WIWA HD-95 MEMO

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: m@rtops »

jeśli byś posiadał 100 lub więcej kanałów i przyszło by ci "wklepać" numer w "2 sek" to byś narzekał że krótko ;) (dlatego to tak jest z tym czasem)

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Maniek99 »

Wystarczyłoby żeby licznik się resetował po wpisaniu drugiej cyfry.
Czyli wpisujemy numer jednocyfrowy i po dwóch sekundach kanał się załącza.
Kiedy po pierwszej cyfrze w ciągu 2s wprowadzimy drugą, to licznik znów się resetuje i zaczyna odliczać kolejne 2s w oczekiwaniu na trzecią.

A w zasadzie w ogóle można by było usunąć trzecie pole, bo do 99 kanałów na pewno nie dojdziemy.

Piszcie do Wiwy, może to wprowadzą.
Ja już swoje postulaty zgłosiłem.

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Bogoes »

Z tego co wiem 99% użytkowników przełącza i tak przyciskami CH+/- (nawet przy przełączaniu o wiele kanałów wystarczy wdusić i trzymać wciśnięty przycisk CH+/-, aby błyskawicznie przeskoczyć na interesujący nas kanał)... więc chyba nie ma co szukać dziury w całym, a tak na marginesie odnośnie czasu, to mierzyłem (tak z ciekawości) z zegarkiem na ręku i mi wychodzi, że to jest 5. a nie 8 s.

Mutango

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Mutango »

Bywają systemy inteligentniej pod tym względem programowane. Np w telewizorze LG, ponieważ mam zaprogramowanych tylko 15 programów, więc telewizor tylko w przypadku naciśnięcia klawisza 1 oczekuje na ewentualną następną cyfrę. W przypadku wciskania klawiszy 2, 3, 4 itd.. nie ma takiego opóźnienia związanego z oczekiwaniem na "następną" cyfrę. Telewizor rozpoznaje, że nie ma zaprogramowanych takich programów o numerach 21, 31 itp.. więc nie ma na co czekać, i nie czeka tylko przełącza bezzwłocznie.

anaconda911

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: anaconda911 »

Bogoes, nie wiem czy lepiej oglądając pr1 przejść na pr15 klikając przyciskiem zwiększania kanału. Czasowo wyjdzie dłużej, ale jak kto woli.

Bardzo dobre rozwiązanie podał Maniek99 i wydaje mi się że jest stosowane w większości sprzętu TV.

Również ciekawe rozwiązane w TV LG podane przez Mutango.

Ale czy my doczekamy się tego w Wiwie ?

wafel0
Posty: 1
Rejestracja: 20 listopada 2012, o 00:43

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: wafel0 »

99% osób korzysta z przycisków CH+/- bo nie ma innego wyjścia. Przyciski numeryczne na pilotach WIWA/KORR to tylko gadżet, aktualnie przydają się jedynie w odtwarzaczu multimediów.

Przełączanie w dekoderach WIWA i KORR działa dokładnie tak jak podał Maniek. Z tym, że oczekiwanie trwa nie 2 tylko 5 sekund. Przejście na 1-cyfrowy kanał to 5 sekund, dla 2-cyfrowego trwa to min. 6 sekund, a jak ktoś ma wolne palce na pilocie to poczeka i 10 sek.

Trzeba aktywnie pisać zażalenia do supportu bo ktoś tam czyta maile i nawet na nie odpisują. Trudno powiedzieć czy te prośby wychodzą gdzieś dalej poza osobę czytająco-odpisującą ale trzeba próbować i może doczekamy się w końcu jakichś zmian.

Sam upomniałem się o czarne tło do napisów dla KORR'a i dostałem odpowiedź, że mają dodać taką możliwość w przyszłości. Czas pokaże czy traktują mailowy support poważnie czy tylko wciskają kit.

p.s. Zredukowanie liczby kanałów do 99 nic nie da. Obecnie po wpisaniu trzech cyfr dekoder i tak czeka kolejne 5 sekund na czwartą :D

StrażnikMarketu
Posty: 5
Rejestracja: 8 grudnia 2012, o 20:41
Odbiornik: WIWA HD-95 MEMO
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Lublin/Piaski

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: StrażnikMarketu »

