GoClever ANDROID 500

TheArt
Posty: 96
Rejestracja: 27 października 2011, o 02:13
Odbiornik: Telewizor z DVB-T
Instalacja antenowa: antena domowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice

GoClever ANDROID 500

Post autor: TheArt »

Hej,
przymierzam się do tej maszynki, co o niej myślicie, parametry ma imponujące.

http://www.goclever.com/pl/pl/android_box_500

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: GoClever (Google) Android 500

Post autor: @GUTEK@ »

Procesor tak trochę słaby. Android też mógłby być już ICS (ale nie wiem czy w ogóle są jakieś playery na nim). Parametrami to już wydaje mi się ten box a androidzie od media-techa lepszy.

TheArt
Posty: 96
Rejestracja: 27 października 2011, o 02:13
Odbiornik: Telewizor z DVB-T
Instalacja antenowa: antena domowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice

Re: GoClever (Google) Android 500

Post autor: TheArt »

Też mi się średnio widzi te 800Mhz, chociaż na palmtopie miałem 400Mhz i do Internetu śmigał. Andka chyba można zupgreadować, fajna ta skrzyneczka, dużo umie.

osbo
Posty: 93
Rejestracja: 3 listopada 2011, o 19:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mokra Dolina:)

Re: GoClever (Google) Android 500

Post autor: osbo »

Wnętrzności wydają się dokładnie te same co Andrino box, który kosztuje 666 zł. Ten Goclever co prawda kosztuje 599 zł, ale na Gruponie mozna go kupić za 349 zł. I chyba można liczyć na wsparcie producenta, bo u Andrino to szkoda gadać o tej kwestii.

Ciekawy ten pilot się wydaje, jest chyba dwustronny, od spodu klawiatura.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: GoClever (Google) Android 500

Post autor: @GUTEK@ »

W Makro MediaDroid Media-Techa jest w ofercie za 367,77zł, całkiem nie najgorsza cena.

Link (strona 10): http://www.makro.pl/public/site/makro-p ... yslowe.pdf

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: GoClever (Google) Android 500

Post autor: programista »

Nie każdy może kupić w makro.

Z promocją tuner bardzo opłacalny, nie patrz na to, że nie ma androida 4.0, który jest mniej wydajny, 2.3 radzi sobie lepiej, a urządzeń na linii 2.x jest tyle, że to latami będą powstawać kolejne aplikacje do tej wersji.

Co do wnętrzności nie ma się co martwić, obsługuje full hd.

rsms

Re: GoClever (Google) Android 500

Post autor: rsms »

I nie każdy musi kupować w Makro :D Makro nie sprzedaje tego właściwie w żadnej promocyjnej cenie tylko normalnej, w jakiej w każdej chwili obecnie można go dostać na rynku
http://www.ceneo.pl/14505126?se=f7fY_7m ... 3wodgVpt-w
Z tym że w opisie w gazetce jest chyba przekłamanie, wspomina się tam o cyfrowym tunerze DVB-T, a model MT7002 przecież go nie ma, a przynajmniej specyfikacja na stronie Media Tech nic o tym nie wspomina.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: GoClever (Google) Android 500

Post autor: programista »

No fakt mt 7002 nie ma tunera, można podłączyć MT4163, ale tylko chyba do mt 7001.

laminat

Re: GoClever (Google) Android 500

Post autor: laminat »

android_box_500

Tak jak myślałem sam pomysł jest fajny TVB-t na androidzie. TYlko jedno ale jak coś jest do wszystkiego ro raczej i do niczego.

Potwierdziło to się czytając instrukcję od tego cuda. Napisane tak aby niczego się nie dowiedzieć. Zapewne tuner dobrze odbiera ale sam program to porażka. Po co później się męczyć z obsługą.

Tak samo jak kupiłem sobie tablet z tunerem DVB-t. Sam obraz jest ok ale obsługa porażka. Epg jest ale raczej nie do użytku. Kanały przełączają się koszmarnie długo. Nie obsługuje programów HD. I tak można by wyliczać dalej.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: GoClever (Google) Android 500

Post autor: @GUTEK@ »

Bo jak się kupuje tablet marki Lark czy innego badziewia z prockiem 600Mhz za 300zł to trudno żeby HD działało ;)
W miarę tablet który poradzi sobie z HD (oczywiście bez wbudowanego DVB-T) to trzeba liczyć minimum 700zł.

osbo
Posty: 93
Rejestracja: 3 listopada 2011, o 19:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mokra Dolina:)

Re: GoClever (Google) Android 500

Post autor: osbo »

