DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: kemi73 »

Wg profilu jaki możesz zobaczyć na dvbtmap.eu to jakiś strasznych przeszkód tam nie ma :).

marti_ns

Re: Odp: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: marti_ns »

Do szczytu wzniesienia brakuje może 4 metrów od wysokości zamontowania anteny. Dobra dziękuję wam za info spróbuje się do nich zastosować i dam znać co dalej


Kupiłem dziś symetryzator. Gość w sklepie gdy odpowiedziałem mu swój problem powiedział ze brak mux 2 może być z powodu ze obnizyli moc nadajnika i teraz zamiast 5kw jest jakies 3. Bo mi w ogóle nie wykrywa mux2. Powiedział ze są dwie możliwości albo za słaby sygnał, albo za mocny i wtedy albo symetryzator, albo zasilacz regulowany i na nim sobie obciąć moc. Co na to powiecie?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: K63 »

Przy zbyt mocnym sygnale symetryzator, słabszy wzmacniacz lub dotychczasowy wzmacniacz podłączony do zasilacza regulowanego http://www.dipol.com.pl/zasilacz_wzmacn ... _D0015.htm powinny pomóc.
O osłabieniu mocy nadawania raczej nie ma mowy. Wg Emitel-a jest nadal 5 kW. Jeżeli byłoby inaczej, myślę że mielibyśmy na forum sygnały od odbiorców.

marti_ns

Re: Odp: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: marti_ns »

Właśnie tak mam zamiar spróbować jak radzisz. Zaloże symertyzator, a potem pobawie się zasilaczem bo tez kupiłem. A potem sprubuje ruszać anteną.

NERA

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: NERA »

W Czorsztynie na przystanku można odbierać sygnał cyfrowy z Przehyby na 10-cio centymetrowym drucie w polaryzacji poziomej skierowanym prostopadle do wieży nadajnika.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Odp: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: K63 »

marti_ns pisze:Właśnie tak mam zamiar spróbować jak radzisz. Zaloże symertyzator, a potem pobawie się zasilaczem bo tez kupiłem. A potem sprubuje ruszać anteną.
Jeżeli masz zasilacz, to najpierw zacznij od niego. Tak będzie bardziej praktycznie. Ewentualne łażenie po dachu i demontaz anteny zostaw sobie na koniec.

marti_ns

Re: Odp: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: marti_ns »

NERA pisze:W Czorsztynie na przystanku można odbierać sygnał cyfrowy z Przehyby na 10-cio centymetrowym drucie w polaryzacji poziomej skierowanym prostopadle do wieży nadajnika.
Czorsztyn jest wyżej.
K63 pisze: Jeżeli masz zasilacz, to najpierw zacznij od niego. Tak będzie bardziej praktycznie. Ewentualne łażenie po dachu i demontaz anteny zostaw sobie na koniec.
Antena jest na poręczy balkonu wiec nie ma problemu.

------------------------

Dzisiaj zmieniłem zasilacz na regulowany. Dalej nic. Kręciłem anteną i nic. Mux 1 85% jakości. Nie ma mux2. Chyba poczekam do wiosny, jak wyłączą analog to może podniosą moc. Wkurza mnie to bo przez miesiąc w grudniu dzialało pięknie. Nawet na dwóch tunerach nie było problemu. A teraz mam tylko 7 kanałów :-(

siker

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: siker »

Witam, widzę że także piszecie że raz jest sygnał mux2 raz nie. Ja w Krościenku odbieram mux2 na styk. Od dwóch miesięcy zaobserwowałem brak odbioru po pare dni. Wygląda to tak jakby coś kombinowali przy przekaźniku. Albo mam dobry sygnał albo wcale go nie ma. Wcześniej jak miałem inną antenę to przy pogorszeniu pogody po prostu sygnał się sypał (pixele), nie dało się oglądać ale telewizor sygnał odnajdywał.
Teraz na pare dni całkiem gaśnie mi mux2 od czasu do czasu.

jaha75

dvb-t szczawnica przehyba

Post autor: jaha75 »

witam
nie orientuję się do końca w tym temacie i mam pytanie czy będzie możliwy odbiór dvb-t w tej lokalizacji
http://www.dvbtmap.eu/viewbookmark.html?bookmark27616
http://www.dvbtmap.eu/terrainprofile.ht ... 1299791748
z góry dziekuje za wszelkie odpowiedzi

grzegorz0plonka

Re: dvb-t szczawnica przehyba

Post autor: grzegorz0plonka »

Oooj razie nie ma szans na odbiór. Można kupic dobre anteną http://dvbsklep.pl/pl/p/Antena-DVB-T-44 ... NA-177/154

Ale i tak nie ma gwarancje czy będzie odbierać.

Najlepiej poczekać, jak wyłączą analogowej to pewnie będą zmiana kanale/częstotliwości na niską. Przykład będziemy mieli na kanale 594 zamiast cos 666.

