WIWA HD-50

Gregoor

Re: WIWA HD-50

Post autor: Gregoor »

m@rtops pisze:@Gregoor
jeszcze jeden cytat z tego źródła co poprzednio:
To włączaj ferdka parę sekund wcześniej niż TV. Czasami robicie z igły widły.
:lol:
Może komuś to nie przeszkadza, ale ja uważam to za pewną wadę tym bardziej że mam tv który osobno zapamiętuje głośność na wejściu AV i mam ustawioną prawie na maksa żeby potem sterować tylko pilotem od wiwy. Do tego starsza wersja nie ma z tym problemów jak i również nowa bo vigoo się wypowiedział na ten temat. Również miałem zamiar podłączyć wiwę pod głośniki creative więc ten mankament też by tutaj przeszkadzał tyle w tym temacie.
vigoo pisze:@Gregoor
Ja na swojej 50 "NEW" czegoś takiego nie mam...
Vigoo dzięki za odpowiedź

krokodyl
Posty: 124
Rejestracja: 7 grudnia 2009, o 21:13
Odbiornik: ADB 2850ST
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jelenia Góra / Śnieżne Kotły

Re: WIWA HD-50

Post autor: krokodyl »

mam pytanie
jak czuły jest ten tuner? będzie stabilnie chodzić nawet gdy sygnał będzie słaby?

interesuje mnie kupno tego STB

są dostępne w sprzedaży jeszcze starsze wersje? jak rozpoznać wersję new od starego modelu?

osek2

Re: WIWA HD-50

Post autor: osek2 »

@Gregoor@

Na moiej tez to jest. To juz chyba taki urok tego modelu. :-)

DVBManiak

Re: WIWA HD-50

Post autor: DVBManiak »

krokodyl pisze:mam pytanie
jak czuły jest ten tuner? będzie stabilnie chodzić nawet gdy sygnał będzie słaby?

interesuje mnie kupno tego STB

są dostępne w sprzedaży jeszcze starsze wersje? jak rozpoznać wersję new od starego modelu?
Dobra niech stracę powtórzę jeszcze raz. Nowy model ma analogowe wyjście dżwięku Jack 3,5 mm a stary nie ma. Posiadam HD-90 jednak te modele właściwie się nie różnią. Czułość oceniam na 5+. Starsze wersje są praktycznie niedostępne i wszędzie już sprzedają NEW.

TytusXP
Posty: 14
Rejestracja: 7 maja 2012, o 12:37
Odbiornik: WIWA HD-50, SCART, TV CRT
Instalacja antenowa: prosta antena siatkowa ze wzmacniaczem Wa-501s-3, na strychu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów - Góra Św. Marcina (30km)

Re: WIWA HD-50

Post autor: TytusXP »

Nasiliły mi się problemy z gubieniem kanałów. Zwłaszcza wieczorami i po przejściu burzy.
Mam na płytce wzmacniacza napisane, że to model Wa-501s-3, a z tego co czytałem na Necie, to jest to dosyć mocne ustrojstwo. Co radzicie? Zmieniać WiWę na wersję NEW, czy zmieniać wzmacniacz? Na samym symetryzatoze nie wiem, czy pociągnie, bo po odłączeniu zasilania wzmacniacza nic mi nie łapie. Nawet na analogu nie ma ani krzty sygnału (choćby nie wiem jak zaszumionego). Jeśli wzmacniacz ( lub symetryzator), to jaki? Antena jest na strychu, dach kryty papą z warstwą folii aluminiowej. Poza tym brak przeszkód terenowych. Kabla antenowego mam jakieś 15m. Sorry, marny ze mnie elektronik :-))

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-50

Post autor: m@rtops »

wzmacniacz w puszce nie zasilony nie działa a wręcz jest tłumikiem sygnału
należało by wymienić wzmacniacz na symetryzator (jego nie zasilamy) a na końcu kabla założyć zwykłą wtyczkę i wtedy sprawdzić efekt ;)
edit
symetryzator zwykły na kanały 21-69 , ewentualnie słaby wzmacniacz (np. LNA-101)

