GoClever ANDROID 500

malywladek

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: malywladek »

Do przegladania plikow masz EsFileExplorer. Trzeba tylko pozwolic mu na przechodzenie do katalogu "/". Klawisz Menu -Ustawienia - Do katalogu glownego - zaznacz. Potem juz mozesz swobodnie cofnac sie do / i nastepjie przejsc do /mnt/sda1 (pendrive 1) lub innych katalogow.
Pozdrawiam

edit/ Polskie litery !!!

konrad___k

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: konrad___k »

Witam, mam następujący problem:
chciałbym zmienić soft ale nie mam w domu żadnego urządzenia z wejściem hdmi co za tym idzie korzystam z wejścia AV- Out do podłączenia do TV. Czy jest możliwość aktualizacji z zachowaniem rodzielczości na AV? z góry dzięki i pozdrawiam ;)

DrQ

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: DrQ »

Tomash29 pisze: Softy ewentualnie zamieszczę po weekendzie, bo przesiadłem się na windows 8 i niestety jest brak kompatybilności z programami do edycji softu.
Możesz podsunąć namiary na narzędzia do "edycji softów"?
Muszę spreparować "wersję specjalną" praktycznie z jedną aplikacją.

Czy jest możliwośc zastąpienia głównego menu inną aplikacją?

Tomek

jacek09

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: jacek09 »

Witam wszystkich
Mam obecnie 2 wyjscia - albo zmienic moj "stary" 3 letni lcd na taki z opcja smart tv, albo dokupic do obecnego z ktorego jestem bardzo zadowolony tego android boxa.
W zwiazku z tym mam kilka pytan

1) czy sa juz jakies wiesci o takim sprzecie opartym o 2 rdzenie ?
2) czy dziala bez problemu dvb-t ?
3) czy mozna uzywac dysku sieciowego podpietego do routera, tzn czy na tym boxie mamy dostep przez siec do takiego dysku
4) jak z odtwarzaniem mp4, avi, mkv, flv wraz z polskimi napisami txt ?
4) jak dziala flash, oraz takie strony jak weeb.tv, meczyki.pl etc ?
5) czy na takim slabym procku dziala plynnie mkv 1080p ?
6) czy odtwarza mkv z dts ?
7) jak z dzialaniem takich programow jak : ipla, iplex, tvn player, tvp player itp ?

To na razie chyba tyle ;) jak wspomnialem - albo ten box, albo jakis nowy samsung ze smart tv.

edit/ Polskie litery !!!

Tomash29

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Tomash29 »

@DrQ

Ja używam "Update.zip 2.0 Modifier/Creator"

http://www.mediafire.com/?22o6ez2pvav5eoa

Działa pod WinXP PRO, nie działa pod Win 8.
Na innych systemach nie sprawdzałem.

Pozdro

DrQ

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: DrQ »

Dzięki!

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: programista »

@jacek09

SmartTV nie da ci tylu opcji co taki box.

Taki box nie zawsze da ci bezproblemowość korzystania ze smartTV.

Wybór należy do ciebie, więcej opcji, ale czasem kombinacje, lub mniej, ale za to bez grzebania.

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

Witam
czy może ktoś napisać które oprogramowanie działa najlepiej z xbmc i weeb.tv gdyż już tyle jest tych odpowiedz że nie idzie się z tym połapać!
najlepiej jakby ktoś zrobił krótki opis i powstawiał konkretne pliki
dodam tylko, że strona xbmc.org.pl narazie nie działa
a i jeszcze jedna rzecz czy w xbmc można też uruchomić tuner tv?
pozdr.

zieltax

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zieltax »

Witam. Mam urządzenie GoClever Adnroid BOX 500. Ostatnio wgrałem sobie plik przez update.restore.uboot.recovery.zip okazało się że jest to plik z MP016. Podniemił mi następujące pliki w urządzeniu.
aml_logo.img
recovery.img
ubootenv.img
ubootwhole.img

Problem tkwi w tym że urządzenie startuje tylko z karty sd z wgranym plikiem u-boot-aml-ucl.bin i opcją recovery.

Jak chcę wgrać oryginalne oprogramowanie go clever to występuje błąd podczas wgrywania ostatnich plików rozruchowych typu ubootenv i ubootwhole. Jak naprawić ten błąd.

Byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedź. bo teraz mam martwe urządzenie :)



Nikt nie jest mi w stanie pomóc....?


wrzucam dwie fotki
http://zieltax.boo.pl/1.JPG
http://zieltax.boo.pl/2.JPG
nagrałem jeszcze filmik
http://youtu.be/jwELd9pUdNc

PROSZĘ O POMOC W ROZWIĄZANIU MOJEGO PROBLEMU...

tomlud

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: tomlud »

Witam,
Panowie, uwaliłem swojego GO. Miałem straszne zrywania obrazu na DVB-T, więc postanowiłem zmienić oprogramowanie (na fabryczne dvbt500_120803). Myślałem, że może to coś zmieni. I zmieniło, lecz nie na lepsze. Podczas działań pasek postępu stanął, i tak już pozostało. Obecnie brak sygnału na TV. Jakieś porady? Konkretne działanie, bo jako laik z kombinowaniem niczego nie zrobię. O ponownych próbach mogę zapomnieć, nic to nie daje.
Pozdrawiam.