Gutek, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale bzdury piszesz :lol:
Akurat w okolicach 300-400 zł można już kupić kilka modeli 7 calowych tabletów, które bez żadnych problemów radzą sobie z 1080p. W zdecydowanej większości są oparte o układ Allwinner A10 (procesor cortex A8 + układ graficzny Mali400) i mają 512 MB RAM. Można też dodać, żę ekrany pojemnościowe i Android 4.0 ICS. Może nie zadowolą one wielbicieli wymagających gier z grafiką 3D, ale do przegladania internetu i "konsumowania" wszelakich treści multimedialnych są w sam raz.
Żeby całkiem nie odbiegać od tematu, muszę dodać, że znależli się już "zdolni", którzy potrafili nawet uruchomić na tych budżetówkach tunery dvb-t. I ponoć wcale nie połyka to baterii w mgnieniu oka, tak jak miało to miejsce w pierwszych modelach tabletów z wbudowanym dvb-t.

laminat

Re: GoClever (Google) Android 500

Post autor: laminat »

@GUTEK@ nie rozumiałeś mojej intencji. Chciałem powiedzieć że jeśli sprzęt będzie dobry to kiepski software kładzie na łopatki cały sprzęt. To że nie obsługuje HD mój tablet mi nie przeszkadza bo i tak nie ma takiej rozdzielczości ekran. Natomiast chciałem powiedzieć co z tego że taka puszka w tytule ma androida. To tylko przyciąganie klienta zwrócenie na produkt uwagę. Główne przeznaczenie przedmiotu spada na bok. I sam program to odbioru TV jest tak dziadowski że żal sprzętu.

Niedługo będą sprzedawać zegarki lub wędki na androidzie.

Dodam jeśli już ktoś chce sobie kupić coś porządnego to lepiej pomyśleć o czymś takim
http://discover.store.sony.com/googletv/#content

a tak na marginesie to polecam PlayStation3 + przystawka DVB-T i masz całe centrum multimedialne. Ja tak używam i oglądam tv i na razie nie chce nic innego. Obraz idealny. Obsługa super. EPG super nagrywanie porgramów. Oglądanie i nagrywanie innego programu. Wystarczy w google wpisać ps3 PLAYTV.

osbo
Posty: 93
Rejestracja: 3 listopada 2011, o 19:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mokra Dolina:)

Re: GoClever (Google) Android 500

Post autor: osbo »

@laminat
To pojechałeś po całości, skąd wiesz, że program do dvb-t jest dziadowski? Z instrukcji obsługi? Na 99,9% jest to ten sam program, co w Andrino box, i z wypowiedzi użytkowników jest on całkiem niezły. Wiadomo nie jest to w 100% to co w samodzielnych tunerach dvb-t, ale należy pamiętać, że pudełko od Goclever jest przede wszystkim centrum multimedialnym, a tuner dvb-t to tylko dodatek.
Działanie aplikacji do dvb-t wyglada mniej więcej tak, jak na poniższym filmiku (na 99,9%), z tym że pilot Goclevera jest przystosowany do obsługi telewizji (ma przyciski do zmiany kanałów, głośność, txt, epg, info, vol+ i -, itp.) i nie trzeba korzystać z myszki.

http://www.youtube.com/watch?v=rwQ45rkBuhE

Wygląd OSD też w mojej ocenie ładniejszy niż w tunerach na mstarach czy ali.
Jak widać jest EPG, Timeshift, PVR. Więc nazywanie aplikacji dziadowską na podstawie instrukcji obsługi jest dużą przesadą.

Jeśli chodzi o sam software, to jaki jest android kto chce wiedzieć to wie, albo łatwo znajdzie informacje. Według mnie podstawową zaletą jest mozliwość dodawania aplikacji przez każdego użytkownika według jego uznania. Nie trzeba czekaż aż producent łaskawie wyda aktualizacje z dodatkowymi funkcjami. I tak dla przykładu z takiego pudełka jak w temacie można zrobić ze sojego zwykłego telewizora centrum multimedialne, któremu mnogością opcji nie dorówna zaden Smart Tv.

Tak dla przykładu:
- dvb-t (EPG. Timeshift, PVR)
- streamy kanałów w sieci, oczywiście legalne ( Tele5, TV Biznes, Orange Sport, kilka muzycznych, itd.)
- dla wtajemniczonych weeb.tv, Sopcast, itp.
- radio internetowe
- polskie aplikacje vod: Ipla, TVNPlayer, TVP.pl, Telewizja Tu i Tam (Orange), WP.tv, itd.
- Youtube, Dailymotion i dziesiątki im podobnych
- odtwarzacz multimedialny, jest wiele aplikacji, np MX Player łyka wszystko co mu się poda, nie ma problemu z napisami tak jak w zwykłych tunerach dvb-t, wszystko można ustawic według własnych upodobań,
- setki gier dla dzieciaków, dla tatusiów też się coś znajdzie
- w miarę sprawne przegladanie internetu (obsługa flash), w Smart Tv to męka
- sprawdzanie poczty
- setki tysięcy innych aplikacji, każdy znajdzie coś dla siebie

Żeby nie było, że reklamuje ten produkt, nie reklamuje:)
Sam od kilku miesięcy planuje zakup podobnej zabawki, ale patrząc co się dzieje z cenami tabletów się wstrzymuję. Takie pudełko w żadnym wypadku nie powinno być droższe od tabletu na podobnych podzespołach. Tablety nawet na lepszym procesorze można juz kupić za ok. 300 zł. Osobiście czekam na pudełko w takiej cenie, ale z Androidem 4 ICS, tuner moze być, ale nie musi. No i jakiś inny procesor, z budżetowych to najlepiej układ Allwiner A10, bo z tego co czytałem to na Cortex A9 jest problem z aplikacjami Ipla i TVNPlayer. Niby wszystko pięknie odtwarzaja, nawet bez zacięć, ale na ekranie cały czas jest widoczne kółko buforowania. O dziwo na TVP.pl tego nie ma, więc pewnie to błąd w tych aplikacjach, pewnie nie dostosowali do tego procesora.

