FERGUSON ARIVA T55

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: apk »

Jeśli Ferguson zapłaci za prawa autorskie i programiści wrzucą kodeki to wtedy będzie szansa na oglądanie formatu RMVB czyli w najbliższym czasie nie zanosi się .

Michaelbond

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: Michaelbond »

apk

Firma Ferguson w swoich odtwarzaczach HD udostępnia RMVB, a więc licencje posiadają.
Jak na dziś to napewno MEDIA-TECH MT4160 odtwarza te pliki, a nie czynią tego żadne Mstary w tym także Ferguson T55.
[b


Sprawdziłem na pendrivie oraz dysku pod USB 1 TB, można formaty dowolnie zmieniać w trakcie odtwarzania!!!!

adamk9

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: adamk9 »

micial pisze:
alan03 pisze:witam.
mam (od wczoraj :D ) tuner jak w temacie.
jestem zadowolony ale mam kilka pytań. czy w nowszych wersjach oprogramowania pokazuje się większa moc odbioru niż 80%? Testowałem u siebie model T60 i pokazywało mi ok 93%.

czy po zainstalowaniu nowszego softu można zmieniać format obrazu odtwarzanego z USB? Na niektórych filmach obraz jest "ściśnięty" i trzeba by go "rozciągnąć" na całość ekranu a ta funkcja jest niedostępna.

aktualnie mam soft 1.002 (taki był wgrany jak go kupiłem).
pozdrawiam
Co do filmów z usb, to format obrazu można zmienić tylko przed wejściem w playera.
ver. firmware 1.010
Juz od wersji 1.004 format obazu mozna zmieniać bezposrednio z przycisku "format" na pilocie.

misial30

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: misial30 »

witam od tygodnia mam arivę t55 i jestem jak do tej pory zadowolony z jej działania, soft zaktualizowany, raz tylko udało się ją "powiesić", pomogło tylko odłączenie zasilania.
obraz jak dla mnie super - wcześniej korzystałem z analogowej kablówki na tv lcd lg32 cale więc różnica jest ogromna, nie mogę się doczekać muxa 1- kanały muzyczne by się przydały hehe.

mój ojciec też kupił ten tuner on mieszka w ciechanowie i chce odbierać mux2 i 3 z warszawy to jest 100km samochodem - w linii prostej pewnie z 80km, kupił antenę "synaps AHD 343",
( jeszcze nie zainstalowane) i tu moje pytanie czy na tej antenie będzie działać i czy w przyszłości sięgnie mux1? nigdzie nie podają zasięgu dla tej anteny i nie wiem czy potrzebny jest dodatkowy wzmacniacz dla tej anteny?

szwagier właśnie próbuje to instalować i mówi że nic nie łapie

proszę o szybką odpowiedź.
z góry dzięki

MKT

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: MKT »

Mam ten dekoder podłączony do monitora, porównywałem z overmaxem 2 rodzaje, cabletech i żaden nie dał się połączyć przez hdmi-dvi, nie wyświetlał się obraz. Co ciekawe na Blow 4501 hd identyczny wygląd i nawet menu jak cabletech obraz się pojawiał. Co do działania. Testowałem też Opticum T50, był tani. Jednak już było widać różnice w wyszukiwaniu kanałów, trochę obraz ciął. Ariva z tego wszystkiego wykazała się najszybsza, a co do obrazu i płynności, to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Mój monitor Lcd jest raczej słaby Lg flatron jeszcze jakiś, niska rozdzielczość. A obraz jest rewelacja.

Co do anteny, i wzmacniacza, to dekoder ma niby opcje włączenia wzmocnienia anteny.

Nagrywanie z pena działa spoko, ale jak pisze instrukcja trzeba mieć dobrą i szybką pamięć. Zapisuje w formacie .mkv dużo zajmuje.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: @GUTEK@ »

Raczej to kwestia ustawienia rozdzielczości. Być może T55 ma domyślnie inną rodzielczość niż pozostałe i dlatego zadziałał od razu u Ciebie, przy innych tunerach wystarczyłoby zmienić rozdzielczość.

