WIWA HD-90

mack1805

Re: WIWA HD-90

Post autor: mack1805 »

mack1805 & Jadaj Jeśli soft w tunerze to 430585 to należy najpierw wgrać wersję grudniową flash_before....bin, a dopiero potem najnowszą.
Do aktualizacji użyć pendrive/dysk pusty, sformatowany na FAT32.[/quote]

Aktualizacja przeprowadzona poprawnie :D póki co tuner działa bez zastrzeżeń,a lista kanałów sie nie wysypuje 8-) Dzięki za pomoc

broda1725

Re: WIWA HD-90

Post autor: broda1725 »

@GUTEK@ pisze:Zależy dużo od filmu, ale ja nie zauważyłem specjalnej różnicy w głośności gdy mam film z dźwiękiem stereo, a gdy mam dźwięk AC3 w 5.1 i tuner mi zrobi downmix. Masz tak na każdym filmie?

Z przewijaniem muszę zobaczyć, ale wydaje mi się że kiedyś jak oglądałem to przewijało ok.

Tak jak napisał kjt, M2TS to kontener, wszystko zależy od tego jakich kodeków używa kamera. Przykładowo M2TS z Blu-Ray odtwarza ok.
Witam po 2 tyg. nieobecności, czyli na ten dzwięk nic sie nie poradzi ? bo kombinowałem w wiwie zmieniając ten downmix w ustawieniach ale nic nie wnioslem nowego zostalo bez zmian. Oczywiście są to wyjątki te filmy ok 90% filmów odtwarza dziwękowo ok.

Co do tego M2TS to musiał bym dokładnie sprawdzić, w sumie nagrałem MediaInfo i wrzuciłem do niego moje nagranie z kamery Sony CX130 i wyszło tak :
Wideo
ID : 4113 (0x1011)
ID menu : 1 (0x1)
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.0
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 2 klatki
Format_Settings_GOP : M=2, N=13
ID kodeka : 27
Czas trwania : 2 min.
Rodzaj przepływności : Zmienna
Przepływność bitów : 21,3 Mb/s
Przwpływność maksymalna : 22,0 Mb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 25,000 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Z przeplotem
Kolejność skanu : Górne pole wpierw
bity/(piksele*ramki) : 0.410
Rozmiar strumienia : 372 MB (94%)

I co o tym sądzisz ?

Gormar
Posty: 131
Rejestracja: 26 lutego 2012, o 16:05
Miejscowość: Ostrołęka
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Antena "wewnętrzna" logarytmiczna: Barczak DIGILOG 21-69. Leży na szafie, filtr.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka/Ławy (3km)

Re: WIWA HD-90

Post autor: Gormar »

@broda1725. Z tego co widzę, to ten plik posiada dość wysoką przepływność: 22Mb/s, reszta parametrów jest raczej w normie. Przynajmniej w porównaniu z moimi plikami TS przechwyconymi z telewizji kablowej. Niestety tylko w standardzie 576i, ale większych różnic nie widzę, oczywiście poza przepływnością i rozdzielczością.

W każdym dekoderze jest określona maksymalna przepływność, którą jest on w stanie zdekodować w czasie rzeczywistym. Sam się zdziwiłem, ale w moim jednym z nowocześniejszych wśród tych z niższej półki cenowej dekoderów na rynku (MT4160) maksymalnie ten parametr może wynosić 15Mb/s. Dobrze, że sprawdziłem to w instrukcji, gdyż byłem przekonany, iż jest to co najmniej 25Mb/s.

Ale sprawa jest nie do końca wyjaśniona, gdyż ani na stronach WIWY ani w instrukcji obsługi twojego modelu nie mogę znaleźć tego parametru. Tyle, że podejrzewam iż niestety został on w tym przypadku przekroczony. Z tego względu dekoder może odmawiać odtworzenia danego i podobnych nagrań.

broda1725

Re: WIWA HD-90

Post autor: broda1725 »

No powiem ci Gormar ze o tym nie pomyslalem że może być to wina przepływności justro postaram się sprawdzić, w kamerze mam jeszcze 15mb/s i 8 lub 9 ale ten 8/9 to jest jakiś dziwny tryb rozdzielczości bo 1440/1080 zresztą sami zobaczcie :

Wideo
ID : 4113 (0x1011)
ID menu : 1 (0x1)
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.0
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 2 klatki
Format_Settings_GOP : M=2, N=13
ID kodeka : 27
Czas trwania : 3 min.
Rodzaj przepływności : Zmienna
Przepływność bitów : 8.843 Kb/s
Przwpływność maksymalna : 16,0 Mb/s
Szerokość : 1.440 pikseli
Wysokość : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 25,000 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Z przeplotem
Kolejność skanu : Górne pole wpierw
bity/(piksele*ramki) : 0.227
Rozmiar strumienia : 227 MB (93%)

Zobacze jutro może coś w instrukcji wiwy pisze.

