LV5H

Adziamo89

Problem z odbiorem telewizji cyfowej na LV5H

Post autor: Adziamo89 »

Witam. Mam problem z odbiorem DVB-T na moim laptopie (analog działa). Posiadam Tuner Not Only TV LV5H Hybrid USB. Próbowałem już wieloma sposobami, ale kicha - dalej nie działa. Problem polega na tym, że tuner nie znajduje kanałów mimo iż zasięg i siła sygnału jest po 100% sprawdzałem już wieloma programami. Total Media, ProgDVB, Splash Lite. Zawsze to samo - złapie sygnał ale kanałów nie wyszukuje.

Dla ułatwienia... dzisiaj zrobiłem sobie nową instalacje antenową w domu.. tylko antena pozostała ta sama - jakaś kierunkowa. Kable nowe, wtyczki nowe oraz dodałem wzmacniacz aws-144. Na zwykłym TV telewizja poprawiła się, cyfrowy tez smiga aż miło, ale na kompie - ZONK.

Pozdrawiam

aha... do nadajnika mam jakieś 50KM

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Problem z odbiorem telewizji cyfowej na LV5H

Post autor: qwerty »

Sterowniki najnowsze? Może po prostu tuner jest uszkodzony.

Adziamo89

Re: Problem z odbiorem telewizji cyfowej na LV5H

Post autor: Adziamo89 »

sterowniki ściągnięte z strony producenta podobno najnowsze... dodam ze jak sprawdzałem sygnał w programie progDVB i chciałem wyszukać kanały ręcznie wyświetla mi się sygnał i zasięg po 100 a niżej podpis "Signal: Locked"

loleklolek

Re: Problem z odbiorem telewizji cyfowej na LV5H

Post autor: loleklolek »

Odłącz tuner -> Zrestartuj kompa -> podłącz tuner -> sprobuj na nowo zainstalować kanały.

Ja takie efekty z tą hybrydką miewałem, jak często bawiłem się zmianą odbioru z analogu na cyfrowy.

Adziamo89

Re: Problem z odbiorem telewizji cyfowej na LV5H

Post autor: Adziamo89 »

Oooo... już to robiłem... majtam się z tym tunerem już od 4 dni odłączałem, resetowałem, stery, nie stery cuda dziwy. I wszysto to jak krew w piach... ;/

loleklolek

Re: Problem z odbiorem telewizji cyfowej na LV5H

Post autor: loleklolek »

Trudna sprawa w takim bądź razie. Może to problem z tunerem, a może z zainstalowanymi kodekami w komputerze.

edit: I jeszcze, ten tuner jednak wymaga znacznie lepszego sygnału, niż przeciętny tv. Jak go testowałem w różnych lokalizacjach, to akurat było np. tak, że 100%/100% na tv w przypadku tego tunera kończyło się odbiorem na granicy.

janek 77

Re: LV5H

Post autor: janek 77 »

Wbrew temu co niektórzy :lol: na forum wypisują nie można kupować byle tunera na allegro wierząc, że na pewno będzie w porządku odbiór. Pomijam fakt że może być uszkodzony to lepiej kupować o czym od dawna pisze nowe chipy w tym ITE9135.

Ten tuner chyba używa Trident TM6000 i są z nim problemy poza tym, że potrzebuje lepszy sygnał. Fakt że pokazuje siła jakość 100/100 a nic nie znjaduje raczej wskazywabył, że jest padnięty co się czasem objawia mylnym wskażnikiem 100/100.

Kodeki kodekami. zainstalować Splash Lite jeśli to kodeki to Splash ma własne i będzie wiadomo. Mnie wygląda na padnięty tuner

Im trudniejsza lokalizacja tym bardzie warto wybrać coś nowego.
Porzyczyć lub kupić nowy i przetestować sygnał.

Adziamo89

Re: LV5H

Post autor: Adziamo89 »

Splash Lite wgrałem, sytuacja ta sama... ustawiam częstotliwość sygnał, jakość 100% przechodzę do wyszukiwania i klops. Jutro jadę do Bydgoszczy porozglądam się za nowym tunerem. Raz kozie śmierć, gorzej jak kupie 2 tuner a sytuacja będzie taka sama... ;D

janek 77

Re: LV5H

Post autor: janek 77 »

A może pożycz od kolegi I spróbój coś ze wzmacniaczem. Nie znam typu ale jeśli mozna na nim coś ustawić to zmniejszyć wzmocnienie. lub spróbować bez choć przy 50km pewnie będziesz coś potrzebował
Tuner zamów przez internet to masz 10 dni na zwrot bez podania przyczyny

loleklolek

Re: LV5H

Post autor: loleklolek »

@janek77

skoro Adziamo89 wskazuje w poprzednich postach, że przez 4 dni kombinował z softem jak się da i ile się da, to kwestia problemów z kodekami/softem wydaje się również w miarę prawdopodobna.

