Odbiór kanałów HD na PC

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: plecho1 »

Akcelerację włączyłem, konfigurowałem według instrukcji z forum ale VLC nie bardzo mi pasuje i testowałem go tylko z ciekawości. W sumie na tym sprzęcie dobrze działa też Windows Media Center, obciążenie procka w granicach 30 - 50%, czasem na chwilę skacze do 70%.
Moim zdaniem lepiej kupić coś min. z pamięcią DDR3 128bit, poniżej to różnie to będzie chodzić. Ja teraz to testuję na praktycznie czystym systemie.

Awatar użytkownika
sirdaniel
Posty: 235
Rejestracja: 16 maja 2012, o 08:28
Instalacja antenowa: Siatka + symetryzator

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: sirdaniel »

Giaur500
A wg ciebie gt220 usuwa przeplot sprzętowo czy nie? Bo mi się wydaje że nie a obciążenie cpu niskie, zobacz mój poprzedni post.

W każdym bądź razie, w sterowniku nie ma żadnych opcji dotyczących usuwania przeplotu więc na pewno ta karta tego nie robi. A (wcale nie najlepszy) cpu daje sobie z tym radę z palcem w d... (że się tak brzydko wyrażę). Jakość idealna, zero widocznego przeplotu i idealna ostrość. No chyba że to jednak idzie sprzętowo, ale mocno wątpię bo algorytm usuwania przeplotu ustawiam w sofcie, karta nic o tym nie wie.
Oczywiście karta gt220 usuwa przeplot sprzętowo. Jeśli użyjesz renderera EVR/VMR każda karta tak robi, jeśli jest za słaba to włącza mniej zaawansowany algorytm (czyt. gorszej jakości)

plecho1
Ja ostatnio próbowałem kartę trochę słabszą od powyższej czyli gt210 z pamięcią DDR3 1GB 64bit na PIV 3.0 i 2GB ramu. Najlepiej ta konfiguracja sprawowała się z programem SmartDVB skonfigurowanym według tej instrukcji:
viewtopic.php?f=36&t=1605&p=74354#p74354
Na programach HD obciążenie procesora oscylowało po między 40% - 50%.
Nie mam teraz dostępu do specyfikacji tej karty, ale obciązenie połowę cpu może wskazywać na problemy. I niech ci nikt nie wciska że to wina systemu czy kodeków. Jedyny kodek który w pełnym dxva powinien obciążać cpu to kodek Audio, chyba że znów robimy bitstreaming to w ogóle zużycia nie ma. Może dokonujesz postprocessing na cpu a o tym nie wiesz?

Antenat
1. Jaki wpływ na płynne odtwarzanie HD ma zastosowanie pamięci DDR2 zamiast DDR3? Różnica w cenie to 100 zł (ok. 135 zł a 235 zł). No i GT220 nie znalazłem (na razie) bez wiatraka/z chłodzeniem pasywnym.
2. Czy GT220 jest prądożerna (no i jak to wygląda w przypadku GeForce 9300)? Podejrzewam, że mój zasilacz nie ma więcej niż 310 W.
3. W takim razie GeForce 9300 GE obsługuje HD, ale przeplotem będzie się zajmował procesor - obciążenia jakiego rzędu można się spodziewać? I jak to by wyglądało w przypadku GT220?
odtworzy każdy film z płyt Blu Ray, niezależnie od typu używanego CPU.
1. Akurat w przypadku dokłądnie tej karty porównywarki gpu pokazują szynę 128 bit i DDR3. Jeśli obetniesz szynę o połowe czyli 64 bit pozostaje ci 12Gb/s jeśli zejdzieś razem z tym do DDR2 to nic nie gwarantuję. Jeśli zostaniesz przy szynie 128bit i DDR2 to ok.
2. 9300 jest maleńka i słaba, gt220 ma podobno TDP 58, może być za dużo, ale ekspertem od zasilaczy nie jestem
3. Nic nie gwarantuję czy taka konfiguracja będzie działać. Czy 9800 jest wystarczająca do dxvacopyback? kto to wie, ale moge ew sprawdzić. Bluray to każda nawet integra obsłuży. Inne karty są do HDTV i nic na to nie poradzę.

