KRUGER & MATZ KM00188

pufon

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: pufon »

Chyba mój odbiornik jest walnięty ,w dacie przy wersji softu mam tak jak Ty miałeś ciąg liczb
tak jak konto w banku.Wygląda że wyląduje w serwisie.

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: nom »

pufon pisze:Chyba mój odbiornik jest walnięty ,w dacie przy wersji softu mam tak jak Ty miałeś ciąg liczb
tak jak konto w banku.Wygląda że wyląduje w serwisie.
A nie zawiesza Ci się? Bo mi się zawieszał, czasami tak, że nawet wyłączenie zasilania nie pomagało. :-)

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: zinox »

nom pisze:
A nie zawiesza Ci się? Bo mi się zawieszał, czasami tak, że nawet wyłączenie zasilania nie pomagało. :-)
jak bys odłączył antenę i machnął pstryczkiem to pewnie by pomogło ;)

pufon

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: pufon »

nom

Jak się już nacieszyłem znakomitym odtwarzaczem gdzie zabrakło mi tylko obsługi DTS, to w tunerze dvbt zaczęły się cyrki jak totalnie się uwiesił przy konflikcie nagrań -nagrywał z rec i ruszył timer.Ożył po 15 min bez zasilania z odłączonymi kablami ale to już nie był ten odbiornik .Potrafił przy uruchomieniu samoczynnie wrócić do ustawień fabrycznych ,zawiechy w trakcie nagrywania dysk rozpoznawał w kratkę więc w kartonie czekał na nowy soft do dzisiaj.
Niestety wgrywanie softu rusza do 5% i komunikat nieznany format pliku i tak w koło.
Czekam na odpowiedź serwisu co dalej.

Dostałem soft bazowy i niestety jest to samo ,tak więc soft jest ok.tylko mam tuner walnięty.
Ostatecznie pojechał do serwisu.

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: nom »

pufon pisze:Dostałem soft bazowy i niestety jest to samo ,tak więc soft jest ok.tylko mam tuner walnięty. Ostatecznie pojechał do serwisu.
U mnie też działał dobrze, dopóki się nie zwiesił tak, że odłączenie nie pomagało, a po włączeniu ustawiał się na kanał 2 i nic się nie działo. Później jakoś udało się uruchomić, ale bardzo często się wieszał. Sprzedawca jak go wymieniałem, powiedział, że wadliwe są pamięci, ale jakie to nie powiedział. :-)
Może chodziło mi o pamięć programu Flash.

bomaro
Posty: 2
Rejestracja: 25 stycznia 2012, o 08:18

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: bomaro »

To może ja opiszę swoje perturbacje z tym tunerem. To mój pierwszy post, na przywitanie się :-).

