Tuner DVB-T na USB

mrozilla

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: mrozilla »

Wyszło, że plik z zawartością EPG się "zepsuł" zajmował prawie 2GB, chciałem go usunąć, ale żeby go usunąć, trzeba najpierw wyłączyć TotalMedia Monitor, po jego wyłączeniu jeden plik EPG znikł (był tymczasowy), a ten zajmujący 2GB zmienił rozmiar na około 4MB, nic więcej nie robiąc odpaliłem TM i wszystko wróciło do normy.
Dziwne, że ponowne uruchamianie systemu nic nie dało, ani ponowne wyszukiwanie kanałów, jak też resetowanie ustawień telewizji i ustawianie od nowa.

Co do daty, też o tym myślałem, ale była prawidłowa, tak więc po prostu wyłączenie na chwilę TotalMedia Monitor załatwiło całą sprawę :)

Przy okazji zapytam, otóż, są takie tunery jak LV5T3D i rzekomo w 3D wyświetlają obraz, ale zapewne jest to zależne tylko i wyłącznie od oprogramowania, bo przecież tuner tylko "wyłapuje" sygnał. Tak więc czy ktoś wie z jakiego owy tuner oprogramowania korzysta? Bo może bez problemu takie 3D można wypróbować na każdym tunerze USB?

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Soft 3DTV. Konwersja prockiem tego co normalnie leci do 3D + okularki.
Tyle producent.

mako

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: mako »

Gutek podłaczyłem ten izolator galwaniczny, nie dość, że mnie prąd kopnął nie wiem jak ale nieźle mną potrząsło przy rozkręcaniu kabla głównego vectry od rozdzielacza. Zamontowałem go przed rozdzielaczem. W wejście system izolatora podłaczyłem główny kabel vectry a subscriber kablem do rozdzielacza. Tylko, że nadal mam takie same zakłócenia w dźwięku co jakiś czas ehh.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

To że Cie prąd kopnął po rozłączeniu to normalne przy różnicy potencjałów. Mnie też nie raz już kabel antenowy popieścił. Nabrałem wprawy jak to odłączać żeby tego uniknąć.

Tak jak wcześniej pisałem że mam wątpliwości czy na te zakłócenia izolator pomoże, bo to nie wyglądały na takie które powoduje różnica potencjałów na masie.
Tak czy inaczej podłączenie izolatora w Twoim przypadku na pewno nie zaszkodzi.

Masz może możliwość sprawdzenia tego tunera pod innym komputerem lub z inną anteną. Możliwe że to tuner jest uszkodzony. Skoro te zakłócenia na nim występują a na TV nie.

mako

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: mako »

Gutek na innym komputerze niestety nie mam możliwości. Mogę jedynie spróbować podłaczyć tą małą antenkę i spróbować odebrać tą cyfrową telewizję tylko nie wiem, czy jest to miarodajne. Powiedz mi proszę jeszcze, czy dobrze podłaczyłem ten izolator ? Tzn w dobre wejście główny kabel i kabel do rozdzielacza ? System kabel główny Vectry, a Subscriber kabel do rozdzielacza.

Oraz czy mógłbyś mi powiedzieć jaką moc ma prąd w tym kablu antenowym ? Rozumiem, że dla życia nie jest zagrożeniem ?

mrozilla

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: mrozilla »

Ktoś wie jak uruchomić PIP w TotalMedia 3.5? Bo takowa opcja widnieje w plikach pomocy, aczkolwiek niestety nijak jej nie mogę znaleźć...

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

mako z tego co pisałeś to ta kablówka to analog, więc sprawdzenie odbioru DVB-T nic Ci nie da. Musiałbyś sprawdzić odbiór analogu.
Izolator dobrze podłączyłeś, tylko pamiętaj żeby na raz nie dotknąć go z dwóch stron bo znowu popieści.

Co do tego jakie napięcie może być na tym kablu to z tego co się orientuje to chyba maksymalnie jest to połowa napięcia zasilającego, czyli wychodziłoby maksymalnie 115V. Czy to niebezpieczne dla życia, w większości przypadków (w domu) to bardzo małe prądy, więc tylko nieprzyjemnie popieści.
Chcesz to poczytaj, tu widzę trochę o tym napisali (znalezione na szybko w google): http://livesound.pl/tutoriale/artykuly/ ... tle-masowe

pit24316
Posty: 26
Rejestracja: 9 października 2011, o 19:21
Odbiornik: MSI Digivox, URZ0083
Instalacja antenowa: Antena logarytmiczna + wzm. LOG2
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Czes

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: pit24316 »

Mam MSI DIGIVOX_miniII z którym współpracuje TM 3.5.9.230 i nie mogę uruchomić EPG. Próbowałem kombinacji z plikiem "iEPGClub.dll" bez rezultatu. Jeszcze jakieś sugestie?

Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Cypisek_XL »

janek 77 pisze:Cena 59.90 do 69.90 brutto jak widzę na szybko.
Czyli około i [owyżej ceny WandTV czy MT4161.

Inne argumenty na NIE?

No może ta przejściówka z MCX na ICE.


WandTV tego nie ma.

W WandTV można dać kabelek i mała antenkę ustawić tam gdzie się chce lub jest odbiór 8-)
Jeśli ktoś chce z tej antenki korzystać.