Awatar użytkownika
Antenat
Posty: 32
Rejestracja: 11 lutego 2011, o 21:41
Odbiornik: Not Only TV LV5TQUBE
Instalacja antenowa: patyk od zestawu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin / Kołowo

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: Antenat »

A jeszcze jedna sprawa - jak będzie pracować karta na złączu PCI-e 2.0 x16 w slocie płyty głównej PCI-E x16? Czy już samo to nie powoduje "wąskiego gardła" w przepustowości?

kjt

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: kjt »

Czytam to i mi jakiś bełkot z tego wychodzi. Jeżeli karta ma sprzętowe dekodowanie to znaczy ze sobie poradzi bez problemu.

Ja mam zintegrowaną HD4200 z pamięcią Sideport 128MB 32bit (5,3GB/s) która jest ze 3 razy słabsza od takiego GT220.

Miałem problemy z HD przy MPC-HC+ FFDShow.
Polecono mi kodeki LAV, które dobrze współgrają z kartą. Obciążenie procka max do 20% sam proces mpc-hc max 10%.

/down
Tak 1080i działa bez problemu, próbki 1080p również płynnie.
Ostatnio zmieniony 6 czerwca 2012, o 11:05 przez kjt, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sirdaniel
Posty: 235
Rejestracja: 16 maja 2012, o 08:28
Instalacja antenowa: Siatka + symetryzator

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: sirdaniel »

Szyna PCI-E nie powinna mieć złego wpływu.

Kjt, rozumiem że dekodowanie 1080i działa na karcie bez problemu? Jeśłi faktycznie sideport jest szybki to może tak być.

Awatar użytkownika
Antenat
Posty: 32
Rejestracja: 11 lutego 2011, o 21:41
Odbiornik: Not Only TV LV5TQUBE
Instalacja antenowa: patyk od zestawu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin / Kołowo

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: Antenat »

OK. A jeszcze zapytam o opinię. Zawsze miałem karty nVidii, a zastanawiam się między nią, a Ati/AMD:

GEFORCE 210 1024MB DDR3 64 bit vs. RADEON HD5450 1024MB DDR3 64 bit

Cena ta sama. Czy któraś z nich lepiej sobie poradzi z HD i Blue-ray (inne tematy: gry, CADy odpuszczam)?

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: giaur500 »

Według mnie bez różnicy. Dekodowanie hd to i tak obciążenie karty w granicach kilku % - jednym słowem to dla karty żaden wysiłek. Ja mam nvidie między innymi z powodu takiego że producent daje lepsze sterowniki pod Linuksy, ty możesz sobie wybrać jak chcesz.

kjt

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: kjt »

HD5450 technologicznie ciut nowsza oraz nieco mniejsze zapotrzebowanie na prąd więc i pewnie pasywne chłodzenie.

Awatar użytkownika
sirdaniel
Posty: 235
Rejestracja: 16 maja 2012, o 08:28
Instalacja antenowa: Siatka + symetryzator

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: sirdaniel »

Antenat pisze:OK. A jeszcze zapytam o opinię. Zawsze miałem karty nVidii, a zastanawiam się między nią, a Ati/AMD:

GEFORCE 210 1024MB DDR3 64 bit vs. RADEON HD5450 1024MB DDR3 64 bit

Cena ta sama. Czy któraś z nich lepiej sobie poradzi z HD i Blue-ray (inne tematy: gry, CADy odpuszczam)?
Z tego co zauważyłem to na aukcjach sprzedają karty GF 210 z taktowaniem rzeczywistym pamięci 600MGh. Przy 64 bit daje nam to przepustowość 9,3 GB/s. Przepraszam znów za moje voodoo ale to może być przyczyną wyższego zużycia procka u plecho1. Tylko mój domysł ale prawdopodobny. HD5450 i 700MGz już jest w sam raz.

Plecho1, jak byś podkręcił pamieć na karcie, jestem ciekaw czy ścinki i żużycie procka by się obniżyło.

A tu na potwierdzenie mojego voodoo :) http://www.anandtech.com/show/2939/2

Może wyjaśnię: karty posiadają kilka sposobów na usuwanie przeplotu, algorytmy bardziej dokładne czyli wolniejsze i mniej dokładne czyli szybkie. Aby uzyskać najlepszej jakości algorytm VA, karta nie musi być mocna, ale musi mieć szybką pamięć video - granica to 10GB/s. Wszystkie karty z przepustowością powyżej tej granicy radzą sobie z najlepszym rodzajem usuwania przeplotu bez problemu. I teraz, gdy karta ma poniżej tej wartości, są dwie opcje. Albo automatycznie zmieni algorytm usuwania przeplotu na gorszy, karta się wyrobi ale będziemy widzieli na materiale filmowym małe zygzaki albo aliasing; albo będzie trwać przy algorytmie VA i będzie zacinać.