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

czy ktoś ma może jakiś działający player dvb-t do naszego Goclevera?
zaistalowałem oprogramowanie od naszego kolegi w wersji super light i to moim zdaniem działa najlepiej z xbmc i weeb.tv na czym mi bardzo zależy
jednak chciałbym też kożystać z wbudowanego tunera dvbt i niestety w tej wersji został on okrojony.
Doinstalowałem player z tej strony http://www8.zippyshare.com/v/35554469/file.html
ale niestety jest dźwięk w TV ale brak obrazu.
czy jest jakaś szansa na dodanie tego odtwarzacz tak aby działał obraz.
Kombinuje tak gdyż moja stara Plazma LG po Hdmi z oryginalnym dvb playerem za mocno rozciąga ekran i nie widać wszystkich informacji o kanale a z tym dogrywanym programem wszystko gra poza najważniejszym obrazem.
dodam tylko że po kablu chinch wszystko jest ok.

pozdro i czekam na jakieś podpowiedzi

lazaj007
Posty: 39
Rejestracja: 25 września 2012, o 07:22
Odbiornik: Android Box 500

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: lazaj007 »

osobiŚcie dość dużo czasu spędzam na poszukiwaniach jakiejś innej aplikacji do obsługi dvb-t ale chyba póki co jej nie ma.
trzeba rozkminić odsługe DVB-T w XBMC. Potrzebny jest chyba jakiś klient w stylu TVHeadend.

Tomash29

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Tomash29 »

@t_gumienny

W wersji "super light" DVB-T nie będzie działać, ponieważ za poprawną obsługę tego standardu odpowiadają cztery programy umieszczone w sofcie (w menu widać tylko jeden), a ta wersja została ich pozbawiona.
A próbowałeś zainstalować wersję softu "light" z obsługą DVB-T i doinstalować program o którym piszesz w swoim poście?? Teoretycznie powinno zastąpić oryginalną DVB Player z którą masz problemy.
Ja nie używam DVB-T więc niestety mogę pomóc tylko teoretycznie.

Pozdrawiam

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

próbowałem też z lightem jednak nic z tego
wygląda na to że się wgrywa ale jest bez zmian więc sam nie wiem
może faktycznie coś pokombinować z TVHeadend
pozdr.

Tomash29

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Tomash29 »

A może ta apka:

http://www.geniatech.com/down-eng/andro ... _1.9.8.zip - (według opisu działa tylko pod ICS 4.0.4, ale można sprawdzić ;-) )

lub ta apka:

http://www.geniatech.com/down-eng/Andro ... V1.9.2.zip - (ta według opisu działa już od 2.3.6)

@zieltax

Podaj link do softu który przez pomyłkę wgrałeś, zobaczę czy mogę pomóc...

Jeżeli chodzi o tvHeadend i XBMC to trzeba poczekać, aż wyjdzie wersja XBMC z funcją PVR na androida.
Panowie odpowiedzialni za PIVOS XBMC już nad tym pracują:
http://www.pivosforums.com/viewtopic.php?f=25&t=1591
Ostatnio zmieniony 25 listopada 2012, o 18:22 przez Tomash29, łącznie zmieniany 1 raz.

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

niestety hidtv nie widzi wbudowanego tunera
wyskakuje błąd podłącz dongle tuner

Tomash29

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Tomash29 »

A na jakim sofcie go instalujesz??

lazaj007
Posty: 39
Rejestracja: 25 września 2012, o 07:22
Odbiornik: Android Box 500

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: lazaj007 »

nie wiem czy o to chodzi ale jeśli PVR w XBMC to jest to samo co LiveTV to juz jest dostepna. Trzeba tylko włączyć funkcję LIVETV w ustawieniach tyle że nie wiem jak XBMC zmusić do gadania z wewnętrzym tunerem

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

instalowałem go na różnych softach i ten sam efekt.

czy ktoś ma może oprogramowanie z kolejnego klona goclevera tzn overmax homeboxa?
może na tym oprogramowaniu będzie lepiej działać

zed

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zed »

U mnie na sofcie light tuner DVB działa bezproblemowo. Czy ktoś próbował podkręcać procesor? Zainstalowałem SetCPU uzyskuje on uprawnienia superuser lecz pozwala zmieniać tylko częstotliwość minimalną, a maksymalną tylko w dół. Co ciekawe aTuTu pokazuje procesor A7 750MHz.Dlaczego MSPlayer widzi zewnętrzny dysk USB a XBMC, RootExplorer i inne go nie widzą?
Ostatnio zmieniony 26 listopada 2012, o 23:04 przez zed, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany