KRUGER & MATZ KM00186

SONY23

Re: KRUGER&MATZ KM00186 oraz CABLETECH URZ0086 - lista popra

Post autor: SONY23 »

No to teraz Kowa1 już wiesz dlaczego ta funkcja nazywa się "kalkulograf": musisz się sporo nakalkulować, przedstawić to w postaci graficznej a efektu i tak nie możesz być pewien. Twoje posty też się fajnie czyta, pamiętać tylko trzeba żeby nie mieć w ustach żadnych płynów, bo klawiatura i ekran paskudnie się czyści :lol: . Powodzenia w bojach i czekamy na kolejne posty,profesjonalni kabareciarze nie mają z Tobą najmniejszych szans ;).

pufon

Re: KRUGER&MATZ KM00186 oraz CABLETECH URZ0086 - lista popra

Post autor: pufon »

Miałem na myśli przycisk STANDBY na pilocie do uruchomienia odbiornika.
Od kliknięcia tego przycisku obraz pojawia się na telewizorze po 20 sek. wraz z komunikatem
o wykryciu dysku.
Natomiast jeśli nagranie ma się rozpocząć o godzinie 14.30 to mój odbiornik wybudza się
z czuwania o godzinie 14.29 i ma 1 minutę czasu na uruchomienie a trwa to 20 sek.,więc
40 sek.czeka na rozpoczęcie nagrywania.Soft mam v106.więc może na fabrycznym jest inaczej.

Jeśli chodzi co naciskam to osobiście naciskam taki żółty przycisk i uruchamia mi się
jednocześnie telewizor i tuner.
http://www.clockerz.co.uk/wp-content/up ... TY1_EU.jpg

Wracając do tematu wątku to timer do planowania nagrań z epg powinien być domyślnie na nagrywanie a znacznik na zapisz.Przy takim ustawieniu zaplanowanie nagrania ograniczy do
naciśnięcia zielonego i ok

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: Kowa1 »

Go To jest nie do przebicia klikaniem po 10% bo nim ( Go To ) można przejść odrazu do pozycji 00:23:41, a czas jest najlepiej obrazującym i rozumianym wyznacznikiem miejsca sceny/fragmentu, i kto, oraz pojuch, będzie tam przeliczał że to jest 47,32% całości a tym bardziej doklikiwał się tam po 10% skoro i tak trafić nie ma szansy bo 47,32 jest niepodzielne, bez ułamka, przez 10.
pufon pisze:Miałem na myśli przycisk STANDBY na pilocie do uruchomienia odbiornika.
Od kliknięcia tego przycisku obraz pojawia się na telewizorze po 20 sek. wraz z komunikatem
o wykryciu dysku.
Natomiast jeśli nagranie ma się rozpocząć o godzinie 14.30 to mój odbiornik wybudza się
z czuwania o godzinie 14.29 i ma 1 minutę czasu na uruchomienie a trwa to 20 sek.,więc
40 sek.czeka na rozpoczęcie nagrywania.Soft mam v106.więc może na fabrycznym jest inaczej.

Jeśli chodzi co naciskam to osobiście naciskam taki żółty przycisk i uruchamia mi się
jednocześnie telewizor i tuner.
http://www.clockerz.co.uk/wp-content/up ... TY1_EU.jpg

Wracając do tematu wątku to timer do planowania nagrań z epg powinien być domyślnie na nagrywanie a znacznik na zapisz.Przy takim ustawieniu zaplanowanie nagrania ograniczy do
naciśnięcia zielonego i ok
Od końca:

Dokładnie tak powinno być.
Dodatkowo zwracam uwagę że gdy wchodzi się do kalkulografu przez zielony z EPG to opcja "Usługa pobudki" ustawiona jest domyślnie na "Kanał" gdy przez przycisk TIMER ( nad zielonym ) i OK to opcja "Usługa pobudki" ustawiona jest domyślnie na "Rcord".

To pozwoliło mi zrozumieć zasadność istnienia w funkcji "Usługa pobudki" opcji "Kanał" którą się wcześniej wyśmiewałem. Teraz odnajduje zasadność tej funkcji na tej zasadzie że gdy przy włączonym telewizorze oglądamy inny program ustawienie tej funkcji spowoduje że nie przeoczymy programu który chcemy obejrzeć bez nagrywania - tuner we właściwym czasie przełączy na ten kanał na którym nadawany jest program. Jednak podtrzymuje że domyślnie powinno być w tym miejscu ustawienie record i dodatkowo to co napisał pufon - moim zdaniem najczęściej te opcje wykorzystuje się do ustawienia nagrywania a na inne ustawienia zawsze można zmienić.

