DVB-T Kraków

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: DVB-t Kraków

Post autor: gorki »

Panie Jarosławie czy nie ma możliwości właczenia mux2 z Choragwicy wcześniej przed 21 Lipca wszyscy sa już zapewnie zniecierpliwieni oczekiwaniem pozdrawiam.Tak na marginesie czy nadajnik już jest w obiekcie zainstalowany?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Jarosław Bałuka »

Mamy harmonogram dostaw sprzętu i z niego wynika harmonogram uruchomień emisji. Kraków jest w planie na 21.07 i tego się trzymamy.

Tomasz Berezowski

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Tomasz Berezowski »

Jarosław Bałuka pisze:Mamy harmonogram dostaw sprzętu i z niego wynika harmonogram uruchomień emisji. Kraków jest w planie na 21.07 i tego się trzymamy.
Może zdradzę tajemnicę, ale fabryka nadajników NEC nadal ma problemy z przywróceniem poziomu produkcji sprzed tsunami i skażeniu z Fukushimy. To jest przykłąd globalizacji - tsunami w Japoni versus uruchomienie MUX-2 w PL.

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: DVB-t Kraków

Post autor: mac_33 »

Jarosław Bałuka pisze:Mamy harmonogram dostaw sprzętu i z niego wynika harmonogram uruchomień emisji. Kraków jest w planie na 21.07 i tego się trzymamy.
wszystko ok ale trudno jest uwierzyc ze kazdy nadajnik jest dost osobno z japonii droga morska - ja rozumiem ze pewnie jest to podzielone na max 2 dostawy musi przejsc kompletacje na magazynie w kr plus montaz na obiekcie i to jest ok - ale w dostawe urzadzen z czestotliwoscia co 2- 3 dni jakos nie za bardzo.... same odprawy/opłaty celne pewnie sa nie małym obciazeniem dla firmy i nie ma sensu robic tego z duzym wyprzedzeniem w stosunku do got samego obiektu.

jednym zdaniem Emitel poraz kolejny udowadnia /mam na mysli strone techn i fianansowa/ ze najsłabszym ogniwem w tej calej cyfryzacji sa urzednicy - a to co dzieje sie z mux 1 nawet nie komentuje.

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Kraków

Post autor: kasia »

Tomasz Berezowski pisze:
Jarosław Bałuka pisze:Mamy harmonogram dostaw sprzętu i z niego wynika harmonogram uruchomień emisji. Kraków jest w planie na 21.07 i tego się trzymamy.
Może zdradzę tajemnicę, ale fabryka nadajników NEC nadal ma problemy z przywróceniem poziomu produkcji sprzed tsunami i skażeniu z Fukushimy. To jest przykłąd globalizacji - tsunami w Japoni versus uruchomienie MUX-2 w PL.
A Plisch nie był w stanie dostarczyć tylu nadajników na drugi etap, stąd NEC (w poprzednim etapie sporo było sprzętu TDV 300x).

Mad_MAX

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Mad_MAX »

Witam Serdecznie

Chciałbym się dowiedzieć , czy jak już ruszy TV 21 lipca w Krakowie , to czy w końcu ją odbiorę w aucie ?? Czy dalej niestety nie ?? Mam 4 anteny z wzmacniaczami "doszybne" heheh :)

I takie jeszcze pytanko , ponieważ czytam na forum i nie mogę jakoś konkretnie i jednoznacznie znaleźć odpowiedzi. Jakie programy będę mógł odbierać ??

Pozbyłem się już tunera analogowego i brakuje mi TV w aucie heheehe :) :mrgreen: :mrgreen:

andresat
Posty: 23
Rejestracja: 1 stycznia 2009, o 14:54

Re: DVB-t Kraków

Post autor: andresat »

Od 21.07 będą ;TVN,TVN 7,Polsat,Polsat Sport News,Puls,TV4,TV6 i Puls 2.
Od 27.10.2011 TVP 1,TVP 2,TVP Info,TVP Historia i TVP Kultura.

Mad_MAX

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Mad_MAX »

Witam

Dziękuję za odpowiedź , a jak z odbiorem ?? Będę juz odbierał te programy normalnie bez kłopotów ?? :? :?

