FERGUSON ARIVA 252 COMBO (DVB-T2)

grys

Re: FERGUSON ARIVA 252 COMBO (DVB-T2)

Post autor: grys »

Witam!
Rozwiązałem umowę z NC+, zdałem dekoder i zostałem bez TV:) jakos daje radę na TVonline ale ma zamiar kupić dekoder (mój samsung nie ma MPG4. W zasadzie mam wybrany model tj. Ariva 252 ale ponieważ jestem laikiem chciałem trochę popytać:

1. Jak rozumiem różnica pomiędzy 252 a 152 jest gniazdo na moduł CAM (no i pilot)skąd zatem prawie identyczna cena tych dekoderów, czyli jaki sens płacić za 152 jak za ta kasę mozna 252

2.Została mi antena po eNce czy będę mógł ją podłączyc i coś odbierac z satelity nie mając jakiejkolwiek karty.

3.Proszę o info odnośnie gniazd na kartę no i na moduł, wiem że są płatne tv ale czy można to jakoś oszukać mając taki dekoder ew. jak zrobic żeby było tanio :)

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: FERGUSON ARIVA 252 COMBO (DVB-T2)

Post autor: cignacy »

Tunery tego typu odbierają wszystkie kanały niekodowane bez żadnej karty. Co do ceny, to 252C pewnie jest z nowszych dostaw i dlatego tak jest. Odnośnie punktu 3, to nawet tak nie pisz, bo zostaniesz posądzony o piractwo.

sherif14

Re: FERGUSON ARIVA 252 COMBO (DVB-T2)

Post autor: sherif14 »

Witam
Czy na tym tunerze jest możliwość przeglądania zwykłych stron np. wp.pl oraz czy można zainstalować Enigmę2?
Dzięki

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: FERGUSON ARIVA 252 COMBO (DVB-T2)

Post autor: mathome »

@sherif14
Na Twoje dwa pytania odpowiedź brzmi: NIE.

sherif14

Re: FERGUSON ARIVA 252 COMBO (DVB-T2)

Post autor: sherif14 »

A czy w ogóle jest jakiś dekoder który spełnia te warunki?

Neosternik

Re: FERGUSON ARIVA 252 COMBO (DVB-T2)

Post autor: Neosternik »

Witam.Jak w tym tunerze sprawują się funkcje internetowe??Chodzi mi o działanie YouTube?Czy tuner odtwarza je płynnie,nie rwie,nie buforuje,nie powoduje zatrzymań oglądanego materiału itd....?

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA 252 COMBO (DVB-T2)

Post autor: sem »

Pilot uniwersalny od 252 jest kiepskiej jakości.Już po roku musiałem kupić zestaw naprawczy i tak co dwa,trzy miesiące wymieniam gumki od przycisków przewodzące prąd.Zwykły który mam na drugiej Arivie działa już trzeci rok bez problemu.

jurekkoto

Re: FERGUSON ARIVA 252 COMBO (DVB-T2)

Post autor: jurekkoto »

Witam wszystkich forumowiczów.
W marcu 2013 roku nabyłem Fergusona Ariva 252combo w zasadzie do tej pory działał w miarę dobrze , niestety od pewnego czasu mam problem z włączaniem tunera. Mianowice nie mogę go włączyć po nocy po naciśnięciu na pilot jak i bezpośrednio w tunerze power włączy się na dwie sekundy i wyłączy, zauważyłem że zielona dioda w tunerze miga podczas tego włączania, jedynie pomaga wyłączenie z tyłu tunera wyłącznikiem to w tedy się włączy, ale już po kilku godzinach znowu nie da się go włączyć pilotem. W tunerze mam ustawiony zegar na czuwaniu bo to przyspieszało włączanie odbiornika, ale nic wcześniej nie zmieniałem. Oprogramowanie w miarę najnowsze jakie jest V1.25B4 Versja HW 37050. Może ktoś poradzi co można z tym zrobić?

Awatar użytkownika
rusticalming
Posty: 102
Rejestracja: 11 października 2012, o 11:29
Odbiornik: Opticum x7
Ariva 250 combo
Ariva T650i
Instalacja antenowa: OPTICUM AX900
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice/Iława

Re: FERGUSON ARIVA 252 COMBO (DVB-T2)

Post autor: rusticalming »

@jurekkoto

Wyłącz funkcję autowyłącznia. Menu-Ustawienia systemowe-Inne

jurekkoto

Re: FERGUSON ARIVA 252 COMBO (DVB-T2)

Post autor: jurekkoto »

