Jaki dekoder COMBO polecacie?

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: Jaki dekoder statelitarny + DVBT

Post autor: PeterMac »

najlepiej poszukaj na sieci instrukcji PDF do obu modeli i sobie dokładnie porównasz

DVBfan

Re: Jaki dekoder statelitarny + DVBT

Post autor: DVBfan »

już wiem na pierwszy rzut oka, 220 ma gniazdo CI i dodatkowe kanały audio na wyjściu i chyba tyle...

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Jaki dekoder statelitarny + DVBT

Post autor: @GUTEK@ »

Główna różnica między ferdkami 1x0 a 2x0 to właśnie taka że 2x0 mają dodatkowo gniazdo CI, tak więc są bardziej przyszłościowe, bo bardzo możliwe że w przypadku powstania płatnych kanałów w NTC będzie można wykupić odpowiedni moduł. Pozostanie tylko kwestia czy ten moduł będzie działał w ferdku bo z tym różnie bywa.

Rudolf50

Tuner dvb-t i dvb-s

Post autor: Rudolf50 »

Witam,

chciałbym odbierać TV sat i CTN, i potrzebuje tunera i mam pytanie kupić 2 osobne urządzenia czy combo ?
Chodzi mi oto aby było to jak najtaniej ale oczywiście aby spełniał normy MI
Nie potrzebuje żadnych bajerów, nic nie będę nagrywał tylko oglądał

Fru2
Posty: 86
Rejestracja: 20 października 2011, o 18:55
Odbiornik: Tuner w TV LG LD350
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Skrzyczne, Kosztowy

Re: Jaki dekoder combo polecacie?

Post autor: Fru2 »

Jak najtaniej to oczywiście combo.

Rudolf50

Re: Jaki dekoder combo polecacie?

Post autor: Rudolf50 »

Ferguson Ariva 220 Combo
Ferguson Ariva 120 Combo
OPTICUM - HD X7 series
OPTICUM - HD TS20
ORTON - HD TS 9600
OPTICUM - HD TS 9600
Ferguson Ariva HDcombo
OPTICUM HD XTS703p X7
AMIKO STHD-8800
GOLDEN INTERSTAR
Golden Media Unibox 9080


Czy są jakieś więcej modele combo ? I który byłby najlepszy ? I czy może któryś z nich się do niczego nie nadaje ?

Awatar użytkownika
derwalski
Posty: 80
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Bravia W4000/LV5HDeluxe/Wiwa HD-90/Opticum HD TS 9600
Instalacja antenowa: 11 el. Y-U
Nadajnik - obiekt nadawczy: Żółwieniec/Śrem

Re: Jaki dekoder combo polecacie?

Post autor: derwalski »

Opticum (Orton) HD TS 9600 nie ma wsparcia dla E-AC3, choć w porównaniu z OTV Sony z serii W4000, głowica spisuje się bardzo dobrze.

Fru2
Posty: 86
Rejestracja: 20 października 2011, o 18:55
Odbiornik: Tuner w TV LG LD350
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Skrzyczne, Kosztowy

Re: Jaki dekoder combo polecacie?

Post autor: Fru2 »

Z fergusonów nie polecam starszego modelu Ariva HD Combo - słaby support.
Z combo z ferdków lepsze są Ariva 220 combo, niewymieniona Ariva 210 combo ( różni się chyba tylko wyświetlaczem od 220 combo , bo ma 4 pozycyjny LED zamiast VFD i jest tańsza niż 220) , Ariva 120 Combo całkiem OK, choć brak wejścia na moduł.

Rudolf50

Re: Jaki dekoder combo polecacie?

Post autor: Rudolf50 »

A tuner NNK czy TNK ?

