CANVA T261

demon1518

Re: Canva t-261

Post autor: demon1518 »

Od gościa z allegro co sprzedaje ten sprzęt, soft ma być dostępny w najbliższym czasie na stronie http://janserwis.pl

eMumatic

Re: Canva t-261

Post autor: eMumatic »

demon1518 pisze:Od gościa z allegro co sprzedaje ten sprzęt, soft ma być dostępny w najbliższym czasie na stronie http://... sklep internetowy
watpie.

ad Admina: post przeedytowano

mikerr
Posty: 22
Rejestracja: 20 sierpnia 2011, o 21:03
Odbiornik: DVBT: różne telewizory, DAB+: Grundig Cosmopolit 4 WEB DAB+
Instalacja antenowa: Barczak 9-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jagodnik

Re: Canva t-261

Post autor: mikerr »

panowie, tak czytam co piszecie i nasuwaja mi sie dwa przemyslenia:

- jedni gdybaja, pojecia nie maja, sprzetu na oczy nie widzieli ale o-malo-co-autorytatywnie sie wypowiadaja
- drudzy sprzet maja ale konkretow na jego temat nie zdradzaja
- trzeci podobno sprzet maja ale wlasciwie to wola mowic o jakims innym

z calym szacunkiem ale w wiekszosci postow to zaobserwowalem. trollowanie i wzajemna adoracja po calej linii. brawo.

demon1518

Re: Canva t-261

Post autor: demon1518 »

to co chcecie wiedzieć chętnie odpowiem na pytania, ponieważ posiadam ten tuner

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Canva t-261

Post autor: @GUTEK@ »

demon1518 pisze:to co chcecie wiedzieć chętnie odpowiem na pytania, ponieważ posiadam ten tuner
Co pisze w MENU -> SYSTEM -> Info o sofcie?
Czy działa E-AC3?

demon1518

Re: Canva t-261

Post autor: demon1518 »

Wcześniej pisałem ze EAC3 nie odtwarza a wy dalej o to samo się pytacie.
Co do softu to
MODEL:MSD7828
WERSJA SW : APR 3 2011-11:50:52
WERSJA HW : BD_SZ060A_DMOT_01

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Canva t-261

Post autor: @GUTEK@ »

demon1518 pisze: MODEL:MSD7828
WERSJA SW : APR 3 2011-11:50:52
WERSJA HW : BD_SZ060A_DMOT_01
Czyli soft z wyglądu taki sam jak w Signalu i RWT.

eMumatic

Re: Canva t-261

Post autor: eMumatic »

@GUTEK@ pisze:
demon1518 pisze: MODEL:MSD7828
WERSJA SW : APR 3 2011-11:50:52
WERSJA HW : BD_SZ060A_DMOT_01
Czyli soft z wyglądu taki sam jak w Signalu i RWT.
i canva t710. ten jest wczesniejszy. dodam, ze te wersje hw posiada jeden dvd dvb-t combo akai :)

demon1518

Re: Canva t-261

Post autor: demon1518 »

uważam ze ma dobra czułość 51% sygnału bez pikselozy powyżej jest jeszcze lepiej, po co wam teraz EAC3 jak tvp1 nadaje tylko i jest bardzo cichu dźwięk, do tego co się dowiedziałem jak będzie jakaś oficjalna informacja co do EAC3 ze uruchomią na wszystkich kanałach to soft będzie na pewno, w najbliższym czasie ma byc z tego co mi jeden pan napisał już nad nim pracują.

demon1518

Re: Canva t-261

Post autor: demon1518 »

Witam pojawił sie nowy soft do tunera dvbt Canva CN-DVB-T261 Service, soft jest z 14 wrzesnia 2011. Po wgraniu softu tuner odtwarza EAC-3. Sprawdzane na kanale tvp 1 jak i na probce dzwięku z forum


Link do nowego softu od firmy Sonic wlasciciela filmy canva do modelu Canva CN-DVB-T261: http://www.marek1518.republika.pl/CN-DV ... ervice.rar

TKr

Re: Canva t-261

Post autor: TKr »

Wgrałem ten soft. Przed wgraniem sprawdzałem na pobranym z internetu pliku *.ts, który miał dźwięk DD+ - nic nie było słychać. Po w graniu słychać tak więc jeżeli ktoś miał wątpliwości czy wgrywać i czy na pewno będzie działać - nie ma obaw.

BTW. Szukałem tego pliku w innych źródłach i wygląda na to że forum Emitela to jedyne miejsce gdzie ten soft można znaleźć z "googli", więc myślę że dobrym pomysłem będzie mirrorowanie tego na swojej stronie.

demon1518

Re: Canva t-261

Post autor: demon1518 »

Soft można uzyskać pisząc na email S&F CORPORATION Ltd. SP. Z O.O.:
bossystem@wp.pl

To od nich dostałem ten soft

leo_rex

Re: Canva t-261

Post autor: leo_rex »

Witam.