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: plecho1 »

Sprawdzę to w Poniedziałek, mam też tego Radeona HD4850 więc też na nim zobaczę.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: Anduraki »

Deinterlacing to żaden problem, z tego co się orientuję to ani prędkość pamięci, ani przepustowość portu na płycie głównej nie będzie wąskim gardłem przy odbiorze i jednoczesnym deinterlacingu, bardziej bym się martwił o kartę graficzną - jeśli ma DXVA to sobie powinna poradzić. W sterownikach Nvidii jest taka opcja "usuwanie przeplotu" - niestety nic na tą chwilę więcej nie powiem, bo nie mogę odpalic panelu sterowania Nvidia.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: @GUTEK@ »

U mnie na kompie z WinXP i grafiką Radeon HD3450 256MB DDR2 w SkyView + kodeki Cyberlink PDVD10 obciążenie procka mam jakieś 2%. (procek AMD X2 4600+, pewnie na słabszym byłoby jakieś 10% max)

Awatar użytkownika
Antenat
Posty: 32
Rejestracja: 11 lutego 2011, o 21:41
Odbiornik: Not Only TV LV5TQUBE
Instalacja antenowa: patyk od zestawu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin / Kołowo

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: Antenat »

sirdaniel pisze:HD5450 i 700MGz już jest w sam raz.
Wg specyfikacji producenta prędkość GPU to 650 MHz. Skąd informacja o 700 MHz?

Awatar użytkownika
JerzyG
Posty: 213
Rejestracja: 12 lutego 2011, o 19:27
Odbiornik: MSI DIGIvox mini3,
Overmax OV-TN-06
Samsung 46"
Instalacja antenowa: Siatka Ryniak + Symetryzator na 530, 610, 658 MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat & Śrem

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: JerzyG »

Zamiast inwestować w jakiś stary sprzęt typu P$ czy AMD Athlony + karty graficzne na AGP,
kupcie sobie to (od 380zł) http://www.asrock.com/mb/overview.pl.as ... ifications
Działa wszystko SD, HD, i FullHD beż najmniejszych problemóm do tego daje rade jeszcze śmigać w necie lub inne takie.

DVBManiak

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: DVBManiak »

Ale to jest przecież sama płyta główna. A gdzie procek, gdzie pamięć, grafika, dźwięk, dysk? Łacznie koszt wyniesie z 1000 najmniej, więc raczej opłaca się inwestować przy starym kompie w grafikę na AGP niż wymieniać wszystko. Kupić płytę główną każdy głupi potrafi, tylko potem nic ze starego nie pasuje.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: belzebiusz »

Akurat grafika jest zintegrowana :P
"Integrated AMD Radeon HD 6310 graphics"

DVBManiak

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: DVBManiak »

No fakt, ale RAM, procka i inne trzeba dokupić. W każdym razie nie opłaca się to, chyba, ze ktoś składa nowego kompa.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: Anduraki »

Dla kogoś kto by chciał odbierać TV i robić coś w office jak najbardziej ale już nikomu innemu nie dogodzi taki zestaw. Rzekłbym, to co zaproponowałeś to bardziej drogi tuner a nie tani komp ^^
Ostatnio zmieniony 7 czerwca 2012, o 17:34 przez Anduraki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Antenat
Posty: 32
Rejestracja: 11 lutego 2011, o 21:41
Odbiornik: Not Only TV LV5TQUBE
Instalacja antenowa: patyk od zestawu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin / Kołowo

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: Antenat »

DVBManiak pisze:Ale to jest przecież sama płyta główna. A gdzie procek, gdzie pamięć, grafika, dźwięk, dysk? Łacznie koszt wyniesie z 1000 najmniej, więc raczej opłaca się inwestować przy starym kompie w grafikę na AGP niż wymieniać wszystko. Kupić płytę główną każdy głupi potrafi, tylko potem nic ze starego nie pasuje.
Ku ścisłości, ta płyta ma wbudowany procesor, grafikę i dźwięk, a obecnie w wątku piszemy o kartach na złączu PCI-E.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Odbiór kanałów HD na PC

Post autor: giaur500 »

Zamiast kupować całego kompa pod tv lepiej kupić telewizor. Co innego wymiana karty za 100-150 zł a co innego składanie nowego kompa tylko po żeby tv móc oglądać na nim.

Zablokowany