WIWA HD-95 MEMO

ak6
Posty: 52
Rejestracja: 21 lutego 2013, o 08:34

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: ak6 »

bbogi pisze:Wystarczy że przycisniesz dwa razy Info i patrzysz na ekran info ile chcesz. Naciśnij Exit albo kolejny raz Info wrócisz do oglądanego programu.
To są półśrodki, które nie są rozwiązaniem problemu. W dodatku niewygodne i irytujące na dłuższą metę, dlatego przydałoby się kompleksowe rozwiązanie, z możliwością ustawienia odpowiednich opcji w menu.

Genezyp
Posty: 17
Rejestracja: 20 marca 2013, o 19:50
Odbiornik: thomson 34dc650s/wiwa hd95
Instalacja antenowa: DA Signal
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC4

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Genezyp »

Witam
Również jestem użytkownikiem w/w modelu. Ogólnie jestem zadowolony zarówno z funkcji dekodera jak i odtwarzacza plików. Mieszkam w Koluszkach (blok 4 piętro) i odległość od nadajnika w Łodzi wynosi ok 20/25 km. Jakość/siła sygnału w info tunera na 100% (mux1/2)bez żadnych zakłóceń i tylko na antenie wewn. da signal zasilanej z wiwy.
Obraz żyleta po dobrym scarcie (prolink) na 34 calowym tv thomsona.
Dźwięk bezpośrednio po coaxialu do amplitunera KD który dekoduje DD i DTS.
Pliki multimedialne odtwarzam z pendriva 16 GB.
Myślę o zakupie dysku zewn. tylko nie wiem czy zdecydować się na 3,5'' z własnym zasilaniem czy na 2,5 cala z zasilaniem usb wiwy. Wiem, że może być problem z wydajnością prądową usb dekodera.
Proszę o sugestie/opinie co do rodzaju zasilania dysku, pojemności, rodzaju interfejsu usb 2.0/3.0 głównie do współpracy z wiwa hd95.
Napiszcie proszę jakich dysków używacie (konkretne modele) i podzielcie się spostrzeżeniami w tej sprawie.
Pzdr

marianxx
Posty: 8
Rejestracja: 22 marca 2013, o 23:11

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: marianxx »

a ja mam taką uwagę..

ogłądam właśnie tvn_hd.... wybrałem poprzez przyciks audio drugą scieżkę.
przy wyborze mam
1: mpeg - polski
2. ddd - polski

no i dziwne, bo przy wyborze 2 mam dialogi angielskie... dlaczego więc napisane jest polski?

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Bogoes »

Po prostu ludzie programujący soft do Wiw wychodzili z dość logicznego założenia, że polska stacja nadająca na obszarze Polski będzie nadawać tylko po polsku...
Ale nadawanie ścieżki oryginalnej też ma swoje plusy, bo niektórzy nie cierpią filmów z lektorami :lol:

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: @GUTEK@ »

To może tuner ma jeszcze mieć rozpoznawanie mowy wbudowane, żeby odróżniał w jakim języku nadają?

Skoro TVN sobie oznaczyło obydwie ścieżki jako polskie to tak będzie to pokazywał i tuner i telewizor i każde inne urządzenie które odbierze ten sygnał.

ichipek
Posty: 13
Rejestracja: 9 marca 2013, o 00:04
Odbiornik: Wiwa HD95MC x2
KM00186
Instalacja antenowa: DIY 2xbiQuad
Nadajnik - obiekt nadawczy: PeKIN 9km, Raszyn 9km, Łosice 55km

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: ichipek »

@GUTEK@ pisze:Tuner po resecie do ustawień fabrycznych startuje z rozdzielczością 1080i, a taką powinny obsługiwać również telewizory HDReady. Dopiero 1080p jest obsługiwana tylko przez telewizory FullHD.
racja , więc scarta mogę sie pozbyć :-)
ichipek pisze:Nabyłem drugi egzemplarz i śmiga. Na TV z pełnym HD działa bez problemu.

Egzemplarz uszkodzony osobiście dostarczony na Miedzianą. Możliwe, że do środy będzie gotowy.
"Gotowy" to był nawet na wtorek a w środę to się już kurier z paczką wyrobił. Szkoda tylko, że serwis nie raczył (moim zdaniem) nawet go sprawdzić. W naprawie wpisany "przywrócenie ustawień - sprawdzenie euro+hdmi. ok". Oczywiście g.(uzik) prawda. HDMI głuche. Musiałem się pofatygować jeszcze raz i tym razem naprawa w kilka godzin z wpisem o wymianie płyty sterującej. Oczywiście nic nikt nie wie jak to było z poprzednia naprawą ale teraz przy odbiorze sprawdziłem.