Pufon co toObrazek za pilot ?
Nie jest od czegokolwiek co masz w swoim "repertuarze" :JVC AV-32X4BU, DigyboxxT4, Telesystem6511, KM 00186 i KM 00188. Pisze na nim Logitech ale dokładniejszego symbolu nie widzę. Napisz dokładnie co to za pilot i jak to funkcjonuje że Ci załącza jednocześnie telewizor i tuner ??

W wersji pierwotnej softu jaki ja nadal mam wgrany ( 105 i nie zmienię do puki nie będę miał do niej powrotu po upgradowaniu do 106 - wiem na czym stoję ) tuner nie załącza się 1 min wcześniej przed ustawionym czasem nagrywania ( nota bene sugerowałem to w poprawkach do softu, nie wiedziałem że już tak zrobili - możesz potwierdzić ten fakt) czasy startu ( w wersji softu 105 z dyskiem 500GB 720rp Western Digital sata 3,5" WD500AAKS w stacji dokującej Weland ME-601Q ) od załączenia tunera ze stendby, tj. informacja o podłączeniu dysku, są różne ale najkrótszy to 31 sekund.

PS
Przy okazji napisz co oznacza tajemnicze określenie "wsparcie dla drugiego tunera" w funkcjach KM00188

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: KRUGER&MATZ KM00186 oraz CABLETECH URZ0086 - lista popra

Post autor: Kowa1 »

Ponieważ to wątek Lista poprawek dalszy ciąg dyskusji o czasach startu itp. tutaj

Quqi

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: Quqi »

Kowa1 bo to pilot uniwersalny (jeden z wielu modeli oferowanych przez logitecha) można między innymi przypisywać makra do przycisków (zbiór komend wysyłanych po naciśnięciu 1 przyciski) - np po przyciśnięciu "Power" pilot wysyła kolejno dwa zaprogramowane sygnały "włącz" do dekodera i do TV.

Najpierw pilot podłączasz do komputera i klikasz co ma obsługiwać, nie wiem czy konkretnie ten model ale większość pilotów logitecha może także uczyć się sygnałów od innego pilota.

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: Kowa1 »

Dzięki Quqi, poszedłem za Twoją wskazówką i znalazłem informacje na temat tego modelu ( kurde nie dooblukałem, mea culpa, na dole pilota jest model Harmony 300 ). Kurkwa wodna to nie pilot tylko kaganiec na własną swobodę. Ani ściągnąć oprogramowania, ani danych dla wymaganych urządzeń tak by poza ingerencją ( i wiedzą - ciekawe co nasz GIODO na temat danych osobowych koniecznych do udostępnienia Logitechowi dla skonfigurowania tego szpiega online ) online działającego programu konfiguracyjnego Logitecha.

Osobiście wybieram hordę pilotów miast uwiązanie się na łańcuchu Logitecha i wbicie w ten kaganiec który koniecznie trzeba sobie nakładać przy każdej zmianie urządzeń.
Acta przy tym to pikuś.

--Mariusz--

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: --Mariusz-- »

Witam, mam pytanie, ktory tuner wybrac?

Kruger & Matz KM00186

czy

Cabletech URZ0086??

Roznia sie wiele? Ktorys wyroznia sie czyms na korzysc?

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: wandosu »

Obydwa twin są dobre,mają więcej możliwości od innych single,ja wybrałem Kruger & Matz KM00186 w nim tylko trzeba soft na nowszy bardziej Polski wymienić i czekać na nowe poprawki, nie ma ideału jeszcze,po za tym musisz wiedzieć co do czego będziesz używał z dodatków jakie obywa mają.a do zwykłego oglądania zwykła (wiwa 50) wystarczy.

--Mariusz--

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: --Mariusz-- »

Czytalem wlasnie, ze Kruger & Matz KM00186 lepiej radzi sobie z slabszym sygnalem wiec pewnie go wybiore. Ogolnie funkcje ktore maja oba mi pasuja. Przyda sie szczegolnie mozliwosc nagrywania 2 kanalow na raz.

