GoClever ANDROID 500

Tomash29

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Tomash29 »

@leniucholik

Jeżeli zainstalowałeś najnowszy update z Energy System to normalne że nie działa pilot. Ten soft nie ma wsparcia dla naszego pilota.

Jak znajdę chwilę czasu to wrzucę na serwer poprawiona wersje tego softu (obsługa pilota, root, superuser, usunięcie niepotrzebnych aplikacji)

@malywladek

Chodzi Ci o odtwarzanie filmów w rozdzielczości powyżej 720p czy o samą aplikację xbmc??
U mnie filmy w 1080p działają płynnie.
Jeżeli chodzi o soft bez dodatkowych aplikacji (EAirPlay, EDLNA, EShareServer), to mogę skompilować taka wersję. Jeżeli ktoś nie używa DVB-T to można też zrobić wersję bez tej funkcji - zawsze to mniej obciążony procesor i RAM. Jak by co to pisać na forum lub PW.

Softy ewentualnie zamieszczę po weekendzie, bo przesiadłem się na windows 8 i niestety jest brak kompatybilności z programami do edycji softu.

malywladek

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: malywladek »

@Tomash29
Przy ustawionej rozdzielczosci na 1080 weeb.tv przez zbmc wyswietla mi sie tylko na czesci ekranu. To znaczy tak jakby tv pracowal na 1080, a box przelaczal sie na 720 i nie daje nic zmiana proporcji ("z").
Co do tych eShare to moze ja po prostu nie wiem o co chodzi. Trzeba podac jakis numer do rejestracji zeby zaczelo dzialac. Skad to wziac?
Moglbys przygotowac wersje 'light' z minimalna liczba aplikacji (rowniez bez playerow) i ewentualnie bez dvbt (dwie wersje?). Na pewno ja bede ci wdzieczny!
Bartek

edit/ Polskie litery !!!

SebastianZ1

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: SebastianZ1 »

Wersja bez DVB-T oczywiście by się przydała. I tak większość z nas naziemną dekoduje bezpośrednio w TV.
PS. Wciąż nie potrafię uruchomić w GoClever Skypa z obsługą kamery. Jeżeli ktoś już to przerabiał, to będę wdzięczny za wskazówki.

jelon

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: jelon »

Witam.
Jestem zainteresowany zakupem tego urządzenia, bądź Overmax Homebox. Mam stary telewizor Panasonica ( http://www.telekom.com.pl/panasonic/opi ... 9pm11p.htm )
Czy będę mógł bez problemu odtwarzać filmy i dźwięk na tym telewizorze? I drugie pytanie: Które z tych urządzeń wybrać, bo cena jest prawie taka sama.

maliktomek

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: maliktomek »

Czy może ktoś podać w 1 poście room gdzie działa: pilot + XBMC (weeb.tv) + DVB-T bez zwiech?? wgrałem jak napisał malywladek poprawiony soft 4 (GoCleaver'a) lecz niestety XBMC tnie się co 5-10s. Sprawdzałem również inne XBMC które wrzucaliście na forum, lecz wszędzie mi się przycina. Czy to wina softu czy po prostu procek nie wyrabia?

A może trzeba coś ustawić w XBMC?? co prawda próbowałem pozmieniać ustawienia Video ale nic to nie zmieniało, lecz mogłem coś robić źle.

Podajcie linki do pewnych wersji XBMC, które u Was działają płynnie w HD. Z góry dziękuję w imieniu swoim i innych osób, które są jeszcze laikami w kwestii tego BOX'a.


Dziwne... Czasem chodzi bez zacięcia a czasem przymula jak tico w gazie ;)

malywladek

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: malywladek »

Podaje dobre rady dla uzytkownikow xbmc na Androidzie. Ze strony wiki xbmc. Moze rozwiaza one przynajmniej czesc problemow:
Performance: video buffering, stuttering, choppiness

Note: Remember that hardware video decoding, which will be required on most devices for smooth video playback, is still very limited at this time. (see #Requirements) Avoid using wireless. A lot of Android devices have weak wifi, even those that advertise as being wireless-n. It may be possible to use a USB-to-ethernet dongle on some devices. Switch to a different network protocol (especially if you are using SMB), i.e. NFS, FTP, WebDAV, etc. Try sharing the media on another device to rule out a device-specific (or network) issue. Turn off thumbnails, XBMC > Settings > Video > File and deselect 'generate thumbnails'. h.264 Hi10P will not work as there are no ARM processors powerful enough to software decode it, and no hardware decoders exist for it. If your TV/receiver supports it, enable various audio passthrough options to reduce the load on the CPU. If RSS feed is enabled, disable it in settings. This makes the main menu a bit faster.

