Dolby Digital Plus (E-AC3)

wysokist

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: wysokist »

tuner LV6T MPVR4 sygnał przekazywany do wzmacniacza PCM po HDMI
amplituner Onkyo HT-R380

niedziela 09.10.2011 godzina 21
TVP1 mepg słychać
DD słychać przestrzenny
DD+ słychać przestrzenny

TVN mepg słychać
DD słychać przestrzenny
DD+ nie słychać !!!!!!

co jest źle - dekoder DVB-T, amplituner z dekoderem DD+ czy sygnał TVN??

Awatar użytkownika
MJJ
Posty: 270
Rejestracja: 8 marca 2011, o 20:12
Odbiornik: Philips PFL7665H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: MJJ »

wysokist pisze:tuner LV6T MPVR4 sygnał przekazywany do wzmacniacza PCM po HDMI
amplituner Onkyo HT-R380

niedziela 09.10.2011 godzina 21
TVP1 mepg słychać
DD słychać przestrzenny
DD+ słychać przestrzenny

TVN mepg słychać
DD słychać przestrzenny
DD+ nie słychać !!!!!!

co jest źle - dekoder DVB-T, amplituner z dekoderem DD+ czy sygnał TVN??

TVN nie emituje ścieżki DD+

przemo_at_boy_pl

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: przemo_at_boy_pl »

Proponuje dodanie tunerow Manty MMRTUN0001, DVBT01 i DVBT02 do listy niezgodnych, bo z tego co mozna przeczytac, to zaden model nie wspiera e-ac3.

wysokist

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: wysokist »

MJJ pisze:
TVN nie emituje ścieżki DD+
Gdybym był sam to ok ale cała moja rodzina widziała - tuner wyświetlał 3 ścieżki mpeg DD DD+

i to kilka razy - zawsze po przełączeniu na DD+ milkł ( amplituner)

po godzinie wpadłem na pomysł z foto i nagraniem i nie było już symbolu

przemo_at_boy_pl

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: przemo_at_boy_pl »

moze cos testuja. u mnie na przekazniku obok tvp info warszawa pojawilo sie tvp info lodz.

Maciey

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: Maciey »

Dwie wersje TVP Info sa nadawane od ponad miesiąca ;)

http://www.emitel.pl/strona-glowna/emis ... ow-w-mux-3

DVBManiak

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: DVBManiak »

Na tej liście nie powinien się znajdować Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick 340E - USB. W przypadku tunerów komputerowych to co odbieramy zależy od softu.

loleklolek

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: loleklolek »

Z tego wątku ( http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 66&start=0 ) wynika, że tv Hannspree SK32TMNB obsługuje dd+ przynajmniej w downmixie.

przemo_at_boy_pl

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: przemo_at_boy_pl »

tuner Maclean MCTV-966HD powinien byc na liscie czesciowo zgodnych. to klon signala 507 hd i nie ma wyjscia spdif.

ss80

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: ss80 »

DVBManiak pisze:Na tej liście nie powinien się znajdować Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick 340E - USB. W przypadku tunerów komputerowych to co odbieramy zależy od softu.
Może inaczej? Na tej liście powinny znaleźć się wszystkie tunery do komputerów czy to na USB czy wewnętrzne, one są tak uniwersalne że można je konfigurować do woli przy pomocy softu i nie straszne im nawet to :
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=18&t=2842

Bo EPG mozna sobie wyświetlać jak typowy serwis internetowy lub gazetę z kiosku z programem TV na tydzień.

Not Only TV Deluxe [LV5T DELUX DVB-T USB] również obsługuje downmix z 5.1 do stereo. Gwarancją jest to że na TVN7 w programie Szymona Majewskiego w 5.1 słychać głosy w studio czyli stereo a jeśli nie skonfiguruje się downmix to tych głosów nie słychać i jest normalne 5.1.

Ścieżka E-AC3 też nie straszna bo za wszystko odpowiedzialne są kodeki w komputerze za ścieżkę AC3 - AC3filter a za E-AC3 kodeki z zestawu np. K-Lite Codec Pack 7 Mega, w dodatku jeśli się obraz nie podoba można dosztukować inne kodeki i obraz o wiele lepszy.

Jeśli ktoś nie zaznajomił się z tunerami pod komputer to może dopiszę że są one o wiele wygodniejsze i mają więcej funkcji bo sami sobie wybieramy jak ma wyglądać nakładka programowa. Co więcej podczas nagrywania jakiejś audycji można sobie po prostu zrobić z tunerka typową kartę sieciową która sciąga audycję jak dane z internetu, czyli zapisuje strumień na dysk twardy nadawany przez nadajnik nie musząc go w ogóle odtwarzać w czasie rzeczywistym, co tym samym oszczędza moc komputera bo tylko ściąga orginalny strumień [plik kontenerowy . TS ze wszystkimi ścieżkami audio, video, dane epg i teletextowe] a nie dekoduje, dekodować można później w czasie jego odtwarzania.

Takim tunerkiem pod laptopa albo stacjonarny komputer można manipulować do woli i przemieszczać się na teren otwarty z dołączoną antenką, czego nie można powiedzieć o stacjonarnych cegiełkach STB :P

darpajdp

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: darpajdp »

przemo_at_boy_pl pisze:Proponuje dodanie tunerow Manty MMRTUN0001, DVBT01 i DVBT02 do listy niezgodnych, bo z tego co mozna przeczytac, to zaden model nie wspiera e-ac3.
Przetestuj najpierw a później pisz. Ludzie głupoty piszą, ty czytasz i powielasz je.

Romeczek

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: Romeczek »

Telewizor Philips 42PFL5604H/12 - jest możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej w TVP1 i na każdej jest dźwięk...

Kociak32

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: Kociak32 »

u mnie smiga na FERGUSON ARIVA T60
Ostatnio zmieniony 3 listopada 2011, o 23:37 przez Kociak32, łącznie zmieniany 1 raz.

krystianb

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: krystianb »

SONY KDL-32S5600 z softem M5.167 odtwarza wszystkie 3 ścieżki z TVP1, póki co przyłapałem tylko 2.0 (niestety tego co po światełku wysyła nie mam jak skontrolować).
Ale wychodzi na to, że mimo braku informacji w instrukcji obsługi i na stronie produktu jednak logo na kartonie zostało słusznie umieszczone i z DD+ sobie radzi, uff.

crishome

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: crishome »

Plik testowy z trzema ścieżkami dzwiękowymi.
https://rapidshare.com/#!download|642|3 ... _.ts|22225

Tharazi
Posty: 78
Rejestracja: 12 października 2010, o 14:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 250
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69; siatka ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Płock/Rachocin;Konin;Włocławek

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: Tharazi »

Ostatnio na TVP2 pojawiła się druga ścieżka DD

tre$0550

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: tre$0550 »

TV Sharp LC32LE600EV

na TVP1 mam: stereo, dd , dd+ ale nie wiem czy jest 'downmix' , czy nie , bo nie mam amplitunera

Marcin_1984

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: Marcin_1984 »

Digyboxx T4, który jest na liście wspiera E-AC3 przez downmix i HDMI. Bardzo proszę o poprawienie.

Michaelbond

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: Michaelbond »

Czy tunery na USB jeśli nie posiadają E-AC3 będą miały kłopot z odbiorem dźwięku w komputerze?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: qwerty »

Pomyśl. A jak masz z tym problem to zajrzyj do faq.

Zablokowany