OVERMAX OV-TN-06

eleventh

Re: OVERMAX OV-TN 06

Post autor: eleventh »

Witam,

mam pytanie, czy da się wyciągnąć dzwięk po analogu np. ze scart z overmaxa, puszczając obraz przez hdmi/dvi?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: OVERMAX OV-TN 06

Post autor: @GUTEK@ »

Można, audio i video jest wysyłane na raz na wszystkie dostępne wyjścia.

eleventh

Re: OVERMAX OV-TN 06

Post autor: eleventh »

@GUTEK@ pisze:Można, audio i video jest wysyłane na raz na wszystkie dostępne wyjścia.
Dzięki za odpowiedź.

Radol
Posty: 64
Rejestracja: 10 kwietnia 2012, o 22:51
Odbiornik: DVB-T MANTA
Instalacja antenowa: Antena siatkowa bez wzmacniacza umieszczona na dachu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: OVERMAX OV-TN 06

Post autor: Radol »

Mała rada na błąd wynikający z pracy pilota na podobnym kodzie jak np. pilot,który mamy od TV

U mnie dzieje się tak,że przełączenie kanału w TV pilotem od TV (np. przełącenie z kanału AV na 1 lub dowolna inna zmiana kanałów już w TV) - powoduje jednocześnie zmianę kanałów na Mux'ie w tunerze DVB.(choć tego nie widzimy ,po powrocie na AV i obrazu z tunera mamy już tam wyświetlany inny (przełączony) kanał niż ten który mieliśmy ostatnio ustawiony.
Podobnie z podgłaszaniem/ściszaniem (

Dzieje się tak gdy ostatnio użyłem pilota od DVB-T Overmax'a i zaraz potem sięgnąłem po pilota od TV (Philips'a)

Zauważyłem że po kazdym użyciu pilota od DVB-T należy na nim nacisnąć przycisk "EXIT" (nawet jeśli grafika OSD ostatniej czynnosci np. zmiany kanału,podgłaszania, sama zniknie z czasem)
Wtedy tuner jakby nie reaguje na pilota od TV i jest wsio OK.

EDIT -
Tuner posiadam od jakiegos czasu i w sumie ma wszystko co potrzebne.
Szkoda że nie obsługuje plików RMVB ale i tak nie ma co wybrzydzać - nie jest to aż tak rozpowszechniony format (podonie jak muzyczny OGG)
Brakuje też opcji "kasuj" plików zgranych na zew HD - ta opcja jest tylko przy plikach nagrywanych za pomocą tunera,ale można to obejść jeśli umieścimy swoje pliki w katalogu to z poziomu menu PVR skasujemy wskazując katalog.
Tuner testowalem podłączając i nagrywajac na zew. HD o rozmiarze 40 GB
Spośród wielu filmów (w większosci XviD/Dvix) nie natrafiłem na żaden który by się nie odtworzył.
Jak testowałem rózne formaty to przy jednym pliku w formacie WMV pokazało - nie obsługiwany plik.
Dla ciekawostki to tuner pokazuje także pliki graficzne PNG
Jak za taką cene (około 130 zł) warto mieć taką małą skzynkę.

DonCorrado

Re: OVERMAX OV-TN-06

Post autor: DonCorrado »

W mojej rodzinie jest taki tuner, nie raz jak chce podgłóśnić to zmienia kanał, ale główny problem to taki, ze sam nie raz zmienia kanały, czasem co dziesięc minut, czasem co pol minuty, nie wiem od czego to zalezy, macie jakies sugestie?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: OVERMAX OV-TN-06

Post autor: @GUTEK@ »

A przypadkiem tuner nie reaguje na innego pilota, albo zakłócenia z jakiejś np. żarówki energooszczędnej ?

DonCorrado

Re: OVERMAX OV-TN-06

Post autor: DonCorrado »

W tym pokoju jest drugi pilot, to pilot od TV, jest używany tylko do włączania owego telewizora. Żarówka energooszczędna też jest, ale nie ma reguły, że akurat jak się świeci to przełącza kanał. Dzieje się tak i w dzień i wieczorem. nie wiem jaki to może mieć związek kolego bo się nie znam :?

Awatar użytkownika
JerzyG
Posty: 213
Rejestracja: 12 lutego 2011, o 19:27
Odbiornik: MSI DIGIvox mini3,
Overmax OV-TN-06
Samsung 46"
Instalacja antenowa: Siatka Ryniak + Symetryzator na 530, 610, 658 MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat & Śrem

Re: OVERMAX OV-TN-06

Post autor: JerzyG »

Mam 3 takie odbiorniki i każdy ma inny układ w środku a jeden inne troszkę Menu.
Od czasu do czasu tak jak by pilot lub dekoder mylił polecenia z pilota ale to naprawdę sporadycznie!
Samoistne przełączanie się kanałów nigdy u mnie nie miało miejsca.
Pozdrawiam

Zablokowany