Lepsze to ?

osbo
Posty: 93
Rejestracja: 3 listopada 2011, o 19:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mokra Dolina:)

Tunery Combo Sat+dvb-t - mały wybór w Polsce

Post autor: osbo »

Zainspirowany wiadomościami w wątku o Elcad postanowiłem założyć nowy temat. Otóż ta kwestia gryzie mnie już od jakiegoś czasu. O ile w dziedzinie tunerów dvb-t ciągle pojawiają się nowe marki i konkurencja wymusza stopniowe obniżenie ceny, to w przypadku tanich tunerów combo (sat+dvb-t) w ubiegłym roku pojawiła się jedynie Ariva 120 i od tej pory ciągle cisza, nic nowego. A cena wspomnianej Arivy znacznie poszybowała w górę.
Nie wiem czy nie ma zapotrzebowania na rynku, czy z czego to wynika? Czy tylko ja doceniam zalety korzystania z telewizji naziemnej i satelitarnej w jednym odbiorniku, z jednym pilotem i na wspólnej liście kanałów. Kilka lat temu zakupiłem takowy tuner marki Opticum i wszystko było super dopóki naziemna nie przeszła z testowego mpeg2 na mpeg4. Teraz używam osobnych tunerów sat i dvb-t, razem z telewizorem to 3 piloty i szl.... mnie powoli trafia z tym przełączaniem. Muszę kupić jakiś tuner combo, ale czytając opinie o tej Arive jakoś przekonania nie mam, a droższe tunery powyżej 500zł mnie nie interesują.

Powiedzmy urządzenie z funkcjami jakie proponuje Mstar 7818 (HD, PVR, multimedia) plus extra tuner sat, nawet bez czytnika Conax byłby ok. Wydaje mi się, że spokojnie można by prosty i dopracowany odbiornik combo zaoferować w cenie ok. 200 zł i byłby na to popyt. Przecież oferta dvb-t plus dodatkowo kanały niekodowanye z Hotbirda (polskie: TVP kultura, Tele5, TV Biznes, EDUSAT, TVR, TVS, Polonia 1, kilka muzycznych itp., zagraniczne: TV5 Europe, BBC World, Euronews, France 24, CNBC, RT, RT Doc, RaiSport i kilka innych sportowych) i z Astry (polskie: TVP Info, TVP Historia, TVP Kultura, TV TRWAM, zagraniczne: Eurosport, Sport 1 (DSF), CNN Int, SKY News, Bloomberg Europe, kilka niemieckich kanałów HD) chyba nie tylko mnie wydaje się opcją lepszą niż najtańsze pakiety u operatorów telewizji cyfrowej, a jest za darmo:)

Tak więc jesli zaglądaja tu importerzy lub dystrybutorzy tunerów dvb-t, to mam prośbę, zapytajcie waszych chińskich dostawców o tunery combo. Ja bym kupił, myśle że i kilku kolejnych klientów też by się znalazło :lol: Zapraszam do dyskusji

I tu prośba do naszego guru, GUTEK czytam, że często masz kontakt z gościami z Wiwy, a oni ciągle wprowadzaja jakieś nowe tunerki, może byś ich zagadnął o jakiegoś malucha dvb-t+ sat + HD + PVR + multimedia

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Tunery Combo Sat+dvb-t - mały wybór w Polsce

Post autor: Krosnoludek »

Za niedługo oprócz combo Elcad na NXP, myślę, że zarówno Globo, jaki i Golden Media wypuszczą nowy tuner na procesorze ALI 3606 tego producenta: http://www.fulansoft.com/Pro_Info.asp?ProductID=391 , klony już zaczynają się pojawiać: http://www.argus-family.de/produktrecei ... d2in1.html oraz: http://www.amikostb.com/?q=product&id=84
Ja osobiście czekam na ten combo Elcad.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tunery Combo Sat+dvb-t - mały wybór w Polsce

Post autor: @GUTEK@ »

Ja jestem zdania że w tunery DVB-S/S2 FTA nie warto inwestować. Tylko w takie które mają czytniki kart (najlepiej uniwersalne) i obsługę modułów CI/CI+.
I tu się zaczyna kolejny problem support - to wszystko jest dobre w momencie wprowadzenia do sprzedaży, po jakimś czasie 1-2 lata support się kończy, platforma coś sobie pozmienia (przykład: Cyfra+ i Fergusony 8800/8900) i za przeproszeniem d...
Więc według mnie takie tanie tunery combo żeby miały sens istnienia to od razu producent musiałby udostępnić źródła softu. Wtedy użytkownicy sami porobiliby sobie to co jest potrzebne w tunerze, ale na takie coś nie ma co liczyć.
Więc w praktyce pozostają drogie tunery linuksowe jeśli ktoś chce mieć tuner który podziała przez kilka lat.

