DVB-T CZECHY

dyskusje o zagranicznych emisjach telewizji cyfrowej DVB-T
pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: DVB-T Czechy

Post autor: pikaczu »

Drekan pisze:Szybko włączyłem przeszukiwanie 36 kanału i znalazło mi cały czeski publiczny multipleks. Jakość 100% a siła sygnału 60% (tylko 10% niższa niż emisja z Ostrawy na 54 kanale). Tuner zaproponował automatyczne posortowanie kanałów, zrezygnowałem, jednak tuner i tak podmienił mi stacje z kanału 54 na te z 36. Przez dłuższy czas oglądałem 1 czeski multipleks nadawany z Pradziada, zamiast pobliskiej Ostrawy. Jednak wszystko działało bez najmniejszych problemów. :D
ciekawe czy bedzie w tychach z kanalu 36, bo teraz mam z ostravy z 54 kanalu(sygnal sredni, wieczorami, a niski do wieczora jest).

ricki
Posty: 44
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 17:51

Re: DVB-T Czechy

Post autor: ricki »

Czy ktoś w Ostrowie Wlkp. odbiera mux z Czech, w którym jest CT4 sport?
Pytam bo dziś o 14.50 jest live Zlata Prilba:)

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: DVB-T Czechy

Post autor: pikaczu »

w tychach brak z kanalu 36, tylko jest z 54 kanalu.

jacky-x

Re: DVB-T Czechy

Post autor: jacky-x »

Brno-Kojal to teraz także mux 2 i 3 (od pierwszego pażdziernika). Pozdr

Obrazek

Obrazek

http://jackysat.prv.pl/

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: DVB-T Czechy

Post autor: Drekan »

pikaczu pisze:w tychach brak z kanalu 36, tylko jest z 54 kanalu.
Odbiór na pewno jest, trzeba tylko odpowiednio ustawić antenę. Tutaj masz stronę z lokalizacją interesujących cię nadajników w stosunku do twojej lokalizacji. Możesz nawet dokładniej ustalić własną pozycję czy wysokość na której znajduje się antena. :)

http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html

Dlaczego na antenie skierowanej w kierunku nadajnika Kosztowy nie odbierasz nic poza słabym nadawaniem z Lysej Hory? :?:

Wynika to z charakterystyki kierunkowości zysku anteny. Nie z każdego kierunku antena odbiera sygnał z takim samym zyskiem, dlatego konieczne jest właściwe ustawienie anteny by zapewnić dobry odbiór. Bliskość silnego nadajnika Kosztowy sprawia, że raczej odwrócenie anteny w kierunku Skrzycznego nie powinno spowodować utraty odbioru stacji z Kosztowego. Ale bez spróbowania nigdy się nie dowiesz. :(

Kafar

Re: DVB-T Czechy

Post autor: Kafar »

Tak sobie patrzę na pokrycie Jesenik-Pradziad i widać, że ten nadajnik zapewnia lepsze pokrycie na terenie Polski niż Czech. Sygnał zatacza łuk od Wałbrzycha, Legnicy, Kalisza, Częstochowy, Krakowa do Bielska. Może by prędzej z Czechami/Słowakami się dogadał, aby nasz kraj pokryli DVB-T na południu :twisted:

Tam jakoś nikt nie płacze, że 1/10(jak nie więcej) powierzchni sąsiedniego kraju ogląda ich programy, trasmisje, filmy i seriale objęte licencjami międzynarodowymi.

@Igorlan - a jak z odbiorem w Krakowie?

pikaczu
Posty: 1695
Rejestracja: 5 maja 2009, o 09:56
Miejscowość: tychy
Odbiornik: sony bravia kd-43xh8096, tcl 43p615
Instalacja antenowa: antena kierunkowa 19-elementowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: rtcn kosztowy

Re: DVB-T Czechy

Post autor: pikaczu »

dobra

piotr2802

Re: DVB-T Czechy

Post autor: piotr2802 »

Ja odbieram w Krakowie jakiś MUX z Czech na 54 kanale i jeszcze oddatkowo jest w nim 7 programów radiowych.

lezynski1
Posty: 53
Rejestracja: 19 stycznia 2010, o 14:58

Re: DVB-T Czechy

Post autor: lezynski1 »

Nie wiem z jakiego nadajnika to odbierasz(zapewne jakiś koło Ostrawy albo Fridku-Mistku,ale jeśli ma 7 programów radiowych to jest to na 100% I Mux czeskiej telewizji,czyli Mux telewizji publicznej(państwowej),te programy telewizyjne to:CT1,CT2,CT24 i CTSport(mam to samo z nadajnika w Libercu w czeskiej części Gór Izerskich-mieszkam w zagłębiu miedziowym).

noyle

Re: DVB-T Czechy

Post autor: noyle »

piotr2802 pisze:Ja odbieram w Krakowie jakiś MUX z Czech na 54 kanale i jeszcze dodatkowo jest w nim 7 programów radiowych.
Frýdek-Lysá Hora, kanál 54
albo Ostrava

A na jakiej antenie?

piotr2802

Re: DVB-T Czechy

Post autor: piotr2802 »

Kupiłem taką antenę:

http://www.dipol.com.pl/antena_dvb-t_ze ... _A6040.htm

umieściłem za oknem na parapecie i cieszę się odbiorem DVB-T MUX ze Skrzycznego (3 programy TVP) i MUX 1 z Czech na 54 kanale.

