LG 32LD350

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

LG LCD 32LD350

Post autor: Przemo »

Kupiłem wczoraj ten telewizor do kuchni, aby umilić sobie poranne posiłki :D , mam jednak pytanie do posiadaczy odbiorników marki LG. Chodzi mi o parametry odbioru DVB-T. Odbieram z RTCN Śrem Mux 2 i 3 i w obu przypadkach moc i jakość to 100%, natomiast nie ma żadnych innych wskazań, dotyczących ewentualnych błędów. Czy LG ma tak ubogie menu?

michal77
Posty: 94
Rejestracja: 20 marca 2009, o 13:09
Miejscowość: Gorzyce
Odbiornik: LG OLED55B8PLA
LG 42LM620S
Hyundai FLN32TS439SMART
Instalacja antenowa: Tridigit + wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy/ Rybnik TVT

Re: LG LCD 32LD350

Post autor: michal77 »

Niestety w LG jest tylko sygnał i jakość.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: LG LCD 32LD350

Post autor: Przemo »

O.K., tak przypuszczałem, pytanie tylko dlaczego brak różnicy między kanałem 39 i 28 i w obu przypadkach to 100% siły i 100% jakości? W Panasonicu i STB Sagem różnica w mocy to ok 10%, a tutaj brak jakiejkolwiek różnicy, a siła 100% wygląda jakbym był oddalony od masztu nie o ponad 50km, a góra 5? Dziwne te wskazania. Nie wiem, czy pozwoliłyby one komuś ustawić antenę tak aby uzyskać maksymalną siłę i jakość sygnału.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: LG LCD 32LD350

Post autor: qwerty »

Przemo pisze:O.K., tak przypuszczałem, pytanie tylko dlaczego brak różnicy między kanałem 39 i 28 i w obu przypadkach to 100% siły i 100% jakości? W Panasonicu i STB Sagem różnica w mocy to ok 10%, a tutaj brak jakiejkolwiek różnicy, a siła 100% wygląda jakbym był oddalony od masztu nie o ponad 50km, a góra 5? Dziwne te wskazania. Nie wiem, czy pozwoliłyby one komuś ustawić antenę tak aby uzyskać maksymalną siłę i jakość sygnału.
Wskazania procentowe są umowne. W jednym tunerze wskaże 100% przy sygnale -60dBm, a inny już przy 40dBm.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: LG LCD 32LD350

Post autor: Przemo »

O.K. dzięki, czy ktos może wie gdzie do tego odbiornika znajdę nowsze oprogramowanie? Na polskiej stronie LG nie ma.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: LG LCD 32LD350

Post autor: blockbuster »

Witam. Polska strona LG z jakiś powodów nie udostępnia nowego softu ale można go bez problemu znaleźć na rosyjskiej oficjalnej stronie LG. Tu ma kolega link do swojego sprzętu:

http://www.lg.com/ru/support/product/su ... t-profile#

Pozdrawiam

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: LG LCD 32LD350

Post autor: Przemo »

blockbuster pisze:Witam. Polska strona LG z jakiś powodów nie udostępnia nowego softu ale można go bez problemu znaleźć na rosyjskiej oficjalnej stronie LG. Tu ma kolega link do swojego sprzętu:

http://www.lg.com/ru/support/product/su ... t-profile#

Pozdrawiam
Dzieki, już wgrałem, wszystko działa ok. Pozdrawiam

Hamer

LG 32LD350

Post autor: Hamer »

Mam problem z LG 32LD350 nie dośc, że miałem przejścia przy jego zakupie (opisane gdzies na tym forum) to teraz coś dziwnie sie zachowuje. Mam nadzieję, że bardziej obeznani doradzą mi co robić.
TV traci sygnał na DTV a przynajmniej tak wygląda, całośc trwa może 5-6sec. Wygląda to tak, że obraz zamarza, potem robi sie czarny ekran, następnie na chwile pojawia się napis brak sygnału i wszystko wraca do normy. Raz na analogu wygladało jak by na chwilę też zamroziło obraz ale tylko taka malutka przycinka bez czarnego ekranu.
Sytuacja powtarza się 2 góra 3 razy dziennie. Sprawdzałem na dwóch różnych instalacjach antenowych i na obu występuje ten sam objaw (drugi TV LGLH2000 działa OK). Gdy obraz zamarzał próbowałem szybko sprawdzić parametry i pokazywało S:94% J:100%
Co może być tego powodem TV sie psuje i niestey serwis czy może to jakiś inny powód i można go usunąc na miejscu.
Jakieś pomysły?


edit/
Post przeniosłem do właściwego wątku. Kolego, używaj funkcji Szukaj zanim założysz zbyteczny wątek. Admin.

Fru2
Posty: 86
Rejestracja: 20 października 2011, o 18:55
Odbiornik: Tuner w TV LG LD350
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Skrzyczne, Kosztowy

Re: LG 32LD350

Post autor: Fru2 »

Może masz za silny sygnał - niepotrzebnie wzmacniany.
Mam taki TV i sądzę, że tuner w nim jest bardzo czuły.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: LG 32LD350

Post autor: Przemo »

Mam ten telewizor w domu i przy sygnale 100% i jakości 100% zero problemu. Tuner jest na tyle czuły, że przy jakości ok. 13% i sile 4% również można oglądać bezproblemowo DTV. Dla pewności można podłączyć jakiś stary magnetowid lub tuner sat z modulatorem i sprawdzić, czy są podobne objawy. Ten czarny ekran na analogu może świadczyć o usterce lub zimnym lucie, jeśli jednak usterka jest przy odbiorze cyfrowym, to może wtyczka lub przewód ma słaby kontakt. Kilkusekundowy zanik sygnału tak właśnie się objawia, następnie pojawia się plansza brak sygnału i gdy sygnał powróci chwilę trzeba poczekać, aż zostanie zdekodowana klatka kluczowa w strumieniu i zniknie czarne tło, a pojawi się obraz telewizyjny.

Hamer

Re: LG 32LD350

Post autor: Hamer »

Próbował ktoś aktualizować soft w TV LG LD350 nr 03.03.34? Wczoraj próbowałem kilka razy (zciągałem ze strony LG z różnych kompów i na różne pamięci USB) i wywalało mi za każdym razem komunikat "plik uszkodzony aktualizacja niemożliwa (czy przerwana)"
Nie wiem czy ja coś źle robie czy plik ze strony LG jest naprawdę uszkodzony.
Ofkoz czynnośći wykonane zgodnie z insrukcją (np. założenie folderu LG_DTV itp. itd.)

keram57

Re: LG 32LD350

Post autor: keram57 »

Spróbuj zrobić reset do ustawień fabrycznych TV, a następnie wgraj nowy soft.

Hamer

Re: LG 32LD350

Post autor: Hamer »

@keram57 Dzięki! Reset pomógł, soft wgrał sie bez problemów. Teraz musze sprawdzić co z opisywanymi wyżej przycinkami obrazu. Kilka dni potestuje i dam znać czy zmiana softu pomogła.

Zablokowany