STRONG SRT8105

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: STRONG SRT8105

Post autor: @GUTEK@ »

Zdjęcia Strong SRT8105

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

lanos3

Re: STRONG SRT8105

Post autor: lanos3 »

Na wstępie chciałbym się przywitać.Mam taki problem:kiedy wyświetlam film w avi z upływem czasu trwania filmu głos się opóżnia w stosunku do obrazu.dodam że pendrive był formatowany w NTFS na komputerze i w dekoderze oraz w FAT32 zarówno na komputerze jak i w dekoderze.Dodam że na tym pendrive te same filmy są dobrze odtwarzane w arivaT65 zarówno w FAT32 jak i NTFS.Może byłby ktoś w stanie mi pomóc.Z góry dziękuje.
PS
Chodzi o strong8105 soft 1.34

irdeto
Posty: 300
Rejestracja: 29 listopada 2011, o 23:31
Miejscowość: Okolice Lublińca
Odbiornik: uClan D-BOX 4K Combo, Panas i LG
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-48 + Dipol 7/5-12 + ams AWS-121m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Częstochowa-Klepaczka + G.Św.Anny-Wysoka

Re: STRONG SRT8105

Post autor: irdeto »

Strong również wypuścił uaktualnienie SRT 8105 - v 1.3.6 - 2012-09-11
SW version:

SRT8105_v1.3.6_20120518.abs

Following improvements were realised since the last SW version:

Message if STBY is pressed during a running recording.
Message if no USB device is connected and user press “REC” button.
HDMI handling enhanced: Message and resolution change question.


http://www.strong.tv/downloads/software ... 518_EN.zip

Dziwi jedynie EN..?

kristof_61

Re: STRONG SRT8105

Post autor: kristof_61 »

Mam pytanie do użytkowników tego tunera. Siostra posiada ten tuner połączony z TV poprzez gniazdo SCART, ale musi wciskać na pilocie telewizora AV ponieważ na pinie nr.8 w gnieździe SCART jest tylko 6,8 V. Czy to jest usterka tunera, czy też kwestia jakiś ustawień. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: STRONG SRT8105

Post autor: @GUTEK@ »

Tak, to samo zauważyłem.
Prawdopodobnie jakiś błąd w sofcie i tuner cały czas podaje napięcie jak dla proporcji 16/9. A niestety starsze telewizory, które nie obsługują tego nie będą się wcale przełączać na AV.

tkm
Posty: 13
Rejestracja: 7 stycznia 2013, o 08:12

Re: STRONG SRT8105

Post autor: tkm »

Kilka "zalet" tego tunera:

Rezerwuje połowę pamięci na timeshift pomimo wyłaczenia tej funkcji. Trzeba ją włączyć i wyłączyć aby pamięć zwolnić ale po ponownym uruchomieniu urządzenia to samo.
Programowanie nagrań znajduje się w menu pod logiczną nazwą "ustawienie zegara".
Brak dostępu do menu i epg podczas nagrywania.
Nie zapamiętuje momentu przerwania oglądania nagranego wześniej programu.
Blada, nieczytena czcionka w epg.
Nie informuje o braku miejsa na dysku podczas programowania nagrań.
Podczas planowania nagrania z epg i ręcznym przestawieniu czasu rozpoczęcia na wcześniejszy pobiera nazwę poprzedniego programu

dager1979

Re: STRONG SRT8105

Post autor: dager1979 »

Strong SRT8105 (eco) wyświetla nieprawidłowo napisy przy audycjach zawierających napisy dla niesłyszących. Chodzi o napisy bazujące na telegazecie (np. strona 778 itd. w TVP czy strona 150 przy stacjach niemieckich). Niektóre nakładają się na siebie lub te bardzo długie znikają za szybko. Nieraz wychodzi z tego sieczka, bo część wypowiedzi jednej osoby jest przemieszana w liniach z napisami z kolejną wypowiedzią innej postaci. Sprawdzałem to przy rozmaitych audycjach na różnych programach. Czy ktoś w swoim tunerze zauważył podobny problem?

Felek

Re: STRONG SRT8105

Post autor: Felek »

Witam,
Właśnie kupiłem SRT8105eco. Mój egzemplarz ma fabrycznie wgrany soft V_1.1.0a.
Ogólnie wydaje się OK, ale nie podoba mi się to, że przy zmianie kolejności programów na liście nie zmieniają się ich numery.
Na stronie http://www.strong.tv są tylko starsze wersje firmware'u.
Chciałbym w związku z tym zapytać czy warto wgrać firmware 1.0.8?
Pozdrawiam

tkm
Posty: 13
Rejestracja: 7 stycznia 2013, o 08:12

Re: STRONG SRT8105

Post autor: tkm »

Należy wyłączyć LCN

Felek

Re: STRONG SRT8105

Post autor: Felek »

Wgrałem soft 1.0.8 i jest odrobinę lepiej - zadziałał LCN.
Na początek przydał się do w miarę przyjemnego przypisania numerów programów. Po wyłączeniu LCN, przy ręcznym przestawianiu kolejności numery już się nie zmieniają.

Felek

Re: STRONG SRT8105

Post autor: Felek »

Nowe wiadomości - przełączyłem język menu na angielski (bez zmiany kraju) i okazało się, że menu jest trochę słabo przetłumaczone na polski. LCN po polsku wyglądało na wyłączone, a po angielsku okazało się, że jest na ON. Po przełączeniu na OFF zmiana numeracji kanałów działa dobrze.
Chyba już do menu po polsku nie wrócę.

user1

Re: STRONG SRT8105

Post autor: user1 »

Strong zrobił na mnie dobre wrażenie po pierwszym uruchomieniu. Jest opcja wyboru, czy używa się anteny zasilanej czy nie, funkcja pomagająca w ustawieniu anteny, dekoder zapamiętuje oglądany program nawet po wyłączeniu przez "wyciągnięcie wtyczki" (bez wcześniejszego wyłączenia pilotem), pasek postępu się trafił... - rzadko spotykam się z tak dopracowanym oprogramowaniem sprzętu RTV.
Jego zaletą jest, że nagrywa cały program do jednego pliku (w przeciwieństwie np. do Wiwa HD 90), dzięki czemu przy odtwarzaniu na komputerze nie ma denerwujących przerw.

Odbiór jest nawet w momencie, kiedy telewizor (z wbudowanym dekoderem) sobie nie radził.

Natomiast od strony fizycznej, to kabel jest trochę krótki i brakuje mi jakichkolwiek przycisków na obudowie.

Kupiłem w Euro.com.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: STRONG SRT8105

Post autor: @GUTEK@ »

No mnie jakość Wiwa też nagrywa w jednym pliku.

Zablokowany