Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

coberr

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: coberr »

Niee - to nie chodzi o to , że macie czytac wszytskie tematy :)
Chodzi o to ,że przerycie ponad 100 stron wymaga trochę czasu. część przeryłem.
Przeryłem też trochę opinii tutejszych i z innych miejsc (takze pseudo testów)

Wstępnie odrzuciłem wszystkie Manty i resztę - nie wiem czy słusznie.

Z tych dostępnych niedaleko pozostały tylko:

Cabletech URZ0194
WIWA HD95mc
Ferguson ARIVA T65.

Kazdy z nich ma jakies babole Bardziej luba mniej uciązliwe .
I tak na dobrą sprawę zastanawiam się nad tym nieszczęsnym Fergusonem ARIVA T65
(pomimo tych problemów z softem - nie iwem jak teraz no i zasilaczem w trybie ST-BY).
Z opisów wynikało że chba spora częsc błedów poprawili - nie wiadomo. jaki sie trafi zasilacz - piszczacy czy nie. Przypuszczam że kwestia skopanego projektu przez chinoli (pętla sprz. zwrotnego/kompensacja/ niedociążenie cycus w tym stylu)
Czort wie ktory egzemplarz z ktorej partii w sklepach dla idiotów itp : ) teraz weź wysyłaj, płac i płacz :)

Moze tu cos koledzy doradzą?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: m@rtops »

coberr pisze:I tak na dobrą sprawę zastanawiam się nad tym nieszczęsnym Fergusonem ARIVA T65
(pomimo tych problemów z softem - nie wiem jak teraz no i zasilaczem w trybie ST-BY).
problemy z softem - :?: :roll: :?:
mam dwie wersje - mimo że w pierwszej jak się wsłuchać w nocy coś "szumi","piszczy"...czy jak to by nie nazwać - nie przeszkadza - w nowszym cisza
coberr pisze: teraz weź wysyłaj, płac i płacz :)
ja jakoś nie wysyłałem i już zapomniałem że coś takiego występuje (na forum brak info o tym "błędzie" od dłuuuuuugiego czasu) ;)
za wiwą przemawia ewentualnie pilot - 2 w 1
a z cabletechem nie miałem do czynienia to się nie wypowiadam :D

afakrak
Posty: 4
Rejestracja: 31 grudnia 2012, o 08:31

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: afakrak »

Witam
Mam prosbe o porade. Chcialbym kupic tuner DVB-t z mozliwoscia nagrywania na dysk usb oraz z wbudowanym odtwarzaczem DVD. Znalazlem jak na razie tylko dwa modele :
http://my.ipax.tv/tuner-naziemnej-telew ... -1-p5.html
http://www.euro.com.pl/odtwarzacze-dvd/ ... bhtml#opis
I moje pytanie jest takie - ktory z nich wybrac? Zadna z tych firm nie wzbudza we mnie wielkiego zaufania. Ale z kolei cena (biorac pod uwage ze to 2 urzadzenia w 1) jest ok.Mam malo miejsca idlatego interesuje mnie tego typu rozwiazanie. A moze ktos z Panstwa zna jakis lepszy taki sprzet ?
Dziekuje i pozdrawiam
ps
wiem ze kilka postow wyzej bylo podobne pytanie - ale nikt nie odpowiedzial -dlatego pytam

edit/ Polskie litery !!!

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: nom »

I moje pytanie jest takie - ktory z nich wybrac?
Żaden, było na forum, jak poszukasz dokładnie to znajdziesz. :-)

afakrak
Posty: 4
Rejestracja: 31 grudnia 2012, o 08:31

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: afakrak »

hmm - tak. Ale ja potrzebuje tego typu sprzęt. Więc coś jednak muszę wybrać....
znalazłem jeszcze coś takiego :
http://pclab.pl/pr51922.html
http://www.hyundai-electronics.pl/media ... ddvbt.aspx
Czy te tunery to również szmelc ?

VP11

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: VP11 »

Witam wszystkich,

Od pare tygodni czytam rozne forumy oraz testy.
Zastanawialem sie najpierw nad wiwa HD-50, pozniej pomyslalem ze przydaloby sie od czasu do czasu puscic to samo na monitor, no i ze wzgledu na brak HDMI w monitorze stwierdzilem, ze musi byc przejsciowka + dostarczenie dzwieku osobno. Wiec zaczalem przygladac sie innym wersjom.