TytusXP
Posty: 14
Rejestracja: 7 maja 2012, o 12:37
Odbiornik: WIWA HD-50, SCART, TV CRT
Instalacja antenowa: prosta antena siatkowa ze wzmacniaczem Wa-501s-3, na strychu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów - Góra Św. Marcina (30km)

Re: WIWA HD-50

Post autor: TytusXP »

No tak... czyli trzeba sie zdecydować - albo dalej odbieramy analogową TV i posiłkujemy si ę szwankującą cyfrą, albo samą cyfrę bez analoga... Bo np. TVP 1 na analogu odbieram na kanale 10 z okolic Krakowa (antenę mam wycelowaną tak, aby łapała nie tylko Tarnów) i po montażu symetryzatora na kanały 21-69 nie będę jej odbierał na analogu (bo bez wzmacniacza). Na stronach Emitela znalazłem tabele z nadajnikami - co nadają i z jaką mocą. I wychodzi na to, że zazwyczaj cyfrę nadają znacznie mocniej niż analoga.
A ciekawe, co by dało jakbym skręcił antenę centralnie w stronę Tarnowa? Sąsiadka ma antenę zawieszoną sznurkiem do karnisza w pokoju obok okna (ze wzmacniaczem), i znacznie niżej niż ja, a odbiera i cyfrę i analoga bez żadnych problemów (na innym wprawdzie dekoderze). Tyle, że u mnie pewnie posypią się kanały analogowe odbierane z Krakowa...

Aż mnie korci, aby antenę zostawić w telewizorze, a do dekodera podłączyć antenkę typu KDWZO :-) (Kawałek Drutu Wystawiony Za Okno). Może wtedy nie będzie przesterowywał sygnału :-)
Ostatnio zmieniony 11 czerwca 2012, o 12:50 przez TytusXP, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-50

Post autor: m@rtops »

TytusXP pisze:No tak... czyli trzeba sie zdecydować
nie panikuj :lol:
w tym przypadku to taki symetryzator ;) :
http://www.dipol.com.pl/symetryzator_an ... _C0003.htm
na kanały 6-69

TytusXP
Posty: 14
Rejestracja: 7 maja 2012, o 12:37
Odbiornik: WIWA HD-50, SCART, TV CRT
Instalacja antenowa: prosta antena siatkowa ze wzmacniaczem Wa-501s-3, na strychu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów - Góra Św. Marcina (30km)

Re: WIWA HD-50

Post autor: TytusXP »

m@rtops pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.

Kurczę... widzę, że to nie bajka z tymi śmiesznie niskimi cenami tych zabawek. Myślałem, że tylko chińskie badziewie ze Stadionu X-Lecia jest tak tanie. To za te pieniądze mogę trochę poeksperymentować!

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Wymiana Wiwy na wersję NEW nic Ci nie da, bo głowica jest ta sama i tak samo będzie odbierać.

Zrób tak jak napisał m@rtops z symetryzatorem i spróbuj też obracać anteną aż uzyskasz najlepszy sygnał.
W ogóle po co Ci ten analog, nie jesteś w stanie odebrać 2 muxów? Wtedy miałbyś komplet kanałów i analog niepotrzebny.

