Nagrywanie, edycja i konwersja plików .MTS

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: kompresja plików 1080i.mts

Post autor: qwerty »

Na TVP1 HD to 2,6 GiB, a na TVP 2 HD to ok 3 GiB. Pi*oko trzeba mieć 130-140 GiB dysk.

DVBManiak

Re: kompresja plików 1080i.mts

Post autor: DVBManiak »

Też mam mały dysk zaledwie 80 GB odjąć partycje systemową i potrzebne pliki to na Euro zostaje z 60 GB. Pendrive 32 GB i zaopatrzyłem się w 50 płyt DVD to powinno wystarczyć na Euro.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: kompresja plików 1080i.mts

Post autor: Anduraki »

łatwo nie będzie

w megui możesz sobie przeskalować rozdzielczość, dźwięk wyodrębnić w tsmuxerze i przekonwertować w eac3to.

Scalić spowrotem do mkv możesz mkvmerge.

Tak się robi profesjonalnie, a jeśli szukasz jednego programiku to powodzenia, sporo się namęczysz żeby konkretną jakość uzyskać. Ale z tego co wiem to polska scena P2P będzie zgrywała te wszystkie mecze więc może nie ma po co się męczyć.

TomPL
Posty: 92
Rejestracja: 24 października 2011, o 11:58
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: Edycja i konwersja plików .MTS

Post autor: TomPL »

Ja do konwersji z .mts używam Aiseesoft MTS Converter, ale nie jest bezpłatny - trzeba zapłacić albo... ;)

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: kompresja plików 1080i.mts

Post autor: alex_777 »

Anduraki pisze:łatwo nie będzie ...

Ale z tego co wiem to polska scena P2P będzie zgrywała te wszystkie mecze więc może nie ma po co się męczyć ....
Jak widzę to dużo "zabawy" z tą przeróbka. Szkoda, bo wczorajszy mecz z Helladą zajął prawie 5 GB, i to bez nagrywania przerwy między 1 a 2 połową.

Na jedą płytę DVD nie wejdzie. Zwłaszcza jak się trafi dogrywka albo i karne. Zajmować miejsca na HDD nie bedę, bo miejsce na HDD jest zbyt cenne :lol:.



To dziwne, że na otwarty kodek MKV, nikt do tej pory nie napisał prostego programu do banalnej konwersji 1080i na jakośc PAL-50Hz-MKV.

Awatar użytkownika
sirdaniel
Posty: 235
Rejestracja: 16 maja 2012, o 08:28
Instalacja antenowa: Siatka + symetryzator

Re: Edycja i konwersja plików .MTS

Post autor: sirdaniel »

MKV to nie kodek tylko kontener dla kodeków. A jeśli chodzi o programy do rekompresji to jest ich dużo.

Jeśli nagrania w formie .ts przemuksujesz do mkv, zmniejsza się ich rozmiar o ok. 8% o telegazetę, napisy, itp. Sprawdziłem na małej próbce. Dodatkowo jeśli wytniesz dwie ścieżki dźwiękowe a zostawisz trzecią najlepszą, jest duża szansa że zmieścisz zwykły mecz na DVD bez rekompresji.

nkp123

Re: kompresja plików 1080i.mts

Post autor: nkp123 »

alex_777 pisze:Jakim programem NAJŁATWIEJ skompresować pliki 1080i.mts (z TVP 1-2 HD) do 1024/576 PAL.mkv ? albo mp.4



bo już mi się miejsce na HDD i pendrivie powoli kończy a ME dopiero przed nami
a chcę mieć na HDD tę piękną katastrofę piłarsko-budowlano-drogową
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hmm. A nie masz dostępu do wersji SD programów TVP1 i TVP2 ?

kjt

Re: Edycja i konwersja plików .MTS

Post autor: kjt »

