EPG

Różne zagadnienia techniczne: EPG, telegazeta, dźwięk, SSU, dane, i inne
Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: EPG

Post autor: Puma »

Brakuje mi w EPG (rozszerzony opis) numeru odcinku, nie tylko seriale ale np. galileo.
Obecnie staram się nie przegapić filmu dokumentalnego o budowlach (było pokazane jak budują piramidy, kolejny ma być o rzymskich budowlach)... może też być dopisek "powtórka' przy niektórych programach.

JanuszK2

rozjechane EPG

Post autor: JanuszK2 »

A mnie w EPG denerwuje jedna rzecz. Wczytany jest do pamięci odbiornika i nie uwzględnia poślizgów czasowych w nadaniu.
Bardzo często pokazuję że nadawany jest program XX a tymczasem wciąż jeszcze trwa program z poprzedniej pozycji.
Czy w telewizji cyfrowej nie ma mozliwości zsynchronizowania podawanej informacji z rzeczywiście trwającym programem? (słowo 'program" jest wieloznaczne, ale mam nadzieję, ze zostanę prawidłowo zrozumiany)
Janusz

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: rozjechane EPG

Post autor: giaur500 »

Problem w tym, że epg jest wyświetlane wg godzin i programu tv na sztywno, więc jak nadawca się spóźni z rozpoczęciem programu co jest zresztą prawie regułą, to egp pokazuje nie to co trzeba. Sam jestem ciekawy, czy jest jakaś możliwość aby nadawca nadawał jakiś znacznik o początku programu i do tego by było dostosowane epg.

Podobne systemy istnieją i były z powodzeniem wykorzystywane w tv analogowej - np. VPS,PDC czy ShowView (ten to chyba nawet w Polsce próbowano wprowadzić ale się nie przyjął). Z tym ze chodziło o automatyczne zaprogramowanie magnetowidu na nagranie programu bez reklam.

Gdyby się dało na analogicznej zasadzie wyświetlać epg, to byłoby bardzo fajnie ale ja nie słyszałem o takiej możliwości a nie chce mi się wczytywać w specyfikacje dvb-t, może ktoś kto wie się wypowie czy jest to w ogóle możliwe. Jednak sam strumień epg zawiera godziny i tekst i to tylko jest wyświetlane przez odbiornik.

DVBManiak

Re: EPG

Post autor: DVBManiak »

Właśnie już kiedyś przyszło mi coś takiego do głowy, aby EPG było aktualizowane na bieżąco i szczególnie jeśli chodzi o te reklamy i nagrywanie wg harmonogramu. Ale to raczej będzie obecnie niemożliwe do zrealizowania.

KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

Re: rozjechane EPG

Post autor: KrzysztofD »

giaur500 pisze: Sam jestem ciekawy, czy jest jakaś możliwość aby nadawca nadawał jakiś znacznik o początku programu i do tego by było dostosowane epg.
Odpowiedni znacznik w EPG jest, przyjmuje wartość "1" o danej godzinie i minucie, jeśli zostanie kiedyś dynamicznie powiązany z faktyczną emisją danej treści (tak, jak to działa w niemieckiej cyfrówce) to wtedy powstanie i u nas namiastka dawnego VPS.

kamilooo
Posty: 85
Rejestracja: 9 lipca 2011, o 10:31
Odbiornik: Not Only TV LV5HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Zamość/Tarnawatka

Problem z EPG

Post autor: kamilooo »

Zauważyłem, że EPG jest pomieszane - tj. pozycje z TVN widnieją w TV4 itp. Odbieram sygnał z Tarnawatki i nadmienię, że robiłem rescan.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Problem z EPG

Post autor: Tom345 »

Kiedy ostatnio robiony rescan?

kamilooo
Posty: 85
Rejestracja: 9 lipca 2011, o 10:31
Odbiornik: Not Only TV LV5HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Zamość/Tarnawatka

Re: Problem z EPG

Post autor: kamilooo »

Kilka minut temu.

Bartosz Czach

Re: Problem z EPG

Post autor: Bartosz Czach »

W takim razie przywróć ustawienia fabryczne, po czym zrób raz jeszcze skanowanie. Pamiętaj, że wszystkie listy i ustawienia zostaną skasowane.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: EPG

Post autor: giaur500 »

KrzysztofD pisze: Odpowiedni znacznik w EPG jest, przyjmuje wartość "1" o danej godzinie i minucie, jeśli zostanie kiedyś dynamicznie powiązany z faktyczną emisją danej treści (tak, jak to działa w niemieckiej cyfrówce) to wtedy powstanie i u nas namiastka dawnego VPS.
Tak powinno być od początku i zawsze.

marwi123
Posty: 16
Rejestracja: 29 października 2011, o 13:15
Odbiornik: WIWA HD50+CRT28
Instalacja antenowa: AZART
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec/Bydg_Chodkiew