I jeszcze takie pytanie. Ile mniej wiecej mozna nagrac np na pendriva 4 gb (chodzi o czas)? Bo nie wiem, czy odrazu kupic jakis maly dysk, czy raczej sie wstrzymac. No chyba ze na nagrywanie trzeba jakas osobna partycje i tylka ja da sie sformatowac przez tuner? Bo jakos szkoda by mi bylo stracic wszystko z dysku 500 gb, przez pomylke kogos :)

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: wandosu »

Co do sygnału to Kruger ma lepszą czułość miałem do porównania Technisat T4 droższy i na tej samej antenie lubiało stop klatki robić a po wyciągnięciu zasilacza zero na wszystkich mux tu na Kruger po wyciągnięciu zasilacza idzie jeden mux,tak że zrezygnowałem z zasilacza zewnętrznego i puściłem z tunera zasilanie na antenę po 90% dwa sygnały.
.
Co do nagrywania kieszeń zewnętrzna i dysk ja mam 3,5 80gb i śmiga wszystko idzie kupić takie w miaro tanio
.
Tuner sam podzielił mi na chyba trzy partycje tylko musisz mieć fat 32
Albo Pendrive kupić i nie trzeba zewnątrz zasilania I kieszeni

danielk102

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: danielk102 »

Jako, że jestem nowy na tym forum witam serdecznie wszystkich Użytkowników. W związku z tym, że stanąłem przed koniecznością kupna tunera DVB-T, mój wybór początkowo padł na Cabletecha URZ0086, jednak po przeczytaniu wątków na tym forum jednak zdecydowałem się na kupno Kruger & Matz KM00186, który dotarł do mnie dzisiaj... Posiadam zwykłą antenę siatkową, do nadajnika RTCN Jemiołów mam ok. 60 km, tuner podaje intensywność sygnału na 92% a jakość sygnału na 80%. Wersja softu 1.0.5 ale mam zamiar przeprowadzić aktualizację. No i oczywiście rozgryźć temat nagrywania materiału... Ogólne wrażenie pozytywne. Aczkolwiek miałem tylko do czynienia z podstawowymi funkcjami owego tunera. Jeszcze wiele przede mną... No, ale pieniądze niewielkie to i można sprawdzić czy zakup był wart tych kilku zł...

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: wandosu »

Piszesz czy był wart,
na razie lepszego nie wypuścili,zmień sobie w nim na nowszą wersję softu jest bardziej po Polsku

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: Kowa1 »

--Mariusz-- odpowiedziałem na Twoje pytania ale administrator Jarosław Bałuka wyciął post ( całkowicie !!! ??? ) w którym była odpowiedź. Opisałem sztuczki i sposoby z K&M00186 ale post z tą informacja spotkał ten sam los. Moje doświadczenia uległy modyfikacji i rozszerzeniu ale nie będę pisał wiele razy tego samego w czarną dziurę niezrozumienia, fochów i strachu ( poruszanie tematu Acta ) administracji - szkoda czasu. Mogę jedynie podać to co nie wymaga ode mnie wysiłku - tak wygląda informacja programu mediainfo o pliku *.ts nagranego przez K&M00186 programu telewizyjnego:
Ogólne
ID : 3 (0x3)
Pełna ścieżka : E:\ALIDVRS2\[TS]2011-12-21.14.27.38-TVP2-84\000.ts
Format : MPEG-TS
Rozmiar pliku : 151 MB
Czas trwania : 4 min.
Całkowita przepływność bitów : 4.848 Kb/s
Nazwa sieciowa : NW 04 Wielkopolskie

Wideo
ID : 202 (0xCA)
ID menu : 2 (0x2)
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Wersja formatu : Version 2
Profil formatu : Main@L3.0
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 4 klatki
Format_Settings_GOP : M=4, N=12
ID kodeka : 27
Czas trwania : 4 min.
Przepływność bitów : 4.026 Kb/s
Przwpływność maksymalna : 4.097 Kb/s
Szerokość : 720 pikseli
Wysokość : 576 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 25,000 kl/s
Standard : PAL
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Z przeplotem
Kolejność skanu : Górne pole wpierw
bity/(piksele*ramki) : 0.388
Rozmiar strumienia : 126 MB (83%)
colour_primaries : BT.470-6 System B, BT.470-6 System G, BT.601-6 625, BT.1358 625, BT.1700 625 PAL, BT.1700 625 SECAM
transfer_characteristics : BT.470-6 System B, BT.470-6 System G
matrix_coefficients : BT.470-6 System B, BT.470-6 System G, BT.601-6 625, BT.1358 625, BT.1700 625 PAL, BT.1700 625 SECAM, IEC 61966-2-4 601

