CABLETECH URZ0083Q

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: CABLETECH URZ0083Q

Post autor: Anduraki »

jak Ci zależy na czytelnych i dużych napisach to cabletechy odpadają - przejrzyj sobie temat Ferguson ariva t65 albo Wiwa hd90 tam gdzieś były screeny jak wyglądają napisy, poszukaj sobie też jak wyglądają i jak wyświetlają się napisy w cabletechach to będziesz wiedział o co mi chodzi.

gregor_ian1

Re: CABLETECH URZ0083Q

Post autor: gregor_ian1 »

Chyba złą stylistykę zastosowałem. Nie chodzi mi o napisy w dużej rozdzielczości tylko o filmy. Sorry za wprowadzenie w błąd.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: CABLETECH URZ0083Q

Post autor: Anduraki »

odpowiedź już padła w tym temacie
- mocniejszy procesor - spróbuj na Mstarze odtworzyć kodek VC-1 HD z bitratem 30-40Mbps - sieczka na maksa, na ALI super-płynnie,
jeśli oglądasz filmy z lektorem to polecam jak najbardziej, ale napisy są tragiczne ;S przynajmniej w urz0083 nie wiem jak w nowym modelu.

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: CABLETECH URZ0083Q

Post autor: zinox »

skoro nie wiesz jakie są w nowym modelu to po co się wypowiadasz? nie przyrównuj do starego - tu masz regulację wielkości czcionki, koloru i położenia.
http://www.youtube.com/watch?v=MkIj_qfwLNI
od 4 minuty mała próbka napisów (wiem że film jest o URZ0194 ale w URZ0083Q napisy są takie same)

gregor_ian1

Re: CABLETECH URZ0083Q

Post autor: gregor_ian1 »

No to pytanie ostatnie... spośród dwóch dekoderów:
1. CABLETECH URZ0083Q
2. CABLETECH URZ0194

Wasz wybór padłby na...???

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: CABLETECH URZ0083Q

Post autor: zinox »

gregor_ian1 pisze:No to pytanie ostatnie... spośród dwóch dekoderów:
1. CABLETECH URZ0083Q
2. CABLETECH URZ0194

Wasz wybór padłby na...???
URZ0195 :P
URZ0083Q ma wyjscia cvbs i rca a URZ0194 tego nie ma - w działaniu i wyglądzie menu są identyczne

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: CABLETECH URZ0083Q

Post autor: Anduraki »

zinox pisze:skoro nie wiesz jakie są w nowym modelu to po co się wypowiadasz? nie przyrównuj do starego - tu masz regulację wielkości czcionki, koloru i położenia.
http://www.youtube.com/watch?v=MkIj_qfwLNI
od 4 minuty mała próbka napisów (wiem że film jest o URZ0194 ale w URZ0083Q napisy są takie same)
Bo nikt się wcześniej nie odważył zaprezentować jak wyglądają napisy o co kilka razy prosiłem.

Wyświetlanie ok, ale rodzaj czcionki nadal kiepski
krój mi się nie podoba bo litery są płaskie (szersze niż wyższe), przynajmniej pod kątem z tego ujęcia na filmiku tak to wygląda
przynajmniej wyświetlanie poprawili.

guzolot

Re: CABLETECH URZ0083Q

Post autor: guzolot »

Czy to prawda, że urz0195 jako jedyny wysyła na coaxial dźwięk DTS z odtwarzanych filmów np z mkv?
Czy to tylko pogłoska i różni się od urz0083Q jedynie wyjściami i wyglądem obudowy?
Bo DolbyDigital to chyba wszystkie cabletech-y, krugery, wiwy, arivy ślą?

tkm
Posty: 13
Rejestracja: 7 stycznia 2013, o 08:12

Re: CABLETECH URZ0083Q

Post autor: tkm »

Wnioski z moich testów tego tunera:

minusy:Po wyjsciu z EPG zmieniają się proporcje obrazu, problem niby rozwiązany w najnowszym firmware, niestety nieskutecznie.
Przy jednoczesnym nagrywaniu i odtwarzaniu nie działa pauza.
W EPG obcięte tytuły programów o długich nazwach, brak również dodatkowych informacji jak: rok i kraj produkcji filmu, reżyser i obsada.
Nagrywając dwa programy i chcąc przerwać jedno nagranie pojawia się jedynie pytanie czy przerwać REC1 czy REC2 bez podania nazwy kanału.
Naciśnięcie POWER podczas nagrywania nie powoduje wyświetlenia ostrzeżenia o trwającym nagraniu.
Programy które są nagywane nie są oznaczone na liście programów.
Przeglądając szczegółowy opis programu w EPG można przejść do następnej pozycji na danym kanmale ale tylko do jednej zamiast do każdej kolejnej.
Programując nagranie z EPG i przestawiając ręcznie czas rozpoczęcia na wcześniejszy tuner pobiera tytuł z poprzedniego programu.
Brak możliwości wznowienia odtwarzania nagranego filmu w miejscu poprzedniego zatrzymania.
Podczas odtwarzania zegar pokazuje nie rzeczywisty czas ale czas nagrania filmu.

plusy:Możliwość nagrywania dwóch programów z jednego multipleksu (a nawet wszystkich do jednego pliku)
Możliwość przeglądania podstron w TXT i włączenia trybu MIX.
Stosunkowo szybkie przełącznie programów.