Co do tunerów combo od Wiwy, czy Manty - oni jakiegoś wypuścili, ja bym się bał to kupować, właśnie ze względu na support. W przypadku Ferdka jest chociaż ten plus, że mimo że mają też niedopracowane te tunery to ich duża popularność sprawiła że jest też support nieoficjalny i do niektórych modeli wybór softów modyfikowanych.

Krosnoludek na ALI 3606 to jest Cabletech i jeśli te tunery sat mają działać podobnie, to ja dziękuje za coś takiego.

osbo
Posty: 93
Rejestracja: 3 listopada 2011, o 19:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mokra Dolina:)

Re: Tunery Combo Sat+dvb-t - mały wybór w Polsce

Post autor: osbo »

@GUTEK@ pisze:Ja jestem zdania że w tunery DVB-S/S2 FTA nie warto inwestować. Tylko w takie które mają czytniki kart (najlepiej uniwersalne) i obsługę modułów CI/CI+.
Tutaj bym się z tobą nie zgodził. Chodzi mi o tani tuner do dvb-t i sat, dla osób którym wystarcza oferta naziemna wzmocniona sat FTA, jak pisałem w granicach 200zł, takiego nie ma na rynku. Ja osobiście korzystam jedynie z podstawowych kanałów dostępnych w dvb-t, a dodając do tego Eurosport i Sport1 z Astry oraz kilka anglojęzycznych kanałow informacyjnych jestem usatysfakcjonowany. Wbrew pozorom aby obejrzeć najważniejsze wydarzenia sportowe (nawet w HD) wcale nie trzeba mieć wykupionego abonamentu u operatora. FTA daje radę, a wzorem są tu Niemcy.
BTW taki tuner mógłby rozwiązać choćby problem protestujących z powodu braku TV TRWAM w naziemnej;)

GUTEK, a czy jest sens inwestować w tunery combo z obsługą modułów CI/CI+ (dobre dostępne w cenie 500+), skoro operatorzy cyfrowi coraz częściej dodają je do abonamentu za symboliczne sumy. Co więcej karty są teraz najczęściej parowane z urządzeniami i posiadanie własnego dekodera i tak wymaga dokupienia odpowiedniego modułu (koszt ok 150zł). I nie mówie tutaj o klasie średniej, tylko o biedniejszych ludziach, którzy właśnie kupują tunery do naziemnej dla starego CRT i ewentualnie mają wykupiony pakiet mini w CP albo TNK SD. A takich ludzi jest naprawdę niemało

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tunery Combo Sat+dvb-t - mały wybór w Polsce

Post autor: @GUTEK@ »

Jak ktoś potrzebuje tylko FTA to ok, masz racje.
Ja jednak jestem zdania że lepiej po prostu kupować bardziej przyszłościowo i jeśli przykładowo byłby wybór tuner z czytnikiem powiedzmy i gniazdem na moduły powiedzmy te 50zł więcej to wolałbym taki, bo nigdy nie wiadomo co w przyszłości może się przydać.

A z tv trwam to tylko w takim kraju jak nasz może być problem, dlaczego nikt nie protestuje ze sie tvn meteo do dvbt nie dostało heh. Po za tym tv trwam cały czas jest na satce i nikt im tam nie robi żadnych ograniczeń. Proszę bardzo jak chcą do dvbt to niech zdecydują, albo sama religia, albo sama polityka, ale na pewno nie to co oni nadają obecnie. Ale to nie temat o tym heh.