Omega T900 SLIM antenka ma wejscie MCX co za tym idzie nie mozna uzywac tej antenki z zestawu inaczej niz blisko komputera. albo antena zewnętrzna albo jakas super długa przejściówka USB.
Czułość WandTV jednak min wyższa niż tunerów z przejściówkami

Omega T900 Soft Blaze HD tak jak WandTV.
MT4161 tez przejściówka ale Total Media
O taką odpowiedź mi chodziło, dzięki. Przeoczyłem wejście sygnału antenowego. Dostępne zdjęcia tego wyraźnie nie pokazywały. Raczej nie potrzebne mi takie ograniczenie. Wolę normalny wtyk by zmieniać anteny.
Czy przejściówką realnie ma wpływ na osłabienie sygnału?

Cenę (50 zł) podałem z realnego sklepu z ulicy. Do wyboru w tym samym sklepie Wand TV za 60 zł. Tyle że (tak myślałem) jak to samo, to T900 ma ładniejszą obudowę.
Jednak klasyk Wand TV będzie lepszym wyborem.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Nie ma sprawy. Strata na przejściówce to pewnie ok. 0.5dB. Nie tak dużo tylko po co przejściówka skor można miec bez w WandTV.
Obudowa ładniejsza ale czarna od WandTV nie jest jakaś szpetna. Plastik mógłby byc lepszej jakości.

emer
Posty: 20
Rejestracja: 2 marca 2012, o 22:25

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: emer »

Czy to jakaś różnica jezeli WandTV jest sprzedawane jako AK112 ? No i że import z Chin, że gwara 3-mce ?

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Tak sobie sprzedawcy nazwali bo wtedy trudniej znależć bezpośredniego sprzedawcę w internecie.
Na allegro brak Blaze HD Player. jak juz pisałem na PW.
Generalnie jeśli przyjdzie uszkodzony daja nowy nie ma co liczyc na 24 miesiące gwarancji. ale z 2 strony to OEM z ceną i co ma się uszkodzić?
Jak ktoś chce miec gwarancję to teraz jest duzo MT4161 look alike, które jako OEM w detalu kosztują 11 USD

an10ka-dx
Posty: 317
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: an10ka-dx »

Zastanawiam się nad zakupem tunera dvb-t na usb i nie wiem który wybrać?
Czy MT4163 czy ten od N-ki a może jeszcze inny. Chodzi mi o to żeby był zakończony wejściem antenowym bez przelotek, przejściówek itp.

brzezior

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: brzezior »

Chce kupić tuner Wand tv AK 112 czy ten tuner wyświetli obraz w HD jeśli będą takie nadawane? chodzi mi o rozdzielczość wyższa niż 576i

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

Jeśli Twój komputer (procesor lub karta graficzna, jeśli obsługuje DxVA) wyrobi to tak.

emer
Posty: 20
Rejestracja: 2 marca 2012, o 22:25

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: emer »

a więc tak - mam dwa dekoderki USB na ITE9135, tj Cabletech 0085 oraz WandTV (AK112) no i MT4163 na SIANO SMS1140.
Potwierdzam w 100% co pisze janek77 - SIANO to siano w porównaniu z ITE9135 ... no może troszkę zbyt drastyczne powiedziane, ale faktycznie, gdy ITE9135 wykrywa sygnał (ciągle mały) , powiedzmy "10 jakości", to u SIANO SMS1140 jest ciągle 0 (zero) - przy dokłaaaadnie tym samym ustawieniu antenki
Więc kto ma słaby sygnał - wybierz dongla na ITE9135.
Natomiast różnice między gniazdami antenowymi, tzn ... (tu wyjdzie moja lameriada w temacie nazewnictwa) tradycyjny antenowy wtyk a ta przejściówka - to ja nie widzę za bardzo róznicy w spadku sygnału.
WandTV - nie ma przejściówki, ale dłuuuugi korpus dongla
0085 - przejściówka antenowa, ale zgrabniutkie nano (choć dla mnie "nano" jest jednak o wiele mniejsze ;) )

flood
Posty: 5
Rejestracja: 8 marca 2012, o 10:51

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: flood »

emer pisze:a więc tak - mam dwa dekoderki USB na ITE9135, tj Cabletech 0085 oraz WandTV (AK112) no i MT4163 na SIANO SMS1140.
Czy do WandTV (AK112) dołączane jest jakieś oprogramowanie ? Czy trzeba kombinować z jakimś darmowym ?

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

na stronach sprzedawców JASNO napisane jest CD sterowniki. ;)

Recaln

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Recaln »

Kupiłęm MT4161 :) Ogólnie jestem zadowolony, podłączyłem antenę od tv zewnętrzną, z zasilaczem jakimś, w celu przetestowania. Znalazło mi 15 kanałów:) w programie było full albo prawie full tych kresek zasięgu podczas oglądania co pokazuje:) Obraz ładnie działał, tylko czasem co jakiś czas na chwileczkę przyiął się i obraz i dźwięk, tak na 0.5 sekundy. Nie wiem czym to może być spowodowane. Proszę o pomoc :) A i jeszcze jedno pytanie, może trochę banalne, w co kierować pilot? w ten tuner? na nim gdzieś jest jakiś czujnik? bo próbowałem i nie łapał pilot, znaczy ze2-3 razy załapał ale wlasnie nie wiem bo roznie go ustawialem. Moze to kwestia słabej baterii...

aldur

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: aldur »

tak w tuner musisz kierować pilota, a dokładniej w to kółeczko które masz na środku obudowy ;)

Zablokowany