Gormar
Posty: 131
Rejestracja: 26 lutego 2012, o 16:05
Miejscowość: Ostrołęka
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Antena "wewnętrzna" logarytmiczna: Barczak DIGILOG 21-69. Leży na szafie, filtr.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka/Ławy (3km)

Re: WIWA HD-90

Post autor: Gormar »

To jest akurat dość często spotykana rozdzielczość w kamerach. Przykładowo mój sprzęt opisany jako FullHD w takiej nagrywa. Ale ostatecznie do zarejestrowania wakacyjnych wyjazdów wystarcza :).

Spróbuj przetestować niższe przepływności oraz rozdzielczości i wtedy będziesz wiedział, czy winny jest format zapisu pliku (m2ts), czy jednak inne parametry. Jakby to nie zadziałało to jeszcze możesz "przekopiować" ścieżki wideo i audio do pliku MKV. W tym celu użyj programu MKVToolnix.

lukaszs59

Re: WIWA HD-90

Post autor: lukaszs59 »

Witam
Od niedawna mam okazję używać tuner WIWA HD-90 w wersji new. To co od razu zwróciło moją uwagę(nie wiem czy w wcześniejszych wersjach też tak było) to długi czas przełączania kanału w przypadku korzystania z klawiatury numerycznej z pilota, przy wybieraniu kanału z listy czy też po wybraniu następnego (strzałka do góry/w dół) kanały są przełączane szybko. Rozumiem, że musi być jakaś zwłoka po wciśnięciu odpowiedniego guzika numerycznego w celu wybrania kanału "dwucyfrowego" ale bez przesady. W porównaniu np. z MAXIMUM T-102 to ten czas jest u mnie chyba 2 razy większy.

Druga sprawa to koszmarna regulacja głośności. Według mnie krok zwiększania/zmniejszania siły głosu jest byt mały, to trochę daje się we znaki w momencie konieczności szybkiej zmiany poziomu głośności. Zauważyłem też, że na wyjściach analogowych jest za mały poziom sygnału do poprawnego wysterowania głośników- grają po prostu za cicho (być może problem leży po stronie wzmacniacza w głośnikach).

Proszę o potwierdzenie/zaprzeczenie powyższych spostrzeżeń.


Pozdrawiam
Łukasz

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: WIWA HD-90

Post autor: vigoo »

Jeśli chodzi o szybkość przełączania kanałów, to mam takie same objawy na HD-50 NEW. Strzałki przełączają szybko. Numerki - to jakieś 6-7 sekund. Nie wiem, czy to tak ma być...
Regulacja głośności tez pozostawia wiele do życzenia ( jak dla mnie, za mała skala), szczególnie, że praktycznie każdy kanał ma inny poziom głośności.
Problemy z EPG: przenoszenie pojedynczych liter, niedokończone długie opisy, poprzestawiane wyrazy, zdania.
Zanik obrazu, przy zmianie proporcji.
Przy nagrywaniu PVR: jeśli złapie na początku reklamy i jest zmiana proporcji obrazu, to nagrany materiał po nich jest odtwarzany w złych proporcjach.

Szczerze mówiąc, już żałuje, że kupiłem ten badziew, ale od innych tunerów w tym przedziale cenowym, tez pewnie nie można oczekiwać normalności. Az tyle i tylko tyle...

lukaszs59

Re: WIWA HD-90

Post autor: lukaszs59 »

vigoo pisze:szczególnie, że praktycznie każdy kanał ma inny poziom głośności.
No właśnie, mam taki sam objaw na HD-90 new :/

kjt

Re: WIWA HD-90

Post autor: kjt »

Co do głośności to niestety tak nadają nadawcy. Mogli by się jakoś zmówić co do wspólnego poziomu. Ja w wiwie mam głośność na max a poziom reguluje i tak telewizorem.