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: cignacy »

Mam w domu: Ferguson Ariva 120C, Ferguson Ariva T55, Wiwa HD50 i Wiwa 308SD.
Z tych tunerów tylko Ferguson Ariva T55 odbiera dobrze czeskie kanały na antenie bez wzmacniacza. Wiwa HD50 odbiera z przycięciami. Dwa pozostałe na tej antenie nie wykrywają czeskiego sygnału. Wniosek - Ferguson Ariva T55 ma najczulszą głowicę.

bullet
Posty: 13
Rejestracja: 7 grudnia 2011, o 14:34
Odbiornik: Ferguson Ariva T55

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: bullet »

A ja mam problem z moją Arivką. Gubi ustawienia. Przy wyłączaniu zasilania listwą raz nie pamięta ustawień, a innym razem jest wszystko w porządku. Podobnie z kolejnością kanałów, potrafią się poprzestawiać po swojemu podczas ich przełączania i to bez względu na to, czy tuner był odłączany na listwie. Soft mam najnowszy 1.010. Zna ktoś rozwiązanie na tą przypadłość, czy po prostu TenTypTakMa?

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: cignacy »

Codziennie wyłączam tuner wraz z telewizorem na listwie zasilającej i nie miałem jeszcze takiego przypadku - zawsze zachowuje ustawienia. Soft mam z dnia zakupu V1.002 i nie widzę potrzeby zmiany. Tuner służy mi tylko do oglądania, nagrywania i odtwarzania TV.

bullet
Posty: 13
Rejestracja: 7 grudnia 2011, o 14:34
Odbiornik: Ferguson Ariva T55

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: bullet »

Spróbuję jeszcze raz wgrać soft. Oryginalnie miałem 1.004, ale wkurzające było włączanie się z automatu tunera przy włączaniu listwy, więc updatowałem. Ogólnie to całkiem fajny sprzęt. Denerwujące jest to, że nie można dodać pojedynczych kanałów bez ruszenia całości. Jak próbuję wyszukać ręcznie, to usuwają się zapamiętane wcześniej kanały :/. Pasuje mi, że nie ma wyświetlacza i przycisków na panelu. Czerwona dioda trochę wali po oczach, mogłaby być podobnej intensywności co zielona. Cena bardzo atrakcyjna. Mogło by mieć cyfrowe wyjście optyczne dźwięku. Te gry to jakaś nie potrzebna rzecz. Pilocik poręczny i wystarczający.

...
Próbowałem wgrać starszy soft (1.009), ale chyba nie da rady wgrać wcześniejszych wersji, bo nie pokazuje się ekran ładowania. Potem spróbowałem przeinstalować soft 1.010 i chyba skutek jak wyżej. Wcisnąłem, żeby przywrócił ustawienia fabryczne, poustawiałem potem po swojemu i na razie jest ok. Zobaczymy co będzie dalej.

Peter82

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: Peter82 »

Witam.
Czy ktoś z Was przetestował dekodery Ferguson T55 i WIWA HD-90??
Te dwa wybrałem ale nie wiem który lepszy.
Pozdrawiam

manfi

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: manfi »

Witam

Mam w domu dwa dekodery jeden T60 a wczoraj dla siebie kupiłem T55.
Wszystko byłoby ok gdyby nie to piszczenie o którym pisaliście wcześniej.

Pierwsze co zrobiłem to wyłączyłem w menu zasilanie anteny ale nic to nie dało.
W momencie jak wyłączę dekoder rozlega się z niego cichy pisk. O ile jeśli np.działa PC czy ktoś rozmawia to jest ok. Natomiast jeśli próbuje zasnąć albo budzę się nad ranem to ten pisk mimo, że cichy jest irytujący. Dźwięk rozlega się mimo że nie jest przyłączony ani HDMI ani antena.

Macie jakieś pomysły ? Co jeśli wymienię na inny i nadal będzie to samo ?

Co prawda mogę zrobić tak że podepnę osobną listwę i będą nią odcinał zasilanie ale myślę że nie tędy droga ... :(

bullet
Posty: 13
Rejestracja: 7 grudnia 2011, o 14:34
Odbiornik: Ferguson Ariva T55

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: bullet »

Niestety u mnie problem przesortowania kanałów powrócił. Jak przełączałem kanały ch+ lub ch- poprzestawiało się jak po LCN :/. Sortowanie LCN w menu mam wyłączone.

