Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

lazfroc
Posty: 10
Rejestracja: 24 lutego 2022, o 15:02
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: Mecool KT1

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: lazfroc »

lazfroc pisze: 5 marca 2022, o 16:44
Yop pisze: 5 marca 2022, o 15:07 Niestety ale nic to u mnie nie zmieniło
Ale po zmianie w DVB-T settings /
General Settings /
Charactor Encoding na ISO 8859-15 pojawił się dźwięk na Polsat oraz inne kanały
Muszę rozgryźć co to jest bo to chyba jest ważne
Jak u siebie masz to ustawione ?
Ja tego nie zmieniałem i mam ISO6937

Z tego co widzę to bardziej chodzi tutaj o wyświetlanie znaków w EPG, a nie o dźwięk czy wykrywanie kanałów

lero
Posty: 7
Rejestracja: 19 czerwca 2012, o 14:57

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: lero »

Cześć,
Jako że zbliża się sezon i będę musiał wymienić na działce dekoder na taki obsługujący nowy standard chciałbym zapytać. Biorę po uwagę najtańsze modele z podstawową funkcjonalnością bo na działce nie potrzebuję cudów. Interesuja mnie Wiwa h.265 i Opticum Nytrobox NS. Tanie modele które mają piloty z programowalnymi przyciskami do obsługi TV. Wiecie moze ktory z nich ma czulszą głowicę bo mam nie najlepsze warunki terenowe do odbioru. Ewentualnie czy są jakieś przesłanki za wyborem jednego z nich?

Adam606336
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2020, o 14:43
Miejscowość: Zielonki

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Adam606336 »

Zastanów się jeszcze nad Signalem mini lub w wersji box ;) mają dość czułą głowice

Awatar użytkownika
TLW/SZA
Posty: 936
Rejestracja: 9 czerwca 2013, o 16:41
Miejscowość: Moskorzew
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/RTCN Kosztowy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: TLW/SZA »

@lero - odpuść sobie kupno tego opticuma, szkoda kasy i użerania się z reklamacjami.
Wiwa h265 jest całkiem dobra, przynajmniej pracuje płynnie bez zawieszania się i ma lepszy bardziej chwytliwy pilot.
Ja dla mojej mamy, która jest już bardzo zaawansowana wiekowo wybrałem właśnie Wiwę h265, bo ma większy pilot z bardziej przystępnymi guzikami i jest tak mi się wydaje mniej skomplikowana w użytkowaniu dla seniorów.

rusiadek
Posty: 51
Rejestracja: 24 listopada 2021, o 19:44
Miejscowość: Michałowice
Odbiornik: KDL-42W655A, KDL-40WD655
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn - Łazy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: rusiadek »

Kupiłem Opticum Nytrobox NS. Po aktualizacji miałem problem z głosem. Ponownie przywróciłem do ustawień fabrycznych i zaktualizowałem kanały. Odbiór bardzo dobry, lepszy, niż w Sony KDL-40WD655, głos o kilka klas lepszy i odbiera Wydarzenia 24 - w Sony brak obrazu. Dekoder podłączony do KDL-42W655A.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

TLW/SZA pisze: 9 marca 2022, o 15:28 Wiwa h265 jest całkiem dobra, przynajmniej pracuje płynnie bez zawieszania się...
Mam od kilku dni Wiwa h265 PRO. Przekonały mnie komentarze zamieszczone pod prezentacją tego modelu na Youtube. Działa płynnie, dokupiłem na Allegro jakieś tanie Wi-Fi USB (bez antenkowe) i coś tam pooglądałem sobie w Internecie, szału nie ma, no ale działa. Na razie Wi-Fi nie stwierdza nowszej wersji firmware (2.1.RC20.4.3UU). Pilot nieco hałaśliwy i trzeba nieco większego nacisku na klawisze ale to ma dobrą stronę bo trudniej jest przycisnąć coś przypadkowo.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

ams8 pisze: 12 marca 2022, o 22:27
TLW/SZA pisze: 9 marca 2022, o 15:28 Wiwa h265 jest całkiem dobra, przynajmniej pracuje płynnie bez zawieszania się...
Mam od kilku dni tuner Wiwa h265 PRO. Postawiłem na prostotę, bez wodotrysków - przekonały mnie komentarze zamieszczone pod prezentacją tego modelu na Youtube.
Działa szybko, płynnie. Raz mi sie zawiesił gdy próbowałem odtwarzać HEVC nagrany z tunera XORO (nigdy więcej Xoro!).
Dokupiłem na Allegro jakieś tanie Wi-Fi USB (bez antenkowe) i coś tam pooglądałem sobie w Internecie, szału nie ma, no ale działa. Na razie Wi-Fi nie stwierdza nowszej wersji firmware (2.1.RC20.4.3UU).
Pilot nieco hałaśliwy i trzeba nieco większego nacisku na klawisze ale to ma dobrą stronę bo trudniej jest przycisnąć coś przypadkowo.

