Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: hadam »

K63 pisze: 3 lutego 2024, o 15:55 Winowajcą często okazują się być "gotowce" z elektromarketów, (np. Link), które potrafią okrutnie stłumić lub zniekształcić sygnał.
Masz w zupełności rację, doświadczyłem tego na własnej skórze.
Kupiłem bo ładny, estetyczny i go wyrzuciłem.

chamartin
Posty: 3
Rejestracja: 24 stycznia 2024, o 19:42
Miejscowość: Kraków

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: chamartin »

Przepraszam ale pomyliłem MuX 1 z 8.
Mux 8 siła sygnału - 90-100%
Mux 1 znajduje kanały ale obraz skacze, siła 20-30%
Mux 3 i 6 czasami znajduje, siła sygnału 0%
Mux 2 nie znajduje

Czy ktoś mógłby polecić dobry kabel i końcówki?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: K63 »

Jesteś z Krakowa, to podjedź do dvbsklepu na Zbrojarzy. Tam zrobią ci przewód o potrzebnej długości z odpowiednimi końcówkami.
https://dvbsklep.pl/kabel-antenowy-ze-zlaczami/2
https://dvbsklep.pl/pl/p/Kabel-antenowy ... Master/474

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: kris_s8 »

Czyli polaryzacja pionowa działa a pozioma nie. Nie wiem czy to będzie wina kabelka. Zapukaj do jakiegoś sąsiada z prośbą że chcesz sprawdzić.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: K63 »

Na poprawnie wykonanej instalacji zbiorczej, polaryzacja nie ma żadnego znaczenia. Dekoder też jej nie rozpoznaje. Tutaj widać pogorszenie sygnału na częstotliwościach UHF.
Oczywiście wskazana weryfikacja odbioru na innym gnieździe abonenckim i innym przewodzie.

Dorota62
Posty: 1
Rejestracja: 31 stycznia 2024, o 20:44
Miejscowość: Bieruń
Odbiornik: dekoder DVBT-T2
Instalacja antenowa: antena pokojowa, bez anteny w dekoderze nie ma sygnału tak pisze brak sygnału

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Dorota62 »

wszystkie są takie same a bez anteny dekoder nie będzie odbierał sygnału nadawczego
obsługuje H.265 HEVC
FULL HD 1080 P
może się łączyć z internetem za pośrednictwem wi-fi
odbiór cyfrowych kanałów w jakości HD i SD
Standard HDMI 1.3
Gniazdo USB 2.0
Ostatnio zmieniony 19 lutego 2024, o 19:59 przez Dorota62, łącznie zmieniany 2 razy.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

Będę wdzięczny za wskazanie dostępnego na rynku tunera posiadającego dwie głowice DVB-T2....

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: MaxEvans »


ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

Strong SRT8222 - dzięki, ale nie, zdecydowane nie. Opinie negatywne, najnowsze firmware z 2020 roku.

MaxEvans
Posty: 1186
Rejestracja: 13 listopada 2016, o 09:49
Miejscowość: Tuszyn
Odbiornik: LG Flatron M237WDP-PZ ARIVA T75 SKYMASTER STB265 WIWA LITE
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 11 Symetryzator Kabel Televes T-100 Plus 5 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: SLR Dąbrowa (22 km) RTCN Zygry (43 km)

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: MaxEvans »

Innego nie znajdziesz. Bedzie ciezko.

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: dr146 »

Lepiej kupić dwa pojedyncze niż jeden podwójny,napewno wyjdzie taniej, o ile ci zależy na nagrywaniu z 2 różnych mux jednocześnie, bo do nagrywania z jednego mux dwóch kanałów nie są potrzebne 2 głowice. Kwestia czego oczekujesz

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

Oczekiwania niestety mam zbyt wielkie...Przyzwyczaiłem się do starych dwu-tunerowych DVB-T Manta i Hyundai, były świetne, pamiętam, że któryś z nich potrafił odtwarzać pliki ISO.
A używanie dwu tunerów jednocześnie przećwiczyłem - miałem dwa Liony, piloty się gryzły w jednym pokoju.
Pozostaję z Hauppauguge i DVBViewer'em i zdalnym sterowaniem za pomocą smartfona - nie oglądam na bieżąco tylko nagrywam i odtwarzam wybrane pozycje. Programy na bieżąco ogladam za pomocą Lion'a, czasem coś nagram ale tego nie idzie odtworzyć na PC, strasznie długo trzeba czekać zanim Windows-10 dogada się z plikami utworzonymi przez Lion'a.

Tester987
Posty: 28
Rejestracja: 13 lipca 2022, o 15:43
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: Ariva T75
Instalacja antenowa: Kierunkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Tester987 »

ams8 pisze: 7 lutego 2024, o 22:47 [...]
A używanie dwu tunerów jednocześnie przećwiczyłem - miałem dwa Liony, piloty się gryzły w jednym pokoju.
[...]
2x Ariva T75, jeden (albo i oba) schowany za telewizorem żeby nie robić wystawy sprzętów. Piloty są BT i można każdy sparować z konkretnym dekoderem, żeby się nie gryzły.