Zastanawiam sie nad HD-90, HD-95 oraz HD-100.
Pomiedzy HD-90 a HD-95 roznica niby drobna, ale gdzies mowili ze mimo tego, ze HD-95 jest nowsza od HD-90 to wiele usterek poprawionych w HD-90 pozostawili. HD-100 niby jest lepszy pozwala wlozyc MicroSD przez przejsciowke (to plus) ale brak wyswietlenia godziny i kanalu na samym tunerze.

Chcialbym miec wyjscie dzwiekowe (w HD 90 i 95 ma jak potrzebuje obok zasilania, natomiast HD-100 w sumie przez przejsciowke da sie zalatwic).

Obrazek
Obrazek

Najbardziej mnie martwi podlaczenie dysku 500GB USB 3.0, czytalem ze to duzy problem dla tunerow Wiwy. Poniewaz taki dysk zasilany jest pojedynczym kabelkiem z USB 3.0 lub dwoma z USB 2.0. Wiec jak jest z zasilaniem dysku USB 3.0 przez Wiwe, nie znalazlem tego nigdzie oprocz takiego wpisu:
- Kłopoty z obsługą dysków USB 3.0 (zgodnych z USB 2.0)
Choc tu ktos pisal ze zasilanie w porcie USB HD-100 wzmocnione.

Wyczytalem cos takiego dla HD-95:
Nową funkcją niedostępną w poprzednim modelu jest regulacja przeźroczystości OSD.
Kolejną przydatną funkcją jest " jasność wyświetlacza LED" , jak wiemy, często wyświetlacz tunera na którym wyświetlany jest numer aktualnie oglądanego kanału czy też godzina w stanie standby, jest zbyt jasny, co powoduje że przeszkadza on nam podczas oglądania telewizji lub podczas wypoczynku. Dlatego programiści Wiwy zdecydowali się na wprowadzenie nowej funkcji, dzięki której mamy możliwość regulacji natężenia wyświetlacza w zakresie 33%, 66%, Max. Teraz każdy może dopasować intensywność świecenia wyświetlacza według własnych preferencji.
Czyli HD-95 jest jakby lepsza od HD-90 i moze HD-100 (a moze te funkcji juz wprowadzono z poprawkami do poprzednich wersji.

No i trzecia funkcja MEMO CONTROL. Nie chcialoby sie kupowac dodatkowy pilot, a z tego co widze HD-100 nie posiada takiej opcji.

Jak to jest teraz, czy HD95 jest lepsza od HD-90 (poszla zmiana softu i eliminacja bledow)?

No i zmartwila mnie wiadomosc ze w chwili zmiany kanalow wszystkie ustawienia leca na leb na szyje. Czy to oznacza ze zablokowane kanaly staja sie aktywne bo dostawca telewizji pomieszal z kanalami ?

Poprosze o jakis komentarz. Prawde mowiac po przegladnieciu kilkudzesieciu stron tego forumu i innych zaczynam wariowac. Moze ktos powtorzyc co kazdy ma czego inny nie uwzglednia. Kilka rzeczy wylapalem ale nie wszystko. Nie wiem czy mozna podawac link, ale wydaje mi sie jedna z lepszych recencji http://agdlab.pl/testy/test-niedrogich- ... wa-hd95-mc

No i to co wkorza, wiem ze przelaczenie kanalu trwa diabelskie dlugo.

edit/ Polskie litery !!!

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Krosnoludek »

VP11 pisze:No i trzecia funkcja MEMO CONTROL. Nie chcialoby sie kupowac dodatkowy pilot, a z tego co widze HD-100 nie posiada takiej opcji.
Jest również tuner WIWA HD-100 w wersji memo: http://www.wiwa.info.pl/produkty/tunery ... -memo.html

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

Co za brednie.

