CABLETECH URZ0083Q

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: CABLETECH URZ0083Q

Post autor: zinox »

a po co ci starocie? :shock:

thompson
Posty: 65
Rejestracja: 2 listopada 2011, o 20:28
Odbiornik: Wiwa HD-90,
Wand TV USB,
jakaś taniocha z marketu
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + SWA-1
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łosice, PKiN

Re: CABLETECH URZ0083Q

Post autor: thompson »

A jak wgrać oprogramowanie inne niż cabletecha? Bo teraz jak próbuję wgrać inne to pokazuje się Firmware does not match, update denied! Może wcześniejsze wersje na to pozwolą?

Ewentualnie czy może jakoś wyedytować w pliku abs lub bin (oryginalnym sofcie od tunera) fragment odpowiedzialny za sprawdzanie poprawności wgrywanego pliku.

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: CABLETECH URZ0083Q

Post autor: dr146 »

nie wgrasz, a jeśli nawet wejdzie to uwalisz flasha tak jak ja to kiedyś zrobiłem i było pozniej trochę wiecej roboty z przywróceniem go do życia. Lepiej nie kombinuj - soft dedykowany do innego tunera nie pojdzie na tym nawet mimo tej samej wielkości flash

thompson
Posty: 65
Rejestracja: 2 listopada 2011, o 20:28
Odbiornik: Wiwa HD-90,
Wand TV USB,
jakaś taniocha z marketu
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + SWA-1
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łosice, PKiN

Re: CABLETECH URZ0083Q

Post autor: thompson »

Właśnie o to mi chodzi, żeby wgrać. Zostałem z innym tunerem z wgranym softem od 83Q i próbuję to odkręcić...

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: CABLETECH URZ0083Q

Post autor: biprotek »

A o jaki tuner chodzi? I co chcesz wgrać?

zazaqa
Posty: 1
Rejestracja: 9 czerwca 2015, o 21:12

cabletech urz0083Q

Post autor: zazaqa »

Witam! Zakupiłam sobie taki właśnie tuner cabletech urz0083Q na allegro, używany. Niestety u mnie nie działa, to znaczy ja nie umiem go uruchomić. Nigdy wcześniej tunera nie używałam i nie znam się na tym. Co mogę powiedzieć: tuner jest połączony z tv kablem scart. W tv zmieniłam źródło sygnału z dtv na scart i widzę jedynie komunikat z dekodera, ze brak sygnału. Antena zewnętrzna jest podłączona do tunera, a tuner oczywiście włączony, zielona dioda się na nim pali. Niestety nie widzę też, by działał pilot. Ogólnie tv mam lazer z mpeg4 i dekodera nie potrzebuje, ale chciałam go sprawdzić czy działa, zanim dokupię kabel hdmi, by go do innego tv w domu podłączyć. No i nie działa. Antenę mam tak samo ustawioną, jak działał z nią tv bez tunera.
Acha i gdy podłączony jest tuner to w tv po wejściu do menu nie jest możliwa opcja kanały, by sobie z telewizora wyszukać kanały. To normalne? Pewnie się przez tuner teraz kanałów szuka, ale jak, skoro nawet pilot nie działa, a i sygnału brak (to jest komunikat z tunera wyświetlony na ekranie tv).
I jeszcze po włączeniu tunera na ekranie tv pojawia się oczywiście logo cabletech, a potem pasek z informacją o programie i tu pisze TV Wrocław (ja mieszkam niedaleko Katowic) a tuner był kupiony ze Świdnicy.

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: cabletech urz0083Q

Post autor: Bogoes »

Kupiłeś tuner, który ma ustawione inne numery kanałów, niż nadające u Ciebie i dlatego wyświetla "brak sygnału", bo u Ciebie nie łapie zaprogramowanych muxów ze Świdnicy... musisz od nowa wejść w menu i uruchomić automatyczne skanowanie, albo wybrać przywrócenie ustawień fabrycznych, co również zaskutkuje uruchomieniem skanowania pasma... ale potrzebujesz do tego pilota, sprawdź, czy pilot ma dobre baterie (a najlepiej załóż nowe). Bo myślę, że dekoder jest ok. ;)

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: CABLETECH URZ0083Q

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

Do dekodera DVB-T Cabletech URZ0083Q dostępne jest oprogramowanie(soft) z fabryczną datą z 8 października 2013r.
Soft: URZ0083Q_V1.1.2
Dostępny pod adresem:
http://www.cabletech.pl/pl/11303-tuner- ... -cabletech
lub
www.lechpol.eu/model/urz0083q

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 933
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: CABLETECH URZ0083Q

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING »

@thompson

Ja mam do tego dekodera Cabletech URZ0083Q na pendrive stare softy(oprogramowania) z:
- 13 grudzień 2012r.
- 2 kwiecień 2013r.
- 26 września 2013r.
- 8 październik 2013r.

opa.tool
Posty: 1
Rejestracja: 11 lipca 2015, o 18:55
Odbiornik: Cabletech URZ0083Q

Cabletech URZ0083Q-nie działa zdalne sterowanie

Post autor: opa.tool »

Witam.Mam problem z dekoderem Cabletech URZ0083Q - nie reaguje na pilota.Pilot sprawny sprawdzony na testerze pilotów. Nie wiem czy jest szansa na schemat tego dekodera? Może ktoś wie na ten temat?

Zablokowany