Skoro wyjście działa pora na wejście. Po "naprawie" poziom sygnału jest zależny od kąta wtyczki kabla w gnieździe antenowym. Na własnoręcznie giętej DoubleBiQuad było 100/99 (9km do nadajnika) a teraz jest 50/70, ehh ale jaka cena taka jakość i sprzętu... i serwisu.
a szczęście nie ma to wpływu na odbiór ( zobaczymy przy gorszej pogodzie )
ichipek pisze:
ak6 pisze:Najlepiej programowało mi się przy wyłączonych telewizorach i dekoderze.
Jak raz nie pomoże, to próbuj drugi, trzeci, ... i aż do skutku. W końcu powinien zaskoczyć.
Zasadniczo to nie powinno mieć nic wspólnego ale faktem jest, że kilkakrotnie powtarzałem zanim nauczył się Samsunga.
Kluczowym było naciśnięcie i przytrzymanie klawisza na pilocie TV ciut dłużej, a nie puszczenie po tym kiedy zamrugał pilot Memo.
Tu też dodatkowe doświadczenie. Jak to w szkole bywa - dobry belfer na wagę złota. Pilot na serwisie jakoś wszystko zapomniał i trzeba było się wziąć za edukację. Po 10 minutach nauczania z pilota do starego modelu Samsunga udało mu się zapamiętać tylko wyłączanie. Szczęśliwie drugi TV jest ciut nowszy i ze zmienionym pilotem (choć oba działają do tych TV zamiennie) efekt natychmiastowy.
Polecam zatem uczyć z nowszych modeli (bo to "przytrzymanie dłużej" nic nie zmieniało ;-) )


Z teraz coś z trochę innej beczki.
Wie ktoś jak to jest, że dekoder zapisuje pliki MTS a jednocześnie nie potrafi takich odczytać? Dźwięk może być problemem?
Obrazek

Genezyp
Posty: 17
Rejestracja: 20 marca 2013, o 19:50
Odbiornik: thomson 34dc650s/wiwa hd95
Instalacja antenowa: DA Signal
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC4

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Genezyp »

Czy podłączał Ktoś ten dysk do wiwy...
WD My Passport 1TB USB3.0
Można go kupić za niecałe 300 zł ale nie wiem czy będzie dobrze współpracował z w/w wiwą.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Maniek99 »

ichipek pisze:...Po 10 minutach nauczania z pilota do starego modelu Samsunga udało mu się zapamiętać tylko wyłączanie. Szczęśliwie drugi TV jest ciut nowszy i ze zmienionym pilotem (choć oba działają do tych TV zamiennie) efekt natychmiastowy.
Polecam zatem uczyć z nowszych modeli (bo to "przytrzymanie dłużej" nic nie zmieniało ;-) )
Tutaj kluczowy może być stan baterii w pilocie "uczącym".
Ostatnio próbowałem skopiować 15-telniego pilota Sony.
Już myślałem że zastosowali tam jakiś inny rodzaj kodowania, bo TV dało się sterować, a Memo nie chciał tego zapamiętać.

Okazało się że jedna z baterii była wylana i pilot działał na napięciu ~1,5V.
Po wymianie baterii Memo zaskoczył za pierwszym razem.

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: panaho »

1.
Dzisiaj byłem w jednym z "hipersklepów" i poprzełączałem sobie programy w tunerze Manta DVBT02.
Bez pilota więc tylko tyle mogłem zrobić. Identyczna grafika co w HD-95.
Nie jestem znawcą więc tylko domyślam się, że to tunery na tym samym procesorze i dlatego grafika identyczna.
Co jednak mnie zaciekawiło.
Podczas przełączania, pasek INFO w tunerze Manta pokazywany był przez ok. 10 sekund, a nie tak jak w HD-95 - 5 sekund.
Więc jednak można ten czas wydłużyć.
Może ktoś potrafiłby to "naprawić"?

2.
Przy okazji zauważyłem że:
- wszystkie moje stare filmy zakodowane w DIVX 3.11 nie są obsługiwane przez ten tuner.
- nieobsługiwane OGM wystarczy wrzucić do kontenera MKV i pliki są odtwarzane.

3.
I jeszcze jedno pytanie.
Czy (jeśli by ktoś z Wiwy był oczywiście jeszcze zainteresowany poprawieniem firmweru tego tunera) jest możliwość poprawienia EPG, aby podczas przeglądania EPG innych programów tuner nie przełączał się na inne programy?
W dekoderze Polsatu DSB-H370G był ten sam problem i w kolejnym sofcie to poprawiono.
Nie wiem czy to jest w ogóle do zrobienia ewentualnie i czy pisać do Wiwy w tej sprawie. Tym bardziej, że nie odpowiadają na majle.

Po wyeliminowaniu tych (i paru innych) "drobnych" niedogodności skrzyneczka ta byłababy naprawdę przyzwoitym tunerkiem DVBT.

Pozdrawiam.
Panaho.

ykps

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: ykps »

Genezyp pisze:Czy podłączał Ktoś ten dysk do wiwy...
WD My Passport 1TB USB3.0
Można go kupić za niecałe 300 zł ale nie wiem czy będzie dobrze współpracował z w/w wiwą.
Podłączam taki dysk (formatowany fabrycznie na ntfs) do Signala 527 (zasilacz wewnętrzny), Wiwa chyba ma podobną specyfikację prądową dla wyjścia USB - 1A, powinien działać bez problemów, dysk ma mały pobór prądu.

