GoClever ANDROID 500

xyrxis

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: xyrxis »

O, cenna informacja z tym wyjsciem audio. To jeszcze pytanie czy da sie tego boxa zmusic do podawania sygnalu 60Hz na HDMI a moze nawet do wyboru bardziej egzotycznych rozdzielczosci (jak np 1680x1050@60Hz)?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: @GUTEK@ »

Ten box wysyła sygnał tylko w 60Hz. Rozdzielczości tylko standardowe telewizyjne 480i/p, 576i/p, 720p, 1080i/p.

uruk_haji

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: uruk_haji »

Dzięki cybermisiek za tego XBCM. Wreszcie kanały HD z weeb.tv chodzą płynnie. Poczekam jeszcze jak wyjdzie trochę bardziej stabilna wercja XBCM bo mi nieraz zawiesi urządzenie przy przełączaniu kanałów przważnie lub wywali z aplikacji. Jak będe miał stabilną wersję rezygnuje z kablówki.

A jeszcze jedno.
W tej wersji z androidem 4 w serwisach tvnplayer i ipla nie ładuje mi materiałów. Reklamy lecą a po nich pisze coś tam o serwerze i dupa. Czy należy jakoś specjalnie je skonfigurować? Jakieś porty otworzyć czy coś w tym stylu. Weeb.tv chodzi ze strony jak i z xbcma.

ted

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: ted »

Testowałem sporo tunerów DVB-T i ze wzgledu na brak dźwięku w TV, po HDMI, w odtwarzanych filmach HD z DTS-em, postanowiłem kupić tego BOXA 500 na Androidzie, bowiem w danych technicznych było podane, że odtwarza DTS-a. Okazało się, że tuner nie działa poprawnie w DTS-ie z MX Playerem i podobnymi (na przemian, cykliczny szum i przerywany dźwięk w głośnikach), co potwierdzają również posty innych użytkowników. Wsparcie techniczne obiecuje nowy soft, ale jak do tej pory lipa. Czy ktoś z forumowiczów rozwiązał może ten problem, instalując odpowiednią wersję systemu?

uruk_haji

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: uruk_haji »

Ja na tym orginalnym oprogramowaniu android 4 zmodyfikowanym o Market i TVNplayer uzyskuje dźwięk DTS. BOXa mam podłączonego do telewizora przez HDMI. Z telewizora mam połączone kablem cyfrowym (optyczne wej-wyj) do sytemu głośników 5.1 Logitech 5500. Mi działa DTS, Prologic, Prologic 2. Zastanawiam się tylko czy są jakieś wtyczki do XBCM z telewizją internetową proponującą dźwięk w systemie 6 kanałów (5.1), bo do tej pory się z tymm nie spotkałem. Telewizja z XBCM chodzi w stereo jak jest w stereo, oprócz tego dekoder sytemu głośników przekształca stereo w 5.1, efekt dosyć ciekawy jednak potrafi nieraz mylić strony w głośnikach tylnych co na kompie mi się nie zdarzało.

uruk_haji

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: uruk_haji »

Ktoś wie jak wyprowadzić sygnał 100Hz przy rozdzielczości 1080p bo w XBCM przy oglądaniu Telewizji HD w rozdzielczości 720p widać klatkowanie (migotanie) dyanamicznych scen. Sądze że to wina odświerzania bo na wyjściu jest 60Hz.

Awatar użytkownika
radier
Posty: 300
Rejestracja: 24 stycznia 2012, o 23:07
Odbiornik: Samsung UE48H6400 + UPPLEVA 2.1
Instalacja antenowa: DPM GT-961
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: radier »

Chyba mylisz pojęcia.

100, 200, 400 600 Hz, które widzisz w specyfikacji różnych TV to nie to samo co odświeżanie np. w monitorze komputerowym gdzie możesz zadać różne jego wartości.

majkool

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: majkool »

uruk_haji pisze:Ktoś wie jak wyprowadzić sygnał 100Hz przy rozdzielczości 1080p bo w XBCM przy oglądaniu Telewizji HD w rozdzielczości 720p widać klatkowanie (migotanie) dyanamicznych scen. Sądze że to wina odświerzania bo na wyjściu jest 60Hz.
Częstotliwość odświeżania monitora
http://pl.wikipedia.org/wiki/Cz%C4%99st ... a_monitora

Motionflow vs. Motion Plus w TV
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/57501- ... 100hz.html

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: programista »

uruk_haji pisze:Ktoś wie jak wyprowadzić sygnał 100Hz przy
Nie da się, po za tym hdmi to sygnał cyfrowy, film ma 24 fps, a to już potem sprawa tv ile ma Hz, jak ci miga tv to albo materiał jest coś nie tak albo tv ma jakiś problem.

drozdek

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: drozdek »

Tomash29 pisze:
Drugi na bazie softu ze stronu goclevera:

http://www57.zippyshare.com/v/53800867/file.html

Zmiany:
- root i superuser
- market play

Zapraszam do pobierania i testowania.

Podrawiam
Dzisiaj dotarł do mnie ten gadżecik i natychmiast zainstalowałem Twoją poprawioną wersję. Piszesz, że u Ciebie wszystko działa. U mnie w żaden sposób nie ma sterowania na Ipli,TVP czy TVN Playerze. Ani z klawiatury na USB, ani z pilota. Nie widać żadnego kursora, zero sterowania... Może jakieś rady ? Byłbym wdzięczny.
A swoją drogą, jestem starym gadżeciarzem, bawiłem się róznymi urządzeniami, ale to urządzenie jest dla mnie najgorszym sprzętem jaki w życiu kupiłem... A kupiłem, po to żeby mieć Smart TV, niestety w żaden sposób to właśnie zadziałać nie chce, a do innych rzeczy gadżet nie jest mi potrzebny...