Ja również kupiłem dekoder Canva T261. Czy to normalne, że trzeba tak precyzyjnie "celować" pilotem w kierunku dekodera, żeby zmienić kanały?? Strasznie to jest denerwujące.
Jakie jest wzmocnienie" tego dekodera? W Samsungu mam wbudowany dekoder /Samsung LE40C650/ i tu odbieram w Krakowie idealnie 14 kanałów. Gdy przełącze na dekoder antene, to odbieram dobrze tylko TVP1, 2,3, a reszta sieje pikselozą.Dlaczego tak się dzieje ?

Michaelbond

Re: Canva t-261

Post autor: Michaelbond »

leo_rex

Bardzo często problem wywołuje włączone zasilanie anteny w dekoderze. Jeśli jest tu taka opcja to wyłacz zasilanie. Ponadto sygnał może być za silny ze wzmacniacza anteny pod którą masz podłączony telewizor. Wbudowany tuner DVBT w telewizorze działa troszkę inaczej. Antena zasila telewizor który musi odebrać również sygnał analogowy, a on prawie zawsze wymaga zasilania wzmacniacza. Telewizor zaś z racji swojej konstrukcji i technologi sam to reguluje, bo przecież posiadasz tylko jedno wejście antenowe. Może być tak, że sygnał z nadajnika jest dość silny, że wystarczy w antenie zamontować symetryzator. Jesli możesz to sprawdź, jaką masz moc i jakość sygnału. Nie mam tego tunera, więc sam poszukaj w menu. Najczęsciej jest to pod info.

Bardzo często, kablówka nie jest przystosowana do DVBT. U mnie tak jest i mam tylko ze zbiorczej anteny Polsat HD. Ale chyba problem Ciebie niedotyczy.
Jesli to co napisałem pomoże to super, a jak nie to może ktoś bardziej doświadczony Tobie poradzi.
powodzenia

demon1518

Re: Canva t-261

Post autor: demon1518 »

leo_rex pisze:Witam.

Ja również kupiłem dekoder Canva T261. Czy to normalne, że trzeba tak precyzyjnie "celować" pilotem w kierunku dekodera, żeby zmienić kanały?? Strasznie to jest denerwujące.
Jakie jest wzmocnienie" tego dekodera? W Samsungu mam wbudowany dekoder /Samsung LE40C650/ i tu odbieram w Krakowie idealnie 14 kanałów. Gdy przełącze na dekoder antene, to odbieram dobrze tylko TVP1, 2,3, a reszta sieje pikselozą.Dlaczego tak się dzieje ?


Pilot moim zdaniem działa jak w wiekszosci tunerów, nie trzeba celowac dokladnie w tuner, pilot odbija od scian, mam tuner satelitarny globo i jest podobnie nie jest tak precyzyjny jak pilot od telewizora ale jest spoko, najlepiej kierowac pilota w sufit wdedy dobrze łapie, co do zasiegu to ja mam podlaczony tuner pod stary telewizor kineskopowy odbieram z niego dvbt i analoga i nie mam problemow chociaz nadajnik znajduje sie 60m ode mnie sygnał 80-88%

jance

Re: Canva t-261

Post autor: jance »

Witam wszystkich.
Kupiłem dekoder Canva T 261 i występuje problem z brakiem synchronizacji fonii z obrazem, przetestowałem dwa egzemplarze. Czy wgranie nowego softu rozwiązuje problem ?

bossystem

Re: Canva t-261

Post autor: bossystem »

Witam,
nowy soft z obsługą E-AC-3:

CANVA DVB-T261
CANVA DVB-T710

Pozdrawiam.

mlody2560

Re: Canva t-261

Post autor: mlody2560 »

witam wszystkich.zakupiłem dekoder canva t-261 i mam problem z brakiem synchronizacji dżwieku z obrazem.próbuje aktualizować oprogramowanie ale niestety mi nie wychodzi.jesli ktoś przerabiał ten problem i sie z nim uporał to proszę o wskazowki.dzieki i pozdrawiam

---

mam również problem z synchronizacją dzwieku z obrazem.probuje aktualizować oprogramowanie ale niestety bezskutecznie.jeśli ktoś ma jakieś rady chetnie skorzystam.
moj dekoder ma takie oprogramowanie
Model:SMC_K1_V1_35
soft:aug 30 2011-21:11:59
wersja hardware:SMC_K1_HW_V1
chyba nie jest to najnowsze oprogramowanie więc czemu nie mogę jej zaktualizować?
no chyba,że brak synchronizacji to nie jest kwestia oprogramowania.
poproszę o pomoc.a jesli nie da się nic z tym zrobić to o radę jaki dekoder jest najlepszy.
dziekuje.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Canva t-261

Post autor: @GUTEK@ »

Wygląda że ta Canva jest już na nowym chipsecie MSD7818 i dotknął ją ten sam problem co tunery Wiwy i Dipola. Niestety jeśli support Canvy nie wyda nowego oprogramowania tego problemu nie da się rozwiązać.

demon1518

Re: Canva t-261

Post autor: demon1518 »

Tuner ktory posiadasz jest z nowej serii ktory posiada inny chipset wiec softu podanego na forum nie wgrasz

Zablokowany