FERGUSON ARIVA T65

Rockefeller

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Rockefeller »

kurcze szkoda ze sprzet fergusona HARDwareowo jest dobry ale softwareowo kiepski

Michaelbond

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Michaelbond »

holdegron

jeśli się nie mylę to Cabletechy maja takie EPG.

Rockefeller

Czego jęczysz :P nie jest gorzej niż w innych tunerach. Poczytaj ile z Wiwą było problemów. Fakt ...Ferguson zupełnie olewa bezpośredni kontakt z użytkownikiem.

pozdr

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

Cabletechy, ogólnie tunery na Ali, tak mają ale też nie dokońca, bo zaznaczenie audycji z innego kanału np. po to by przeczytać opis od razu przełącza też na ten kanał. Więc to według mnie też nie rozwiązane do końca.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: m@rtops »

Fru2
2.początkowy 1.01 myślę o 1.13

scoob
menu-narzędzia-informacja

Fru2
Posty: 86
Rejestracja: 20 października 2011, o 18:55
Odbiornik: Tuner w TV LG LD350
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Skrzyczne, Kosztowy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Fru2 »

I na teraz ten 1.13 to jest chyba najlepsze wyjście :)

Wgrywaj bez obaw.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: @GUTEK@ »

Ewentualnie można zrobić dumpa tego 1.01 moim sposobem, bo jego nigdzie nie ma w necie.

robsonbyd77

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: robsonbyd77 »

Witam,

Przymierzam się do zakupu tunera Ferguson Ariva T65 oraz anteny DIGITactiva.
Antena posiada wzmacniacz który wymaga podłączenia do zasilania.

Pytanie jest takie...
Czy podłączając antenę do w/w tunera muszę podłączyć separator zasilania aby zasilać wzmacniacz przez kabel koncentryczny czy tuner spełni tę rolę.
Nie będę wstanie podłączyć zasilacza dołączonego do anteny do zasilania.

dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

akai
Posty: 9
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 15:41

Re: Ferguson Ariva T65

Post autor: akai »

fajn pisze:Mam problem z tym ferdkiem bo w czasie stanby cos mi piszczy w nim? i nie wiem czy to normalne?
UWAGA ! byłem w sklepie i próbowałem kupić Fergusona T65 ale było ciężko ponieważ na 10 sprawdzonych 9 PISZCZAŁO na stb . Chyba ten produkt rodem made in PRC był składany na nocnej zmianie bo chińczyk był nie wyspany i źle nawijał trafo przetwornicy . Problem też jest z niektórymi filmami w mkv tj. przesuwa napisy względem obrazu , nie zaobserwowałem tych problemów w T60 ale niestety ten udany model jest już nie produkowany . Problem braku synchronizacji nie dotyczy tylko T65 ale również Cabletecha URZ-0090 oraz Wiwy HD-90 ponieważ jest zastosowany ten sam rodzaj procesora tj.MSTAR2818 ( jedyna zaleta nowego procka to sprzętowe zwiększenie ilości kodeków )

Fru2
Posty: 86
Rejestracja: 20 października 2011, o 18:55
Odbiornik: Tuner w TV LG LD350
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Skrzyczne, Kosztowy

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Fru2 »

Co do przetwornicy to zgoda - nie powinno to mieć miejsca i jet to wada tunera, którą zresztą będzie ciężko zareklamować niestety.

Ale do napisów i filmów to się nie zgodzę.
Procesor już w ogóle nic do rzeczy nie ma , bo co na wszystkich mstarach przesuwa napisy :shock:

To jest kwestia odpowiedniej synchronizacji napisów do filmu, widać ktoś źle to zrobił.

akai
Posty: 9
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 15:41

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: akai »

Fru2 pisze:Co do przetwornicy to zgoda - nie powinno to mieć miejsca i jet to wada tunera, którą zresztą będzie ciężko zareklamować niestety.

Ale do napisów i filmów to się nie zgodzę.
Procesor już w ogóle nic do rzeczy nie ma , bo co na wszystkich mstarach przesuwa napisy :shock:

To jest kwestia odpowiedniej synchronizacji napisów do filmu, widać ktoś źle to zrobił.
Tak ! sprawdziłem przecież w HD-90 Wiwy , URZ-0090 Cabletech oraz T-65 Ferguson . Co czwarty film w mkv JEST rozjechany obraz względem napisów. Natomiast te same filmy idą O.K. np. w Cabletech URZ-0083 platforma ALI ( ale tam jest inny problem brak wyjścia w DTS ,Serwis twierdzi że przekazał Chińczykowi i może w przyszłości zrobią soft ale ja w to wątpię i sprzedałem go dalej bo nie chciałem się dłużej męczyć na dodatek tam fatalnie działa pilot , słabo kierunkowy i mało czuły . Nie jest to wina diody emisyjnej IR bo ją zamieniałem i nic to nie dało tylko może odbiornika ktoś wcześniej pisał że trzeba bardziej od środa do frontu przesuną odiornik IR na "trzech nogach" co i tak zrobiłem ale bez rezultatu ) Też dobrze bez problemu były odtwarzane filmy w mkv Ferguson T-60 ( ale właśnie znowu ale ! w Mstarach jest problem że w ogóle nie podkładają napisów jeśli nie jest zawarty w pliku - kontenerze mkv , czyli jeśli jest dodatkowy plik z txt to nie podłoży napisów , Serwis Fergusona odpowiedział że sobie proszę przerobić i dołożyć do kontenera polskie txt , napisy w divx,xvid są podkładane bez problemowo ) . Ciekawe że takich problemów w ogóle nie mam jak sobie kupiłem TVC Samsunga Led UE40D5500 który mi wszystko bez żadnych problemów przesyła z usb do amplitunera po światłowodzie i działa DTS. Dolby DiGITAL ( AC3 ) oraz podkłada napisy z kontenera i po za . Ale ja mam za duże chyba wymagania względem tych stacjonarnych SET-top boxów przecież one wszystkie w miarę dobrze odbierają DVB-T a ja się czepiam szczegółów ...

