Działanie EPG problem

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
maniek88

Re: Działanie EPG problem

Post autor: maniek88 »

A ja właśnie na DVBViewer mam problemy z EPG a mianowicie z polskimi znakami :/ Czy da się to jakoś naprawić? Karta AverMedia Hybrid Volar HX, na oryginalnym sofcie EPG działa poprawnie, ale wolę używać DVBViewera mimo że pilot nie działa, bo tam można sobie podobierać kodeki jakie się chce no i jest korektor dźwięku (dźwiękówka realtek hd na moim lapku w sterownikach nie ma korektora)

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Działanie EPG problem

Post autor: scanya »

maniek88 pisze:A ja właśnie na DVBViewer mam problemy z EPG a mianowicie z polskimi znakami :/ Czy da się to jakoś naprawić?
Myślę że w końcu to poprawią. Proszę wejść na to forum i opisać problem - którym według mnie jest nieprawidłowy wybór kodowanie do EPG - jest "east europe windows (Windows-1250)" a powinno być "east europe iso (ISO 8859-2)".
http://www.dvbviewer.info/forum/

Przy większej ilości zgłoszeń może szybciej się tym zajmą :)

muno451
Posty: 9
Rejestracja: 25 lutego 2011, o 10:34
Odbiornik: Not Only TV LV5TDelux,DigitRadio GO,DigiRadio 100
Instalacja antenowa: Biquad,Ipiętro,wzm, DAB+ Dipol za oknem,sygnał 100%.UE48JU6400 naziemna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice-Kosztowy

Re: Działanie EPG problem

Post autor: muno451 »

Witam
Wymieniłem tv KDL na UE48JU6400 i zauważyłem następujące zjawisko : w tv UE informacje EPG są w wersji skróconej w stosunku do tego co wyświetla KDL, brak jest wielu ciekawych informacji jak np. rok produkcji filmu/programu, występujących w nim aktorów itp. Z czego to może wynikać ? Odbieram naziemnie z Katowice/Kosztowy. Czy to zasługa dekodera w tv ? jeśli tak to dlaczego producent nowszego ogranicza (mi) odbiór tych informacji ? Czy jest sposób by wymusić na nim pełne udostępnianie EPG. A może przyczyna tkwi gdzie indziej ?
Pozdrawiam

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Działanie EPG problem

Post autor: AdamP »

KDL to Sony - soniaki wyświetlają wszystkie informacje.
UE to zapewne Samsung a one wyświetlają "okrojone" EPG - to kwestia "oszczędności" danego producenta.

muno451
Posty: 9
Rejestracja: 25 lutego 2011, o 10:34
Odbiornik: Not Only TV LV5TDelux,DigitRadio GO,DigiRadio 100
Instalacja antenowa: Biquad,Ipiętro,wzm, DAB+ Dipol za oknem,sygnał 100%.UE48JU6400 naziemna
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice-Kosztowy

Prawny aspekt EPG

Post autor: muno451 »

Witam
Wymieniłem odbiornik telewizyjny z Sony na Samsung i stwierdziłem brak pełnej informacji EPG jaką miałem w tv sony poprzez sygnał naziemny. W samsung brakuje co niektórych zdań dla mnie ważnych np. rok produkcji programu, obsada filmu itp. Domniemam, że dzieje się tak za sprawą dekodera w telewizorze, choć mogę się mylić.
Interesuje mnie aspekt prawny tego zagadnienia ;
Czy producent telewizora ma prawo zmieniać/skracać treści nadawane przez nadawcę ?
Wydaje mi się, skoro opłacam abonament RTV to mam prawo do pełnego produktu jakim jest sygnał tu telewizyjny.

mariusz.mazowieckie
Posty: 5
Rejestracja: 10 listopada 2016, o 08:20
Odbiornik: LG 32CS460
Instalacja antenowa: Antena VHF CA-RTV 4 MUX 8 oraz LIBOX LB1000 UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: RON Radom, RTCN Raszyn

Re: Działanie EPG problem

Post autor: mariusz.mazowieckie »

Odbieram kanały TVN HD, TVN 7 HD, TTV HD sygnał z PKiN brak EPG, dlaczego?

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Działanie EPG problem

Post autor: JaroslawMroczkowski »

dlatego :arrow: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=26&t=2960
W skrócie, to mux testowy, a nie regularna emisja.

Gdariusz
Posty: 3
Rejestracja: 16 listopada 2016, o 12:36

Re: Działanie EPG problem

Post autor: Gdariusz »

a może jakiś błąd się wkradł ?

mak80
Posty: 5
Rejestracja: 25 listopada 2016, o 14:06

Re: Działanie EPG problem

Post autor: mak80 »

witam,

u mnie działa w miarę poprawnie, czasem ma tylko jakieś dziwne zawiechy i nic nie pokazuje. NIe wiem od czego to zależy. Z data i godziną u mnienie jest ok, pozdrawiam

Zablokowany