Genezyp
Posty: 17
Rejestracja: 20 marca 2013, o 19:50
Odbiornik: thomson 34dc650s/wiwa hd95
Instalacja antenowa: DA Signal
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC4

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Genezyp »

Dzięki ykps za info.

cihy80

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: cihy80 »

Ja mam problem z tym dekoderem ponieważ przestał mi odbierać mux3 na kanale 29. W piątek jeszcze znalazł wszystkie programy a w sobotę już mux3 zniknął całkowicie. Na drugim telewizorze wszystko działa super sygnał/jakość - 99/90 a na wiwie ani śladu. W Rzeszowie mux3 z Baranówki działa w trybie SFN z Suchą Górą i zastanawiam się czy to nie jest przyczyną. Może Wiwa hd-95 ma problem z taką konfiguracją?

devoratus

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: devoratus »

mangas pisze:Taki mały offtop.

@ @GUTEK@

Dzięki, że publikujesz softy na swojej stronie. Pozwoliło mi to wczoraj uniknąć wysyłki na gwarancję jednego z zakupionych sąsiadom tunerów HD-95.
Cały problem polegał na tym, że przy podłączeniu do zasilania, tuner niby się uruchamiał, bo zielona diodka świeciła, ale po tym jak pojawiło się logo WIWY na 5 sekund, sprzęt wykonywał restart i tak w kółko. Sęk w tym, że dowiedziałem się od właściciela, że raz na jakiś czas faktycznie startował.
Podłączyłem go zatem do zasilania i czekałem. W kółko logo i restart, ale po 3 godzinach z minutami (trochę długo, ale trudno) w końcu raz się uruchomił, więc pobrałem soft, który umieściłeś na swojej stronce i wykonałem upgrade. Sprzęt działa jak nowy :D

Pozdrawiam!
Witam wszystkich serdecznie. Aktualnie mam identyczną sytuację z moim tunerem Wiwa hd95 memo. Pierwsze trzy miesiące sprzęt działał poprawnie, jednak od kilku dni praktycznie każde wyłączenie oznacza problem z ponownym włączeniem. Tuner cykliczne ładuje ekran startowy z logo Wiwa - czasem zaskakuje po 3 a czasem po 20 takim samodzielnym restarcie. Kiedy już zacznie mielić nie reaguje na nic poza wyciągnięciem wtyczki z kontaktu. Przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomaga, więc zastanawiam się na wgraniem softu jak zrobił zacytowany przeze mnie użytkownik. Pytanie, czy ryzykuję utratę gwarancji tym zabiegiem?

Miałem jeszcze problem z odtwarzaniem dźwięku zapisanym w formacie AC3, ale przy okazji przywracania ustawień fabrycznych sprawa się sama rozwiązała. W filmach, w których nie było poprzednio dźwięku teraz już jest...

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: @GUTEK@ »

Nagraj na pusty pendrive sformatowany na FAT32 plik z aktualizacją w trzech kopiach o nazwach:
- flash.bin
- usb_upgrade_all_flash.bin
- usb_upgrade_app.bin

Jeśli powstały błędy w pamięci flash to tuner powinien szukać któregoś z tych plików podczas startu.

devoratus

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: devoratus »

Po uruchomieniu tunera z tak przygotowanym pendrive'm rozpoczęła się aktualizacja softu.
Jak na razie sprzęt uruchamia się bez problemów. Dziękuję za pomoc. :)

kampf

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: kampf »

Witam,

mam problem z nauczeniem osób starszych, że trzeba włączyć/wyłączyć telewizor i odbiornik. W związku z tym zastanowiło mnie czy producent nie mógł by wypuścić pilota w którym byłby jeden przycisk Power oddziałujący na telewizor i odbiornik równocześnie.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: @GUTEK@ »

No to pisz do producenta z tym pytaniem a nie na forum.

Zastanawiałeś się tylko co będzie gdy po naciśnięciu takiego przycisku sygnał dotrze np. do telewizora a nie dotrze do tunera. A potem lekko zmienisz kąt pilota i już odbiorą obydwa urządzenia? To dopiero byłaby zabawa, żeby wszystko właczyć/wyłączyć.

promek
Posty: 4
Rejestracja: 27 marca 2013, o 15:16
Odbiornik: TV CURTIS / WIWA HD-95 MC
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przemyśl - Tatarska Góra

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: promek »

zakupiłem sobie wiwa HD -95 MC i z ciekawości chciałem sprawdzić format *.mkv i jest problem tego typu ze obraz jest ale brak jest dźwięku. Jak to mogę naprawić?


Ps. pisownia poprawiona :)

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Maniek99 »

Przyczyną jest dźwięk w DTS, rozwiązanie już wielokrotnie padało na forum.

promek
Posty: 4
Rejestracja: 27 marca 2013, o 15:16
Odbiornik: TV CURTIS / WIWA HD-95 MC
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przemyśl - Tatarska Góra

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: promek »

Maniek99 pisze:Przyczyną jest dźwięk w DTS, rozwiązanie już wielokrotnie padało na forum.
przeszukałem ten watek i nie mogę znaleźć problemu z tym dźwiękiem w mkv może jakas podpowiedz? :)

Zablokowany