maliktomek

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: maliktomek »

Aktualnie (chyba) sobie poradziłem z XBMC (wersja z dnia 2012109) - chodzi płynnie. W ustawieniach naszego Androida (4.0.3 link na poprzedniej stronie)zaznaczyłem w dziale dla programistów przyspieszenie sprzętowe GPU... I wszystko po sprawie. Druga rzecz to że często mam słaby zasięg WiFi, ale to już raczej kwestia słabej anteny w urządzeniu oraz mojego routera... dodatkowo weeb.tv używam wtyczki z repozytorium:
-> po zainstalowaniu repozytorium ściągamy wtyczke z SD XBMC. Przetestujcie czy u Was też działa. Pozdro!

SebastianZ1

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: SebastianZ1 »

Podniosłem Androida do 4.0 oraz zainstalowałem weeb.tv i pluginy wg rad z poprzedniej strony. Wszystko chodzi idealnie. Weeb się nie tnie (na razie potestowałem na jednodniowej subskrybcji, ale wygląda na to, że przedłużę zabawę z nimi) jakość jest rewelacyjna. Jedna rzecz, którą zauważyłem: weeb ciął mi się niemiłosiernie, kiedy do obsługi używałem myszy i każdy z programów uruchamiałem 'dwuklikiem'. Skutkowało to (najprawdopodobniej) uruchomieniem drugiego strumienia w tle, przez co sprzęt nie wyrabiał. W momencie, kiedy przeszedłem na pilota, żadnego cięcia nie ma-zawsze pojedynczy klik. Zakończenie strumieniowania też powinniśmy wymusić przyciskiem 'STOP', a nie cofnięciem typu 'back'. Odnoszę wrażenie, że wtedy strumień dalej gdzieś w tle jest pobierany przez co Box jest zabity na amen. Wspomaganie GPU załączyłem. Spróbujcie poruszać się do testów po xbmc pilotem i zwróćcie uwagę, czy cięcia wam nie znikną? U mnie jest naprawdę gitarka.
PS. TVN player poprzez xbmc chodzi miodzio, o ile nie będziemy wybierać jakości "HD" do strumieniowania. Wybierzcie stopień niżej, czyli jakość "bardzo wysoką"**. Nie bardzo widzę różnicę na ekranie na obu standardach (oba opisane są jako 720 2.0), z tym, że na "HD" są duże przycinki, a na "bardzo wysokiej" nawet się nie zająknie. To takie spostrzeżenia na szybko. Dziś testów ciąg dalszy.

** mam na myśli nowe produkcje emitowane w 16:9, typu masterchef, czy lekarze. Starsze są nadawane tylko w SD i z tą rozdziałką nie ma żadnych problemów.

zbynex
Posty: 143
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, o 10:46
Odbiornik: GOCLEVER BOX 500
OVERMAX HOMEBOX
Instalacja antenowa: Szerokopasmowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zbynex »

Koledzy forumowicze potrzebna jest pomoc w sprawie wyglądu kursora.

Potrzebuję zamienić wygląd kursora myszki w Androidzie 4 oryginalny Goclever poprawiony z ciemnego (mało widoczny) na taki jak był oryginalnie czyli biały z ciemną obwódką. Jak to zrobić ?

maliktomek

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: maliktomek »

A jednak... dalej mi się tnie, używam samego pilota. A czy przyspieszenie sprzętowe uruchamiamy także w XBMC?? jak tak to w którym miejscu?

SebastianZ1 masz soft od gocleavera?? podaj link

ile masz FPS w System -> system info w XBMC??

SebastianZ1

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: SebastianZ1 »

Soft zainstalowałem wg wskazówek malywladek z poprzedniej strony. Czyli jest to soft dłubnięty przez Tomasha29, a nie oryginał GoClever. FPS dziś sprawdzę. Jedna rzecz, która mi się średnio podoba po zainstalowaniu XBMC + kilku pluginów, to zdecydowanie dłuższy start urządzenia. O ile na świeżo był gotów do działania po kiludziesięciu sekundach (ponżej minuty), tak teraz jest to ok. 2-3min. Ekran głowny pojawia się szybko, ale pasek zajętości procesora praktycznie cały czas świeci na czerwono, mysza się tnie - generalnie nic nie zrobisz - trzeba odczekać, aż wszystkie procesy mu się załadują.
PS. Strumień idzie po WiFi - transfer w okolicach 12-15Mbit, upload ca. 3-5Mbit.