TheM
Posty: 3
Rejestracja: 14 czerwca 2020, o 21:02
Miejscowość: Słupsk
Odbiornik: Dyon live 24
Instalacja antenowa: BiQuad 10,5 cm

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: TheM »

Witam

Z tego co widzę i co wybadałem wszystkie te dekodery typu wiwa, Ferguson itp itd to to samo. Widać perfidnie guziki, diody, wyświetlacze w tych samych miejscach, opcje w menu takie same, piloty często identyczne hoc czasami się różnią, podłączenia z tyłu takie same. Klony tylko opakowane inaczej.

Moje pytanie jest takie: czy owe tunery czymś się różnią? Czy kupując X lub Y dostajemy to samo? Chodzi mi o bebechy, niezawodność itp. rozumiem że obudowa jest inna.

Poszukuję obecnie tunera DVB-T2 hevc bo potrzebuje dla dzieciaka. Kupiłem Odin smt-01 (który również wygląda jak wszystkie inne) i zawiesza się często przy uruchamianiu na bardzo długo a dzieciak już ma panikę - zwrot. Chcę uniknąć powtórki.

Co byście polecili? Z dodatkowych bajerów jedynie potrzebuje USB żeby młody mógł sobie bajki z pendrive oglądać jak w TV nic nie ma

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: dr146 »

Gdybym miał teraz kupować kupił bym po raz drugi Terebox 2T, niby podobny do arivy T75 ale ma (przynajmniej mój zestaw miał ) dodatkowy zewnętrzny odbiornik IR , główice kablowa i rewelacyjny pilot, najlepszy jakikolwiek miałem okazję w swoim życiu używać. Miałem okazję też przetestować Deko TV i byłem pod wrażeniem sprawności tych tunerów, szybkości działania, uruchamiania itd. Szczególnie wersja mini (stick) schowana za starym TV LCD tchnela w niego nowe życie. Osobny wyświetlacz z czujnikiem IR bardzo się przydał. Pewnie są też lepsze ale droższe. Te o których wspomniałem to kwota lekko ponad 100 zł

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: hadam »

Odradzam Tarebox T2, Też go miałem i sobie chwalę, tuner był w porządku, lecz niestety po roku mi się zepsuł i okazało się, że producent wycofał serwis z polski. W związku z brakiem możliwości naprawy gwarancyjnej, sprzedawca był zmuszony zwrócić mi pieniądze i kupiłem inny.

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: dr146 »

Na stronie abcom.tv jest podany oficjalny punkt serwisowy w Cieszynie PL - więc nie sądzę żeby nie był aktualny obecnie. Firma nadal sprzedaje swoje produkty w PL więc serwis być musi bo inaczej nikt by tym nie handlował. Musiałeś trafić na jakiś okres przejściowy


Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: hadam »

Możliwe, w każdym bądź razie ja nie straciłem na tym. Przez prawie rok używałem tunera i po odesłaniu, dostałem równowartość zakupu.
Kupiłem przez internet i sprzedawca raczej nie był zachwycony, bo to on poniósł koszty w ramach rękojmii, nie mogąc realizować naprawy w ramach reklamacji gwarancyjnej.
Konkretnie to tuner podczas oglądania się zawiesił i potem po wyłączeniu napięcia, w ogóle nie chciał się uruchomić.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: ams8 »

TheM pisze: 1 marca 2024, o 20:28 Co byście polecili? Z dodatkowych bajerów jedynie potrzebuje USB żeby młody mógł sobie bajki z pendrive oglądać jak w TV nic nie ma
Z popularnych współczesnych tunerów mam Wiwa h.265 PRO oraz Opticum AX LION NS. Do oglądania programów nadają się znakomicie, nie mam żadnych problemów.
Schody zaczynają się dopiero przy odtwarzaniu czegoś z zewnętrznego dysku (pendrive nie próbowałem) oraz nagrywaniu.
Nie ma problemów z odtwarzaniem nagrań dokonanych za pomocą tych tunerów, kłopoty są z odtwarzaniem plików pochodzących z innych źródeł.

Tester987
Posty: 28
Rejestracja: 13 lipca 2022, o 15:43
Miejscowość: Poznań
Odbiornik: Ariva T75
Instalacja antenowa: Kierunkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem

Re: Który z dekoderów wybrać (DVB-T2)

Post autor: Tester987 »

dr146 pisze: 2 marca 2024, o 12:15 Gdybym miał teraz kupować kupił bym po raz drugi Terebox 2T, niby podobny do arivy T75 ale ma (przynajmniej mój zestaw miał ) dodatkowy zewnętrzny odbiornik IR , główice kablowa i rewelacyjny pilot, najlepszy jakikolwiek miałem okazję w swoim życiu używać. [...]
Hmmm... T75 w ogóle nie potrzebuje zewnętrznego odbiornika IR, bo ma pilota BT, można schować za telewizorem i nic nie wystaje na zewnątrz. No i nie trzeba celować w odbiornik. Czy ten Terebox dostał jakąś aktualizację, czy nadal ma te wszystkie błędy i braki widoczne na:
https://www.youtube.com/watch?v=PSWJmg8kLsQ ?
Rozjechane opisy w EPG, ograniczone listy ulubionych (w T75 można edytować nazwy grup ulubionych) etc. EPG w trybie tabelki z osią czasu nie wiesza się po 22.00? Soft wygląda podobnie (pewnie ten sam procesor) ale T75 co jakiś czas dostaje nowe funkcje.

Zablokowany