Czy ktoś nagrania .mts (np. z wiwy) oglądał na TV?
Teście mają Sony KDL-32EX500(jak dobrze pamiętam), który ma w sobie tuner DVB-T.
Pliki .mts wykrywa (obok podaje nawet jaki kodek tj. AVC) ale zamiast obrazu/dźwięku jest tylko czarny ekran.
Przerzuciłem video i dźwięk do mkv ale tego kontenera TV nie obsługuje.
Do jakiego kontenera można to jeszcze przerzucić ale bez dodatkowego konwertowania?

arik92

Re: Edycja i konwersja plików .MTS

Post autor: arik92 »

Nagranie z Wiwy wrzuć do programu tsMuxer, w zakładce Output ustaw "TS muxing" i daj Start. Zostanie utworzony plik z rozszerzeniem ts. Następnie w Windows zmień rozszerzenie z ts na mts i wtedy na EX500 plik powinien ruszyć.

ladovnik

Oglądanie nagranych .mts na komputerze

Post autor: ladovnik »

Witam. Nagrywam czasem filmy na dekoderze Ferguson Ariva T65 na pendrive (NTFS). Dekoder tworzy pliki .mts, które przy odtwarzaniu na komputerze mają do wyboru ścieżkę dźwiękową jak i napisy.

Problem w tym, że filmy te na komputerze zacinają mi się, czasem w trakcie oglądania filmu jak się używa napisów to jedna linijka napisów się pokazuje a druga już nie, jak się da pauzę to potem nie da się już wznowić. Próbowałem na programach VLC Media Player i Media Player Classic. Dodam, że z innymi filmami, także tymi w HD 1080 mkv oraz BluRay problemów żadnych nie mam.

Czy to wina dekodera - źle zapisuje filmy, czy może program do oglądania na komputerze jest nieodpowiedni?

Pozdrawiam,
ladovnik

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Edycja i konwersja plików .MTS

Post autor: m@rtops »

jeżeli odtwarzasz z pena - to może on nie "wyrabia" prędkościowo :roll:

losiem
Posty: 13
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:05
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Pinnacle 7010ix
Rebel KOM1060
Instalacja antenowa: biquad z wieszaka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża/Żórawina/Ś.Kotły/C. Hora

Re: Edycja i konwersja plików .MTS

Post autor: losiem »

Spróbuj zainstalować HDTVPump

http://www.videohelp.com/tools/HDTV-Pump

Frankie Niagara

Komputer nie potrafi odczytać pendrive z nagranym MTS

Post autor: Frankie Niagara »

To dość złożony problem, więc nie mogłem go umieścić w żadnym temacie. Ostatnio kupiłem drugi dekoder i rozdzeliłem sygnał z anteny, żeby móc nagrywać i oglądać bez ograniczeń. Jeden dekoder to wiwa hd 100 drugi to wiwa hd 80. Kiedy nagrywam coś na jednnym z nich, niby wszystko jest w porządku, film daje się obejrzeć na danym dekoderze. Niestety nie da się odczytać pendrive ani na komputerze ani na drugim dekoderze. Komputer wyświetla informacje, że zagubiono lokazlizację pliku na pendrive, po tym nie da się obejrzeć filmu nawet na dekoderze na którym się nagrywało. Sygnał rozdzielony jest trochę gorszy, czasami 80 się zacina. Używałem różnych pendrivów. Jak myślicie w czym tkwi problem? Czy to wina komputera czy dekoderów?

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: Komputer nie potrafi odczytać pendrive z nagranym MTS

Post autor: biprotek »

A usuwasz bezpiecznie pendrive? Wygląda na uszkodzony system plików na nim.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Nagrywanie, edycja i konwersja plików .MTS

Post autor: pawelll »

Co do pendriva to stawiam na problem z systemem plików.


Znacie skuteczny sposób rozwiązania problemu zachowania proporcji (16:9) w nagraniach z programów SD (rozdzielczość 720x576)? Po przepuszczeniu przez mkvmerge na stacjonarnych odtwarzaczach (BD-D6300, Signal 507) program jest wyświetlany w formacie 5:4. Na odtwarzaczach komputerowych jest OK. W nagłówku jest zapis o formacie 16:9 ale odtwarzacz jakby tego nie widział. Piszą na forach, że to problem z kompresją nagłówka przez mkvmerge (w nowych wersjach) ale w starych jest to samo. Dokładnie taki sam objaw daje TS Doctor. Oczywiście przy nagraniach HD proporcje są ok.