Tak, czy inaczej jedyną opcją na sprawdzenie tunera jest podpięcie go pod innego kompa, a na sprawdzenie kompa podpięcie innego tunera.

janek 77

Re: LV5H

Post autor: janek 77 »

@loleklolek
@Adziamo89
Dlatego zachęcam do nie instalowania Total Media tylko SmartDVB albo ALDVB do używania na codzień lub choćby ustawienia anteny. I podjęcie decyzji co się będzie używało a przy instalacji kodeków czy softu używania Recovery a nie instalowanie bez umiaru softu, który posiada kodeki, paczek kodeków itp

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV5H

Post autor: @GUTEK@ »

janek 77 pisze:Wbrew temu co niektórzy :lol: na forum wypisują nie można kupować byle tunera na allegro wierząc, że na pewno będzie w porządku odbiór. Pomijam fakt że może być uszkodzony to lepiej kupować o czym od dawna pisze nowe chipy w tym ITE9135.
Kolega chyba nie ma w realu przyjaciół :lol:
Adziamo89 pisze:sterowniki ściągnięte z strony producenta podobno najnowsze... dodam ze jak sprawdzałem sygnał w programie progDVB i chciałem wyszukać kanały ręcznie wyświetla mi się sygnał i zasięg po 100 a niżej podpis "Signal: Locked"
W sumie to coś nie tak jeśli, ProgDVB nawet nieobsługujący H.264 powinien wykryć kanały.

Spróbuj zrobić taki numer jeszcze.
Ściągnij mojego gotowca SkyView (według mnie jest to najlepszy program) - http://gutek.elektroda.eu/skyview_gutek.rar
Zrób wszystko według opisu, potem zrób taki numer że:
- Wybierz jakiś kanał na liście z MUX2 lub MUX3 - w zależności który odbierasz
- przejdź do zakładki Właściwości
- wpisz częstotliwość MUXu którego odbierasz
- kliknij na Strojenie
- ponieważ parametry kanałów we wszystkich MUX2 oraz MUX3 są identyczne powinien się pojawić obraz, jeśli nie napisz na forum jaki pokaże się sygnał oraz czy w pozycji BER/CC rośnie i jak szybko ilość błędów.

janek 77

Re: LV5H

Post autor: janek 77 »

@GUTEK@ pisze:janek 77 napisał(a):
Wbrew temu co niektórzy na forum wypisują nie można kupować byle tunera na allegro wierząc, że na pewno będzie w porządku odbiór. Pomijam fakt że może być uszkodzony to lepiej kupować o czym od dawna pisze nowe chipy w tym ITE9135.

Kolega chyba nie ma w realu przyjaciół
A ty gutek to w jakiej sprawie merytorycznej? :lol:

ja nie reklamuję swojej strony pod pozorem przyjażni. Swoją drogą to może producent w końcu na tyle poprawi soft aby nie było potrzeby robienia gotowca 8-) :lol:

sajlens

Re: LV5H

Post autor: sajlens »

Witam,
potrzebuję zdobyć sterowniki do tunera:

LV5H Hybrid USB
LV5HB080200624

Niestety płytka się gdzieś zapodziała.
Szukam od około dwóch godzin, kilka plików ściągnąłem, ale żaden nie działa.

OS Windows Vista
W menedżerze urządzeń widnieje taka pozycja ze znakiem zapytania, czyli niedziałająca:
USB2883 Device
nie wiem, czy wpływu na jej nazwanie nie miał jeden ze sterowników, które instalowałem.

Natrafiłem podczas szukania na takie coś:
http://stateless.jogger.pl/2009/05/18/h ... prawa-pol/
Linki do plików o dziwo były aktywne, ale po ściągnięciu i zainstalowaniu sterownika niestety urządzenie nie działa.

Gdyby ktoś posiadał działające drivery to proszę o kontakt.

Pozdrawiam!


sajlens

Re: LV5H

Post autor: sajlens »

Podczas instalacji raczej wątpiłem w sukces bo wyglądało identycznie jak instalacja pliku z tego w/w przeze mnie linku. Nie wiem czy to to samo, ale zadziałało.

WIELKIE DZIĘKI!:)

DVBManiak

Re: LV5H

Post autor: DVBManiak »

Nie ma sprawy ;). To są oficjalne stery, więc raczej musiały zadziałać.

denial
Posty: 1
Rejestracja: 12 lipca 2015, o 23:29
Odbiornik: LV5H

Re: LV5H

Post autor: denial »

Witam, działa sterownik również na Windows 7 lub 8 ? Co to jestużytkownik / hasło do FTP ?
Próbowałem LV5H tabletki dzisiaj z systemem Windows 8 32bit Intel - Sterownik nie może być zainstalowany z powodu innej platformie .
Próbowałem już to na Windows 7 64bit komputera stacjonarnego - kierowca i zainstalowane bez błędów TotalMedia - ale gdybym zaczął wyszukiwanie kanałów , TotalMedia wisi ...
Dziękuję.

Zablokowany