CABLETECH URZ0083

pit24316
Posty: 26
Rejestracja: 9 października 2011, o 19:21
Odbiornik: MSI Digivox, URZ0083
Instalacja antenowa: Antena logarytmiczna + wzm. LOG2
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Czes

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: pit24316 »

Od naciśnięcia"rec" tuner zachowuje się tak jak przy normalnym nagrywaniu a ja myślałem ze włączenie funkcji "timeshift to record" spowoduje zapisanie tego co już można oglądać w timeshifcie, czyli np poprzednie 30 min programu. Jeżeli tak to nie działa to cała ta funkcja jest do bani.

pufon

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: pufon »

Na dole strony 15 kol.SpeakersXP dokładnie opisał jak to działa i jest to zaleta tunera.

painlust

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: painlust »

Drugi raz zdarzył mi się przypadek, że nie mogłem odbierać Muxa komercyjnego (pasek na góra 43% na każdym z kanałów) - czarny ekran + zniekształcony dźwięk. Wyłączenie i włączenie tunera nic nie wnosi. Normalna praca powraca po włyłączeniu i włączeniu zasilacza wzmacniacza antenowego. Mux TVP działa tak samo przed zabiegiem jak i po zabiegu czyli OK. Ktoś mi wytłumaczy jakie zjawisko tu zachodzi? Podejrzewam, że nie ma to związku z samym URZ0083, ale nie mam pewności, że na innym tunerze było by tak samo.

mmilch
Posty: 24
Rejestracja: 20 września 2011, o 13:10
Odbiornik: URZ0083

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: mmilch »

Przed chwilą widziałem w TVP Info reklamę cabletecha. Jeśli w rynek pójdzie jeszcze więcej tych urządzeń, to może w końcu dopracują oprogramowanie jak należy.

PS. Mam pytanie do osób korzystających z greckiego softu:

- napisy txt do filmów w wersji greckiej są "rozwijane" litera po literze tak jak w wer.PL czy wyświetlane od razu ?

max1980

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: max1980 »

Mam pytanie jaki największy dysk podłączyliście?
Mam 2TB i nie wiem czy będzie go czytał.
Dzięki za odpowiedź.

Michaelbond

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Michaelbond »

painlust

Co to jest mux komercyjny?

painlust

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: painlust »

Ten na którym są stacje komercyjne... Musze wymieniać czy nie? Nigdy nie pamietam po prostu który jest który jeśli chodzi o numerację.

Michaelbond

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Michaelbond »

nie musisz wymieniać, możesz podawać numery. Na stronie Emitela są opisane. :o

painlust

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: painlust »

jestem mega leniem... wybaczcie.. sprawdzać mi się nie chce...

Michaelbond

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Michaelbond »

painlust

może w tej sytuacji lepiej abyś się nie męczył i nie pisał, a jedynie czytał. Bo ludzie szukają tu informacji i pomocy. A taka nowo mowa może mylić i nie wnosi nic do dyskusji.

painlust

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: painlust »

Jesteś tutaj kimś ważniejszym ode mnie?

janusz018

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: janusz018 »

Witam
Zastanawiam się nad kupnem Cabletech URZ0083 i mam takie pytanie Czy w opcji odtwarzania filmów z usb da się utworzyć listę odtwarzania lub jest jakakolwiek opcja odtwarzania po kolei wszystkich filmów i jak ta sprawa wygląda u konkurencji np. w wiwa hd-90 ?
Można usunąć dzięki
Ostatnio zmieniony 22 listopada 2011, o 18:05 przez janusz018, łącznie zmieniany 1 raz.

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: szpila »

painlust
Co do MUX1 o którym jak mniemam piszesz, to jest teraz w fazie testów i ciesz się że wogóle cokolwiek odbierasz.
painlust pisze:Drugi raz zdarzył mi się przypadek, że nie mogłem odbierać Muxa komercyjnego (pasek na góra 43% na każdym z kanałów) - czarny ekran + zniekształcony dźwięk. Normalna praca powraca po włyłączeniu i włączeniu zasilacza wzmacniacza antenowego.
Myślę że sam sobie odpowiedziałeś.
Widocznie nikt nie używa takiego wzmacniacza jak Ty posiadasz. Powinieneś się zwrócić do forum instalacji antenowych. Od razu wyprzedzę że raczej na pewno doradzą Ci antenę kierunkową bez wzmacniacza gdyż taka instalacja jest "dedykowana" do odbioru DVB-T.