Lokalizacja : Nowa Huta , mieszkanie na 10 piętrze

vlk

Pradziad

Post autor: vlk »

Mapa zakładanego zasięgu sygnału z Pradziada na k 36 zobacz http://digitalnitelevize.cz/obrazek/mul ... enik_b.gif
Raporty o odbiorze sygnałów z Czech witam też na naszym czeskim portalu
http://www.digitalnitelevize.cz/forum/c ... -v-polsku/. Pozdrawiam
Włodek, rubryka http://www.digitalnitelevize.cz/informa ... gramy.html
:D

Jurcio
Posty: 71
Rejestracja: 3 września 2009, o 14:33
Miejscowość: Bielsko-Biała
Odbiornik: Samsung x2 /Analizator H30 FLEX Televes /DIGITRADIO
Instalacja antenowa: 2 anteny trójramienne/wzm. program. AVANT X Televes/zawiesz. 420m n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne; Szyndzielnia, Ostrava,Praděd.

Re: Pradziad

Post autor: Jurcio »

vlk pisze:Mapa zakładanego zasięgu sygnału z Pradziada na k 36 zobacz http://digitalnitelevize.cz/obrazek/mul ... enik_b.gif
:D
Czyli odbieram w Bielsku-Białej sygnał z Pradziada wbrew teorii teoretycznej :lol: :lol: :lol:
I z odległosci w prostej linii ok.140 km :lol:

(Chociaż faktem jest, że mieszkam wysoko -antena na balkonie jest na wysokosci ok.420m n.p.m. i wzmacniam czeskie sygnały)

mariuszk

Re: DVB-T Czechy

Post autor: mariuszk »

W okolicy Wadowic odbiór na zwykłej "siatce" jest idealny.(Jakość sygnału 50%)

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Pradziad

Post autor: Drekan »

Jurcio pisze:Czyli odbieram w Bielsku-Białej sygnał z Pradziada wbrew teorii teoretycznej :lol: :lol: :lol:
I z odległosci w prostej linii ok.140 km :lol:

(Chociaż faktem jest, że mieszkam wysoko -antena na balkonie jest na wysokosci ok.420m n.p.m. i wzmacniam czeskie sygnały)
Czesi są bardzo ostrożni w kwestii oceny zasięgu swych nadajników. W efekcie nie ograniczają mocy swoich nadajników, a te mogą osiągać zaskakujące zasięgi. Przykładowo nadajnik Brno Kojal sieje sygnałem aż po Wrocław. :o

Swoją drogą przy tak korzystnej lokalizacji, mógłbyś spróbować odebrać kolejne multipleksy nadawane z nadajnika Ostrawa Hladnov. Jego niewielki zasięg wynika głownie z ukształtowania terenu, które mocno wytłumia emitowany z tej lokalizacji sygnał. ;)

Jurcio
Posty: 71
Rejestracja: 3 września 2009, o 14:33
Miejscowość: Bielsko-Biała
Odbiornik: Samsung x2 /Analizator H30 FLEX Televes /DIGITRADIO
Instalacja antenowa: 2 anteny trójramienne/wzm. program. AVANT X Televes/zawiesz. 420m n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne; Szyndzielnia, Ostrava,Praděd.

Re: Pradziad

Post autor: Jurcio »

Drekan pisze: Swoją drogą przy tak korzystnej lokalizacji, mógłbyś spróbować odebrać kolejne multipleksy nadawane z nadajnika Ostrawa Hladnov. Jego niewielki zasięg wynika głownie z ukształtowania terenu, które mocno wytłumia emitowany z tej lokalizacji sygnał. ;)
Próbowałem. Zero sygnału z Ostrawy Hladnowa (to ponoc jakaś wieża cisnień w mieście) i ukształowanie terenu wytłumia jego sygnał w moją stronę :roll: :roll:
Za to z Ostrawy-Hostalkowic sygnał mam bardzo silny. I poczekam do kwietnia, gdy ruszą z tej lokalizacji czeskie Mux2 i Mux3

Awatar użytkownika
marks74
Posty: 124
Rejestracja: 27 czerwca 2010, o 13:59
Odbiornik: Samsung LE40C650, SonyKDL55W815
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa, wzmacniacz SWA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy

Re: DVB-T Czechy

Post autor: marks74 »

Odnosnie zasięgu DVB-t czeskiej telewizji odbieram z Jawiszowic na kanale 54 mux czeskiej telewizji publicznej ze 100% siła sygnału. Pradziad też dochodzi ale juz tylko ze 45%. :D

kazik47

Re: DVB-T Czechy

Post autor: kazik47 »

Nowa mapa lokalizacji i częstotliwości nadajników w Czechach.
http://i.iinfo.cz/urs/Finalzz-122561966054974.jpg

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-T Czechy

Post autor: igorlan »

Kafar pisze:
@Igorlan - a jak z odbiorem w Krakowie?
Niestety u mnie brak odbioru z Pradziada.

jezyzie

Re: DVB-T Czechy

Post autor: jezyzie »

Poznań Piątkowo k.52 LIBEREC na kanale lokalnego Polsatu
Obrazek
Obrazek

Zablokowany