Tuner DVB-T na USB

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

pantera666

Taki tuner to praktycznie MT4161. Tylko "elegancko" wyglądająca antenka, która da jeszcze gorszy odbiór w RP niż normalnie dołączana mini antenka

mako

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: mako »

Jeszcze mam pytanie, co jakiś czas słyszę delikatne zakłócenia w głośnikach (jedynie korzystam z analogu z Vectry). Czy tak już niestety będzie ? Same znikają po jakimś czasie.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

To właśnie może być efekt tej różnicy potencjałów.

mako

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: mako »

Aha i zakupić ten Izolator galwaniczny (5-2400MHz) Signal ? Czyli z jednej strony podpinam kabel SAT od analogu Vectry ? Tylko na filmiku podglądowym z tamtej aukcji ma na skrętkę jakąś, i ma przedłużkę do połączenia izolatora galwanicznego z kartą tv/tunerem. Czy ten izolator galwaniczny jest bezpieczny dla osoby z kardiowerterem/defibrylatorem serca ?

dziubson

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: dziubson »

ostatnio przeczytalem:
DVB-T NAVIGATOR DUO MT4168 to dualny tuner DVB-T USB, umożliwiający nagrywanie jednego kanału podczas oglądania innego, co jest ciekawostką w tego typu rozwiązaniach.

Właściwości:

Dualny tuner do odbioru cyfrowej telewizji DVB-T
Wysoka rozdzielczość obrazu
Funkcja PVR
Planowane nagrywanie oraz funkcja TimeShift
Wyświetlanie EPG, teletekstu i subtytułów (o ile są nadawane przez operatora)
Antena z magnetyczną podstawką
Przejściówka do podłączenia standardowej antenty TV
Pełna kontrola tunera za pomocą intuicyjnego interfejsu użytkownika
Automatyczne wyszukiwanie programów
Kodowanie MPEG-4/h.264
Interfejs USB 2.0
Zgodność z: Windows Vista/Win 7 32-64 *)
Wymiary: 52x20x14mm
Waga: 11g
W zestawie pilot zdalnego sterowania

*) We współpracy z systemem Windows 7 urządzenie działa na sterownikach systemowych

Sugerowana cena detaliczna DVB-T NAVIGATOR DUO MT4168 to 99,99PLN

Urządzenia są objęte 2 letnią gwarancją.


Czy to jedyny model na rynku ktory umożliwia nagrywanie jednego kanału podczas oglądania innego?

ala

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: ala »

witam!
Co powiecie o takim tunerze:
Tuner USB DVB-T Omega T900 Slim HD
http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/nowosc-ultra-czuly-tu ... 95987.html

czy warto? ktoś może powiedzieć o swoich doświadczeniach z nim? czy dobrze łapie? zalety i wady:)

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

ala
juz o tym było na forum.
Omega T900 Slim HD 1 minus to wejście MCX antenowe. więc trzeba przedłużki na normalne jeśli antena ma być zewnętrzna lub odsunieta dalej niz na 1m od komputera, bo antenka mini z estawu dalej nie siegnie albo nie będzie na niej odbioru.
2 to słaby soft Blaze HD. Ale ten czasami sie komuś podoba

dziubson
Nie to nie jedyny dual. Np Evolve Venus to tez dual.
MT4168 to dobry czuły chip

Z drugiej strony każdy tuner pojedyńczy umożliwia nagrywanie jednego programu oglądając inny ale tylko w ramach tego samego MUX, jeśli soft to umożliwia ;) ALTDVB np to umożliwia.
Dual umożliwia trochę większa swobodę i funkcjonalność.

ala

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: ala »

@ janek 77

przecież jest w zestawie przejściówka. tuner będzie podłączony do kompa który stoi blisko okna wiec antena mini w zestawie na parapet i chyba będzie hulać?

to jaki polecacie?
http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/tuner-micro-dvb-t-hd- ... 89593.html

http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/tuner-micro-dvb-t-hd- ... 89593.html

czy jakiś inny?

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Maniek99 »

A jak taki dual tuner jest widoczny w systemie, czy jako dwa urządzenia?
W sensie czy można odpalić dwa niezależne playery dvb, gdzie w każdym będzie wybrane oddzielne urządzenie, czy musi być dedykowany do duala program?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

ala Kup ten który jest tańszy, wszystkie odbierają praktycznie tak samo. To sygnał cyfrowy, a nie analog.
Na forum nie można podawać linków do aukcji (polecam przeczytać regulamin).