painlust

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: painlust »

Źle mniemasz. Piszę o muxie na którym są TVN, POLSAT itp. Dla mnie to są stacje komercyjne i dla tego nazwałem go komercyjnym, a nie dla tego, że się za niego dodatkowo płaci. Ale nie ważne... A przy okazji anteny... twierdzisz, że mieszkając 80km od nadajnika jestem w stanie odebrać cokolwiek na antenie kierunkowej VHF bez wzmacniacza? Koleś koleś w sklepie który sprzedaje te anteny twierdzi kompletnie co innego. Ale może nie wie co sprzedaje...

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: adac »

szpila pisze:..antenę kierunkową bez wzmacniacza gdyż taka instalacja jest "dedykowana" do odbioru DVB-T.
- a gdzie to wyczytałeś :?:
A co z nowymi instalacjami AiZ, które się właśnie zakłada, też mają być bez wzmacniaczy ?

@ painlust: Twoja instalacja domaga się przeglądu, z czym mmoże być u Ciebie .. pewien problem. Wzmacniacz do wymiany.
Przy dobrym sygnale z Raszyna możesz założyć zwykłą Yagi z symetryzatorem.

painlust

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: painlust »

wzmacniacz i antenę mam nówka sztuka. Fakt faktem, że antena jest siatkowa a nie dedykowana. Nie mam możliwości założenia i zwizowania anteny dedykowanej. Po prostu warunki na to zbytnio nie pozwalają. Wzmacniacz antenowy mam taki jaki wkłada się (a przynajmniej u mnie w mieście wkładają) do anten dedykowanych choć nie ukrywam też jest szerokopasmowy. Całą instalację antenową mam więc nową.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: adac »

Przyczyna może być banalna, np. źle dokręcony styk. Trzeba przejrzeć od wtyczki tv aż do anteny.
Wzmacniacz jest dla mnie niepewny, może dali Ci jakiś no name, ale za to 'mocny i do dvb-t' :D .
Proponuję wymienić na coś sprawdzonego z Anprela:
MGF-01, MC-9102 SWA-2000/EU albo podobny o wzmocnieniu 25-28 dB
powraca po wyłączeniu i włączeniu zasilacza wzmacniacza
- podmień na próbę zasilacz

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: szpila »

painlust pisze:A przy okazji anteny... twierdzisz, że mieszkając 80km od nadajnika jestem w stanie odebrać cokolwiek na antenie kierunkowej VHF bez wzmacniacza? Koleś koleś w sklepie który sprzedaje te anteny twierdzi kompletnie co innego. Ale może nie wie co sprzedaje...
Widocznie nie wie i tak właśnie twierdzą zresztą nie tylko ja. Lepsza z większym z zyskiem niż z wzmacniaczem, chociaż niektórzy wolą "lepsze" rozwiązania. A antena ma być UHF a nie VHF.
Odbierałem sygnał z nadajnika oddalonego ok 80km bez wzmacniacza. :shock: ;)

Poczytaj troszkę tutaj i proszę cię przenieś swój problem do innego wątku. Nic on nie wnosi w sprawie URZ0083.

Masterjam

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: Masterjam »

Alo

Mam mały problem, który juz opisywałem, mianowicie filmy w mkv zatrzymuja sie po około 2,5 - 3 minutach i zwiecha tunera. Po nacisnieciu kilkukrotnie przycisku wyłączenia powraca do menu dysku HDD podłączonego do tunera. Inne formaty bez problemu, cos nie tak z sofetem , sprzętem może zasilanie? Dysk podlączam 40 GB więc niewielkii , zasilanie usb z urządzenia. Soft 1.1.2 . Mogę liczyc na pomoc?

kubadvb

Re: CABLETECH URZ0083

Post autor: kubadvb »

Ja wolę tuner dvb-t KRUGER&MATZ - ma ładniejszy wyględ, aczkolwiek po menu wyglada ,że jest zbudowany w oparciu o procesor ALI. Jest podobny do Urz0083 - zresztą wszytkie "blaszki" typu STB sa podobne - czeto maja zmienione tylko logo w zaleznosci jaka firma sprawadza go z Chin do Polski ( przy zamówieniach powyżej 1000pcs chinczycy moga wszytko ).

_______________________
KRUGER&MATZ

Zablokowany