CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

serbit
Posty: 48
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 18:45

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: serbit »

Mam juz URZ0086

wrażenia w porównaniu do maximum 102 prv

Przyciski w pilocie jakby twardsze (chodzi o gumę) pozatym piloty identyczne ale niektóre funkcje trochę inaczej rozmieszczone ( czułość pilota troszkę gorsza ale bez tragedii skala 1-10/9)
dodatkowo mam wrażenie jakby funkcje są poukrywane trochę trzeba coś i jeszcze coś nacisnąć (np odtwarzanie filmów z pena - trzeba latać po całym pilocie)

Sygnał z poziomu programu 62 jeden mux a drugi 80 natomiast po wejściu do ustawienia
tam są dwa wskaźniki
intensywność 92
jakość 80
dla porównania w maximum było 100 czasami skakało 80-90

i rzeczywiście mam wrażenie ze tuner troszkę jakby zamula jeśli chodzi o reakcje na pilota (w terminie późniejszym spróbuje na tym od maximum - bo pożyczyłem tuner)

ma nawet dwie gierki

niestety nie znalazłem funkcji wyłączenia czasowego
(jest tylko Auto Stanby -włacz/wyłacz )

no i grafika menu jakby taka trochę ładniejsza od mstarów

mam tez wrażenie jakby obraz był trochę bardziej żywszy w porównaniu do maximun 102 (not HD tez miał zywszy (mój wyświetlacz to 22 calowy monitor samsunga z funkcja tv a sygnał idzie po HDMI)

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: Speakers_XP »

Akurat jezeli chodzi o jakosc obrazu na wyjsciu to bardzo mocna strona wszystkich dekoderow z rodziny URZ opartych na platformie ALI - obraz z DVB-T jest praktycznie nie do odroznienia w stosunku do tego co serwuja nam nowoczesne telewizory z dekoderem MPEG-4.

PS. z doswiadczenia wiem ze porownywanie wskazan sily i jakosci sygnalu miedzy dekoderami na roznych procesorach nie ma wiekszego sensu - sa zazwyczaj inaczej zeskalowane - jednostki nie sa porownywalne - szczegolnie wskazania jakosci sygnalu.

pracz43

Cabletech urz0086 nie widzi plików multimedialnych

Post autor: pracz43 »

Witam. Mam problem z odtwarzaniem plików multimedialnych (avi. mpeg.) w tunerze Cabletech URZ0086. Podłączyłem pendriva 2Gb do tunera, sformatowałem na Fat32, na kompie wrzuciłem avika oraz mpeg. wkładam do tunera to tylko widzi pendriva, a plików które wrzóciłem nie widzi. Próbowałem też sformatować na NTFS, ale bez zmian. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Mailkontent
Posty: 20
Rejestracja: 6 lutego 2011, o 11:49
Odbiornik: EMTEC S800H,
CABLETECH URZ0086
Instalacja antenowa: "Siatka" szerokopasmowa ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: Mailkontent »

Kupiłem ten tuner i nie jest tak źle, wiele informacji w poprzednich postach jest nieprawdziwych.

Może z ergonomią i funkcjonalnością nie dorównuje rozwiązaniom LOEWE, ale:
  • + można nagrywać równocześnie dwa programy z różnych multipleksów, a oglądać trzeci nadawany na jednym z dwóch multipleksów z których nagrywamy,
    + można programować z EPG, nie robi się tego jednym przyciśnięciem klawisza, ale jest,
    + RGB,Teletext i napięcie na wyjściu SCART,
    + opis programu w EPG,
    + czułość, przy odległości ok. 90 km od Kielc pokazuje sygnał 90%, antena siatkowa instalacja z rozdzielaczem,
    + pasywne chłodzenie,
    + odtwarza filmy z polskimi znakami w napisach,
    + możliwość programowania nagrań,