Otóż swego czasu zakupiłem tuner KRUGER & MATZ KM00188. Potrzebowałem bowiem tunera z wyjście component, których wybór nie jest zbyt duży. Po zainstalowaniu tunera, podłączeniu monitora przez wyjście cvbs (na dzień dobry nie był bowiem wysyłany sygnał przez wyjście component), tuner znalazł wszystkie dostępne kanały (odbiór w Warszawie). W ustawieniach zmieniłem rodzaj wyjścia na YUV (wyjście component) i wówczas mogłem połączyć monitor za pomocą tego wyjścia. Obraz jest bowiem znacznie lepszy niż poprzez wyjście CVBS.
Tuner bez żadnego problemu działał kilka dni. Po którymś z weekendów (tuner był wyłączony wyłącznikiem znajdującym się na tylnej ściance obudowy), na ekranie monitora nic się nie pokazało, dźwięku również nie było. Sądziłem że w zresetowały się ustawienia systemowe i rodzaj wyjścia przestawił się na domyślne, czyli CVBS. Podłączyłem zatem kablem CVBS, obraz się pojawił, ale ustawienia nie były zmienione. W ustawieniach widniał cały czas rodzaj wyjścia YUV, ale niestety sygnału nie było na tym wyjściu. Walczyłem z tym kilka godzin, w końcu się poddałem, pozostało podłączenie poprzez wyjście CVBS.
Kilka dni temu na stronie firmy Lechpol pojawił się nowy soft (później pojawił się również soft bazowy, którego wcześniej nie było). Zatem, podjąłem decyzję jego zmiany. Zmiana oprogramowanie poszła bez żadnego problemu, tuner się zresetował, wyszukał wszystkie kanały i działał prawidłowo. Działał poprzez wyjście CVBS. W nowym sofcie w ustawieniach rodzaju wyjścia brakuje wartości YUV, zostały CVBS i RGB. Pomyślałem zatem, iż sprawdzę teraz wyjście component. I jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się, że:
- jeśli w ustawieniach jest wartość RGB to na wyjściu component brak sygnału;
- jeśli w ustawieniach jest wartość CVBS to na wyjściu component jest sygnał, ale bez czerwonej składowej różnicowej Pr, przez co obraz na ekranie jest niebieski!!!
Kombinowałem z kablami, przywracałem ustawienia fabryczne, nic się nie zmieniło. Na wyjściu component brakowało cały czas składowej czerwonej.
Zatem z powrotem wróciłem do wyjścia CVBS, gdzie obraz był jak najbardziej prawidłowy. Tuner działał poprawnie około 30 minut. Przy przełączaniu kanałów w dół niestety się zawiesił. Na ekranie cały czas wyświetlało się okienko OSD z nazwą kanału (TVP1), obraz czarny, brak dźwięku, brak reakcji na pilota i klawisze funkcyjne. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu to samo. Szlag mnie trafił i zostawiłem go na jakąś godzinę w stanie wyłączonym. Następnie włączyłem i zadziałał... Po kilku minutach ponownie przy przełączaniu się zawiesił. Po jakimś czasie znowu się uruchomił, więc wróciłem do bazowej wersji oprogramowania (teraz już wiadomo czemu na stronie się pojawiła ;-). I co teraz? Teraz wyjście component działa prawidłowo!!! Ciekawe jak długo, ale przynajmniej nie zawiesza się i da się coś obejrzeć.
W każdym razie, jeśli nie wyjdzie nowa poprawiona wersja oprogramowania, to tuner nie nadaje się do normalnej eksploatacji. Jak dla mnie porażka, potrzebowałem wyjścia component, która raz działa, raz nie działa, albo działa bez jednej składowej...

Pzd.

pufon

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: pufon »

To pozostał w Lechpolu tylko soft bazowy,coś z nowym jednak musiało być nie tak.
Kruger na ten moment ma jeszcze dwa softy

bomaro
Posty: 2
Rejestracja: 25 stycznia 2012, o 08:18

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: bomaro »

Zobaczymy zatem kiedy pojawi się nowy soft. U mnie na starym (czyli bazowym) póki co wyjście component działa prawidłowo, tuner się nie zawiesza.
Z wad tego tunera mogę jeszcze wymienić głośną pracę przetwornicy napięcia w zasilaczu w stanie standby. Słychać tzw. bzyczenie. Natomiast jeśli tuner jest włączony to pracuje bezgłośnie.

yahya

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: yahya »

Witam, przystąpiłem do forum po lekturze doświadczeń innych z KM00188. Mam go od 4 dni i codziennie sprawia psikusy: najczęściej zawiesza się i nie chce odzyskać sprawności mimo odcięcia zasilania albo resetuje się do ustawień początkowych niemieckich przy braku dźwięku i obrazie cz.-białym. Wgranie softu ze strony http://www.lechpol.eu/model/km00188 albo http://www.krugermatz.pl/pl/9213-tuner- ... ruger-matz nie usunęło problemów.

Zastanawiam się, czy soft na stronie http://www.krugermatz.com/en/9213-digit ... ruger-matz może być inny, czy to ten sam.

Czy ktoś zna definitywny sposób usunięcia problemów z zawieszaniem się poza najprostszym - zwróceniem urządzenia do sklepu? A może ktoś ma egzemplarz, który nie sprawia problemów i nie zawiesza się?

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: nom »

yahya pisze: Czy ktoś zna definitywny sposób usunięcia problemów z zawieszaniem się poza najprostszym - zwróceniem urządzenia do sklepu? A może ktoś ma egzemplarz, który nie sprawia problemów i nie zawiesza się?
Ja miałem 3 egzemplarze i wszystkie się zawieszały. Sprzedawca w sklepie powiedział, że inni użytkownicy też mu zgłaszali ten problem, więc z oddaniem pieniędzy nie było problemu.
Teraz mam Wiwę HD50 (nie ma tak bogatych funkcji jak K&M) i ta od kiedy mam nigdy się nie zawiesiła, działa idealnie, obraz bardzo dobry, nagrywa pełny strumień z wszystkimi ścieżkami audio, no i cena 2x niższa. :-)

yahya

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: yahya »