No to ładnie się rozpisałem, chyba mój najdłuższy post :lol:

Edit
A jeszcze o czymś zapomniałem :D
Co do Google Tv, to bym z tym uważał, bo te urządzenia nie odniosły wielkiego sukcesu i raczej nie zostana oficjalnie wprowadzone do Polski. A wiadomo wiąże się to z brakiem dostępu do polskich aplikacji.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: GoClever (Google) Android 500

Post autor: @GUTEK@ »

Mnie głównie chodziło o te tanie tablety z wbudowanym DVB-T, tam są takie słabe procki że o HD można zapomnieć.

Jednak nawet te GoClevery czy inne w granicach 300zł to dość słabe konstrukcje, chodzi mi o parametry i dodatkowe rzeczy np. GPS. Nadal uważam że rozsądne parametry i wykonanie zaczyna się od około 700zł.

Heh no to się zrobił offtopic ;)

laminat

Re: GoClever (Google) Android 500

Post autor: laminat »

osbo - Wszystko to ładnie wygląda na papierze. Ale jak nie zobaczę jak to działa na żywo (czy w prawdziwym teście) to się nie przekonam. Nawet te wideo z YouTube- nie wygląda na prawdziwy przekaz tylko jest z montażem.

Pilot z klawiaturą, ale bez mini tabletu a nawet joysticka to mordęgą w obsłudze internetu i programów. Nie wspominam gier bo to bez sensu grać na takim pilocie chyba że w szachy.

niestety, ale testy choćby takie studzą każdą głowę :) i jak mam za to zapłacić 700zł !!! to wolę dopłacić 300zł i mieć prawdziwe studio multimedialne czyli PS3.

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever (Google) Android 500

Post autor: szpila »

laminat pisze:... mieć prawdziwe studio multimedialne czyli PS3.
Prawdziwe studio multimedialne nie pogardzi formatem MKV ani napisami z zewnętrznego pliku - czego samodzielnie PS3 nie potrafi niestety.

osbo
Posty: 93
Rejestracja: 3 listopada 2011, o 19:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mokra Dolina:)

Re: GoClever (Google) Android 500

Post autor: osbo »

No właśnie, dopóki się tego nie zobaczy na żywo, albo nie zapozna z rzetelnym testem to może lepiej nie pisać że to dziadostwo

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: GoClever (Google) Android 500

Post autor: programista »

SKOŃCZCIE SPAMOWAĆ to jest temat o GoClever Android 500, a nie o tym co wy macie i polecacie.
I mam nieodparte wrażenie, że piszecie o GoClever Android 500 a go nie macie.

Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, LOL, czyli każdy system operacyjny z definicji jest do niczego?

A tekstów o ps3 to nawet nie skomentuję.

rsms

Re: GoClever (Google) Android 500

Post autor: rsms »

Hmm.. podziwiam zdecydowanie brzmiące w tych słowach..
Ja osobiście.. po dwóch wcześniejszych swoich własnych w sumie też spamerskich postach w wątku.. chyba nie odważyłbym się na takie zdecydowanie i radykalizm w trzecim :D

laminat

Re: GoClever (Google) Android 500

Post autor: laminat »

programista pisze:SKOŃCZCIE SPAMOWAĆ ciach..
TO nie jest spam tylko dyskusja.
programista pisze: A tekstów o ps3 to nawet nie skomentuję.
A niby dlaczego to też urządzenie multimedialne.

szpila
Widzisz, tu się rozmijają nasze ścieżki. Ty urządzenie multimedialne widzisz jako tylko urządzenie do oglądania filmów a szczególnie pirackich. A dla mnie urządzenie multimedialne to takie na którym zobaczę
- Zdjęcia – to szybkie i poręczne przeglądanie zdjęć z muzyką lub bez. Z najazdami i skalowaniem obrazu tak jak windows media center. Czyli przeglądanie zdjęć jest jak oglądanie filmu.

- Filmy i to w BLUE-ray
- posłucham muzyki
- przeczytam maile i pobuszuje w internecie
- pogram w super gry
- oglądanie TV dvb-t

Wszystko to w bardzo dobrej obsłudze, szybkości i ładnej grafice a jak menu z grafiką starego 8bitowca.
Dla mnie liczy się obsługa łatwość i szybkość a przede wszystkim ładny i przejrzysty interfejs. Co wielu takim urządzeniom brakuje i to dużo.

Zablokowany