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-t Kraków

Post autor: igorlan »

Mad_MAX pisze:Witam

Dziękuję za odpowiedź , a jak z odbiorem ?? Będę juz odbierał te programy normalnie bez kłopotów ?? :? :?
Nikt Ci nie odpowie na 100% - jak będziesz jechał w gęstej zabudowie, to może sie okazać, że stracisz na chwile sygnał. Potestujesz to bedziesz wiedział :)

kroczek12
Posty: 260
Rejestracja: 8 stycznia 2009, o 20:12
Miejscowość: Grybów
Odbiornik: Samsung QLED QE65Q67RAT
Instalacja antenowa: Televes DAT 75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Gorlice/Maślana Góra

Re: DVB-t Kraków

Post autor: kroczek12 »

@Mad_MAX
Na odbiór bezproblemowy w aucie (w ruchu) bym nie liczył co inne na postoju jak robią to np taxi. Moce i ilość nadajników przewidziane są pod odbiór stacjonarny. Blisko nadajnika nie będzie problemu. Na osiedlach, tak. Taką wycieczkę po Warszawie w ramach testu odbioru przenośnego robił P. Tomasz Berezowski i potwierdził że takie są przygody z odbiorem dvb-t w aucie ;)

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: DVB-t Kraków

Post autor: kemi73 »

Tym razem mamy rozpoczęcie emisji MUX2 w Krakowie na dzień 20 Lipca. http://www.emitel.pl/strona-glowna/aktu ... owych-mux2

m_aciek

Re: DVB-t Kraków

Post autor: m_aciek »

Czekamy cierpliwie :)

cytrysek

Re: DVB-t Kraków

Post autor: cytrysek »

Jak dla mnie wystarczą Katowice - dzisiaj po skanowaniu mux2 w pełnej krasie - k.49 - sygnał 70% pomimo anteny skierowanej z południa Krakowa na Chorągwicę - czyli w drugą stronę.
No to się doczekałem.... :)
Już tak nie czekam na Chorągwice z utęsknieniem jak jeszcze wczoraj.
Dla tych co nie mają takich możliwości - cieszcie się jeszcze kilkudniową wolnością - korzystajcie z ładnej pogody - TV to złodziej czasu :mrgreen:

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-t Kraków

Post autor: igorlan »

cytrysek pisze:Dla tych co nie mają takich możliwości - cieszcie się jeszcze kilkudniową wolnością - korzystajcie z ładnej pogody - TV to złodziej czasu :mrgreen:
Dawno żaden post mnie tak nie robawił :) święta racja, zwłaszcza, że teraz ludzie spędzają czas na dachach a nie na łące :)

A tak na serio, to dziś ruszył nadajnik w Tarnowie, zatem Kraków już jest pokryty sygnałem MUX2, za kilka dni wystarczy już wtyczka z kawałkiem przewodu...

Patryk25
Posty: 10
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Pawęzów
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów *Góra Św. Marcina*

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Patryk25 »

Krakusy musicie jeszcze poczekać Tarnowie chodzi super :D mobilne

avatar.avatar

Re: DVB-t Kraków

Post autor: avatar.avatar »

Patryk25 pisze:Krakusy musicie jeszcze poczekać Tarnowie chodzi super :D mobilne
Na nic czekać nie musimy,w Krakowie łapiemy mux2 z każdej strony,z Tarnowa też :lol:

lpm11

Re: DVB-t Kraków

Post autor: lpm11 »

Patryk25 pisze:Krakusy musicie jeszcze poczekać Tarnowie chodzi super :D mobilne
No zobaczymy czy będziesz się tak cieszył jak włączą MUX3 z mocą 2kW.

Póki co.. Kraków cieszy się razem z Wami.
Antena siatkowa z symetryzatorem ustawiona na Chorągwicę, nadajnik w Tarnowie zasłonięty.
Na Samsungu B650 siła sygnału: 50, poziom błędów: 5/10 - ale odbiera dobrze.

wuwu

Re: DVB-t Kraków

Post autor: wuwu »

lpm11 pisze:Póki co.. Kraków cieszy się razem z Wami.
Antena siatkowa z symetryzatorem ustawiona na Chorągwicę, nadajnik w Tarnowie zasłonięty.
Na Samsungu B650 siła sygnału: 50, poziom błędów: 5/10 - ale odbiera dobrze.
Czyli antena skierowana na Chorągwicę, ale łapie zasłonięty Tarnów?

lpm11

Re: DVB-t Kraków

Post autor: lpm11 »

wuwu pisze:Czyli antena skierowana na Chorągwicę, ale łapie zasłonięty Tarnów?
Tak, choć poziom sygnału jest na granicy zakłóceń obrazu. Zostawiam w ten sposób, bo za tydzień ruszy Chorągwica. Po dzisiejszym eksperymencie zaczynam doceniać anteny siatkowe!
Yagi (dawała koło 9dB) nie dała rady - sygnał wystarczył jedynie do wyszukania 8 kanałów.

zbikac238

Re: DVB-t Kraków

Post autor: zbikac238 »

A mam pytanie jaka jest czestotliwość tarnowa i katowic?

Zablokowany