DVB-T CZECHY

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
DVB-T

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: DVB-T »

Ponczo24` pisze:jak daleko siega dvbt czechy w polske jak daleko da rade sciagac czy wschowa jest mozliwosc
Może być problem. Ale warto spróbować. Obróć antenę na południe i skanuj kanały 40, 60, 61. Do Cernej Hory masz 135 km, czyli sporo. Ja mam stabilny odbiór z tego nadajnika z odległości 95km.
Ewentualnie Liberec Jested, trochę bardziej na zachód. Odległość 150km. Tam są tylko 2 muxy o ile się nie mylę.
Jedno jest pewne, będzie Ci potrzebna dobra antena

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: tolus »

Cerna Hora dolatuje nawet za Głogów i okolice Bytomia Odrzanskiego - we Wroclawiu smiga na pokojowej ;) Natomiast w Nowym Miasteczku czy Zielonej Górze nie ma juz sladu,choc do ZG analogowa CT na 40 dolatywala w dobrej jakosci

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: DanielK »

W Zielonej Górze ładnie można odebrać analogowe CT1 na k. 31, oraz trzy muxy na k. 43, k. 55, i k. 58.

romanodepalma

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: romanodepalma »

Teraz na kanale 59 złapałem czeski MUX 3 .TV Public i Proglas. Sygnał pływa.Nic dziwnego 365km.

romanodepalma

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: romanodepalma »

To nie jest Praga ,tylko Brno. Kanał 59 MUX 3 i kanał 40 MUX2 . Odległość 239 km

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: igorlan »

romanodepalma pisze:To nie jest Praga ,tylko Brno. Kanał 59 MUX 3 i kanał 40 MUX2 . Odległość 239 km
Dalej jesteś w stanie odbierać sygnał z tak znacznej odległości?

romanodepalma

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: romanodepalma »

W tej chwili odbieram MUX 2 i MUX 3 . sygnał pływa od 45 - 60. Przy 50 odbiór jest stabilny.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: igorlan »

romanodepalma pisze:W tej chwili odbieram MUX 2 i MUX 3 . sygnał pływa od 45 - 60. Przy 50 odbiór jest stabilny.
Ok dzięki za odpowiedź. Wieczorem dokonam prób na moim sprzęcie, może też coś chwyci...

Pozdrawiam

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: pikaczu »

igorlan pisze:
romanodepalma pisze:W tej chwili odbieram MUX 2 i MUX 3 . sygnał pływa od 45 - 60. Przy 50 odbiór jest stabilny.
Ok dzięki za odpowiedź. Wieczorem dokonam prób na moim sprzęcie, może też coś chwyci...

Pozdrawiam
ja nie mam. mam tylko z k58

romanodepalma

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: romanodepalma »

na 58 mam bardzo silny polsat ze Skrzycznego

jaro8539

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: jaro8539 »

wg: http://www.dxinfocentre.com/tropo_eur.html#hour18 to jest to w miare dobre tropo ktore potrwa do jutra

Tongariro
Posty: 19
Rejestracja: 24 grudnia 2010, o 12:06

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Tongariro »

Niezłe 'tropo' dzisiaj. Odebrałem nadajnik Susice (Mux1 i Mux3). W lini prostej 376 km :shock: Jakość sygnału słaba, ale da sie oglądać. Normalnie odbieram Mux1 i Mux2 z Ostrawy i Mux1 z Jesenika (Praded) z bardzo dobrą jakością. W kwietniu Czesi włączą kolejne nadajniki dużych mocy dla Mux2 i 3.

Ponczo24`

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Ponczo24` »

a jak ja mam mpeg4 to jakie bede lapal kanaly z czech

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: blockbuster »

Ponczo24` pisze:a jak ja mam mpeg4 to jakie bede lapal kanaly z czech
Witam. Pytałeś się o odbiór kilkanaście postów wcześniej i dostałeś kilka odpowiedzi więc poczytaj.
PS. Mając MPEG4 będziesz odbierał MPEG2

daro

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: daro »

tolus do Głogowa sygnał dociera z Liberca z Cernej Hory nie ma szansy złapać.Ja łapię dwa muxy z liberca i dwa z Niemiec.

Ponczo24`

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: Ponczo24` »

:D jakie kanaly lapiesz w tym glogowie z niemiec i czech :) :roll:

nomarcon

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: nomarcon »

Witam!
To mój pierwszy post na tym forum chociaż zaglądam tutaj dość regularnie. Pozazdrościłem wam odbioru cyfrowego ale nie mając telewizora z tunerem DVB-T zakupiłem tuner radiowo- telewizyjny pod laptopa (niewiele większy od pendrive'a) marki NOT ONLY TV model LV5HD.
Do niego podpiąłem antenę z balkonu firmy Televes DAT HD. Tuner odebrał mi paczkę tv czeskiej: 1,2,24 oraz 4(sport głównie). Do tego kilka stacji radiowych, łącznie 11 kanałów.
Niestety urządzenie to ma dość ubogie funkcje edycyjne i nie widzę żadnych częstotliwości ani numeru kanału na którym nadają programy. Czy ktoś może orientuje się z jakiego nadajnika czeskiego odebrałem te programy?
Polskich kanałów ze Skrzycznego nie udało mi się odebrać...może dlatego, że mieszkam trochę w dolinie.
Moja lokalizacja to Sosnowiec. Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: blockbuster »

nomarcon pisze:Witam!
To mój pierwszy post na tym forum chociaż zaglądam tutaj dość regularnie. Pozazdrościłem wam odbioru cyfrowego ale nie mając telewizora z tunerem DVB-T zakupiłem tuner radiowo- telewizyjny pod laptopa (niewiele większy od pendrive'a) marki NOT ONLY TV model LV5HD.
Do niego podpiąłem antenę z balkonu firmy Televes DAT HD. Tuner odebrał mi paczkę tv czeskiej: 1,2,24 oraz 4(sport głównie). Do tego kilka stacji radiowych, łącznie 11 kanałów.
Niestety urządzenie to ma dość ubogie funkcje edycyjne i nie widzę żadnych częstotliwości ani numeru kanału na którym nadają programy. Czy ktoś może orientuje się z jakiego nadajnika czeskiego odebrałem te programy?
Polskich kanałów ze Skrzycznego nie udało mi się odebrać...może dlatego, że mieszkam trochę w dolinie.
Moja lokalizacja to Sosnowiec. Pozdrawiam :)
Witam. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem odbierasz sygnał z Lysej Hory (k 54). Nadajnik nadaje z mocą 25kW. W kwietniu z tego nadajnika rusza także czeski MUX 2.
Pozdrawiam.

DVB-T

Re: DVB-T CZECHY

Post autor: DVB-T »

Albo z Pradziada. kanał 36 moc 100kW. Zainstaluj program Splash Lite to się wszystkiego dowiesz

lumca_2
Posty: 274
Rejestracja: 14 grudnia 2008, o 10:11
Miejscowość: niedaleko Ostrawy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Hošťálkovice,Hladnov, Kosztowy,Skrzyczne

Multiplex2 z nadajnika Lysa Gora.

Post autor: lumca_2 »

Tutaj jest pojednanie o problemach s uruchomeniem muxu2 v Ostrawie i okolicy v 04/2011:

http://www.digitalnitelevize.cz/magazin ... avsku.html

Zablokowany