DVB-T CZECHY

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
makar42
Posty: 3
Rejestracja: 21 stycznia 2010, o 18:08

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: makar42 »

Mam pytanie do kolegi lumca_2 : Jaké jsou šance na zvýšení výkonu k39 s Hladnova ?

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: marcin6660 »

Kiedy będzie uruchomiony jakiś nadajnik Mux-2 żebym go odebrał w Zawierciu ??? Mux-1 z Pradeda i Lysej hory mam. Mux-2 na 39 kanale rzadko odbieram jak jest tropo.

lumca_2
Posty: 274
Rejestracja: 14 grudnia 2008, o 10:11
Miejscowość: niedaleko Ostrawy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Hošťálkovice,Hladnov, Kosztowy,Skrzyczne

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: lumca_2 »

makar42 pisze:Mam pytanie do kolegi lumca_2 : Jaké jsou šance na zvýšení výkonu k39 s Hladnova ?
K39 je pouze prozatímní a bude po přechodu na definitívní tv kanály nahrazen K37. Navíc bude vysílat v SFN s Hošťálkovicemi s ERP 100kW a Lysou Horou s ERP 25kW.

makar42
Posty: 3
Rejestracja: 21 stycznia 2010, o 18:08

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: makar42 »

"K39 je pouze prozatímní a bude po přechodu na definitívní tv kanály nahrazen K37."
Kde to asi bude ?

Codino18

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Codino18 »

Czy ktoś z Was odbiera jakiś kanał HD z Czech? Jak tak to jaki i z jakiego nadajnika i jakiej jakośći:) Dzięki

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: marcin6660 »

Ruszy coś w kwietniu u sąsiadów - Mux-2 z Lysej Hory czy z Hostalkovic z większą mocą bo już w końcu nie wiem.

makar42
Posty: 3
Rejestracja: 21 stycznia 2010, o 18:08

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: makar42 »

Zadałem takie pytanie koledze lumca_2 z Ostrawy i napisał (post powyżej), że k39 emituje mux2 tymczasowo, a docelowo będzie to k37 synchronicznie z Hostalkowic 100kW i z Łysej Góry 25kW. Na moje dalsze pytanie o przypuszczalny termin tej zmiany nie otrzymałem odpowiedzi - może trzeba by poszperać na ich stronach tematycznych DVB-t.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: igorlan »

makar42 pisze:Zadałem takie pytanie koledze lumca_2 z Ostrawy i napisał (post powyżej), że k39 emituje mux2 tymczasowo, a docelowo będzie to k37 synchronicznie z Hostalkowic 100kW i z Łysej Góry 25kW. Na moje dalsze pytanie o przypuszczalny termin tej zmiany nie otrzymałem odpowiedzi - może trzeba by poszperać na ich stronach tematycznych DVB-t.
Przecież było, że ruszy dopiero w listopadzie. CT przesunęło termin wyłączenia analogu z LH i tym samym zmiany w DVB-T.

lumca_2
Posty: 274
Rejestracja: 14 grudnia 2008, o 10:11
Miejscowość: niedaleko Ostrawy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Hošťálkovice,Hladnov, Kosztowy,Skrzyczne

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: lumca_2 »

Dne 03. 03. 2011 (tj. zítra) je jednání všech zúčastněných - ČT, ČRa a ČTÚ ohledně situace s Lysou Horou a jejím K37. Proto jsem nic nepsal, protože se nic nového neobjevilo...! Zatím. Zítra budeme chytřejší! Ale dle vyjádření tv Nova, tak se MPX2 na K37 dle uzavřených hospodářských smluv musí dne 30. 04. 2011 v Ostravě Hošťálkovicích a Hladnově spustit. Pokud by se LH na K37 nevypla, dojde ke vzájemnému rušení mezi analogem a digitálem a pak se to stejně bude promptně řešit.
Ostatnio zmieniony 2 marca 2011, o 18:51 przez lumca_2, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: blockbuster »

Dzieki za info. Miejmy nadzieje że się dogadają i Lysa Hora jednak ruszy 30.04.

goldfinger

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: goldfinger »

Czy ktoś odbiera sygnał z Czeskiej strony na k.59?