Re: EPG

Post autor: marwi123 »

Po właczeniu TVP Polonia zawisło EPG około godziny 17 z kawałkiem w MUX3

yoyo

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: yoyo »

Jarosław Bałuka pisze:
jack323f pisze:No właśnie po zmianie z Mux3 na Mux1 Epg jest u mnie jakby okrojone i niepełne. Opis kończy się ni w pięć ni w dziesięć, w pół zdania.
Obecnie tak jest jak piszesz, czekamy na dostosowania przez TVP długości opisów. Więcej w tym wątku: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=18&t=2842
A operator nie może po prostu zrobić substringa? ;)

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Jarosław Bałuka »

Czego?

yoyo

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: yoyo »

Przepraszam, trochę programistycznie pojechałem.

Substring()
Kategoria: Funkcja znakowa
Substring usuwa określona ilość znaków z łańcucha znaków

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: EPG

Post autor: Jarosław Bałuka »

No ale jak system ma rozpoznać ile znaków uciąć? Bo przecież nie chodzi tylko o to aby nie ucinało słowa w pół ale też aby nie ucinało zdania w pół :)
Aby zapewnić poprawne długości opisów, sama treść musi być przygotowana tak aby w całości nie przekraczała zdefiniowanego rozmiaru maksymalnego.

gargi

Re: EPG

Post autor: gargi »

EPG już działa prawidłowo

Peter_CA

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Peter_CA »

brzeg pisze: Oto dowód że prawidłowo działa EPG z Skrzycznego
Spróbuj program informacyjny, na przykład Wiadomości - ja tam mam opis "None" i w dodatku ograniczenie wiekowe "od lat 8". Przy "Plebanii" i "Klanie" mam opis okrojony i ograniczenie błędne - zamiast "od lat 12" mam "od lat 7". Tak samo było podczas testów.

brzeg

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: brzeg »

yoyo pisze:
brzeg pisze:(...)
Oto dowód że prawidłowo działa EPG z Skrzycznego :
Obrazek
@brzeg - zanim zaczniemy smagać kolegę. Ja uważam, że ma rację.
To, co przedstawiłeś, to akurat nie jest najlepszy dowód. Dlatego, że Windows Media Center dociąga sobie EPG z serwisu internetowego, o czym przeczytasz m.in. w informacjach o programie.
Żeby nie było - sam używam na dwóch komputerach (jeden pod TV, jeden do pracy) Windows Media Center, oprócz tego SpashLite, VLC, TotalMedia - wiem co piszę. Mam też dostęp do dwóch telewizorków Orion, które mają bardzo dobre, czułe tunery DVB-T oraz tuner biały N-ki (slave od multiroomu).
W Windows Media Center EPG jest OK (bo jest z Internetu), natomiast na obu telewizorach Orion i VLC zauważyłem, że jest data, godzina i nazwa audycji (programu) a nie ma szczegółowego opisu i zamiast niego pojawia się "None" (na reszcie softów i tunerów nie chciało mi się sprawdzać).
Przedtem (za czasów mux-3) tak nie było i opisy były kompletne, więc coś się jednak zmieniło i EPG jest, ale nie w całości.
Na dowód załączam screeny:
EPG MUX-1:
Obrazek
vs
EPG MUX-2:
Obrazek

Edit: Tuner n-ki sobie z tym radzi, Splash Lite także, widać więc że EPG TVP działa poprawnie na części odbiorników, a na części nie, ze względu na niestandardową długość opisów, jak nam poniżej wyjaśniono.
Masz racje media center pobiera EPG z internetu - dlatego mam pełne EPG. Ale nie dało mi to spokoju, bo na telewizorach zawsze miałem EPG (zdjęcia z dzisiejszego klanu) :
Samsung LE37C650
Obrazek


WIWA HD-90
Obrazek

Komputer - Skyview
Obrazek

Podsumowując jack323f miał rację, przepraszam za zamieszanie !

kuku1234
Posty: 469
Rejestracja: 1 sierpnia 2011, o 11:01
Odbiornik: LG M2262D, LG 32LM620S, Wiwa 90
Instalacja antenowa: Opticum AX 1000 + symetryzator, balkon ok. 6m nad ziemią / 2 metry nad dachem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy (Skrzyczne, Wręczyca)

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: kuku1234 »

Peter_CA pisze:Przy "Plebanii" i "Klanie" mam opis okrojony i ograniczenie błędne - zamiast "od lat 12" mam "od lat 7". Tak samo było podczas testów.
Ja zauwazylem, ze np. znaczek 7, a opis 6. Poza tym to nie wiem po co TVP stouje cos takiego w EPG.

FunToMa

Re: EPG

Post autor: FunToMa »

EPG znowu "zawiesil" sie na porannych godzinach na MUX 3. Czyzby taka nowa swiecka tradycja :) ze strony TVP.

Zablokowany