Pan_Paweł
Posty: 23
Rejestracja: 4 sierpnia 2011, o 02:09

Re: CABLETECH URZ0083Q

Post autor: Pan_Paweł »

Witam,

Posiadam urządzenie jak w tytule wątku (kupione w grudniu ub. roku) i proszę o komentarz do jego "zachowania". Nie mogę wyświetlić telegazety na wielu programach TV. Nie wyświetla się telegazeta na TVP1 czy TVP2, ale jest np. na TVPInfo czy TV4... Dodam, że zarówno TVP1 i TVP2 oraz TVPInfo odbieram z dwóch różnych MUXów i efekt jest ten sam. Dodam także, że używając innego typu dekodera telegazeta jest wyświetlana wszędzie tam, gdzie jest nadawana.
Pytanie: czy ten typ tak ma (fabryczny feler) czy tylko mój egzemplarz jest wadliwy?
Dzięki za radę.
pozdrawiam,
Paweł

tkm
Posty: 13
Rejestracja: 7 stycznia 2013, o 08:12

Re: CABLETECH URZ0083Q

Post autor: tkm »

Mój zapodaje telegazetę na wszystkich na których jest nadawana poza TTV

mela551

Cabletech URZ0083Q napisy w filmach z USB problem

Post autor: mela551 »

Witam,
niedawno zakupiłam dekoder Cabletech URZ0083Q, wszystko jest w porządku oprócz filmów z napisami. Otóż odtwarzając film z napisami występują tak jakby dwa rodzaje napisów: pierwsze włączają się od razu po uruchomieniu filmu i są niedopasowane do akcji, a drugie są w porządku, ale bardzo szybko znikają "zagłuszane" przez te pierwsze, które są już w zupełnie innym miejscu filmu. W niektórych filmach nie wyświetlają się. Wszystkie napisy ściągałam z napiproject, a format filmów to .avi. Niestety nie da się tak oglądać, a w ustawieniach i instrukcji obsługi nie znalazłam nic pomocnego. Liczę na odpowiedź i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Cabletech URZ0083Q napisy w filmach z USB problem

Post autor: Anduraki »

przywitaj się z hiper ultra jakością napisów z napiprojekt ...
a oprócz tego, że te napisy nie nadają się do niczego to zapisuj je w formacie SRT, ponieważ baaaardzo mało odtwarzaczy daje sobie radę z formatem tmplayer(znikają w momencie pojawienia się kolejnych napisów) i microdvd (nie wykrywają FPS filmu)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0083Q

Post autor: @GUTEK@ »

A nie jest przypadkiem tak, że to jakieś filmy z wtopionymi napisami?

heward5144

Re: CABLETECH URZ0083Q

Post autor: heward5144 »

nie moge pisac po polsku zamienia litery, ale prosze powiedzcie czy ten dekoder mozna podlaczy do TV tak Scrat w dekoderze chinche w TV W wordzie klawiatura jest ok.


/od Admina: Brak polskich znaków, brak znaków interpunkcyjnych, treść nie zrozumiała.
Proszę stosować się do regulaminu forum i poprawić ten post.

heward5144

Re: CABLETECH URZ0083Q

Post autor: heward5144 »

No przecież pisałem ,że mam problebmy z tym co piszę (brak polskich znaków i znaków interpunkcyjnych).
Proszę o wyjaśnienie czy można połążyć dekoder Cabletech 83@ z TV CRT w następujacy sposób: dekoder kalel końcowka SCART a druga końcówka to chinche, albo z obu końców chinche. Jesli ta druga możliwość istnieje to czy sygnał do TV dotrze jako cyfrowy cz analogowy.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: CABLETECH URZ0083Q

Post autor: m@rtops »

możesz podłączyć "scart-cinch" - będzie działało ;)
heward5144 pisze:Jesli ta druga możliwość istnieje to czy sygnał do TV dotrze jako cyfrowy cz analogowy.
cyfrowe wyjście obrazu masz tylko z gniazda "HDMI" :oops:

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: CABLETECH URZ0083Q

Post autor: zinox »

na cabletech.pl cisza za to na lechpol.eu nowe oprogramowanie
http://www.lechpol.eu/sites/default/fil ... v.109_0.7z
edit
jest i na cabletechu (link ten sam)

v1.0.9
-poprawiono błąd skalowania w trybie RGB
-dołożono znaczniki dla kanałów na których trwa nagranie
-zwiekszono liczbę timerów do 16
-dołożono znacznik w EPG informujący ze dany program został zaznaczony do nagrania
-poprawiono problem z nagraniami stycznymi w czasie
-inne drobne błędy

tarnowiack
Posty: 2
Rejestracja: 15 lutego 2013, o 14:19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów Marcinka

Re: CABLETECH URZ0083Q

Post autor: tarnowiack »

Witam
Ma ktoś pomysł jak wyłączyć timeshift, jest w opcjach możliwość wyboru ale co z tego kiedy po wyłączeniu i włączeniu urządzenia mamy z powrotem aktywny. Jest to opcja o tyle do kitu iż zajmuje połowę wolnego miejsca na nagrywanie. Kupując flash 64GB myślałem że tyle będę miał na nagrywanie ale okazuje się że mam tylko 15GB i tak z każdym rodzajem pamięci.
Brak możliwości wyłączenie wygląda mi ba bug w oprogramowaniu ale może ktoś wie jak zmniejszyć rozmiar bufora tego timeshift?

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: CABLETECH URZ0083Q

Post autor: zinox »

menu - ustawienia zapisu - ustawienia PVR - timeshift - zmieniasz z AUTO na wyłącz
soft v.1.0.9

Zablokowany