Tuner DVB-T na USB

Awatar użytkownika
Mireczek
Posty: 51
Rejestracja: 7 grudnia 2011, o 21:58
Odbiornik: Samsung UE32C6000, UE40B7000, UE46F8000;
MT 4168;
Instalacja antenowa: Aktualnie: doświadczenia z antenami do DVB-T.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Mireczek »

Po pierwsze nie można nic mocować na ścianach, bo można uszkodzić ocieplenie bloku, a po drugie nie można nic montować nad wejściem / podjazdem do bloku, bo zagraża to ludziom na dole. :( Kompletne ograniczenie swobód obywatelskich. Można za to korzystać z jedynej słusznej TV kablowej, bo spółdzielnia ma z tego działkę.

EDIT:
Czasami nawet myślę na zgrabną anteną zewnętrzną, zamontowaną w kuchni na wprost okna, ale nie wiem co z tego wyjdzie.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Zrób sobie Biquada albo kup jakąś mała antenkę logarytmiczną i połóż w poblizu okna na szafie czy co tam masz.
Albo kup antenkę do tunera USB i zamontuj wewnątrz po przy oknie. Tylko poszukaj miejsca

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

Mireczek Czy to okno o którym mowa wychodzi w kierunku nadajnika? Jeśli tak to spróbuj ustawić przy nim tą obecną antenę Signal.
Jeśli to okno nie jest w kierunku nadajnika to żadna antena może nie zapewnić Ci odbioru.

emer
Posty: 20
Rejestracja: 2 marca 2012, o 22:25

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: emer »

hmmm ... pewnie nikt mi nie pomoże, ale ...
Szukam jakiejś bazy driverów dla chipsetów dekoderów DVB-T USB dla linuxa, a dokładnie dla dekoderów cyfrowych linuxowych (np dreambox z enigma2)

edit - janek77, mógłbyś zapodać jakis link, gdzie opisano budowę tego Biquada? jakies wymiary, cokolwiek ...

Awatar użytkownika
Mireczek
Posty: 51
Rejestracja: 7 grudnia 2011, o 21:58
Odbiornik: Samsung UE32C6000, UE40B7000, UE46F8000;
MT 4168;
Instalacja antenowa: Aktualnie: doświadczenia z antenami do DVB-T.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Mireczek »

@GUTEK@:
Na szczęście okno wychodzi prosto na nadajnik, ale po drodze w odległości 175 metrów jest blok, który centralnie zasłania antenę. Następna przeszkoda w postaci 10-cio piętrowego bloku jest w odległości 1,5 km, a później już tylko lasy i łąki.

M11

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: M11 »

emer pisze: edit - janek77, mógłbyś zapodać jakis link, gdzie opisano budowę tego Biquada? jakies wymiary, cokolwiek ...
Google Ci zblokowali? :?
http://www.google.com/search?q=Biquad&i ... =firefox-a
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=39&t=2930

emer
Posty: 20
Rejestracja: 2 marca 2012, o 22:25

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: emer »

No i co tam ciekawego wyczytałeś ? Masz tak na szybko wymiary dla czestotliwości DVB-T, dla anteny odbiorczej ?
Myślałem ze forum tematyczne, takie jak to, słuzy do wymiany wiedzy na dany temat i służy pomocą ...
Jednym słowem - zaimponowałes mi wpisując "Biquad" w google :shock:

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

emer

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=100

po co google a la znany kolega jak info jest na forum.

I znowu mam rację :lol:

Mireczek

to po co ci wzmacniacz? weż normalna z symetryzatorem
Ostatnio zmieniony 10 marca 2012, o 21:17 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mireczek
Posty: 51
Rejestracja: 7 grudnia 2011, o 21:58
Odbiornik: Samsung UE32C6000, UE40B7000, UE46F8000;
MT 4168;
Instalacja antenowa: Aktualnie: doświadczenia z antenami do DVB-T.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Mireczek »

Kupiłem takie, bo były bardzo zachwalane. :|
Najpierw zrobię sobie biquada i zobaczę jak to działa. :)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

Z anten pokojowych to jeszcze w miarę dobrze może się sprawdzić taka:
Obrazek

Tylko jak byś się zdecydował, to kup z jakimś normalnym wzmacniaczem, a nie z jakimś "Hiper Super Turbo 80dB" bo to bajer z którym tylko problemy będą.

