Dekoder SD

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: Dekoder SD

Post autor: Kpc21 »

Jeśli sprzedawca nie poinformował cię, że tuner SD jest niezgodny z wymogami ministerstwa i zachowałeś dowód zakupu, składaj reklamację. To jest niezgodność towaru z umową, i to typowa.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Dekoder SD

Post autor: giaur500 »

Jak zwykle. Ludzie nakupowali złomu żeby zaoszczędzić 50 zł i teraz płaczą na forum. Trzeba było kupić dekoder a nie złom to by było wszystko w porządku. Teraz jedyna opcja to wywalić złom do śmietnika i kupić normalny sprzęt.

Jak zwykle, przesadna oszczędność się mści i doprowadza do jeszcze większych kosztów. Kupowanie złomu to nigdy nie jest żadna oszczędność - nadejdzie dość szybko czas, że złom wyrzucisz i i tak jesteś z kasą do tyłu.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Dekoder SD

Post autor: Puma »

Oszczędny dwa razy traci ;)
Jak kupowałem monitor z tunerem to pytałem się na tym forum, podobnie jak antena i teraz mam obraz idealny :)

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: Dekoder SD

Post autor: zesepo »

Nie wolno kupować niczego jeżeli będzie się tego używało kilka lat, albo jest drogie. Trzeba było się dowiedzieć :) Ja zanim kupiłem swój STB popytałem to tu to tam i jestem bardzo zadowolony.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Dekoder SD

Post autor: giaur500 »

Pierwsza zasada: nie masz kasy, nie oszczędzaj kupując złom - to dotyczy wszystkiego, nie tylko tunerów dvb-t.

MarekMM

Re: Dekoder SD

Post autor: MarekMM »

Jak już kupiłem, albo lepiej dostałem "jakiś" dekoder, to go mam. Łącznie z "przyległościami". Co nie znaczy, że problemy trzeba rozwiązywać. Mam dekoder HD i wszystkie trzy Muxy, TVP1 i TVP2HD, oraz TVP1HD i TVP2 i wszystkie inne, ale... Ojciec ma dekoder "Wiwa SD", również wszystkie trzy Muxy. Problem jest taki, że dekoder znajduje 21 kanałów, a zapisuje 19. Pomija TVP1 i TVP2HD. Czy ktoś może wie dlaczego?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Dekoder SD

Post autor: m@rtops »

no bo są HD i dekoder nie ma ich jak wyświetlić :o

Cietrzewiec Rusinowy

Re: Dekoder SD

Post autor: Cietrzewiec Rusinowy »

Ponieważ mają taki sam SID i dekoder traktuje je jako kopie tego samego programu.

Usuń z listy program HD i ponów wyszukiwanie z innego multipleksu.

MarekMM

Re: Dekoder SD

Post autor: MarekMM »

Dzięki. Forum jest wielkie i wszyscy na nim.
Teraz mam spokój do czasu następnej zmiany. Ojciec ma wszystkie "swoje" kanały. A jak TVN zrobi się HD będzie trzeba zmieniać dekoder, a może już nadejdzie czas na nowszy telewizor?

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Dekoder SD

Post autor: giaur500 »

Żaden z komercyjnych programów nigdy nie będzie nadawał za darmo w hd, to kłóci się z ich strategią biznesową - za taki rarytas oczekują pieniążków i to się nigdy nie zmieni.

Poza tym, na kolejne kanały hd w dvb-t w Polsce nie ma co liczyć przez co najmniej 10-15 kolejnych lat. Za to, mogą zniknąć duble TVP1 - TVP1 HD, TVP2- TVP2 HD - może być tak że zostanie tylko wersja hd. Więc jeśli teraz oglądasz tvp1 i tvp2 w sd a hd nie możesz odebrać, to jest możliwość że stracisz do nich dostęp.

loleklolek

Re: Dekoder SD

Post autor: loleklolek »

Heh, ostatnio o tym, że HD w ntc nigdy nie będzie, a przynajmniej przez najbliższe 10 lat, to słyszałem jakiś tydzień temu w odniesieniu do kanałów TVP od naganiacza kablówkowego :-).

Odnośnie tego, co będzie w kolejnych MUXach to na chwilę obecną praktycznie nic nie wiadomo. Ale kontentu w HD nie można wykluczyć (rarytasem stanie się kontent 3D).

Duble TVP w SD i HD też będą maksymalnie do zakończenia okresu przejściowego (względnie 2014 roku i zwiększenia zasięgu MUX-3). Czyli jeszcze tak od około pół roku do około 2 lat. Potem raczej zostanie już tylko wersja HD. No chyba, że coś się nagle zmieni.

Tak, czy inaczej jest spora szansa, że w przyszłym roku usługi hbb.tv trafią do modeli tv z niższej półki średniej. No i będzie coś więcej wiadomo o tym, czy i jak będą realizowane wszystkie muxy.