Awatar użytkownika
a.d.
Posty: 458
Rejestracja: 1 maja 2011, o 08:39
Odbiornik: Optic SLOTH Combo plus, Ferguson FT-8100, Cabletech URZ0083Q
Instalacja antenowa: siatka+SWA-9701 pol.V siatka+LNA-177 pol.V
Nadajnik - obiekt nadawczy: (PL)-Przehyba / G.Sw.Marcina (SK)-Kotnik

Re: dvb-t szczawnica przehyba

Post autor: a.d. »

jaha75 pisze:witam
nie orientuję się do końca w tym temacie i mam pytanie czy będzie możliwy odbiór dvb-t w tej lokalizacji
http://www.dvbtmap.eu/viewbookmark.html?bookmark27616
http://www.dvbtmap.eu/terrainprofile.ht ... 1299791748
z góry dziekuje za wszelkie odpowiedzi
  • Jest mała szansa odbioru Mux-1 K45, na ten obszar jest bardzo duże tlumienie z Przehyby ktore dla K45 wynosi 17dB(moc po wytłumieniu 400W)
  • Sprobuj odbioru na antenie siatkowej(ekran 2x8 pretow,bez direktorow)+jakis przedwzmacniacz 25-35dB(najlepiej marki SWA+przewod koncent. o grubosci 7mm(żelowany triset) a może bedą jakies efekty.
  • O odbiorze w tej lokalizacji Mux-2 K61 to mozesz raczej zapomniec.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: K63 »

Teoretycznie szansa jest, bo jesteś na żółtym polu pokrycia sygnałem, ale - jak pisze @a.d. - będzie zapewne cięzko. Antena jak najwyżej. Jezeli nie odbierzesz sygnału z kierunku nadajnika, musisz kręcić anteną i próbować odbioru z odbicia od okolicznych gór. Jak nie da to rezultatu, pozostaje czekać na wyłączenie analogu i ewentualne włączenie doświetleń z przemienników. Ale w tym wypadku, na mux-2 raczej bym nie liczył.

jaha75

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: jaha75 »

Witam. Dzięki za wszystkie informacje, jutro będę miał trochę czasu to posiedzę i pokombinuję.

janczowa

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: janczowa »

Wie ktoś może kiedy ruszy MUX3 na Sczawnicy?

grzegorz0plonka

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: grzegorz0plonka »

A czytałeś wątku http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=25&t=5131 ?

Na razie nie ma oficjalnie informacji.
Dopiero po wyłączeniu analogowej będzie jakieś informacje o mux 3.

gacek

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: gacek »

Witam, coś faktycznie stało się z kanałem 61 na przechybie, mieszkam w mostkach k.starego sacza, przechyba widoczna gołym okiem, sygnal jak zawsze na 98% ale pojawiły się błędy których nigdy nie było, co najciekawsze mam potwierdzenie od kilku osób z okolicy że wogóle straciły sygnał z kanału 61, czyżby jakaś awaria??.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: K63 »

gacek pisze:Witam, coś faktycznie stało się z kanałem 61 na przechybie, mieszkam w mostkach k.starego sacza, przechyba widoczna gołym okiem, sygnal jak zawsze na 98% ale pojawiły się błędy których nigdy nie było, co najciekawsze mam potwierdzenie od kilku osób z okolicy że wogóle straciły sygnał z kanału 61, czyżby jakaś awaria??.
siker pisze:Witam, widzę że także piszecie że raz jest sygnał mux2 raz nie. Ja w Krościenku odbieram mux2 na styk. Od dwóch miesięcy zaobserwowałem brak odbioru po pare dni. Wygląda to tak jakby coś kombinowali przy przekaźniku. Albo mam dobry sygnał albo wcale go nie ma. Wcześniej jak miałem inną antenę to przy pogorszeniu pogody po prostu sygnał się sypał (pixele), nie dało się oglądać ale telewizor sygnał odnajdywał.
Teraz na pare dni całkiem gaśnie mi mux2 od czasu do czasu.
Sprawdzałem dzisiaj odbiór z Przehyby i u mnie - 45km od nadajnika - obydwa mux-y idą bezproblemowo na max. siły i prawie max. jakości. Co ciekawe słabszy mux-2 posiada wiekszą tolerancję na niedokładne ustawienie anteny, natomiast mocniejszy mux-1 wymaga dokładnego jej ustawienia, aby parametry sygnału były mozliwie maksymalne.

grzegorz0plonka

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: grzegorz0plonka »

Według mnie, Najlepiej poczekać na obniżenie częstotliwość dvb-t i będzie lepsze odbiór. Przez górki nie jest korzystny wysokim częstotliwość/kanale.

janczowa

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: janczowa »

grzegorz0plonka pisze:A czytałeś wątku http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=25&t=5131 ?

Na razie nie ma oficjalnie informacji.
Dopiero po wyłączeniu analogowej będzie jakieś informacje o mux 3.
Dzięki za informację.

tarecki
Posty: 20
Rejestracja: 20 lipca 2011, o 11:54
Odbiornik: LG 55uh6507
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczawnica Przehyba - 16km

Re: DVB-T z RTON SZCZAWNICA PRZEHYBA

Post autor: tarecki »

Witajcie :)
Mieszkam w Nowym Sączu na Porębie Małej. Próbowałem dziś przełączyć się na NTC. Mam antenę pokojową coś pokroju: http://www.ceneo.pl/10764290, wiem, że szału nie ma. Antenę położyłem na kominie. Złapałem MUX1 z jakością ok. 80%, natomiast MUX2 ok. 15%. Słaby poziom MUX2 pewnie spowodowany jest słabym sygnałem z Przehyby (5kW) lub słabą anteną.
Moje pytanie brzmi, czy zamiana anteny na lepszą, poprawi jakość, oraz kiedy planowane jest zwiększenie poziomu sygnału na Przehybie.
Pozdrawiam :)

Zablokowany