W sumie to mogłaby być opcja wyłączenia tego czekania na kolejną cyfrę. Pamiętam że lata temu w moim starym TV Curtis była taka możliwość :mrgreen:

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Maniek99 »

@wafel0
Rzeczywiście tak to działa w wiwie, nie zwróciłem na to uwagi :P
No to w takim razie, przynajmniej tą redukcję do 2s mogli by wdrożyć, dla twórcy softu, to chwila.

piotr2802

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: piotr2802 »

Mam podłączony dysk 2,5' Segate do wyjscia USB sformatowany w tym samym tunerze. Co ok. 10 minut pokazuje sie na ekranie TV komunikat "włączono urządzenie USB" i za chwilę 'wyłączono urządzenie USB" .
Przyznam , że jest ot uciązliwe, szczególnie gdy sie ogląda film lub inny program.
Czy to jest normalne, że ten komunikat sie pojawia ?
Wiem, mozna odłaczyć dysk i jest po sprawie, ale wolałbym mieć na stałe podłączony ten dysk.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Maniek99 »

@piotr2802
Ale jak wyświetla to "wyłączono urządzenie USB" to dalej film z tego dysku leci?

piotr2802

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: piotr2802 »

Maniek99 pisze:Cytowanie postu pod postem. Czytaj Regulamin forum.
Jak oglądam dowolny program TV z tunera WIWA i dysk tylko jest włożony do gniazda USB.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: @GUTEK@ »

Widocznie dysk ma włączone jakieś oszczędzanie energii i tuner przy tym głupieje.

Nic takiego nie powinno występować. Komunikat powinien być tylko wyświetlany przy fizycznym podłączaniu / odłączaniu nośnika USB.

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Bogoes »

A być może jest jakiś problem z luzem we wtyczce HDD lub złączu wiwy, może obluzowane gniazdo (kiepski lut) w wiwie... bo wygląda, że wiwa traci połączenie z dyskiem... spróbuj podpiąć inny nośnik.

logosborman

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: logosborman »

Aby przełączyć szybko kanał naciśnij numer np 2 i ok trwa to poniżej sekundy
odnosnie czulości pilota to po rozkreceniu obudowy należy lekko przygiąć czujnik ir
w stronę przedniego panelu - działa cuda z celowaniem pilota

piotr2802

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: piotr2802 »

Podłaczyłem teraz pen drive na to samo USB w tunerze i komunikat "właczono/wyłaczono urządzenie USB" się nie pojawia. Jutro sprawdzę na innym dysku twardym 2,5'.

logosborman

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: logosborman »

twardy reset - wyłączyć wtyczkę sieciową i powinno pomóc

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Bogoes »

...i na innym kabelku (jak posiadasz)...

Ceberebek
Posty: 83
Rejestracja: 5 lipca 2012, o 09:53
Odbiornik: WiWa HD-90 NEW
firmware-mod@GUTEK@
Instalacja antenowa: Cyfrowa-naziemna z anteny siatkowej

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Ceberebek »

U mnie przy kompie na 4 dyski zewnętrzne-2 Seagate i 2 WD-wszystkie mają opcję "oszczędzania" energii i jak są nie używane to przechodzą w tzw."standby" i może to jest przyczyną tak jak napisał @GUTEK@

piotr2802

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: piotr2802 »

Ceberebek pisze:Cytowanie postu pod postem. Czytaj Regulamin forum.
Wydaje mi sie, że to dobrze jak twardy dysk przechodzi w stan "standby" jesli aktualnie nie jest używany, bo nie zużywa energii i nie obciąża zasilacza tunera. Natomiast jest to dokuczliwe jak naprzemian co jakis czas mam ten komunikat "włączono/wyłaczono urządzenie USB".

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Bogoes »

Mój WuDek też przechodzi w tryb oszczędzania energii po kilku minutach bezczynności... słychać ten moment dość wyraźnie (przy wyłączonym kompie i niegłośnym oglądaniu TV ;)), ale żaden komunikat w związku z tym faktem na wiwie się nie pojawia... Przy wznawianiu pracy dysku także nic się nie wyświetla.
edit: dlatego ja obstawiam albo kontakt problem na połączeniu, albo jak napisał kol. Gutek zbyt duży pobór prądu i odłączanie przez Wiwę dysku...

Zablokowany