Awatar użytkownika
sirdaniel
Posty: 235
Rejestracja: 16 maja 2012, o 08:28
Instalacja antenowa: Siatka + symetryzator

Re: Nagrywanie, edycja i konwersja plików .MTS

Post autor: sirdaniel »

Może to wina że wideo jest anamorficzne?
Zaznacz ścieżkę wideo i spróbuj w mkvmerge ustawić proporcje na 16:9 w opcjach ścieżki. Ewentualnie zmień proporcje na 4:3 jeśli wideo ma czarne pasy.
A co do kompresji nagłówków, to w nowszych wersjach mkvmerge już tego nie ma.
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 2014, o 20:52 przez sirdaniel, łącznie zmieniany 1 raz.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Nagrywanie, edycja i konwersja plików .MTS

Post autor: pawelll »

Dokładnie tak robię. Wygląda to tak, jakby stacjonarne odtwarzacze ignorowały zapis w nagłówku (albo cały nagłówek). Zapis w nagłówku wskazuje wyraźnie na anamorficzność- 720x576 16:9

Spróbowałem właśnie ustawić 4:3 (w nagłówku się pojawiło)- efekt ten sam.
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 2014, o 21:00 przez pawelll, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sirdaniel
Posty: 235
Rejestracja: 16 maja 2012, o 08:28
Instalacja antenowa: Siatka + symetryzator

Re: Nagrywanie, edycja i konwersja plików .MTS

Post autor: sirdaniel »

Cóż, są odtwarzacze, co uznają w pierwszeństwie rozmiar wideo (rozdzielczość) w nagłówku ścieżki wideo (avc) a nie w nagłówku kontenera (mkv). Spróbuj z tymi ustawniemia w mkvmerge. Jeśli za każdym razem dajesz inne a odtwarzac nic sobie z tego nie robi, to trzeba będzie inaczej podejść do sprawy. A jak dasz rozmiar wyświetlania na np 1024x768 to coś zmieni?

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Nagrywanie, edycja i konwersja plików .MTS

Post autor: pawelll »

W mkvmerge ustawia się tylko format ścieżki. Nie znalazłem możliwości ustawień w kontenerze.
Próbowałem też edycji nagłówka ścieżki edytorem nagłówka. Zarówno zmiana "szerokość pikseli obrazu" jaki i "szerokość wyświetlanego obrazu" nie zmienia nic w wyświetlaniu.
Może jakiś inny program potrafi wpakować .ts do .mkv poprawnie?

Awatar użytkownika
sirdaniel
Posty: 235
Rejestracja: 16 maja 2012, o 08:28
Instalacja antenowa: Siatka + symetryzator

Re: Nagrywanie, edycja i konwersja plików .MTS

Post autor: sirdaniel »

Trudno mi powiedzieć czy się da inaczej "poprawnie wypakować". Mam wrażenie że twoje odtwarzacze nie radzą sobie z anamorficznym obrazem. Spróbuj może zmuksować do mp4, może z tego kontenera wczytają proporcje.
Chyba ffmpeg.exe z lini komend albo h264info.exe lub H264ARM zmieni proporcje w ścieżce avc, ale głowy nie daję czy zadziała na twoich sprzętach. Trzeba będzie jescze obczaić właściwe proporcje do wpisania, bo anamorfizm może zaburzać poprawny DAR.

Aczkolwiek: jak wypakowujesz z .ts? Bezpośrednio ładujesz do mkvmerge? Jeśli nie to spróbuj tak. Może jakieś inne narzędzie zachowa nagłówek wideo z poprawnymi proporcjami obrazu (jeśli oczywiście on istnieje w ścieżce wideo w .ts)

Zablokowany