holdegron

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: holdegron »

A mnie serwis Fergusona podesłał dziś nowy soft 1.020.
Nagrywanie poprawili, zegarka nie.

mati.piano

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: mati.piano »

Jeśli to prawda, to się podziel, bo na stronie go jeszcze nie ma ;)

robsonbyd77

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: robsonbyd77 »

Witam,

mam pytanie do bardziej doświadczonych forumowiczów, ponieważ dopiero zaczynam przygodę z DVB-T proszę o radę jaki tuner wybrać

FERGUSON ARIVA T65 czy FERGUSON ARIVA T60

byłem zdecydowany na T65 ale poczytałem na forum i sam już nie wiem co kupić.

Dziękuję i pozdrawiam

mati.piano

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: mati.piano »

Ja mam T65 i w zasadzie jestem zadowolony, chociaż faktycznie są spore niedociągnięcia w sofcie i na razie żadnych szans na poprawę. Tą "niedogodność" rekompensuje mi całkiem niezły procesor - radzi sobie on z naprawdę wymagającymi pozycjami (nie odtwarza co prawda większości filmów zakodowanych w h256 L5.1, ale przy 30 gigowych filmach w L4.1 nawet z DTS'em jest spoko).
Krótko mówiąc mocny hardware, kiepski software.
Dodam jeszcze, że prawie w ogóle nie korzystam z funkcji nagrywania, której dotyczy spora liczba wspomnianych błędów.

Gardol

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: Gardol »

akai pisze:
Fru2 pisze:Co czwarty film w mkv JEST rozjechany obraz względem napisów.
Też przerabiałem ten "problem" - nie byłem aż tak dociekliwy żeby dochodzić z czego to przesunięcie wynika, ale występuje tylko przy napisach poklatkowych (w nawiasach {..}). Po dwóch kliknięciach i konwersji napisów na czasowe np. mpl (w nawiasach [...]) albo srt problem znika. Występuje on też tylko przy niektórych fps tylko nie badałem czy chodziło o 25 czy 23.976 (a może tylko przy jednym fps "domyślnym" dla T65 napisy poklatkowe idą OK w mkv).
Czyli dla mnie to pikuś nie problem - w porównaniu do braku dźwięku DTS (długa konwersja dźwięku do AC3), czy katowaniu dysku (włączanie-wyłączanie) przy nagrywaniu w ostatnim sofcie, piszczeniu w standby (szczególnie z zegarkiem) itp.

jacekkasja

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: jacekkasja »

Witam!
Jestem nowy co do tych spraw. Kupiłem dziś dekoder Ariva T65 I mam pytanko. Odpowiednio go skonfigurowałem lecz mam jeden problem :/ Jak zrobić tak aby sortować programy wg. siebie ?
Np. aby TVP 1 było na 1 kanale ..... TVN na 5 kanale.... itd. Jest opcja sortowania wg. ONID, LCD, ORAZ ID KANAŁU. Żadna z tych możliwości nie spełnia moich wymagań. Więc pytam się jak zrobić aby sortować kanały wg. siebie ? :D

zelu

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: zelu »

Ja mam soft z końcówka 16. Wchodzę w listę kanałów w ustawieniach. Zaznaczam jakiś kanał czerwonym przyciskiem na pilocie i wtedy mogę go przesunąć później ok.

jacekkasja

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: jacekkasja »

Thx. Ja zrobiłem według takiego czegoś że sortuje wg. alfabetu i daje przed nazwa np. 1, 2, 3.
Mam jeszcze jedno pytanie, czy podczas nagrywania mogę oglądać inny film ?

matix755

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: matix755 »

Wie ktoś może co jest winą że mux2 odbiera mi idealnie, a mux3 nie wyszukuje na kanale 58?

Trochę dziwne, bo mux2 u mnie ma 0,2 kW a mux3 aż 50kW.
Czy jest możliwe że kanał 58, u mnie na antenie zbiorczej jest zablokowany?
Jeśli będę musiał kupić antenę to czy FRACARRO 20BL45F będzie dobrą opcją?

jacekkasja

Re: FERGUSON ARIVA T65

Post autor: jacekkasja »

Kurcze straszna rzecz się stałą :( Dekoder działa, ale jest zielony obraz :/ Słychać dźwięk ale nic nie widać :/ Co mam zrobić? ^^ :evil:

Zablokowany