Maniek99 Powinien być widoczny jako dwa. Mój 7010iX jest widziany jako DVB-T i DVB-T #1. Można używać niezależnie.
Z tym że jest podwójnie widziany w programach, sterownik w menedżerze zadań jest jeden.

ala

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: ala »

nie musi być tańszy chce wybrać dobry jakościowo MT 4161 czy 4163 czy Omega T900 Slim HD czy Cabletech urz0085 czy może jakiś inny model?

aldur

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: aldur »

Ja używam MT4161 i jestem bardzo zadowolony, także każdemu polecam.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

W tych cenach wszystkie są podobne. Jeśli chcesz faktycznie dobry jakościowo to kup firmowy produkt np. Pinnacle/PCTV, MSI itp.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: Maniek99 »

@GUTEK@
Aha, a które z popularnych programów potrafią korzystać z dwóch głowic w pojedynczej instancji?

emer
Posty: 20
Rejestracja: 2 marca 2012, o 22:25

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: emer »

jak to w końcu jest ... MT4161 to ITE9135 , a MT4163 to SIANO ?
Który chipset lepszy czy nowocześniejszy - raczej chodzi mi o czułość i stabilność + kompatybilność z Win7 64bit.
Pomijając wielkość (nie jest dla mnie aż tak ważna) i cenę, to który z powyższych + Cabletech 0085 i WANDTV jest lepszym wyborem ?
Priorytet dla mnie to czułość, stabilność i kompatybilność z Win7 64bit i programami użytkowymi. Przyznam tez, że podoba mi sie w 4163 brak przejściówki antenowej, tylko czy to ma jakiś znaczny wpływ na straty sygnału ?

baarneyy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: baarneyy »

witam
ja zakupiłem ostatnio tuner USB gigabyte u7300 kosztowało mnie to ponad 100 zł ale szczerze mówiąc warto.
Odbiór programów jest idealny, obraz ładny, mocny sygnał.
Na płycie jest program vivoTV jednak mnie nie przekonał, jest funkcjonalny itd. jednak ja wolę używać do odbioru windows media center. Dodam, że pilot działa w vivaTV jak i w WMC.

Jeżeli chodzi o odbiór programów z anteny dołączonej do zestawu to po umiejscowieniu jej na parapecie przed oknem odbiera sygnał, obraz jest czysty i właściwie nie ma większych zakłóceń... jak na taką małą antenkę wszystko ładnie działa.
Osobiście jednak odbieram z anteny siatkowej umieszczonej na dachu ;]

Chętnie odpowiem na różne pytania i mam nadzieję, że pomogłem.


pozdrawiam

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

Maniek99 z darmowych znanych mi programów w jednej instancji na raz można korzystać tylko z jednej karty. Więc raczej do tego pozostanie oryginalny soft.
W prawdzie w SkyView jest możliwość obsługi kilku kart w jednej instancji, ale działa to na tej zasadzie że możesz sobie utworzyć listę kanałów z kanałami z DVB-S i DVB-T i program automatycznie przełączy sobie karty przy zmianie kanału.

emer Tak ,MT4161 to ITE9135, a MT4163 to SIANO (swoją drogą nazwa fajna). Wg mnie obydwa podobnie będą działać, jeśli jednak chodzi o czułość to lepiej będzie ITE9135, chip jest bardziej znany, SIANO to nowość i mało o nim wiadomo.

baarneyy Na pewno warto nawet takiego Gigabyta (chociaż ja osobiście za firmą nie przepadam), bo to ich produkt, a nie chińska masówka z najtańszych elementów z jakimś nadrukiem MT, Manta czy Wand.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Jeśli chodzi o Siano to zależy kto o nim mało słyszał.
Siano to żadna nowść, chyba że kolega dopiero o sianie usłyszał.
Po prostu w ramach popytu na tunery w RP akurat MT sprowadził tuner z takim chipem.

Emer
Jeśli warunki masz dobre to MT4163 tez będzie odbierał choć ja przeprowadziłem testy i wynika, że jest to mnniej czuły.
MT4161 ma przejściówke i samo wykonanie chyba powoduje ze jest mini. słabszy od WANDTV. Natomiast do WandTV dodawany jes Blaze HD Player a do MT4161 Total Media. Więc co kto lubi.
ala pisze:@ janek 77

przecież jest w zestawie przejściówka. tuner będzie podłączony do kompa który stoi blisko okna wiec antena mini w zestawie na parapet i chyba będzie hulać
A jak daleko masz do nadajnika? I jakie warunki. Bo z tym hulaniem to sam chip tego nie załatwi.

edit/

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

A ponadto Bardzo Dobry tuner na USB to tuner od N-ki ADT 100.
Normalne wejscie antenowe i super odbiór. Minus to brak softu trzeba uzyyć alternatywny darmowy no i antenka nieobecna. Ale warto.

ala pisze:nie musi być tańszy chce wybrać dobry jakościowo MT 4161 czy 4163 czy Omega T900 Slim HD czy Cabletech urz0085 czy może jakiś inny model?
MT4163 nie polecam.
Pozostałe to tylko inna obudowa i inny soft.
MT4161 Total Media
Omega T900 Slim HD i Cabletech urz0085 Blaze HD

Mozesz wybrać co Ci się podoba

ala

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: ala »

a czym sie rozni blaze od total media??

Zablokowany