    - uboga instrukcja może stanowić problem co widać w postach, część funkcji trzeba odkryć,
    - wspomniana ergonomia,
    - gdy nagrywa nie działa część funkcji, np. EPG, brak dostępu do nagrań na USB, programowanie tylko ręczne,
    - podczas nagrywana na ekranie cały czas widoczny wskaźnik REC,
    - czerwona dioda (została zaklejona),
    - pilot, ale to już wygląda na zmowę producentów,
    - brak skalowania napisów,
    - nie można zaprogramować dwóch nagrań na tą samą godzinę, godzina rozpoczęcia musi różnić się przynajmniej o minutę.
    - mało intuicyjne menu np.: aby ustawić nagranie z EPG należy nacisnąć zielony przycisk opisany "czas", a następnie "usługę pobudki" ustawić na "Record", TIMER to "ustawienia kalkulografu"*,
Może kolejne oprogramowanie usunie część niedociągnięć, myślę, że cena tunera przy jego możliwościach nie jest zła (ok. 175 zł w Euro AGD).

* kalkulograf
Ostatnio zmieniony 6 stycznia 2012, o 17:50 przez Mailkontent, łącznie zmieniany 2 razy.

Harnas

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: Harnas »

To ja bym prosił o opis jak ustawić nagranie programu w EPG.

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: Speakers_XP »

Harnas pisze:To ja bym prosił o opis jak ustawić nagranie programu w EPG.
Kolego, czytaj moje porpzednie posty - HINT - klawisz zielony na pilocie w EPG...
pracz43 pisze:Witam. Mam problem z odtwarzaniem plików multimedialnych (avi. mpeg.) w tunerze Cabletech URZ0086. Podłączyłem pendriva 2Gb do tunera, sformatowałem na Fat32, na kompie wrzuciłem avika oraz mpeg. wkładam do tunera to tylko widzi pendriva, a plików które wrzóciłem nie widzi. Próbowałem też sformatować na NTFS, ale bez zmian. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
W URZ0086 podobnie jak w MT4160 musisz wybrac typ plikow (muzyka, filmy itp.) - na ekranie masz podpowiedz jakim klawiszem na pilocie to zmieniasz...o ile pamietam to standardowo odpala sie na plikach muzycznych...dlatego nie widzisz avi/mpeg....
Mailkontent pisze: + czułość ok. 90 km od Kielc pokazuje sygnał 90%, antena siatkowa
Oceniajac czulosc tego tunera porownywalem go do URZ0083, URZ0087 oraz LV6TBOXHD V2.0 i MT4160 V2 w tych samych warunkach (celowo slaby sygnal), wypada wyraznie najgorzej...czulosc URZ0086 oceniam podobnie jak LV6TBOXHD V1 oraz Wiwa HD-80, HD-100...wiec tez nie ma tragedii, co potwierdza Twoj przypadek...

pracz43

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: pracz43 »

Speakers_XP Wielkie dzięki za wskazówki, wszystko działa.

serbit
Posty: 48
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 18:45

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: serbit »

nie wiem jak wy ale mnie szlak powoli tafia

coraz częściej mam "zamrożony obraz"
i te przełączanie kanałów z opóźnieniem

jutro wiozę do RTVeuroAGD
nie wiem czy się uda mi go zwrócić ponieważ zamawiałem telefonicznie a odbierałem w placówce w której tez płaciłem (na paragonie mam usługę transportową co wskazuje na umowę na odległość)

i wezmę wtedy URZ0083

HR-V

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: HR-V »

Witam.

Jestem użytkownikiem URZ0083 - podłączony do TV przez EURO.
Zastanawiam się nad przejściem na 0086.
Zamysłem tej decyzji jest wykorzystanie gniazda YPrPb, które wydaje się mieć lepszą jakość obrazu.

Poproszę o poradę, czy warto.

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: Speakers_XP »

Zmieniajac URZ0083 na URZ0086 stracisz:
- czula glowice DVB-T,
- szybkie dzialanie
- odtwarzanie plikow FLAC
- dodatkowe miejsce na biurku

Zyskasz:
- korzysci plynace z podwojnego tunera
- wyjscie component

PS. dosc watpliwe wydaje sie stwierdzenie, ze wyjscie component YPbPr (nalezy pamietac ze to standard analogowy) jest lepsze od HDMI, a juz sczegolnie dla cyfrowego sygnalu DVB-T...