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: cignacy »

Niewątpliwą zaletą tego tunera jest podawanie zasilania anteny i działanie przelotki w trybie czuwania. Z tej samej anteny ze wzmacniaczem pracuje jeszcze u mnie Ariva 120C i Wiwa HD50. Pierwsza nie wystawia zasilania anteny w trybie czuwania, a HD50 nie ma takiej opcji.
Wystarczy pozostawić na czuwaniu Arivę T55(0,6W w tym trybie) aby Wiwa HD50 mogła działać bez zewnętrznego zasilacza antenowego.

wilczur
Posty: 17
Rejestracja: 6 października 2011, o 15:44
Odbiornik: HD-95 Memo
Instalacja antenowa: siatkowa skierowana na ostrołękę

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: wilczur »

Dzis bede mial T55 do testu i zastanawiam sie jak to podlaczyc. Mam antene siatkowa, w niej siedzi plytka/wzmacniacz a na koncu zasilacz antenowy i to wchodzi do tv.

Jak prawidlowo podlaczyc to do T55, skoro ma zasilanie wlasne anteny i nie wiem czy moge to bezposrednio przepiac z TV do T55? Czy zasilacz ma byc wlaczony czy go wyjac z gniazdka zeby nie uszkodzic sprzetu?

tutofaza

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: tutofaza »

Zasilacz podaje 12v, t55 podaje 5v, a wzmacniacz w antenie przystosowany jest do zasilania do 24v więc nic nie spalisz nawet jak będzie włączone zasilanie z obydwu źródeł. Pamiętaj też że nie każdy wzmacniacz jest przystosowany do zasilania napięciem 5v więc czasem zasilanie po głowicy może nic nie dać, a po drugie zasilenie z tunera jest mniejsze więc jednocześnie obniża poziom wzmocnienia samego wzmacniacza,ale przy dobrych antenach nie ma to większego znaczenia gdy sama antena ma dobry zysk.

wilczur
Posty: 17
Rejestracja: 6 października 2011, o 15:44
Odbiornik: HD-95 Memo
Instalacja antenowa: siatkowa skierowana na ostrołękę

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: wilczur »

Czyli o płytkę nie muszę się martwić, a o T55? skoro on podaje 5V a w zasilaczu 12V to nie uszkodzi się od zbyt wysokiego napięcia jeśli dostanie je z zasilacza?

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: cignacy »

Kiedyś pisałem na tym forum:
"Antena siatkowa ze wzmacniaczem ceramicznym 16dB, ustawiona 30 stopni w prawo od linii prostej na Skrzyczne, umieszczona 7 metrów nad ziemią.
Wzmacniacz zasilany 5V z tunera, przy zasilaczu zewnętrznym (regulowanym) i separatorze we wtyczce, sygnał był o około 5% słabszy i o 10% gorszy.
Najlepszy sygnał był przy napięciu z zasilacza od 4,5V do 7,5V, a przy napięciu 12V jakość sygnału spadała do około 70% i zaczynały się problemy z odbiorem."
Chodzi o wzmacniacz MC-9101. Sprawdzałem na MUX2

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: @GUTEK@ »

Oryginalna wtyczka antenowa od zasilacza powinna mieć kondensator do odseparowania zasilania, tak aby ono nie szło w kierunku tunera. Wtedy nic sie nie zepsuje i nie trzeba włączać zasilania w tunerze. W innym wypadku może ulec uszkodzeniu głowica w tunerze.

Oczywiście jeśli chcemy zasilać antene z tunera to trzeba zastosować zwykłą wtyczkę antenową, bo taka z kondensatorem nie przepuści napięcia.

Speakers_XP

Re: Ferguson Ariva T55

Post autor: Speakers_XP »

Peter82 pisze:Witam.
Czy ktoś z Was przetestował dekodery Ferguson T55 i WIWA HD-90??
Te dwa wybrałem ale nie wiem który lepszy.
Pozdrawiam
W mojej ocenie sa podobne - same glowice i dzialanie tunera, jakosc obrazu raczej nie do odroznienia (no chyba, ze po innym wygladzie OSD).

T55 ma delikatna przewage po stronie odtwarzacza mutlimedialnego, wynikajaca najprawdopodobniej z roznic w sofcie - odtworzyl u mnie dwa pliki wmv 1080, ktorych HD-90 nie rusza (chociaz widzi)...

Podobnie z jednym z plikow z kodekiem VC-1 - T55 ruszyl moj plik, ale mialem pokaz slajdow - zero plynnosci, natomiast HD-90 pliku w ogole nie ruszyl.

HD-90 testowalem na pierwotnym sofcie, nie wykluczone, ze na ten moment nie byloby opisywanych wyzej roznic.

No i jeszcze jedna dla niektorych nie taka banalna cecha - Wiwa HD-90 moze robic jako zegarek ;)

Zablokowany