Spróbuje zmienić i będę obserwował co się dzieje , za parę dni dam znać czy pomogło? Faktycznie miałem tą opcje włączoną? :idea:

jurekkoto

Re: FERGUSON ARIVA 252 COMBO (DVB-T2)

Post autor: jurekkoto »

Tak więc wszystko powróciło do normy prawie, a mianowicie ja ma TNK i po przełączeniu na TVP Seriale albo na TVP Sport ginie mi sygnał gdzieś na dwie-trzy sekundy a później jest wszystko ok, dzieje się to zazwyczaj jak włączę tuner, bo jak oglądam już dłużej to raczej nie zanikają te kanały. Oczywiście na pozostałych kanałach jest wszystko ok, a sygnał mam około 75-80%. Może ktoś pomoże co z tym zrobić? (Tuner Ferguson Ariva 252Combo).
Aha i pisałem tez do serwisu Fergusona , ale oczywiście nikt się nie wysilił, aby cokolwiek odpisać w tej sprawie, widać jak traktują klientów. :|

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: FERGUSON ARIVA 252 COMBO (DVB-T2)

Post autor: mathome »

Jeśli masz TNK w formie karty bez modułu to wypróbuj poniższy sposób:

Po przejściu na TVP Seriale naciśnij na pilocie przycisk:
EDIT (ten biały z ptaszkiem w prawym dolnym rogu)
następnie z rozwiniętego menu wybierz opcję:

dekoduj przez: Czytnik kart CA

na koniec klikasz ZAPISZ

Analogicznie zrób z kanałem TVP Sport

Napisz Czy pomogło.

jurekkoto

Re: FERGUSON ARIVA 252 COMBO (DVB-T2)

Post autor: jurekkoto »

Na razie testuję ten twój sposób, zobaczę za parę dni i dam znać jak chodzi. ;)

jurekkoto

Re: FERGUSON ARIVA 252 COMBO (DVB-T2)

Post autor: jurekkoto »

dekoduj przez: Czytnik kart CA

na koniec klikasz ZAPISZ

Analogicznie zrób z kanałem TVP Sport

Napisz Czy pomogło.[/quote]


Niestety nic to nie dało dalej zanika sygnał :cry: na chwilę.
Widzę że jest nowy soft V1.25B8, więc zaktualizuje i zobaczę co się będzie działo oczywiście dam znać jak jest

jurekkoto

Re: FERGUSON ARIVA 252 COMBO (DVB-T2)

Post autor: jurekkoto »

Niestety kolejna porażka dalej sygnał mi ucieka nawet na nowym oprogramowaniu?

siemaniec

Re: FERGUSON ARIVA 252 COMBO (DVB-T2)

Post autor: siemaniec »

Kupiłem to coś wczoraj. Tylko ze względu na DVB-T. Ale nie działa. Nie ważne czy antena ze wzmacniaczem czy bez. Instalacja jest ok - podpinając 2 inne dekodery nie ma problemu z odbiorem. W zakładce siła sygnału 0%. Jak to ogarnąć? miał ktoś taki problem?

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: FERGUSON ARIVA 252 COMBO (DVB-T2)

Post autor: mathome »

Wgraj najnowsze oprogramowanie ze strony Fergusona.
Jeśli masz wzmacniacz w antenie to w menu tunera włącz zasilanie:

MENU - Inne - DVB-T Power - włącz

siemaniec

Re: FERGUSON ARIVA 252 COMBO (DVB-T2)

Post autor: siemaniec »

Oprogramowanie wgrane najnowsze, zasilanie włączone. Jedno mnie tylko zastanawia, dlaczego w zakładce Regulacja anteny naziemnej - nie mam nad paskami siły i jakości sygnału DVBT Power ON :shock: taj jak to jest w instrukcji.

Awatar użytkownika
rusticalming
Posty: 102
Rejestracja: 11 października 2012, o 11:29
Odbiornik: Opticum x7
Ariva 250 combo
Ariva T650i
Instalacja antenowa: OPTICUM AX900
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice/Iława

Re: FERGUSON ARIVA 252 COMBO (DVB-T2)

Post autor: rusticalming »

@siemaniec

Napisz jak odbierasz sygnał, co za antena, czy masz wzmacniacz, zasilacz, z jakiego obiektu?
W zasadzie brak informacji nawet w stopce profilowej.

jurekkoto

Re: FERGUSON ARIVA 252 COMBO (DVB-T2)

Post autor: jurekkoto »

Witam
Mam problem z Arivą 252 combo , mianowicie zauważyłem co pewien czas przy oglądaniu i to na różnych kanałach przycinanie się głosu tak na jedną dwie sekundę. Może ktoś poradzi co to może być? (oprogramowanie V1.26B3, HW 37050)

Zablokowany