HR-V

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: HR-V »

Dziękuję. ;)

serbit
Posty: 48
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 18:45

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: serbit »

ja przeszedłem z 86 na 83 na korzyść
chociaż nie wiem czy nie zostawić sobie Maximum T-102

ma lepsze menu i EPG więcej ramu ale starszy procek (T-102)

ale ostatecznie raczej zostanę przy urz0083

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: biprotek »

PS. dosc watpliwe wydaje sie stwierdzenie, ze wyjscie component YPbPr (nalezy pamietac ze to standard analogowy) jest lepsze od HDMI, a juz sczegolnie dla cyfrowego sygnalu DVB-T...
Witam, troche off-topic ale:
Kolega HR-V pisał, że ma podłączony TV przez eurozłącze, więc poprawa napewno będzie, poza tym wg mnie jakość component i hdmi jest zbliżona a sygnał DVB i tak jest dekodowany i:
- ponownie kodowany do transmisji hdmi (standard TMDS)
- lub przesyłany analogowo przez component albo rgb.
Przy dobrych kablach różnica niezauważalna bądź żadna.

Co do czułości tunera to porównując go z IT9135 jaki mam w Nanosticku to jest lepiej (na korzyść URZ0086). Sygnał zaczyna "szatkować" poniżej 40% - oczywiście wartość ta ma sens tylko dla tego odbiornika - tak został wyskalowany (tuner komputerowy pokazuje różne wartości w zależności od oprogramowania...).

Pozdrawiam.

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: Speakers_XP »

Czulosc IT9135 w porownaniu do rozsadnych STB wypada raczej dosc slabo...wiec to juz by byla katastrofa jakby URZ0086 tutaj polegl...

Co do kolegi HR-V faktycznie pisal w porownaniu do podlaczenia Euro...a ja sie zasugerowalem modelem URZ0083, ktory ma tez wyjscie HDMI i do tego sie odnioslem...swoja droga wiekszosc znanych mi TV z wejsciem YPbPr ma tez HDMI...

Nie jest tez tak ze uwazam ze URZ0086 to slaby tuner - jest lepszy niz wiele tunerow na ukladach MSTAR, sczegolnie z demodulatorem IT9133...a ma przy tym podwojny tuner DVB-T, co czyni go na ten moment dosc unikalnym...

piotr2802

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: piotr2802 »

Speakers_XP pisze:
Nie jest tez tak ze uwazam ze URZ0086 to slaby tuner - jest lepszy niz wiele tunerow na ukladach MSTAR, sczegolnie z demodulatorem IT9133...a ma przy tym podwojny tuner DVB-T, co czyni go na ten moment dosc unikalnym...

Tuner URZ0086 jest bardzo unikalnym, nawet go nie ma na stronie producenta CABLETECH :lol: .
Chyba kupię URZ0083 bo boję się wchodzić w ten 86.

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: Speakers_XP »

piotr2802 pisze: Tuner URZ0086 jest bardzo unikalnym, nawet go nie ma na stronie producenta CABLETECH :lol: .
Chyba kupię URZ0083 bo boję się wchodzić w ten 86.
Jest na stronie producenta - firmy Lechpol.
URZ0083 ma czulsza glowice i dziala szybciej...nie ma natomiast gniazda component i podwojnego tunera.

mariusz76
Posty: 22
Rejestracja: 15 lutego 2011, o 21:17
Odbiornik: wiwa hd90, Manta DVBT06, Manta DVBT05, Strong SRT8105

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: mariusz76 »

Otrzymałem ten tuner do testów tak więc postaram się jeszcze w tym tygodniu zamieścić recenzję tego tunera wraz ze zdjęciami.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: @GUTEK@ »

mariusz76 pisze:Otrzymałem ten tuner do testów tak więc postaram się jeszcze w tym tygodniu zamieścić recenzję tego tunera wraz ze zdjęciami.
No to będzie ciekawie, moja recenzja kontra zapewne pozytywna recenzja kolegi.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: @GUTEK@ »

Cabletech URZ0083 i URZ0086 - recenzja

Żeby nie dublować, recenzja w temacie o URZ0083 -> http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 426#p64426

Harnas

Re: CABLETECH URZ0086 (twin tuner)

Post autor: Harnas »

W trakcie nagrywania nie można wybierać kanałów za pomocą przycisków z numerami, można tylko zmieniać po jednym +/-
Nie działa też wtedy EPG.

Zablokowany