- HD50 ma dokładnie te same wyjścia co HD90 i HD95
- HD90 i HD95 to te same bebechy i oprogramowanie (gdzie znalazłeś tego idiote co wypisuje że HD95 jest niedopracowany?)
- Dyski USB3.0 ZGODNE z USB2.0 będą działać poprawnie, a jak producent ma w 4literach specyfikacje standardu to potem są takie problemy
- Tuner automatycznie aktualizuje listę gdy wykryje zmianę tablicy PMT, jak nadawcy nic nie dłubią to nic sie nie dzieje, ja od lipca od zakończenia euro mam spokój nic sie nie sypie. Wcześniej TVP musiała się bawić z kanałami HD.
- pokaż mi tuner CYFROWY DVB-T, ba nawet telewizor, który szybciej przełącza kanały.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Anduraki »

usb 3.0 jest kompatybilne wstecznie do 2.0, a to znaczy ze wszystko co jest na usb 3.0 musi działać po podłączeniu do 2.0, 1.1 czy 1.0. Natomiast prawdą jest, że trafiają się obudowy z jakimś niekompatybilnym chipem przez co tunery na mstarze nie wykrywają ich. Ale to są egzotyczne modele obudów do dysków 3.5'

seebjan22

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: seebjan22 »

Siema wszystkim mam problem z Cabletech URZ0194 przycina mi filmy.Filmy te to głównie AC3.DVDRip.XviD. bądź AC3.BdRip.XviD wątpię żeby była to wina pendriva. Jestem w trakcie testowania innych filmów ale niestety każdy z nich w mniejszym bądź większym stopniu przycina. Sam nie wiem może powinienem oddać go na gwarancję a może jest coś innego co mógłbym zrobić aby oglądanie na cabeltechu URZ0194 nie było tak irytujące.
Pozdrawiam

VP11

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: VP11 »

Dzieki za szybka odpowiedz.
@GUTEK@ pisze:Co za brednie.

- HD50 ma dokładnie te same wyjścia co HD90 i HD95
Teraz widze ze faktycznie ma dzwiek taki sam.
@GUTEK@ pisze:- HD90 i HD95 to te same bebechy i oprogramowanie (gdzie znalazłeś tego idiote co wypisuje że HD95 jest niedopracowany?)
Nie pamietam gdzie, moze chodzilo o inny tuner Wiwy, nie wazne jak dostalem zapewnienie ze wszystko gra.
@GUTEK@ pisze: - Dyski USB3.0 ZGODNE z USB2.0 będą działać poprawnie, a jak producent ma w 4literach specyfikacje standardu to potem są takie problemy
Anduraki pisze:usb 3.0 jest kompatybilne wstecznie do 2.0, a to znaczy ze wszystko co jest na usb 3.0 musi działać po podłączeniu do 2.0, 1.1 czy 1.0. Natomiast prawdą jest, że trafiają się obudowy z jakimś niekompatybilnym chipem przez co tunery na mstarze nie wykrywają ich. Ale to są egzotyczne modele obudów do dysków 3.5'
Tu sie nie zgodze sie standard dzialania dysku do jego zasilania. Jeszcze raz napisze ze dla dzialania na USB 2.0 moj dysk USB 3.0 potrzebuje zasilania z dwoch zriodel USB. Tuner posiada tylko jeden. Ale wiem ze producenci niektorych sprzetow wzmacniaja USB 2.0. W pracy w monitorze jest hub, gdzie dysk bez problemu dziala tylko na jednym USB. Wiec jak jest z tym tunerem w przypadku dyskow wymagajacych zasilania z dwoch USB 2.0 ? Dlatego przy jakims tunerze wyraznie bylo napisano, ze dysk dziala przy zapewnieniu jemu dodatkowego zriudla zasilania.
Obrazek

@GUTEK@ pisze:- Tuner automatycznie aktualizuje listę gdy wykryje zmianę tablicy PMT, jak nadawcy nic nie dłubią to nic sie nie dzieje, ja od lipca od zakończenia euro mam spokój nic sie nie sypie. Wcześniej TVP musiała się bawić z kanałami HD.
- pokaż mi tuner CYFROWY DVB-T, ba nawet telewizor, który szybciej przełącza kanały.
Niestety posiadam Vektre, i ta co i rusz cos miesza, wiec jak bedzie w tym przypadku? Niedopatrzenie softu ?

edit/ Polskie litery !!!

