyciszenia dźwięku (wentylatorek + dysk razem trochę buczą) ale gdy oglądam film wystarczy zrobić trochę głośniej i problemu nie ma.
Interface jest trochę ubogi, to mogliby poprawić programowo, wprawdzie support jest i od czasu do czasu wychodzą nowe softy, aczkolwiek tego jeszcze nie poprawili.
Poza tym to jest prawdziwa multimedialna maszyna, łyka wszystko co zapodasz, zarówno MKV z bardzo wysokim bitrate jak i RMVB z bardzo niskim. Mój odtwarza dosłownie WSZYSTKO. To jest imponująca sprawa.
Jest podłączony do rutera poprzez LAN, dysk jest widoczny w otoczeniu sieciowym, można sobie przerzucać pliki z kompa do Hyundaia i w drugą stronę także (ma wbudowaną funkcję zarządzania zasobami). Do tego są inne funkcje nagrywania oraz bittorent, ale tego nie używałem, więc się nie wypowiadam.
Mam w środku dysk 1TB i całą bibliotekę zdjęć, filmów, muzyki.
Dla mnie osobiście sprzęt jest mocny. Ma swoje wady, może nie wygląda najlepiej, ale w możliwościach i zastosowaniu miażdży bluraya.
Zależy kto czego oczekuje od sprzętu.
Dla zwykłego kowalskiego, nieobeznanego w ustawieniach rutera, sieci i innych podobnych zagadnieniach bluray może wydać się także dobrym rozwiązaniem.

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: HYUNDAI MBox TR11

Post autor: Kowa1 »

Ponieważ admin forum Jarosław Bałuka nie rozpoznał ( teoretycznie - uważam że powodem usunięcia postu było zupełnie co innego ) mojej poetyckiej formy i usunął post pod pretekstem wulgarności i agresywności powtarzam fragment postu bez teoretycznie wątpliwej treści.

Mnie najbardziej nęci nagrywanie ze źródeł zewnętrznych bo można, po odpowiednim przystosowaniu, odpowiednie wyjścia ze SCART=EURO ( a może i HDMI ), nagrywać z tunerów kodowanej kablówki lub satelitarki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To jest wartość nie do przecenienia.
Rsms możesz coś zeznać w tym temacie ????

PS

Pasikonik ponieważ faktycznie : " Dla zwykłego kowalskiego, nieobeznanego w ustawieniach rutera, sieci i innych podobnych zagadnieniach bluray może wydać się także dobrym rozwiązaniem." to może byś coś przybliżył albo przynajmniej zlinkował do informacji w poruszonym temacie/problemie.

Pasikonik

Re: HYUNDAI MBox TR11

Post autor: Pasikonik »

Zlinkować mogę forum http://hdtvpolska.com/forum/163-hyundai ... ilter__all

oraz stronę producenta http://www.hyundaimbox.pl/

Odnośnie nagrywania przez hdmi to szybko zapomnij, wejścia do nagrywania są tylko analogowe, tzn możesz podpiąć dekoder sat po odpowiednich kablach analogowych i nagrać coś "nawet kodowanego" ale tylko w SD.
Nagrywanie HD po HDMI jest na obecną chwilę niemożliwe, nie słyszałem o takich urządzeniach.

To jest wiedza teoretyczna, potwierdzona wpisami na forum, ja osobiście nie testowałem.
Ja tylko wesele z magnetowidu nagrywałem i efekt był całkiem dobry, porównywalny do nagrywarek stacjonarnych.

Odnośnie do stwierdzenia,
Dla zwykłego kowalskiego, nieobeznanego w ustawieniach rutera, sieci i innych podobnych zagadnieniach bluray może wydać się także dobrym rozwiązaniem
chodziło mi, że aby w pełni wykorzystać funkcjonalność takiego urządzenia jednak potrzeba chociaż podstawowego obeznania w temacie sieci komputerowej, obsługi komputera i innych urządzeń elektronicznych. Chociaż trochę wiedzy na temat formatów i kodowania video.
Podłączyć do rutera, przesłać pliki po sieci czy uaktualnić soft to mogą być trudne zadania dla kompletnych laików. Nie są to jakieś trudne sprawy, ale zwykły Kowalski nie musi się znać na komputerach. Później zaczyna się lament. Z reguły reakcją na swoją własną nieporadność jest złość i dlatego może niektórzy powinni kupić bluray-a, potrafi dużo mniej ale włoży płytę, włączy PLAY i będzie zadowolony, że wszystko OK. Bluray także może lepiej wyglądać ;-) i to będzie bardzo ważne dla większości użytkowników.

Włączyłem się do tej rozmowy tylko dlatego, ponieważ kolega wyżej sugerował większą opłacalność zakupu bluraya. Dla mnie osobiście jest dokładnie odwrotnie. Ktoś kto ma chociaż średnie obycie z tymi wszystkimi zagadnieniami będzie miał dużo więcej pożytku z Hyundaia, ale zwykły Kowalski niech lepiej kupi bluraya.

Nie chciałbym tutaj komuś doradzać, każdy powinien wybrać samodzielnie, ja tylko przedstawiłem mój punkt widzenia.

A Ty @Kowal1 lepiej nie przesadzaj z poetycką formą, jesteś pytający, chcesz się czegoś dowiedzieć to raczej powinieneś być trochę bardziej powściągliwy.

Zablokowany