Tomash29

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Tomash29 »

Witam

Zamieszczam zapowiedziane wcześniej wersje softu.

Zmiany
Goclever:
- odchudzony
- aktualizacja Flash Player
- aktualizacja Google Play

EnergySistem:
- odchudzony
- dodano Root i Superuser
- dodano obsługę pilota

Wersja LIGHT - z obsługą DVB-T
Wersja SUPER LIGHT - bez obsługi DVB-T

Goclever LIGHT:

http://www40.zippyshare.com/v/25280040/file.html

Goclever SUPER LIGHT:

http://www33.zippyshare.com/v/19776090/file.html

EnergySistem LIGHT:

http://www12.zippyshare.com/v/90183300/file.html

EnergySistem SUPER LIGHT:

http://www2.zippyshare.com/v/64855251/file.html

Instalacja:
- wypakowujemy pliki na kartę SD
- wyłączamy urządzenie z sieci zasilającej
- wkładamy kartę SD do czytnika w urządzeniu
- wciskamy i przytrzymujemy przycisk POWER
- włączamy urządzenie do sieci zasilającej
- trzymamy przycisk POWER do momentu pojawienia się ekranu aktualizacji (obrazek z androidem)
- po zakończeniu aktualizacji urządzenie zresetuje się automatycznie

Pozdrawiam

zbynex
Posty: 143
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, o 10:46
Odbiornik: GOCLEVER BOX 500
OVERMAX HOMEBOX
Instalacja antenowa: Szerokopasmowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zbynex »

Tomash29 Czy mógłbyś pomóc w sprawie ciemnego kursora myszy żeby go zamienić na biały z czarną obwódką.

Na telewizorze CRT prawie go nie widać na ciemnym tle.

Tomash29

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Tomash29 »

@zbynex

Jak będę miał chwilę czasu to zobaczę czy można coś zrobić z kursorem.

maliktomek

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: maliktomek »

Mam pytanie "odchudzony" ale wszystkie funkcje (wifi, DVB-T, pilot, google play/market) działają?? te programy które wywaliłeś za co były odpowiedzialne??

Tomash29

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Tomash29 »

@maliktomek

Wszystkie funkcje, które są potrzebne do prawidłowego działania, są dostępne i aktywne.
Usunięto np. kalkulator, desk clock, email, bluetooth i tym podobne.

maliktomek

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: maliktomek »

niestety, nie zależnie od softu... czasem łapie zwiechy (zwłaszcza jak sie uruchamia różne programy i wychodzi się z nich - tak jakby nie zamyksał ich tylko minimalizował... możliwe to?)

leniucholik

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: leniucholik »

Może ktoś zna problem,

Pilot - druga strona "qwerty" - nie działa, żaden przycisk.
Może da się z tym żyć, ale to spore ułatwienie.
Wgrywałem różne softy, ale ndal bez zmian.
Może trzeba wyczyścić pamięć przed aktualizacją? Tylko jak?
Teraz mam soft oryginał ANDROID BOX 500 FirmWare 120803 ze strony GOCLEVER-a.
Górna część pilota działa już tak jak powinna (nie działały: zmiana kanałów DVB-T, audio, web).
Ale nadal nie działa druga strona. Nie wiem, czy po zmianie softu na oryginał nie został ślad instalowania innego - "gwarancja"? Oddał bym na naprawę.

Dzięki

P.S. Już nieaktualne, w pilocie coś nie łączyło :D

kjsalamon

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: kjsalamon »

kjsalamon pisze:Witam.
A ja mam taki problem: przetestowałem już kilka wersji Androida 4.0 z zamieszczonych tutaj linków oraz oryginał z GoClever i widzę, że dvbt nie znajduje mi żadnych kanałów. Na 2.3 chodzą, po aktualizacji nie mam żadnego kanału.

Coś robię nie tak przy aktualizcji, czy co?
Pozwolę sobie ponowić pytanie, bo nikt do tej pory nie udzielił mi odpowiedzi.

Przetestowałem również ostatnie wersje LITE Tomash29.
DVB-T mam nadal pusty :-(

leniucholik

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: leniucholik »

@Tomash29

Wersja LIGHT - z obsługą DVB-T - jest OK.
Brakuje mi tylko menadzera plików z obsługą USB.
Chyba, że można doinstalować?

Nie umiem dołączyć do paczki np. "FileBrowser.apk" z paczki majkool

Zablokowany