Ale na razie spróbuj tego biquada, zrobienie tego z kawałka drutu nic nie kosztuje, a może wystarczyć.

emer
Posty: 20
Rejestracja: 2 marca 2012, o 22:25

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: emer »

nie wiem czy nie naruszę regulaminu, alle ;) na pewnej o nr 2173778265 jest gotowizna BIQUAD, w sam raz raz chyba dla naszych celów, choć nie wiadomo jakie wymiary ...
co o tym myslicie ?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

Myślę że admin wywali ten nr aukcji. A po za tym to jest biquad dla pasma WiFi, nawet wtyk jest taki jaki się stosuje przy WiFi.
Może coś by się na tym odebrało, ale jeśli już kupować to w podobnych cenach macie taką antenę jak w moim poprzednim poście, o niebo lepiej będzie odbierać.

emer
Posty: 20
Rejestracja: 2 marca 2012, o 22:25

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: emer »

OK - dzięki :)
No jak wywali to wywali ... mała strata ;)

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: plecho1 »

Ale to jest antena na zupełnie inne częstotliwości i nic na niej nie odbierzesz. Lepszym rozwiązaniem będzie zrobienie takich anten:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=39&t=2930
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=39&t=3369
Lub kupno takiej jak zaproponował @GUTEK@ i zastosowanie w niej albo symetryzatora albo wzmacniacza z zasileniem.

mako

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: mako »

Prosiłbym polecić jakiś program do oglądania telewizji i możliwości po analogu jak Total Media 3.5. Mam dość tego programu wychodzą mi jakieś błędy związane z ArcSoft Connect Notifier w menu start jest utworzony tylko pusty folder który nic nie zawiera.. Przeinstalowywałem i też to nie pomogło.

Czy jest jakiś dobry program, na którym dziala również pilot ? Tuner LV5HD

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Do DVB-T i analogu to jesli masz WIN7 to spróbuj Windows Media Center. Może nawet pilot będzie działał.
a nie da się odinstalować tego ArcSoft Connect Notifier? nie używam od dawna TM ale nie przypominam sobie aby taki błąd wystepował. Sprawdzę u kolegi jak się uda.

mako

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: mako »

Janek 77 no nie da się. W panelu sterowania > programy i funkcje > jest jedynie
1. Arcsoft total media 3.5 zajmuje 165 mb
2. TotalMedia Setup

A w Start > programy > jest pusty folder Arcsoft Connect a wychodzą mi co dobę takie oto błędy http://uznam.net.pl/~mattpl/fsdfsd.jpg Po kliknięciu browse albo to znika, albo wyjdzie, że Arcsoft Connect Notifier zostanie zamknięty z powodu błędu. Dziwne jest natomiast to, że nigdzie nie ma ikony tego czegoś..

A system mam Vista 64bit. Czy jest wobec tego jakiś inny program interesuje mnie aktualnie tylko możliwość oglądania analogu.

W Viście mam też te Windows Media Center ale coś mi nie wychodzi to skanuje i znajduje 0 usług.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Vista nie ma kodeka H264 więc i tak nic nie zobaczysz.
Nie znam innego softu do analogu i DVB-T i jeszcze żeby pilot działał.

W ścieżce tego błędu jest plik pftF9B2.tmp do setupu tego Arcsoft connect spróbuj usunąć to z katalogu temp.
Usuń z menu start ten folder i najlepiej w rejestrze wpisy dotyczące tego setup a pożniej jeśłi nie pomoże wpisy dotyczące Arcsoft Connect.
Co najwyżej czeka ciebie reinstal. Już próbowałeś?

mako

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: mako »

Jasne, że próbowałem i nic, co dziwne ten numer tmp zmienia się, nie jest ciągle ten sam. Czyściłem ostatnio Ccleanerem i też nie pomogło. Końcówka nazwy tego pliku tmp się zmienia wczoraj miałem inna jest folder w TEMP i zawiera on plik data i txt w pliku txt znajduje się coś takiego:
[Application]
Name=Connect Service
Version=1.0.0.36
Company=ArcSoft.Inc
Lang=0009
[ResponseResult]
ResultCode=-3

Próbowałem zaaktualizować ten program ale po ściągnięciu tej aplikacji i próbie uruchomienia instalacji nic się nie dzieje i tak w kółko.

Czy jest jakiś inny program może być bez obsługi pilota ?

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

jasne że się zmienia . To jakiś soft do update twojego softu . więc co jakiś czas próbuje.

spróbuj update
http://www.arcsoft.com/downloads/newupd ... onnect.exe

W opcjach TM zaznacz, zeby nie sprawdzał update. i już.


najlepiej z rejestru wywalic odniesienia do Arcsoft connect jeśłi reinstal nie pomaga.
W menedzer urządzeń jest jakiś proces, który startuje z windows a kojarzy się z Arcsoft connect? usunąć.
Programów do analogu nie znam. DO DVB-T sam znasz. najlepiej naprawić tego TM

Zablokowany