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: MaxEvans »

ams8 pisze: 12 marca 2022, o 22:27
TLW/SZA pisze: 9 marca 2022, o 15:28 Wiwa h265 jest całkiem dobra, przynajmniej pracuje płynnie bez zawieszania się...
Mam od kilku dni Wiwa h265 PRO. Przekonały mnie komentarze zamieszczone pod prezentacją tego modelu na Youtube. Działa płynnie, dokupiłem na Allegro jakieś tanie Wi-Fi USB (bez antenkowe) i coś tam pooglądałem sobie w Internecie, szału nie ma, no ale działa. Na razie Wi-Fi nie stwierdza nowszej wersji firmware (2.1.RC20.4.3UU). Pilot nieco hałaśliwy i trzeba nieco większego nacisku na klawisze ale to ma dobrą stronę bo trudniej jest przycisnąć coś przypadkowo.
Mam prośbę podaj mi nazwę wifi,którą kupiłeś.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

"Karta sieciowa Wiwa Lite Pro Max do dekodera DVB-T"
17,90 zł

Cytuję:
PASUJE DO:

Wiwa H265
Wiwa H265 LITE
Wiwa H265 MAXX
Wiwa H265 PRO

Nie sprawdzałem zasięgu, tuner i rooter mam w jednym pomieszczeniu.

lero
Posty: 7
Rejestracja: 19 czerwca 2012, o 14:57

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: lero »

Wziąłem tą Wiwę. 77 zł na Allegro od OleOle. Dzięki.

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: MaxEvans »

ams8 pisze: 13 marca 2022, o 08:23 "Karta sieciowa Wiwa Lite Pro Max do dekodera DVB-T"
17,90 zł

Cytuję:
PASUJE DO:

Wiwa H265
Wiwa H265 LITE
Wiwa H265 MAXX
Wiwa H265 PRO

Nie sprawdzałem zasięgu, tuner i rooter mam w jednym pomieszczeniu.
Dziękuje

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Kpc21 »

Szukam tunera.

Moje kryteria:
– możliwość sterowania jednym pilotem tunera i telewizora (sensownie wyglądają te tunery, które zasila się z USB w telewizorze – w ten sposób wszystko włącza się jednym przyciskiem; może też być DZIAŁAJĄCE poprawnie HDMI-CEC),
– bezpośredni dostęp do opisu aktualnie nadawanego programu po wciśnięciu klawisza na pilocie ("i", "info" itp.),
– czytelna i przejrzysta grafika z dużą liczbą miejsca na tekst opisu bieżącej audycji – tunery z interfejsem w stylu starych Wiw raczej odpadają,
– wygodny, solidny pilot z dobrym zasięgiem.

Tak, jak pisałem w sąsiednich wątkach – całkiem spoko pod tymi wszystkimi względami wygląda AB TereBox 2T. Niestety dyskwalifikuje go brak obsługi telewizora klawiszami na pilocie tunera w połączeniu z niepoprawnie działającym HDMI-CEC (a przynajmniej nie dogaduje się z moim telewizorem). A sam pilot jest naprawdę zacny, i chętnie znalazłbym coś w podobie.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

@Kpc21 - AX Lion NS - tylko nie wiem jak z HDMI CEC.
:arrow: viewtopic.php?t=8447

kolofaza
Posty: 8
Rejestracja: 12 września 2015, o 21:06

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: kolofaza »

Witam Państwa, w związku z koniecznością kupna dekodera proszę o informację, szukałem na necie, ale średnio znalazłem..
CZy są dekodery DVB-t2 hevc jako moduły CI do TV, żeby nie używać dodatkowego pilota?
Znalazłem coś w stylu Freenet ale nie jestem przekonany czy ma HEVC i w ogóle nie jestem do tego przekonany.
Oczywiście wiem, że są dekodery na HDMI z zasilaniem z USB z TV, natomiast pytanie czy moduł CI nie był byl lepszy?

Czyli: czy są dekodery jako moduł CI?
Czy lepszy na CI czy na HDMI?
Czy w przypadku dekodera HDMI zasilanie USB 0,5A z TV wystarczy?


Z góry dziękuję za info.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: DanielK »

@kolofaza - nie ma, musisz mieć tradycyjny dekoder. 90% z nich posiada pilota z możliwością sterowania kilkoma funkcjami TV.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: @GUTEK@ »

Poczytaj jeszcze o funkcji HDMI-CEC. Problem tylko, że nie każdy telewizor dogada się z nie każdym tunerem.

Co do zasilanie to nie, 0.5A to za mało.

fzch
Posty: 3
Rejestracja: 21 marca 2022, o 10:06
Miejscowość: Mirsk

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: fzch »

Witam !
Może ktoś polecić dekoder z HbbTV? Na Allegro dostępny jest tylko jeden model, który to obsługuje. Czy ktoś mógłby udzielić informacji o dekoderze dostępnym pod tym linkiem https://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/oferta/tuner-dekoder ... 1826251231 ?
Zależy mi zwłaszcza na informacji o obsłudze HbbTV i jakości działania tego sprzętu.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Krosnoludek »

Nie ma jeszcze tego zapowiadanego tunera DVB-T2 HEVC z HbbTV od AXTechnology, ma dopiero się pojawić.

kur.chuck
Posty: 10
Rejestracja: 8 lipca 2012, o 18:51
Miejscowość: Lubleskie
Odbiornik: Wiwa hd-90 new, monitor, Lcd z mpeg-4
Instalacja antenowa: antena pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: kur.chuck »

Czy ktoś się spotkał z tunerem Tesla TE-323? Nigdzie nie można znaleźć grafik lub filmików z pokazanym menu.
Czy to jest klon jakiegoś innego tunera bo też takiej samej budowy tunera nie spotkałem.
Ciekawe czy soft jest taki sam jak w TE-300 lub jakimś innym modelu Tesli albo innym tunerze.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Dobrycel »

Ciekawy dekoder sie pokazał (bez Hbb TV)
Tuner DVB-T2 TechniSat ALMA HD 2820

Prezentacja Wideo
https://www.youtube.com/watch?v=1mSrlTz3mxc

Strona Produktu
https://www.technisat.com/pl_PL/ALMA-28 ... 792-23990/


Pytanie. Dekoder ma gniazdo lan jako serwisowe. Powinno w nim byc Hbb TV?

Zablokowany