W mojej lokalizacji TV zatrzymuje się na około 30s podczas wyszukiwania na k.59 ale nie wyszukuje nic i leci dalej. Być może potrzebaby skorygowac u mnie nieco ustawinie anteny, gdyż sygnał pochodzi z czeskich Klimkovic, więc kierunek nieco inny niż z Ostravy.

Wg tych informacji niebawem, czyli od 1 kwietnia powinna zwiększyć się moc sygnału do 2kW, (obecnie 250W) a więc przybędzie nowych (być może) kila programów ;).

bobo43

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: bobo43 »

Witam
na kanale 59 odbieram jedynie program LTV są jeszcze wyszukane dwa kanały, ocko i noe tv
ale chyba nie są nadawane brak obrazu

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Drekan »

goldfinger pisze:Czy ktoś odbiera sygnał z Czeskiej strony na k.59?

W mojej lokalizacji TV zatrzymuje się na około 30s podczas wyszukiwania na k.59 ale nie wyszukuje nic i leci dalej. Być może potrzebaby skorygowac u mnie nieco ustawinie anteny, gdyż sygnał pochodzi z czeskich Klimkovic, więc kierunek nieco inny niż z Ostravy.

Wg tych informacji niebawem, czyli od 1 kwietnia powinna zwiększyć się moc sygnału do 2kW, (obecnie 250W) a więc przybędzie nowych (być może) kila programów ;).
Jak dzwigną moc to będzie szansa, że uda mi się odebrać tą emisję. Wyższa lokalizacja niż Hladnov i moc na poziomie obecnego 3 multipleksu nastrajają optymistyczne. Szkoda, że zawartość multipleksu jest taka uboga. :(

Nie liczyłbym bardzo na nowe stacje, skoro nawet TV Noe czy TV Oćko nie są zainteresowane. Jedyny poza wymienionymi stacjami, kandydatem do zaistnienia w tym multipleksie to TV Pohoda, której powstanie zapowiadane jest od bardzo dawna. :?

PS. Pojawiła się już na 3 multipleksie nowa Czeska stacja TV: Prima Love. :D
Ostatnio zmieniony 6 marca 2011, o 19:10 przez Drekan, łącznie zmieniany 1 raz.

jaro8539

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: jaro8539 »

Trochę dziwne, że za miesiąc ruszą z pełną mocą 2kW, jednak konsultacje ze stroną Polską i Słowacką planują ponad pół roku później (17 listopada i w połowie stycznia
nie jestem biegly z czeskiego (ani z polskiego) ale wyraz "probehla" kojarzy mi sie z wyrazem byla(czyli czasownik dokonany)

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Tom345 »

Przebiegła ;)

jaro8539

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: jaro8539 »

tez mi sie wydaje ze "przebiegla" ale slowniki online pisza ze "był" trzeba by sie kolegi "lumca2" popytac.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Tom345 »

Nawet, jeżeli miałoby to oznaczać była, to i tak nie zmienia sensu zdania.
Konsultacja przebiegła/była/odbyła się 17 listopada. ;)

jaro8539

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: jaro8539 »

jak zwal tak zwal, wazne ze zwieksza moc i bede mogl odbierac, mam nadzieje ze dolacza Oćko.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Drekan »

jaro8539 pisze:
Trochę dziwne, że za miesiąc ruszą z pełną mocą 2kW, jednak konsultacje ze stroną Polską i Słowacką planują ponad pół roku później (17 listopada i w połowie stycznia
nie jestem biegly z czeskiego (ani z polskiego) ale wyraz "probehla" kojarzy mi sie z wyrazem byla(czyli czasownik dokonany)
Zbyt pobieżnie przeczytałem tekst, mój błąd. :oops:

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: blockbuster »

Witam.

Ciekawy wywiad ukazał się na stronie digizone.cz

http://www.digizone.cz/clanky/multiplex ... z-osmi-tv/

Jeżeli dobrze go zrozumiałem, to jest w nim kilka interesujących dla nas informacji min. o tym, że MUX3 z Pradziada może ruszyć już w lipcu i że nadal nie ma ostatecznej decyzji co do Lysej Hory.

Zablokowany