Czyli, jeżeli teraz jest się w zasięgu obu MUXów, tuner SD radzi sobie z kwestią dwóch różnych kanałów o tych samych oznaczeniach SID (da się ustawić oba kanały SD), a kontent HD na kanałach TVP nie jest kluczową potrzebą, to można jeszcze trochę poczekać na rozwój sytuacji.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: Dekoder SD

Post autor: zesepo »

Dlaczego w MUX3 nie może zostać TVP1HD, TVP2HD, Info, TVReg (min.jakosci) Kultura, Historia?

DVBManiak

Re: Dekoder SD

Post autor: DVBManiak »

Obecnie tak być nie może, bo MUX-3 nie ma ogólnopolskiego zasięgu i HD byłoby dla wybranych. A tak każdy ma dostęp do przynajmniej jednego kanału HD.

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: Dekoder SD

Post autor: Kpc21 »

giaur500 pisze:Żaden z komercyjnych programów nigdy nie będzie nadawał za darmo w hd, to kłóci się z ich strategią biznesową - za taki rarytas oczekują pieniążków i to się nigdy nie zmieni.
Nigdy nie mów nigdy. HD z czasem stanie się standardem, bo na obecnie produkowanych telewizorach wygląda po prostu dużo lepiej. Już teraz platformy cyfrowe kanały HD udostępniają w podstawowych pakietach. Wejście ich do DVB-T to tylko kwestia czasu (wyłączenie analogu, wejście kolejnych multipleksów).

Swoją drogą jak to wyglądało w krajach zachodnich gdy wchodziła telewizja kolorowa? Kto pierwszy wprowadził kolor? Telewizja publiczna czy kanały komercyjne? Na przykładzie Polski trudno to rozpatrywać, bo u nas była tylko TVP.

W tej chwili na nadawanie HD mógłby przejść Puls. Skoro ma takie problemy z uruchomieniem drugiego kanału, to po co marnować pasmo na obraz kontrolny?

Rysiek27

TVP1i2 oraz TVP1i2HD

Post autor: Rysiek27 »

Mam odbiornik SD 1152 bez problemów odbierał programy do momentu zmiany i pojawienia się TVP1 i 2 w HD. Dekoder ten wiadomo nie odtworzy HD ale co ciekawe podczas wyszukiwania automatycznego czy ręcznego znajduje wszystkie programy łącznie z HD ale po przejściu do listy usuwa z niej TVP1HD TVP2 z MUX1 i pozostawia TVP1 i TVP2HD z Mux3 lub na odwrót. Traktuje te programy jak by były takie same i aby ich nie powielać usuwa z listy. Dekoder HD tego nie robi wyszuka wszystkie i na liście są wszystkie. Czy coś wam wiadomo?

secam7
Posty: 60
Rejestracja: 5 września 2011, o 19:21

Re: Dekoder SD

Post autor: secam7 »

Ja też na jednym z dekoderów mam problem z HD.
Dekoder ten oparty jest o Mstar 7828 i w specyfikacji ma obsługę do 1080i.
Obraz dekoduje, tyle że nie da się go oglądać.
Wygląda to tak jak mkv puszczony na zbyt słabym komputerze.
Dźwięk sobie, obraz sobie (opóźniony i poszatkowany).
To jak to jest Mstar 7828 obsługuje prawidłowo HD, czy nie?
Może mój jest "popsuty", a innym działa, napiszcie, proszę!

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Dekoder SD

Post autor: @GUTEK@ »

Powinno działa HD ok, co to dokładnie za tuner i jaka wersja softu?

Awatar użytkownika
rado25
Posty: 35
Rejestracja: 15 grudnia 2011, o 22:16
Odbiornik: Wiwa 100New90New50New102 MC,FERGUSON ARIVA T65,DVB-T(USB)n
Instalacja antenowa: instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa-Raszyn

Re: Dekoder SD

Post autor: rado25 »

Mój dekoder ORTON FT15P po tej zmianie też nie widział TVP1 SD.Po usunięciu TVP1 HD znalazł.

Awatar użytkownika
rado25
Posty: 35
Rejestracja: 15 grudnia 2011, o 22:16
Odbiornik: Wiwa 100New90New50New102 MC,FERGUSON ARIVA T65,DVB-T(USB)n
Instalacja antenowa: instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa-Raszyn

Re: Dekoder SD

Post autor: rado25 »

Szukam aktualnego oprogramowania do orton FT15p.

secam7
Posty: 60
Rejestracja: 5 września 2011, o 19:21

Re: Dekoder SD

Post autor: secam7 »

@GUTEK@ pisze:Powinno działa HD ok, co to dokładnie za tuner i jaka wersja softu?
To stare WIKAMI 717 na MDS7828, soft tylko jeden miało,
ale miało też mniej RAMu, może to jest powodem "zepsutego" HD?

Zablokowany