DVBManiak

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVBManiak »

vigoo pisze:Jeśli chodzi o szybkość przełączania kanałów, to mam takie same objawy na HD-50 NEW. Strzałki przełączają szybko. Numerki - to jakieś 6-7 sekund. Nie wiem, czy to tak ma być...
Regulacja głośności tez pozostawia wiele do życzenia ( jak dla mnie, za mała skala), szczególnie, że praktycznie każdy kanał ma inny poziom głośności.
Problemy z EPG: przenoszenie pojedynczych liter, niedokończone długie opisy, poprzestawiane wyrazy, zdania.
Zanik obrazu, przy zmianie proporcji.
Przy nagrywaniu PVR: jeśli złapie na początku reklamy i jest zmiana proporcji obrazu, to nagrany materiał po nich jest odtwarzany w złych proporcjach.

Szczerze mówiąc, już żałuje, że kupiłem ten badziew, ale od innych tunerów w tym przedziale cenowym, tez pewnie nie można oczekiwać normalności. Az tyle i tylko tyle...
Strasznie wymagający jesteś. Ja tam kupiłem i użytkuję od jakiegoś miesiąca i jest dużo lepszy niż LV6T i chyba najlepszy wybór obecnie w tej cenie. Bardzo czuła głowica, dobry soft z działąjącym LCN, fajny pilot i ogólnie dobry tuner. Ale to twoje zdanie.

Apropo tego przełączania kanałów to jak nie chcesz czekać, to naciśnij nr kanału i ok, wtedy odrazu przerzuci. Co do głośności to sprawa nadawców, ale ważne, że wszystkie ścieżki dźwiękowe grają równo, a nie jak w LV6T ścieżka DD była dużo cichsza. Zanik obrazu przy zmianie proporcji występuje w każdym tunerze na Mstar, a w tej Wiwie akurat jest bardzo mało dokuczliwy, bo nie zanika dźwięk a czarny ekran jest tylko chwilkę co mi nie przeszkada zbytnio. Mogę się z tobą zgodzić tak naprawdę tylko w tym ostatnim punkcie, czyli proporcje przy odtwarzaniu. Jak się zacznie nagrywać coś w 16:9 a potem będzie coś w 4:3 to potem przy odtwarzaniu ten 4:3 będzie spłaszczony i też nad tym ubolewam. Problem załatwiłaby możliwość zmiany proporcji przy odtwarzaniu w PVR, ale to chyba tylko w Maximum T-102 działa. Ale może naprawią i w Wiwie.

eof

Re: WIWA HD-90

Post autor: eof »

lukaszs59 pisze:Witam
Od niedawna mam okazję używać tuner WIWA HD-90 w wersji new. To co od razu zwróciło moją uwagę(nie wiem czy w wcześniejszych wersjach też tak było) to długi czas przełączania kanału w przypadku korzystania z klawiatury numerycznej z pilota, przy wybieraniu kanału z listy czy też po wybraniu następnego (strzałka do góry/w dół) kanały są przełączane szybko. Rozumiem, że musi być jakaś zwłoka po wciśnięciu odpowiedniego guzika numerycznego w celu wybrania kanału "dwucyfrowego" ale bez przesady. W porównaniu np. z MAXIMUM T-102 to ten czas jest u mnie chyba 2 razy większy.
wciskasz np.5 i OK przelacza od razu.

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: WIWA HD-90

Post autor: vigoo »

DVBManiak pisze:.Strasznie wymagający jesteś.
Może i tak, ale jak ktoś się chwali w specyfikacji różnymi "szmerami, bajerami" to niech to działa jak należy. Wiem, ze zanik obrazu występuje na każdym tunerze z Mstarem, ale co to za wytłumaczenie. Mogli zrobić na takim chipsecie, który sobie z tym poradzi. Te tunery, to mają tylko ładne opisy i opakowania. Potem pojawiają (jeśli w ogóle) poprawki za poprawkami. Jedno naprawią, drugie zepsują. Najważniejsze, że dodali gry :lol:. Tak, to można w nieskończoność...

broda1725

Re: WIWA HD-90

Post autor: broda1725 »

Gormar pisze:To jest akurat dość często spotykana rozdzielczość w kamerach. Przykładowo mój sprzęt opisany jako FullHD w takiej nagrywa. Ale ostatecznie do zarejestrowania wakacyjnych wyjazdów wystarcza :).

