HYUNDAI M-Box R3250S

don707
Posty: 91
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, o 14:32
Odbiornik: Media-Tech MT4160 v1.1

HYUNDAI M-Box R3250S

Post autor: don707 »

Pełno tunerów do 200zł, więc dla odmiany coś droższego -Hyundai R3250S
Cena ~800zł
W najnowszym CHIP-ie 03.2012 zajął pierwsze miejsce (Power) na 86.
Jest tam 83.Wiwa HD-100(ale 1.Econo) i 67.Media-Tech MT4160

Dwudyskowy odtwarzacz z funkcją nagrywania - MBox R3250S - to eleganckie i wszechstronne urządzenie dla użytkowników gromadzących duże ilości materiałów audio i wideo. W obudowie można zamontować w sumie do 4000GB pamięci dyskowej.
Urządzenie jest pełnowartościowym odtwarzaczem audio i wideo FullHD, posiada podwójny cyfrowy tuner DVB-T z funkcją nagrywania, buforem TimeShift oraz funkcję nagrywania obrazu ze źródeł zewnętrznych. Aplikacje sieciowe obejmują radio internetowe, serwisy YouTube, Picasa, Flickr, serwery plików (FTP,SAMBA) i klienta BitTorrent.


Odtwarzacz Hyundai MBox R3250S

Obrazek

Główne cechy odtwarzacza:

- Smukła obudowa o szerokości 420mm, wysokości 44mm, dopasowana do wymiarów komponentów zestawów HiFi
- Złącze HDMI (v1.3a) z sygnałem do 1080p (1920x1080 60Hz), obsługa trybu 24p
- Wybudowany podwójny tuner DVB-T, obsługujący kodowanie MPEG2 oraz MPEG4 dla SD i HD, pozwalający na równoległe nagrywanie dwóch kanałów, lub nagrywanie inngo kanału niż oglądany
- Funkcja nagrywania sygnału z tunera TV oraz ze źródeł zewnętrznych przez złącze AV IN (CVBS)
- Dostępna funkcja programowania nagrywania oraz funkcja Timeshift - oglądania programów z przesunięciem w czasie
- Cyfrowe koaksjalne oraz optyczne wyjścia audio
- Obsługa wielokanałowych formatów audio DTS, AC3 (DolbyDigtal), eAC3
- Wbudowane dekodery formatów Audio HD (DTS-MA, DTS-HR, Dolby TrueHD oraz Dolby Digital Plus)
- Wielokanałowe odtwarzanie formatów Audio HD po konwersji (downmix) do tradycyjnych formatów DTS i AC3
- Złącze sieci Ethernet (RJ45, 100MBit), opcjonalny adapter WiFi 802.11bgn
- Dostęp do internetowych serwisów YouTube, Picasa, Flickr, Yahoo Weather (pogoda), kanałów informacyjnych RSS
- Możliwość doinstalowania własnych polskich serwisów internetowych (zobacz szczegóły)
- Opcja odtwarzania internetowych stacji radiowych (obsługa plików PLS)
- Wbudowane serwery Samba i FTP udostępniające dysk oraz pamięci USB
- Wbudowany klient BitTorrent do pobierania plików z internetu
- 3 złącza host USB 2.0 (jedno od frontu) do podłączania zewnętrznych pamięci i dysków USB oraz karty WiFi
- Czytnik kart pamięci SD/SDHC/MMC/MS ukryty pod klapką na froncie odtwarzacza
- Opcja montażu dwóch dysków wewnętrznych (3.5" SATA) o sumarycznej pojemności do 4000GB. Jeden z dysków instalowany jest w szufladzie umożliwiającej szybką wymianę.
- Odtwarzanie wideo w HD w formatach MPEG2 (TS/PS), MPEG4 (w tym H264, AVCHD), WMV i innych, obsługa MKV oraz obrazów ISO płyt DVD i BluRay
- Obsługa napisów do filmów, z plików zewnętrznych, wbudowanych w MKV, DVD (ISO/IFO), M2TS, BR ISO (PGS). Obsługa napisów z plików TXT
- Obsługa playlist M3U
- Funkcja AutoPlay dla plików wideo
- Wielojęzyczne menu obejmuje język polski, obsługa polskich znaków w napisach do filmów



Źródło:
http://www.hyundaimbox.pl/mBox_R3250S.html

Jeśli ktoś posiada niech podzieli się wrażeniami.

pankost

Re: HYUNDAI M-Box R3250S

Post autor: pankost »

Mam co prawda model R3150S,różnica brak drugiej głowicy DVB-T .
Podoba mi się wygląd.Pasuje do innych elementów zestawu AV.
Wady :słaba czułość głowicy DVB-T ,marny opis programu w EPG.
Obudowa wpada w wibracje pod wpływem pracy dysków (buczenie),prawdopodobnie słabo dokręcone
dyski i obudowa.
Generalnie sprzęt dobry na bazę multimedialną.

