Dekodery na chipsecie mstar

emarti

Dekodery na chipsecie mstar

Post autor: emarti »

Jakie tunery DVB-T oparte są na chipsecie mstar? Znany jest mi tylko Ferguson T65, który ciężko nabyć w stacjonarnych sklepach a i w internetowych ciężko jest go złapać. Jakie są inne tunery na tym chipsecie? Jak najlepiej ich szukać?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Dekodery na chipsecie mstar

Post autor: @GUTEK@ »

emarti pisze:Jak najlepiej ich szukać?
Czytając specyfikację.

emarti

Re: Dekodery na chipsecie mstar

Post autor: emarti »

No tak :lol: Dekoderów jest cała masa a i nie mam pewnie pojęcia o niektórych istniejących. Niekiedy w specyfikacjach nie ma zawartych informacji o chipsecie.

majkeljot
Posty: 82
Rejestracja: 12 marca 2012, o 10:27
Odbiornik: LG MS450H
Manta DVBT05
LG 32LN575s
Instalacja antenowa: samoróbka biquad w oknie na strychu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin kołowo 18km

Re: Dekodery na chipsecie mstar

Post autor: majkeljot »

Można sposobem trochę znaleźć np. skorzystać z filtrowania w alledrogo (usuń kropki) http://al...legro.pl/listing/listing.php?description=1&string=dekoder+dvb-t+mstar&search_scope=category-52558
Może metoda nie super dokładna, ale zawsze coś. Pomyśl jeszcze, jak można by do tego wykorzystać internet i komputer, samemu bez pytania innych.

emarti

Re: Dekodery na chipsecie mstar

Post autor: emarti »

A czy w ogóle warto nastawiać się na dekoder z chipsetem Mstar? Kiedyś czytałem że powinno się szukać dekoderów opartych właśnie na tych chipsetach ponieważ oferują one lepszą jakość obrazu w stosunku do Ali. Jednak z tego co zauważyłem to mało jest tunerów z mstar i dziwne jest też to że nowszy model Fergusona - T650i - oparty jest na Ali gdzie wcześniejszy model T65 oparty był na mstar. Może chipset mstar nie jest tak na prawdę taki dobry skoro zrezygnowano z niego w nowszym modelu Fergusona :?: Z tego co zdążyłem zauważyć dominują chipsety Ali mimo że oferują gorszą jakość obrazu. Może coś się już zmieniło i Ali dorównuje Mstar :?:

majkeljot
Posty: 82
Rejestracja: 12 marca 2012, o 10:27
Odbiornik: LG MS450H
Manta DVBT05
LG 32LN575s
Instalacja antenowa: samoróbka biquad w oknie na strychu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin kołowo 18km

Re: Dekodery na chipsecie mstar

Post autor: majkeljot »

Drogi kolego. Widzę, że chciałbyś dostać wszystko na talerzu. To wszystko już tu jest, wystarczy trochę poszukać. Jeśli nie skorzystasz z tutejszej wyszukiwarki, poszukaj googlem. Trochę własnej inicjatywy i inwencji. W sumie Twój temat zupełnie niepotrzebny bo dyskusja tu byłaby powtórką z rozrywki, a to było dobre jedynie w radiu.

Zablokowany