Spróbuj przetestować niższe przepływności oraz rozdzielczości i wtedy będziesz wiedział, czy winny jest format zapisu pliku (m2ts), czy jednak inne parametry. Jakby to nie zadziałało to jeszcze możesz "przekopiować" ścieżki wideo i audio do pliku MKV. W tym celu użyj programu MKVToolnix.
Mówisz o tej dziwnej rozdzielczości 1440/1080 ? Przekonwertowanie jest to jako ostateczność wiadomo zawsze jest już gorszy obraz a poza tym nie mam aż takiego mocnego kompa. Zresztą nie zabardzo mi się widzi konwertowanie filmów dziecka, za bardzo czasochłonne, no chyba że będę robił jakiś filmik z klipów to wtedy się pokuszę. Nie mam za bardzo jak sprawdzić czy na innej rozdzielczości lub przepływowi będzie działać. Może jutro, na bank jak piszesz nie ma nic w instrukcji danych jakie pliki można odtwarzać.
Na pewno mam jeszcze jeden problem otóż, jak wgram na dysk pliczek m2ts to w katalogu filmy go nie widzi dopiero jak wejdę do PVR, też tak masz ? A twój na jakim procku jest dekoder ?

_chris_

Re: WIWA HD-90

Post autor: _chris_ »

DVB-Nowicjusz pisze:Wszystko się zgadza, ewidentnie przebija kanał który jest aktualnie ustawiony w tv. Na "śniegu" pasy nie występują, ale z kolei obraz nie jest idealnie gładki, widać to na jednolitym szarym tle w menu Wiwy. Najlepszy efekt uzyskałem gdy ustawiłem na mocno zaśnieżonym kanale. No cóż widocznie niektóre tv tak mają.
typowo jest to wina słabej jakości kabla EURO, jedynie bardzo sporadycznie TV. W 99% przypadków sprawę załatwia:
  • wymiana kabla EURO na normalny, czyli taki, w którym wszystkie przewody wewnętrzne są indywidualnie i dobrze ekranowane;
  • rozwiązanie typu hardcore, czyli odcięcie kabelka wewnętrznego z pinu 19 we wtyczce EURO przy TV. W 100% skuteczne, choć kabel staje się jednokierunkowy.

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: WIWA HD-90

Post autor: nom »

broda1725 pisze: Na pewno mam jeszcze jeden problem otóż, jak wgram na dysk pliczek m2ts to w katalogu filmy go nie widzi dopiero jak wejdę do PVR, też tak masz ? A twój na jakim procku jest dekoder ?
Na Mstar tak jest, że nie widać plików .m2ts w trybie FILM. Na Sunplus wyświetlał wszystkie pliki multimedialne w trybie FILM. Ogólnie dla mnie to jakiś poroniony pomysł z tymi trybami, powinien być normalny menadżer plików i uruchamia się co chcę odtworzyć. Taki menadżer jest w K&M KM00188, ale niestety automatyczne odtwarzanie multimediów nie działa, działa natomiast kopiowanie, przenoszenie między nośnikami, zmiana nazwy, kasowanie.
Wydaje mi się, że softy wypuszczane są na szybko bez testowania, bo każdy producent chce zgarnąć jak największą część rynku. :-)

Gormar
Posty: 131
Rejestracja: 26 lutego 2012, o 16:05
Miejscowość: Ostrołęka
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Antena "wewnętrzna" logarytmiczna: Barczak DIGILOG 21-69. Leży na szafie, filtr.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka/Ławy (3km)

Re: WIWA HD-90

Post autor: Gormar »

Nie konwertuj obrazu z plików m2ts, gdyż to zbyt dużo czasu zajmie. Ja pisałem jedynie o zmianie kontenera z M2TS na MKV.

Co do dekodera to mój jest na układzie SUNPLUS 1500N, ale jakoś szczególnie na razie go nie polecam. Mam spore kłopoty z partycjami NTFS, gdyż po pewnym czasie (kasowanie i dodawanie nowych treści) nie mogę ich w wbudowanych odtwarzaczu odczytać :(. Pomaga jedynie format i to właśnie w dekoderze.

To że nie widzisz plików m2ts w Media Playerze związane jest z faktem, iż on tego formatu "oficjalnie" nie wspiera (nie wyszukuje takich plików). Dopiero wejście w PVR pozawala "zobaczyć" pliki ts (standardowy plik zapisu dla dekodera) i jak widać również m2ts. Moja kamera zapisuje pliki w formacie AVI.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-90

Post autor: @GUTEK@ »

broda1725 przede wszystkich to wklejasz cześć specyfikacji pliku, no chyba że masz go bez audio. W tym co wkleiłeś nic szczególnego nie widze. Tak jak piszą Ci inny przerób plik na MKV. Możesz do tego użyć mkvtoolnix. Prosty i darmowy.
Może to coś da, ale dużo osób już pisało że te wszystkie tanie chipsety mają problemy z odtwarzaniem materiałów z kamer cyfrowych.