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: @GUTEK@ »

drozdek pisze:Może jakieś rady ? Byłbym wdzięczny.
Myszkę podłącz.

drozdek

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: drozdek »

Dzięki, z myszką sterowanie wreszcie działa... Ale co zrobić z innymi kłopotami ? Na TVN Player brak głosu, na Ipli normalnie leci reklama z głosem ( w końcu reklamy to trzon ramówki Polsatu ;), ale jak reklama się skończy pojawia się błąd: Podczas ładowania filmu wystąpił błąd... Jedynie w aplikacji TVP wszystko działa jak trzeba. Dodam, że łącze mam sześciomegowe, na którym Ipla i TVN bezproblemowo działa na Ipadzie, oraz na tablecie i telefonie z Androidem. Czy u Was Ipla i TVN Player naprawdę działają na tej skrzyneczce ? A może trzeba coś dodatkowo zmienić w ustawieniach ?

Coś mi się zdaje, że to co nie działa to wina aplikacji TVN Player i Ipli, niektóre filmy działają, niektóre nie. U mnie najgorzej jest na Ipli, bo nic nie działa, na TVN działa częściowo, a na TVP wszystko.

Jako ciekawostkę zapodaję, że kiedyś kupiłem pilocik do PC, i chociaż na opakowaniu była mowa tylko o Windowsach, to całkiem dobrze działa z Androidem na naszym Gocleverze. Działają wszystkie niezbędne funkcje łącznie z pauzą (na TVP). Na pilociku jest również kółeczko do sterowania kursorem. Jak dla mnie, pilocik to chyba wygodniejsze rozwiązanie od myszki :)

lazaj007
Posty: 39
Rejestracja: 25 września 2012, o 07:22
Odbiornik: Android Box 500

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: lazaj007 »

znalazlem kolejnego klona naszego GC, tym razem to DYON Andromeda
Soft wchodzi gladko bo to ten sam box z tym ze tak jak w sofcie od Energy - brak polskiego jezyka oraz nie dziala pilot. poza tym wszystko pozostale dziala bez problemu i wydaje mi sie ze jest delikatnie szybszy od tego z GC

cybermisiek

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: cybermisiek »

zainstalowalem najnowszy firmware z DYON Andromeda http://www.dyon.eu/downloads/firmware/F ... 121010.zip dziala moze nawet jakby szybciej ale 2 rzeczy go dyskwalifikuja w moim odczuciu: nie dziala mi weeb.tv na xbmc, dzwiek dts naprzemiennie jest a raz szumi co pare sekund (dzialalo poprawnie na ktoryms romie tylko nie pamietam na ktorym ;-) , poza tym pilot nie dziala (myszka dziala)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: @GUTEK@ »

Gdzieś czytałem że z tym szumiącym głosem to trzeba jakieś pliki systemowe od dźwięku podmienić. Poszukaj na google o tych boxach na androidzie to coś pewnie znajdziesz.

Awatar użytkownika
JerzyG
Posty: 213
Rejestracja: 12 lutego 2011, o 19:27
Odbiornik: MSI DIGIvox mini3,
Overmax OV-TN-06
Samsung 46"
Instalacja antenowa: Siatka Ryniak + Symetryzator na 530, 610, 658 MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat & Śrem

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: JerzyG »

Pojawiła się nowa wersja DroidTV która ma opcje FullScreen

elektorat

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: elektorat »

Witam

Nie mogę sobie poradzić z weeb tv na xbmc. Za kazdym razem albo klatkuje, zacina albo zamyka xbmc. Jaki mam wgrać soft i xbmc żeby wszystko ładnie chodziło?? Proszę o poradę.
Widzę, że zniknęła najnowsza aktualizacja ze strony goclever.

zieltax

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zieltax »

Witam. Mam urządzenie GoClever Adnroid BOX 500. Ostatnio wgrałem sobie plik przez update.restore.uboot.recovery.zip okazało się że jest to plik z MP016. Podniemił mi następujące pliki w urządzeniu.
aml_logo.img
recovery.img
ubootenv.img
ubootwhole.img

Problem tkwi w tym że urządzenie startuje tylko z karty sd z wgranym plikiem u-boot-aml-ucl.bin i opcją recovery.

Jak chcę wgrać oryginalne oprogramowanie go clever to występuje błąd podczas wgrywania ostatnich plików rozruchowych typu ubootenv i ubootwhole. Jak naprawić ten błąd.

Byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedź. bo teraz mam martwe urządzenie :)

drozdek

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: drozdek »

elektorat pisze:Witam

Nie mogę sobie poradzić z weeb tv na xbmc. Za kazdym razem albo klatkuje, zacina albo zamyka xbmc. Jaki mam wgrać soft i xbmc żeby wszystko ładnie chodziło?? Proszę o poradę.
Widzę, że zniknęła najnowsza aktualizacja ze strony goclever.
Ja zainstalowałem XBMC z linku który jest kilkanaście postów wyżej w tym wątku. Nic nie klatkuje i nic nie zacina, tylko tak ze dwa razy dziennie wywala się wtyczka weeb.tv i trzeba ją znowu instalować. Trwa to krótką chwilkę.
A aktualizacja zniknęła pewnie dlatego, że była z błędami, z tego co ludzie pisali na tym forum nie było np. Google Play...

elektorat

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: elektorat »

A jaki masz soft? Ze strony goclever czy jakis inny??

Zablokowany