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Anduraki »

Tu sie nie zgodze sie standard dzialania dysku do jego zasilania. Jeszcze raz napisze ze dla dzialania na USB 2.0 moj dysk USB 3.0 potrzebuje zasilania z dwoch zriodel USB. Tuner posiada tylko jeden. Ale wiem ze producenci niektorych sprzetow wzmacniaja USB 2.0. W pracy w monitorze jest hub, gdzie dysk bez problemu dziala tylko na jednym USB. Wiec jak jest z tym tunerem w przypadku dyskow wymagajacych zasilania z dwoch USB 2.0 ? Dlatego przy jakims tunerze wyraznie bylo napisano, ze dysk dziala przy zapewnieniu jemu dodatkowego zriudla zasilania.
półprawda

Ja wymontowałem stary dysk 2,5 calowy z laptopa 160 GB i zakupiłem sobie kieszeń USB 2.0 - miała ona dołączony kabel, taki z rozwidleniem, 2 gniazda podpinało się do komputera, a jedno do kieszeni. Ty masz to samo - nie oznacza więc to co napisałeś, że USB 3.0 wymaga dodatkowego zasilania tylko, że w tej kieszeni masz dysk 2,5 calowy taki co montuje się go w laptopach.

odnośnie różnic zasilania po usb 2.0, a usb 3.0

http://img27.imageshack.us/img27/662/416983602311.jpg

tak na kieszeni napisane jest USB 2.0
Standardowym napięciem zasilania dla pojedynczego urządzenia podłączonego do portu USB 1.1/2.0 jest 5 V przy czym specyfikacja określa, że powinno być ono między 4,75 V a 5,35 V. Dla portu USB 3.0 podstawowe napięcie jest takie samo, lecz dopuszczalny zakres jest szerszy i wynosi 4,45 – 5,25 V[4]. Dla portu USB 2.0 podstawową jednostką zasilania jest 100 mA, a dla USB 3.0 - 150 mA i są to minimalne wartości prądu jakie może podać port. Otrzymuje się je odpowiednio przy napięciach 4.0 V i 4,4 V. Przy standardowym napięciu zasilania prąd płynący w obwodzie jest 5 razy większy dla standardu USB 2.0 (wynosi on 500 mA) i 6 razy większy dla USB 3.0 (czyli 900 mA)
różnice są niewielkie, aczkolwiek są i tak naprawdę do większości dysków 2,5'(5400rpm) oraz części 2,5'(7200rpm) wystarczy zasilanie po jednym kablu usb 2.0

a kwestia kompatybilności wstecznej wygląda tak:
urządzenie 2.0 będzie działać w porcie 3.0 jak 2.0
urządzenie 3.0 będzie działać w porcie 2.0 jak 2.0 pod warunkiem, że jego zapotrzebowanie na zasilanie nie przekroczy 5,35 V(500 mA)

podsumowując: obecnie produkowane dyski bez znaczenia czy są opakowane w usb 2.0 czy usb 3.0 potrzebują tyle samo zasilania, aczkolwiek po interfejsie usb 3.0 mogą za pomocą jednego kabla dostać większą moc - co oznacza, że wszystko zależy od dysku 2,5' a nie od portu jaki posiadają, aczkolwiek kieszeń usb 3.0 w połączeniu z portem usb 3.0 zwiększają prawdopodobieństwo, że prądożerny dysk 2,5' będzie działał, ale nadal nie można powiedzieć o 100% pewności.


Rozwiązanie: ładowarka USB w jeden port, drugi port do tunera i działa.

szielony18

Medion LR512 lub FlyTV Express M5 MST T2A2

Post autor: szielony18 »

Witam wszystkich użytkowników forum.
Czy ktoś miał do czynienia z w/w tunerem?
Tuner godny polecenia czy raczej szukać czegoś pod USB?