vigoo gdzie masz te poprzestawiane wyrazy w EPG? Masz wgraną najnowszą wersję oprogramowania? Jeśli nie to wgraj.
Co do poziomów głośności na kanałach, to nie wina tunera że nadawcy robią wolną amerykankę.
A chyba za dużo wymagacie od sprzętów w tej cenie żeby jeszcze ARG było.
Z proporcjami w PVR niestety prawdopodobnie nie do zrobienia, bo już kiedyś o tym gadałem z Wiwą. Sprawdzam to też w każdym sofcie do MSD7818 jaki testuje i wszędzie to występuje.
A jeśli jednak ten tuner jest taki zły, nic chyba nie stoi na przeszkodzie by sprzedać i kupić inny, to popularny model więc dużo nie stracisz i kupisz sobie model bez gierek ;)

broda1725

Re: WIWA HD-90

Post autor: broda1725 »

No nic poprubuję jeszcze z jakością nagrania i rozdzielczością a jak coś to na MKV jak radzicie trochę zielony jestem w tym a zmiana kontynera na MKV to szybko się odbywa i czy trzeba miec mocnego kompa ?

A tu cała specyfikacja pliku:
Ogólne
ID : 0 (0x0)
Pełna ścieżka : C:\Users\J&G\Desktop\00001.MTS
Format : BDAV
Format/Informacja : Blu-ray Video
Rozmiar pliku : 393 MB
Czas trwania : 2 min.
Rodzaj całkowitej przepływności bitów : Zmienna
Całkowita przepływność bitów : 22,4 Mb/s
Maksymalna całkowita przepływność bitów : 24,0 Mb/s

Wideo
ID : 4113 (0x1011)
ID menu : 1 (0x1)
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.0
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 2 klatki
Format_Settings_GOP : M=2, N=13
ID kodeka : 27
Czas trwania : 2 min.
Rodzaj przepływności : Zmienna
Przepływność bitów : 21,3 Mb/s
Przwpływność maksymalna : 22,0 Mb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 25,000 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Z przeplotem
Kolejność skanu : Górne pole wpierw
bity/(piksele*ramki) : 0.410
Rozmiar strumienia : 372 MB (94%)

Audio
ID : 4352 (0x1100)
ID menu : 1 (0x1)
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
ID kodeka : 129
Czas trwania : 2 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 256 Kb/s
Kanały : 2 kanały
Rozmieszczenie kanałów : Front: L R
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bitów
Opóźnienie wideo : -80ms
Rozmiar strumienia : 4,48 MB (1%)

Tekst
ID : 4608 (0x1200)
ID menu : 1 (0x1)
Format : PGS
ID kodeka : 144
Czas trwania : 2 min.
Opóźnienie wideo : -80ms

DVB-Nowicjusz

Re: WIWA HD-90

Post autor: DVB-Nowicjusz »

lukaszs59 pisze:Witam
Druga sprawa to koszmarna regulacja głośności. Według mnie krok zwiększania/zmniejszania siły głosu jest byt mały, to trochę daje się we znaki w momencie konieczności szybkiej zmiany poziomu głośności. Zauważyłem też, że na wyjściach analogowych jest za mały poziom sygnału do poprawnego wysterowania głośników- grają po prostu za cicho (być może problem leży po stronie wzmacniacza w głośnikach).

Proszę o potwierdzenie/zaprzeczenie powyższych spostrzeżeń.


Pozdrawiam
Łukasz
Popieram, krok zwiększania siły głosu mógłby być większy, ale na głośniejszych kanałach z MUX-3 tragedii nie ma. Ja w tej chwili testuję swoją 90 jako odtwarzacz mp3. Poziom dźwięku zdecydowanie większy niż z TV, przy tym poziomie krok regulacji głosu jest jak najbardziej ok. Dźwięk jest płaski, ale poprawny, słychać prawie całe pasmo, obcina samą górę, zniekształcenia na akceptowalnym poziomie. Ten interfejs graficzny podczas odtwarzania mp3 kiepski, w menu które jest w HD-100 wygląda to lepiej.
Generalnie ja mam to podłączone do dobrego sprzętu audio, więc nawet z rekordowo cichego Polsatu Sport News mogę dużo wycisnąć, ale nie oto chodzi. Kanały TV są za cicho, dobrze byłoby zrównać je do poziomu odtwarzanych mp3. Dałoby się to rozwiązać za pomocą poprawki software?

akro

Re: WIWA HD-90

Post autor: akro »

Chcialbym sie zapytac czym sie rozni Wiwa HD90 New od nie New, w ogole co to za rozroznienie??? Czy to ma jakies uzasanienie w specyfikacji urzadzenia, jak to sprawdzic zeby nie zostac oszukanym?

Zablokowany