Co do tych tunerów co sprzedają operatorzy, to z nimi jest ten problem, że najczęściej działają dopuki ma się wykupiony abonament. Po zakończeniu umowy tuner się blokuje i można go wywalić. Tak że co z tego że go sie dostaje za tą 1zł, jak on się do niczego potem nie nada. Mało tego w niektórych to nawet własnych list kanałów nie można przeskanować tylko trzeba czekać aż łaskawie operator je zaktualizuje.
To parowanie to też dla mnie jest głupotą, bo ci przed którymi to ma zabezpieczać i tak sobie poradzili już, a tylko to uderza w legalnych użytkowników.

osbo
Posty: 93
Rejestracja: 3 listopada 2011, o 19:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mokra Dolina:)

Re: Tunery Combo Sat+dvb-t - mały wybór w Polsce

Post autor: osbo »

Masz sporo racji, mi chodzi tylko o to żeby był wybór dla wszystkich według ich potrzeb. Według mnie droższy tuner z czytnikami jest w zasadzie potrzebny jedynie osobom, które chcą korzystać np. z 2 platform na 1 dekoderze, ew. dla osób które nie tolerują z góry narzuconej listy kanałów pomimo możliwości tworzenia list ulubionych kanałów. Dla pozostałych abonentów najlepszym rozwiązaniem jest dedykowany dekoder od platformy. Mi z kolei, jak i myśle wielu innym wystarczyłby tuner dvb-t/sat fta. Prosty, bo im mniej wodotrysków tym większa szansa na poprawne działanie. A takiego póki co nie ma :(
Czytam sobie czasmi poszczególne wątki na forum satkuriera i widze, że tunery nazwijmy to uniwersalne ze średniej półki wcale nie współpracują idealnie z modułami i kartami platform. Najwięcej wszelkich błędów w oprogramowaniu dotyczy właśnie tego, a kolejne wersje SW jedno naprawiają a inne psują :lol: i tak w kółko (to coś się wiesza przy przełanczaniu na kanał kodowany HD, albo obraz rozjeżdża się z dźwiękiem, to znowu jakiś transponder niedwidoczny).
Wiadomo są też super sprzęty na linuxie, ale wydać 2000 na Dreamboxa, to ja dziękuje pobawię się tak jak teraz 3 pilotami:)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tunery Combo Sat+dvb-t - mały wybór w Polsce

Post autor: @GUTEK@ »

No i właśnie dlatego uważam że tunery sat to tylko na linuxie. Tylko właśnie ich cena cały czas po za zasięgiem większości z nasz. A po za tym gdyby mnie było stać wydać 2000 na tuner to chyba wolałbym wziąć abo+tuner w jakiejś platformie i się niczym więcej nie przejmować.

osbo
Posty: 93
Rejestracja: 3 listopada 2011, o 19:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mokra Dolina:)

Re: Jaki dekoder combo polecacie?

Post autor: osbo »

Było nie było przyznałeś mi rację :lol:

Ale nie jest tak źle, są też solidne i niedrogie tunery bez linuxa, tyle że proste. Problem zaczyna sie od nadmiaru funkcjonalności, a programistom największe problemy sprawia dostosowanie urzadzeń do zróżnicowanych systemów kodowania, przy okazji muszą obsługiwać PVR, timeshift, multimedia, napisy i te inne wodotryski. A sprzęty te nie mają procesorów rodem z PC. Nawet platformy początkowo mają problemy, chociaż konfigurują sprzet tylko pod siebie.

Dlatego według mnie jeśli ktoś chce oglądać jedynie FTA i nie planuje brać abonamentu w dwóch platformach jednocześnie to nie ma się co pakować w tuner z kilkoma wejściami na moduły. Bo jak się zdecyduje na platformę to dekoder dostanie za złotówkę, a za stówę to nawet wypasiony z dyskiem. To i tak taniej niż dokupić moduł od platformy do swojego uniwersalnego tunera.

Ale wracając do tematu dvb-t dziwi mnie dlaczego firmy sprzedają nawet po trzy identyczne produkty tyle że w różnych obudowach (np. Wiwa) a żadna nie pomyśli żeby wyróżnić się fajnym tunerem combo. Bo nie uwierzę że Chińczycy tego nie robią :lol:
Mój sposób rozumowania jest następujący. Jak mam abonament w platformie cyfrowej to nie kupuje tunera dvb-t bo on mi praktycznie nie daje żadnych nowych kanałów. No może niektórzy kupują do drugiego telewizora. Ale według mnie zdecydowana większość kupujących tunery dvb-t albo nie ma żadnej platformy albo rezygnuje z niej. Spora część z nich zapewne posiada anteny satelitarne, które leżą nieużywane, niektórzy zapewne jeszcze z czasów analogu:)
I według mnie oni chętnie dołożyli by te 100 zł żeby oprócz Polsat sport news czasem obejrzeć sobie z Astry snookera czy finał Australin Open na Eurosporcie, a może skróty z Bundesligi na Sport 1., Lige Mistrzów i Ligę Europy w HD na Sat1, czy co tam kto jeszcze woli. Rolnicy ponoć lubią TVR, moja mama nie pogardziłaby TV TRWAM;). I wszystko wygodnie, jeden pilot, jedna lista kanałów, bez przełączania, dodatkowo wszystko wszystko z funkcją PVR i bez żadnych zobowiązań wobec platform.
Nie mówcie mi, że to by się nie sprzedało za 200-250 zł.