@ nom

Dzięki za odpowiedź. Skontaktowałem się z przedstawicielem K&M. Na dniach mają wydać nowy soft do KM00188. Jeśli będzie OK, to urządzenie zostanie. Jeśli nie - zrobię tak, jak Ty. :)

pufon

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: pufon »

Lechpol wystawił ponownie soft.http://www.lechpol.eu/model/km00188

Po wstępnych testach jest zdecydowanie lepiej,w krytycznych sytuacjach nie wiesza się jak w sofcie bazowym i nie traci sygnału jak w wycofanej aktualizacji.

yahya

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: yahya »

Zainstalowałem! Zobaczymy, jak dalej będzie ze stabilnością. Mam nadzieję, że nie będzie notorycznie zawieszać się, jak na poprzednim, fabrycznym f/w. Poza tymi właśnie problemami, to całkiem ciekawe urządzenie dla niewymagających (główna zaleta: czyta rmvb i dużo nie kosztuje).

chrobry

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: chrobry »

Witam !

Ten tuner mam u siebie narazie na 1 miejscu do zakupu. Podpowiedzcie czy jest obecnie coś lepszego ? Zależy mi na dobrej czułości głowicy, odtwarzaczu multimediów. Tuner bedzie podłączony do TV CRT 32" przez złącze EURO.

Czy ostatni soft poprawił stabilność tego tunera ? Jeżeli jest jak piszecie, że często się wiesza to raczej odpada.

yahya

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: yahya »

@ chrobry

Nie porównam Ci go z innym modelem, bo tylko ten mam. Tak, koniecznie trzeba założyć nowy f/w, bo na fabrycznym nieprzytomnie się zawieszał. Czułość głowicy? Hm, w mojej ocenie jest nieźle, bo mam go podłączonego do anteny na pasmo... 145 MHz, a odbiór tv cyfrowej jest rewelacyjny: na 90-95% siły sygnału! Jestem ok. 15 km od nadajnika. Odtwarza też znakomicie różne multimedia. Ja jestem zadowolony z zakupu.

sylwek999

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: sylwek999 »

witam ;) , mój dekoder zawiesza się czasem ale tylko gdy przełącze na TVP1 a czasem chodzi dobrze. Czy ktoś już może ma nowego wypróbowanego softa ? bo zastanawiam sie nad jego wymiana, i czy wymiana softa pomoże wogóle coś czy nie ? jeśli ktoś będzie wiedział to proszę o odpowiedź, pozdrawiam

yahya

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: yahya »

@ sylwek999

Rozumiem, że masz f/w fabryczny? Jeśli tak, to ściągnij koniecznie nowy f/w z lutego br. i zrób aktualizację. W moim przypadku bardzo to pomogło, bo wcześniej urządzenie makabrycznie zawieszało się i nie chciało "odwiesić się" nawet po odłączeniu zasilania. Teraz nie jest już tak tragicznie.

Bieżące mankamenty: albo mój egz. ma luźne gniazdo USB, albo coś się znów zawiesza, bo urządzenie traci połączenie z penem albo dyskiem nawet w czasie odtwarzania multimediów. Po odłączeniu zasilania i ponownym podłączeniu działa normalnie. -- Czy ktoś napotyka na podobny problem?

sylwek999

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: sylwek999 »

dzięki ;) , a czy ten soft z lutego to to samo co jest w tych linkach powyżej ? o takiej nazwie soft_km00188_04022012 ? jeśli kolego yahya masz link to bym poprosił , z góry dzięki . w moim akurat nie ma takiego problemu jak w twoim. ale w moim jeśl odłacze antene i go wyłącze przestawie ręcznie na inny kanał to chodzi tylko na TVP1 co jakiś czas się zawiesza .

yahya

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: yahya »

@ sylwek999

Tak, to ten soft, który podajesz. Jest do ściągnięcia z polskich stron K&M:

http://www.lechpol.eu/model/km00188
http://www.krugermatz.pl/pl/9213-tuner- ... ruger-matz

W moim przypadku bardzo pomógł, bo teraz urządzenie w zasadzie nie wiesza się. Nie mam takiego objawu, jak w Twoim.

sylwek999

Re: KRUGER & MATZ KM00188

Post autor: sylwek999 »

a odpala sie go normalnie po przez aktualizacje i sam automatycznie się instaluje ?

Zablokowany