Mirek.

Re: HYUNDAI M-Box R3250S

Post autor: Mirek. »

Mam 3250S od października 2011. Przez pierwszych kilka dni użytkowania chciałem go zwrócić, bo EPG nie miało polskich liter i było bardzo ubogie. Nie zwróciłem z uwagi na dwa tunery. Dużo nagrywam i oglądam potem w dogodnym czasie. W takiej sytuacji możliwość nagrywania w tym samym czasie dwóch różnych programów jest naprawdę super. Od razu dokupiłem dysk wewnętrzny 2TB (wówczas były po 370 zł). Korzystam tylko z naziemnej telewizji cyfrowej.
W grudniu pojawiła się nowa wersja oprogramowania wewnętrznego a wraz z nią polskie znaki w EPG. Liczyłem na więcej, bo oprócz Hyundaia mam jeszcze tunerek/odtwarzacz/nagrywacz NotOnlyTV za 200 zł i on w EPG ma nawet po kilka stron opisów poszczególnych programów, a w Hyundaiu są jedynie lakoniczne "komedia", "film obyczajowy", itp.
Hyundai 3250S odtwarza z pendrajwa lub zewnętrznego dysku usb pliki filmowe (mkv, avi, ts itp), muzyczne i zdjęcia. Odtwarza również DVD nagrane na pendrajwie i to z dwóch postaci: obrazu iso i normalnego folderu VIDEO_TS. Odtwarza również bluraje z obrazu iso.
Ma również możliwość odbierania wybranych serwisów z internetu, ale jeszcze nie podłączyłem go do sieci, choć przymierzam się do tego.
Po 4 miesiącach użytkowania przyznaję, że z Hyundaia jestem zadowolony.
200 zł wydane wcześniej na NotOnlyTV to również dobre posunięcie (do niego dokupiłem dysk zewnętrzny Samsunga 2,5 cala 640 GB za 249 zł).
W razie jakiegoś bardziej szczegółowego pytania postaram się odpowiedzieć.

nowak007

Re: HYUNDAI M-Box R3250S

Post autor: nowak007 »

Bardzo proszę o informację dot. jakości tunera,tj.barw,czy nie są zubożone,wyprane.Używam tv o świetnych barwach i po podłączeniu tunera sat prima przeraziłem się(jakość niżej o klasę),chciałbym uniknąć tego ponownie,3250s miałby służyć jako nagrywarka.

chrobry

Re: HYUNDAI M-Box R3250S

Post autor: chrobry »

Prośba do uytkowników tego sprzętu. Jak radzi sobie z Youtube ? Czy EPG zostało już poprawione i opisy są bogatsze ? Co może być jeszcze lepszą alternatywą dla tego sprzętu ?
Czy czułość głowicy jest zadowalająca ?

iknowsomething

Re: HYUNDAI M-Box R3250S

Post autor: iknowsomething »

Mirek. pisze: W razie jakiegoś bardziej szczegółowego pytania postaram się odpowiedzieć.
Pytania:
1) Czy można go tak ustawić, aby uruchamiał się od razu wyświetlając TV? Normalnie to chyba uruchamia się do menu i dopiero trzeba wybrać DVBT.
2) Jak szybko uruchamia się do TV (w sekundach)?
3) Jak szybko przełącza kanały (w sekundach)?
4) Czy lub jak głośno słychać wentylator podczas oglądania i podczas ciszy?

robsonbyd77

Re: HYUNDAI M-Box R3250S

Post autor: robsonbyd77 »

Tu jest opis, test oraz porównanie do innych odtwarzaczy multimedialnych - chip.pl

chrobry

Re: HYUNDAI M-Box R3250S

Post autor: chrobry »

Bardzo ubogi test, mało konkretów.

robsonbyd77

Re: HYUNDAI M-Box R3250S

Post autor: robsonbyd77 »

nie wiem czy ubogi, mi wystarcza, jest tam wszystko, od danych technicznych i wykonania po kompatybilność i jakość (Video SD, HD, Audio, Foto, Napisy) oraz pomiar głośności i zużycia energii.