VP11

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: VP11 »

Dzieki za odpowiedz,
Anduraki pisze: Ja wymontowałem stary dysk 2,5 calowy z laptopa 160 GB i zakupiłem sobie kieszeń USB 2.0 - miała ona dołączony kabel, taki z rozwidleniem, 2 gniazda podpinało się do komputera, a jedno do kieszeni. Ty masz to samo - nie oznacza więc to co napisałeś, że USB 3.0 wymaga dodatkowego zasilania tylko, że w tej kieszeni masz dysk 2,5 calowy taki co montuje się go w laptopach.
Akurat mam ten sam dysk co na obrazku wyslanym przeze mnie, czyli dwa kabelka. Z tym ze ten drugi przyznaczony dla USB 2.0, bo brakuje mu energii na niektorych USB 2.0. Ma to swoje plusy i minusy. Dysk przeznaczony do USB 3.0, wiec biore tylko jeden kabelek.
Anduraki pisze: odnośnie różnic zasilania po usb 2.0, a usb 3.0
...
...dla standardu USB 2.0 (wynosi on 500 mA) i 6 razy większy dla USB 3.0 (czyli 900 mA)
różnice są niewielkie, aczkolwiek są i tak naprawdę do większości dysków 2,5'(5400rpm) oraz części 2,5'(7200rpm) wystarczy zasilanie po jednym kablu usb 2.0
Czyli prawie dwukrotna roznica dla Ciebie jest nie wielka ?
Anduraki pisze: ...
podsumowując: obecnie produkowane dyski bez znaczenia czy są opakowane w usb 2.0 czy usb 3.0 potrzebują tyle samo zasilania, aczkolwiek po interfejsie usb 3.0 mogą za pomocą jednego kabla dostać większą moc - co oznacza, że wszystko zależy od dysku 2,5' a nie od portu jaki posiadają, aczkolwiek kieszeń usb 3.0 w połączeniu z portem usb 3.0 zwiększają prawdopodobieństwo, że prądożerny dysk 2,5' będzie działał, ale nadal nie można powiedzieć o 100% pewności.

Rozwiązanie: ładowarka USB w jeden port, drugi port do tunera i działa.
Tylko port USB 2.0 powinien byc wykonany zgodnie ze standartem. Ale na jednych sprzecie dysk dziala z zasilaniem z jednego USB 2.0, a na drugim, niestety wymaga dodatkowego zasilania (sprawdzilem to juz doswiadczeniem). O tym wszystkim co napisales wiem, pytalem sie o to czy tuner od wiwy pociagnie dysk bez dodatkowego zrudla zasilania.
Jedni dyski USB 3.0 sa sprzedawane z jednym kablem a inne z dwoma, wiec producent doklada drugi kabelek nie dla jaj, a dlatego ze USB 2.0 nie w stanie dostarczyc odpowiedniego pradu (przynajmniej czesc).
Nie usmiecha sie mi kombinowac z 2 kablami przy tunerze, bo taki dwulatek pociagnie kabelek dodatkowego zasilania i mozna smialo myslec o zakupie nowego dysku. Plus jak sie wylaczy zasilanie z jednego USB (przy sprzataniu lub mlody bedzie sie bawil), to dysk bedzie na okraglo probowal wlaczyc sie. Przypuszczam ze taki dysk szybko padnie.
Umowilem w jednym sklepie sprawdzic czy udzwidnie tuner od Wiwy dysk. Niestety nie maja tego co chcialbym docelowo kupic, czyli juz HD-95 lub HD-100. A zgodnie z komentarzem ponizej, w Tunerre HD-100 zwiekszono wydajnosc zasialnia w USB. Pytanie czy tylko w HD-100, czy innych tez. I czy wystarczy, o to pytanie.
austin pisze:Nowy tuner MXL5007 zdecydowanie lepiej sobie radzi niż poprzednik.

Wyjście USB ma większą wydajność prądową lub sama obsługa przez chip jest lepsza.
P.S. Sorki za brak literek polskich, ale czasmi wychodza z nimi cyrki. Polskie czcianki to nie jedyne czciaki uzywane przeze mnie.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Anduraki »

Czyli prawie dwukrotna roznica dla Ciebie jest nie wielka ?
Miałem na myśli napięcie w Voltach, nawet USB 2.0 ma delikatnie większe maksymalne - zaznaczyłem w moim poście na zielone.