Audio #1
ID : 203 (0xCB)
ID menu : 2 (0x2)
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
ID kodeka : 6
Czas trwania : 4 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 384 Kb/s
Przwpływność maksymalna : 432 Kb/s
Kanały : 2 kanały
Rozmieszczenie kanałów : Front: L R
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bitów
Opóźnienie wideo : -762ms
Rozmiar strumienia : 12,0 MB (8%)
Język : qaa

Audio #2
ID : 204 (0xCC)
ID menu : 2 (0x2)
Format : MPEG Audio
Wersja formatu : Version 1
Profil formatu : Layer 2
ID kodeka : 4
Czas trwania : 4 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 192 Kb/s
Przwpływność maksymalna : 216 Kb/s
Kanały : 2 kanały
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Opóźnienie wideo : -688ms
Rozmiar strumienia : 5,99 MB (4%)
Język : Polski

Tekst #1
ID : 205 (0xCD)-100
ID menu : 2 (0x2)
Format : Teletext
Język : Polski

Tekst #2
ID : 205 (0xCD)-778
ID menu : 2 (0x2)
Format : Teletext Subtitle
Język : Polski

Menu
ID : 201 (0xC9)
ID menu : 2 (0x2)
Czas trwania : 4 min.
Lista : 202 (0xCA) (AVC) / 203 (0xCB) (AC-3, qaa) / 204 (0xCC) (MPEG Audio, Polski) / 205 (0xCD) ()
Język : / qaa / po
Nazwa usługi : TVP2
Dostawca usługi : EmiTel
Rodzaj usługi : digital television
Przwpływność maksymalna : 0
UTC 2011-12-21 00:40:00 : pl:Szczęśliwy człowiek / pl: / serious/classical/religious/historical movie/drama / / 01:25:00 /
UTC 2011-12-21 02:05:00 : pl:Magazyn Ekspresu Reporterów / pl: / social/spiritual sciences / / 00:50:00 /
edit/
Resztę spamu usunięto


Napiszę jedynie dla własnej uczciwości że nie wszystkie stwierdzenia i opisy sprawdziły się w rozszerzonym użytkowaniu i że orogramowanie tunera, co jest jednoznaczne z działaniem samego tunera, działa niestabilnie i jego działanie jest zależne od równoczesnego współistnienia różnych ustawień które teoretycznie nie powinny mieć na siebie wpływu.

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: wandosu »

Aleś załadował stronę spoko.

mac-26

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: mac-26 »

Witam wszystkich.
Jutro zamierzam kupić KM00186, wahałem się między Cabletech URZ0086 i KM00186, jednak czytając Wasze posty doszedłem do wniosku że KM jest odrobinę lepszy.
Czy mógłby ktoś odpowiedzieć mi na jedno pytanie? Mam w drugim mieszkaniu URZ0083 i czy programy nagrane na tym tunerze będzie można odtworzyć na KM00186?

maclodz
Posty: 40
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 10:55
Miejscowość: Łódź-Widzew
Odbiornik: Sharp 24BB0E DVB-T2/HEVC
Instalacja antenowa: TechniSat Smarttenne 2HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź / Dąbrowa

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: maclodz »

Mam właśnie świeżutki tuner KM00186 i niestety pojawił się problem.

Mam antenę zewnętrzną ze wzmacniaczem 20dB ustawioną na MUX3 K47, 0,4kW. Odbiór stabilny, 70-80%, mimo że odległość od nadajnika ok. 5 km, mieszkam na parterze, w dołku, więc w ogóle to cud że coś łapię.
MUX2 K24, jest nadawany z mocą 100kW, odległość 1 km, ale antena jest tyłem do nadajnika, między tyłem anteny i nadajnikiem jest 4-piętrowy blok i sygnał odbieram tylko z odbić od innych bloków.