TytusXP
Posty: 14
Rejestracja: 7 maja 2012, o 12:37
Odbiornik: WIWA HD-50, SCART, TV CRT
Instalacja antenowa: prosta antena siatkowa ze wzmacniaczem Wa-501s-3, na strychu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów - Góra Św. Marcina (30km)

Re: WIWA HD-50

Post autor: TytusXP »

Analog właśnie na wszelki wypadek, poza tym rodzice są trochę do tyłu z techniką i wolą jeszcze po staremu 5 kanałów zamiast 15. Nie no na pewno wypróbuję symetryzator (właśnie poszperałem za cenami i za takie śmieszne kwoty warto się pobawić w wymianę płytek), a jak nic nie da, to słabszy wzmacniacz, bo ostatnio na meczu mnie krew zalała! Kończy się pierwsza połowa, zmieniam kanały na reklamach, żeby ich nie musieć oglądać... Wracam na TVP HD a tu kicha!! Wywaliło Mux i z drugiej połowy meczu nici! Trzeba wracać na analog. TVP 1 mam czyściutki, ale TVP 2 śnieży i tu jest problem... (człowiek zaczął się już odzwyczajać od "śniegu") :-D

Awatar użytkownika
nieznanisprawcy
Posty: 61
Rejestracja: 18 maja 2012, o 14:18
Odbiornik: WIWA HD-50 new
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca/Kamieńsk

Re: WIWA HD-50

Post autor: nieznanisprawcy »

Za kilka miesięcy wyłączą analog, więc lepiej dać sobie z nim już spokój.

:D

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: WIWA HD-50

Post autor: nom »

Przed chwilką włączyłem sobie nagrywanie na wiwie hd50 na TVP1 HD i zauważyłem, że obraz czasami lekko "przycina się" (1080i). Dysk USB Adata 20 MB/s zapis, a transfer zapisu to tylko 920KB/s (wychodzi jakieś 7,17Mb/s bitrate nadawania TVP1 HD :-) ).
Czyżby procek nie wyrabiał? :-)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »


nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: WIWA HD-50

Post autor: nom »

Ale to tylko jak nagrywałem TVP1 HD i oglądałem ten sam kanał. Po wyłączeniu nagrywania obraz był płynny. Cały czas nie przycinało, ale zdarzało się, że czasami widać było taką jakby stop klatkę na ułamek sekundy, ale może faktycznie to coś z nadawaniem było i akurat zbiegło się z nagrywaniem. :-)
W sumie to tylko 10min nagrałem, co zajęło 538MB. :-)
Oglądałem wczoraj mecz na plazmie Samsunga i obraz w TVP1 HD nie był tak dobry jak na moim Panasłoniku + wiwa hd50. Pomimo ustawienia na samsungu ostrości na 100% obraz jakby był lekko nieostry, tak jak wcześniej miałem na K&M KM00188. Być może wiwa wyostrza trochę obraz, ale mi to nie przeszkadza. :-)

ala

Re: WIWA HD-50

Post autor: ala »

witam!
Czy jesli kupie sam tuner HD 50 Wiwa i podlacze do starego telewizora (crt tv) przez eurozlacze i podlacze zwykla antene od kablowki upc z pakietem podstawowym naziemna to bede musial tez podlaczyc do tunera na wyjsciu antene np biquad?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Wątpie by kablówka UPC nadawała cokolwiek w DVB-T, raczej w DVB-C i to kodowane, więc na żadnym tunerze DVB-T tego nie odbierzesz.
Pozostaje podłączenie zwykłej antenę.

Bby
Posty: 51
Rejestracja: 16 marca 2010, o 14:13
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem

Re: WIWA HD-50

Post autor: Bby »

Mi podczas nagrywania TVP1HD albo TVP2HD na pendrive 16GB sformatowanego do NTFS tuner po nagraniu jakiejś 1-2 minut wyłącza się, ale myślę że to z powodu wolnego pendrive'a, bo bitrate sięga gdzieś 8 MBit/s, a on zapisuje z szybkością jakieś 6MBit/s.

DVBManiak

Re: WIWA HD-50

Post autor: DVBManiak »

A mi się wydaje, że przez włączoną funkcję sleep.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50

Post autor: @GUTEK@ »

Ja muszę w końcu coś nagrać z tych kanałów HD na pendriva i zobaczyć co z tego wyjdzie hehe.

Zablokowany