Aczkolwiek kompatybilność wsteczna jest i nie możesz temu zaprzeczyć, jedyny niuans polega na niewiadomym zapotrzebowaniu na energię urządzeń usb 3.0, nie można przewidzieć, czy dadzą radę działać na pojedynczym kablu czy na podwójnym. Co więcej powiem tak nawet jak twój dysk zadziała w wiwie, to nie masz gwarancji, że nagle dysk nie będzie potrzebował tej energii więcej. Jeśli już wybierasz zgodne urządzenia to radziłbym poszukać tunera usb 3.0 albo zaopatrzyć się w ładowarkę USB ewentualnie hub aktywny

Podam przykład PC, dysk zewnętrzny ADATA działa bezproblemowo na jednym komputerze tylko z tylnych gniazd, natomiast z przedniego panelu - zasilany bezpośrednio z płyty jest wykrywany, albo nie jest wykrywany (loteria) dysk jest podłączony jednym krótkim kabelkiem usb 2.0 i sam pracuje w tym standardzie. Być może zależy to od innych urządzeń podłączonych do przedniego panela, który jest podłączony pojedynczym kablem do płyty głównej.

VP11

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: VP11 »

Jutro pojde do dwoch sklepow i zobacze czy sie uda albo nie.
Swoja droga jak kupowalem to nie bylo wyraznie padane ze dysk wymaga podwojnego polaczenia do USB 2.0.

W wiwie zas podoba mi sie masz pilot z memo, to calkiem fajna opcja.

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: ploomba »

Wiwa HD80 mini jest od dziś w całkiem fajnej cenie w Kauflandzie (79.95zł) - to tak dla osób będących na kupnie.

VP11

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: VP11 »

Potwierdzam ze na HD-50 moj dysk ruszul bez dodatkowego kabelka.
Czyli jest zwiekszone napiecie, co mnie cieszy. Problem z tym ze HD-100 w lokalnych sklepach nie ma.

Desmas

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Desmas »

Witam!
Mam zamiar kupić jeden z tunerów firmy CABLETECH jednak zastanawiam się, którą wersję wybrać.
Nie znalazłem dokładnego porównania dostępnych modeli, a jedynie sprzeczne opinie kilku osób. Jedni twierdzą, że nowszy model URZ0195 jest najlepszy inni,że starsza wersja URZ0187 była lepsza, a jeszcze inni, że niekwestionowanym liderem jest wersja URZ0087.

Dlatego proszę was o pomoc w wyborze, który model jest po prostu najlepszy?

shark

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: shark »

Po pierwsze się przywitam bo jestem tu nowy. Przynajmniej jako zarejestrowany użytkownik :)

Po drugie mam pytanie do kolegi @GUTEK@ Piszesz o wiwach:
@GUTEK@ pisze: - pokaż mi tuner CYFROWY DVB-T, ba nawet telewizor, który szybciej przełącza kanały.
Pozwolę sobie się dopytać bo ta kwestia jest akurat dla mnie również istotna, a wcale nie mam jasności w temacie...

Co z tunerem THOMSON THT501? Pufon w temacie poświęconym temu tunerowi pisze że wyrabia sie on z przełączeniem w czasie sekundy:
szybciej przełącza kanały w sekundzie się wyrabia bez zwłoki na reakcję pilota
Dalej: Maximum T-102 HD PVR
karol91 pisze:
Czas włączania tunera to ok. 8 sekund od naciśnięcia guzika na pilocie w trybie standby do pojawienia się zdekodowanego obrazu. Później przełączanie kanałów to ok. pół sekundy; tuner reaguje od razu (jakbyśmy oglądali analog).
Z kolei o wiwie wyczytałem, że przełącza się w 2-3 sekundy. A na dodatek o wiwie hd-95, że przełączenie poprzez wciśnięcie przycisku z numerem programu trwa nawet 8 sekund bo tuner czeka czy nie wciśniesz drugiej cyfry.

Zdaje się ze testowałeś wszystkie te tunery więc na pewno masz bezpośrednie porównanie do wiwy hd-90 i ewentualnie hd-95
Który z wymienionych przeze mnie tunerów oceniasz wyżej jeśli można wiedzieć? Jak w rzeczywistości jest z tymi czasami zmiany programów?

Zablokowany