Podłączyłem Cabletech URZ0083 - MUX2 i MUX3 OK.
Podłączyłem TV Sony z wbudowanym tunerem DVB-T - MUX2 i MUX3 OK.
Podłączyłem KM00186 - MUX3 odbiera stabilnie, 70-80%, MUX2 albo w ogóle nie wyszukuje programów, albo wyszukuje ale potem pasek pulsuje 10% do 70%, nie ma obrazu ani dźwięku, pojawia się komunikat o braku sygnału. Czasem sygnał załapie, ale co chwilę się zamraża, pojawia się pikseloza, albo nagle zanika. Na dipolu testowym (przysłowiowy kawałek druta) podłączonym bezpośrednio do tunera wewnątrz pokoju sygnał MUX2 stabilny, 70-80%, bez zacięć i pikselozy.

Przyczyna: na pewno zbyt duża różnica sygnałów z obydwu MUXów, sygnał z MUX2 przesterowuje tuner.

Ale: dlaczego inne dwa urządzenia odbierają OK a KM00186 sobie z tym nie radzi. Być może z powodu dwóch głowic (pisał o tym Kowa1 w grudniu -> 1 strona tego wątku). Programowałem ręcznie obydwa MUXy, w różnych kolejnościach i nic nie pomogło (teoria o lepszej i gorszej głowicy).

Czy jest na to jakaś rada? Użytkuje ktoś twina w podobnych warunkach?
Czy jest szansa na rozwiązanie problemu po wpięciu jakiegoś tłumika na kanał 24 żeby osłabić sygnał?
Czy może jedynym wyjściem jest oddać tego KM i wrócić do pojedynczego Cabletecha?

lesz
Posty: 31
Rejestracja: 15 lutego 2012, o 15:17
Odbiornik: Kruger Matz KM000186 twin tuner, Wiwa 90 MC
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa o strukt.logarytmiczno periodycznie dipolowej bez wzmacn
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy 13km, Skrzyczne

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: lesz »

Czy wgrałeś nowe sterowniki do tunera? Fabrycznie jest wersja z sierpnia 2011.
Ja wprawdzie łapię MUXy z jednego nadajnika, ale mam też słaby sygnał (10%) kilku czeskich programów. Więc u mnie różnica sygnałów nie pogarsza odbioru.
Może spróbuj wyłączyć wzmacniacz. Może on potęguje zakłócenia...?

maclodz
Posty: 40
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 10:55
Miejscowość: Łódź-Widzew
Odbiornik: Sharp 24BB0E DVB-T2/HEVC
Instalacja antenowa: TechniSat Smarttenne 2HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź / Dąbrowa

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: maclodz »

Soft zaktualizowany - 1.0.6.
Bez wzmacniacza MUX3 ani drgnie.
Dziwi mnie przede wszystkim dlaczego na innych sprzętach nie ma tego problemu tylko na tym twinie.

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: wandosu »

Jak masz antenę ze wzmacniacze to zasil ją bezpośrednio z tunera włączając w menu + 5,a zewnętrzny zasilacz odłącz i daj zwykłą wtyczkę,u mnie śmiga wszystko super.jeden mux 85% a drugi 90% sygnał.
.
Mam nadzieję że nie miałeś włączone w menu +5v i dodatkowo podłączyłeś zewnętrzny zasilacz,niektóre tunery mogą tego nie wytrzymać :!: :?:

maclodz
Posty: 40
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, o 10:55
Miejscowość: Łódź-Widzew
Odbiornik: Sharp 24BB0E DVB-T2/HEVC
Instalacja antenowa: TechniSat Smarttenne 2HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź / Dąbrowa

Re: Kruger & Matz KM00186

Post autor: maclodz »

Wypiąłem zasilacz z anteny i MUX2 ruszył a MUX3 zniknął.
Funkcja włącz/wyłącz 5V w tunerze nie powoduje żadnych zmian, może zasilanie jest uszkodzone albo antena nie obsługuje 5V z tunera. Muszę to sprawdzić.
Oczywiście nigdy nie włączałem zasilania w tunerze przy włączonym zasilaczu anteny.
Dzisiaj zabiorę ten tuner do Warszawy, zobaczę jak tam się będzie zachowywał przy bądź co bądź 5 MUX-ach z różną mocą i dodatkowo SFN PKiN/Raszyn.

Zablokowany