Mirek.

Re: HYUNDAI M-Box R3250S

Post autor: Mirek. »

Przepraszam za zwłokę w odpisywaniu.
nowak007 pisze:Bardzo proszę o informację dot. jakości tunera,tj.barw,czy nie są zubożone,wyprane.Używam tv o świetnych barwach i po podłączeniu tunera sat prima przeraziłem się(jakość niżej o klasę),chciałbym uniknąć tego ponownie,3250s miałby służyć jako nagrywarka.
Jak dla mnie kolory są bardzo dobre, ale to moje zdanie.
chrobry pisze:Prośba do uytkowników tego sprzętu. Jak radzi sobie z Youtube ? Czy EPG zostało już poprawione i opisy są bogatsze ? Co może być jeszcze lepszą alternatywą dla tego sprzętu ?
Czy czułość głowicy jest zadowalająca ?[/quote
EPG jest po polsku, ale opisy nie są pełne. Od ubiegłego roku nie pojawiło się nowe oprogramowanie wewnętrzne do tego Hyundaia.
iknowsomething pisze:
Mirek. pisze: W razie jakiegoś bardziej szczegółowego pytania postaram się odpowiedzieć.
Pytania:
1) Czy można go tak ustawić, aby uruchamiał się od razu wyświetlając TV? Normalnie to chyba uruchamia się do menu i dopiero trzeba wybrać DVBT.
2) Jak szybko uruchamia się do TV (w sekundach)?
3) Jak szybko przełącza kanały (w sekundach)?
4) Czy lub jak głośno słychać wentylator podczas oglądania i podczas ciszy?
1.Nie udało mi się. Uruchamia się w menu na pozycji "Przeglądanie nagranych programów", trzeba raz przejść w prawo na TV i wcisnąć ENTER.
2.Chyba 5 sekund, zmierzę dopiero.
3.1 sekundę, ale poo przełączeniu obraz jest nieruchomy przez 1-2 sekundy i dopiero rusza.
4.W ogóle nie słyszę wentylatora, ale mój HYu stoi za szklanymi drzwiczkami.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: HYUNDAI M-Box R3250S

Post autor: ams8 »

Witam,

Od ponad roku mam 3250, po naprawie w serwisie działa w miarę prawidłowo.
"Oko Proroka" po wytłumieniu za pomocą kawałka papieru działa znakomicie.
Obudowa nie brzęczy po wklejeniu kilku niewielkich kawałków gąbki na styku kieszeni dyskowej z resztą urządzenia. Oprócz dysku w kieszeni próbowałem montować drugi dysk, 2,5 calowy, na ramce wewnątrz obudowy, ale zrezygnowałem.
Wentylatora w ogóle nie słychać. Dysku też nie, ale tu jeden warunek: dysk musi być Low Power, czy Green Power, najlepiej Western Digital, ja mam 1,5TB. Inne dyski powodowały zawieszanie się i restarty urządzenia - sprawy temperaturowe wewnątrz urządzenia, ale to podobno wspólna bolączka wszystkich takich tunerów z dyskiem w środku.

Rewelacją jest to, że można nagrywać dwa programy z różnych muxów i jednocześnie odtwarzać program właśnie nagrywany, np. tak robię by przeskoczyć szybko reklamy.
Niestety 3250 mułowacieje i głupieje jeśli zastosujemy to co wyżej i jednocześnie zapisujemy coś na dysku ciągnąc po sieci np. z komputera, ale to nie problem, po prostu nie można zbyt wielu rzeczy robić na raz na 3250 - to nie komp wieloprocesorowy.

Ma pewne niedomagania, wynikające z oprogramowania, wymienione przez inne osoby w tym temacie. Gdyby to dopracowano, to była by prawdziwa rewelacja, chętnie kupiłbym drugi egzemplarz. I tu niestety klops, bo niedawno zniknęła internetowa strona producenta.
Moim zdaniem sprzedaż tego modelu w Polsce to mistrzostwo marketingowe, proszę wrzucić w wyszukiwarkę nazwę modelu, a wypłynie, że jest dostępny tylko w naszym kraju.

Zablokowany