Fru2
Posty: 86
Rejestracja: 20 października 2011, o 18:55
Odbiornik: Tuner w TV LG LD350
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Skrzyczne, Kosztowy

Re: Jaki dekoder combo polecacie?

Post autor: Fru2 »

Kolego nie licz obecnie, ze pojawi się jakikolwiek tuner FTA HD z dvb-T w cenie do 200 zł.
Jak sam pisałeś Arivy zdrożały - zaczęło się to pod koniec ubiegłego roku.

Obecnie chyba najtańszym dekoderem fta HD jest Ariva 52E - w cenie ok. 170-180 zł + kw.
Realna cena za dvb-T dodatkowe to sądzę, że ok. 250 zł

osbo
Posty: 93
Rejestracja: 3 listopada 2011, o 19:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mokra Dolina:)

Re: Jaki dekoder combo polecacie?

Post autor: osbo »

Arivy zdrożały tylko z dwóch powodów:
1) kurs dolara poszybował w górę
2) brak konkurencji

Na przykładzie tunerów dvb-t moge stwierdzić, że Ferguson nie należy do najtańszych na rynku, cena jest zazwyczaj o 10-20% wyższa od modeli najtańszych konkurentów (choćby Wiwa). Nie dziwię się, Ferguson to marka znana na Polskim rynku od kilku lat, nie powiem sam miałem ich tuner sat i nie narzekałem. Chociaż jak teraz czytam opinie to sam juz nie wiem:)
Ariva 120 posiada czytnik Conax i w ubiegłym roku była sprzedawana już poniżej 250 zł. Z tego co śledziłem allegro sprzedawało się to całkiem ładnie. Nie było żadnego konkurenta w tej półce cenowej i cena poszybowała w okolice 300 zł.
W tym samym czasie pomimo droższego dolara tunery dvb-t potaniały. Konkurencja tutaj jest bardzo duża. W przedziale do 200 zł (strzelam bez liczenia) jest kilkadziesiąt modeli. W tym najtańsze ok 100 zł.

Kurs dolara w ostatnim czasie się odwrócił i złotówka jest coraz mocniejsza. Dodatkowo, gdyby tą Arivę odchudzić o czytnik Conax to nie mów mi, że 200 zł jest nierealne. Wiwa gdyby tylko chciała na bank mogłaby coś w tej cenie przygotować. A nie ma nic lepszego dla konsumenta niż kilku konkurentów z podobnymi produktami.

Ale szczerze podsumowując to niespodziewam sie combo w tej cenie. Po prostu z jakichś powodów ten segment rynku nie jest atrakcyjny dla importerów elektroniki. Podejrzewam, że taki tuner to już znacznie więcej problemów z softem. A nawet na prostych tunerkach z samym dvb-t widać jakie problemy wychodzą.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Jaki dekoder combo polecacie?

Post autor: @GUTEK@ »

osbo tylko tak jak pisałem wcześniej, kupując tuner platformy, musimy cały czas opłacać abo, bo często po wygaśnięciu umowy taki tuner zostaje zablokowany. Dodatkowo często też jesteśmy skazani na taką listę kanałów jaką wyśle nam platforma, bez możliwości ręcznego skanowania.
Dlatego ja wole jednak zamiast tunera platformy, sam moduł z kartą. Tylko tu właśnie zaczynają być schody z kompatybilnością z tanimi tunerami, gdy coś platforma pozmienia a producent już zakończył support.

Zablokowany