Tuner DVB-T na USB

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Generalnie funkcjonalność bardzo podobna.

Wyglad inny
http://www.blazevideo.com/hdtv-player/

Standardowy Player

Arcsof przypomina WMP wyglądem. cięzkawy spory program.
Wygląda tak
http://www.softpedia.com/progScreenshot ... 69804.html

Wystarczy poszukać w sieci. :)

mako

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: mako »

Gutek te zakłócenia które mnie dręczą, to może być przez brak izolatora galwanicznego ? W Poniedziałek zamówię go i mam nadzieję, że zakłócenia znikną.

Zakłócenia po analogu, program total media oryginalny z tunerem not only lv5hd. Zakłócenia jedynie w dźwięku takie prykanie ustaje samoczynnie i pojawia się ponownie po jakimś czasie i tak w kółko (wydaje mi się, że nie systematycznie)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

Trudno powiedzieć czy on pomoże.
Te zakłócenia nie pojawiają się w momencie włączania\wyłączania jakichś urządzeń?

Zakłócenia przez różnicę potencjałów miałby charakter stały, a nie że chwilowo są a chwilowo nie.

mako

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: mako »

Nie nic nie włączam. Samo z siebie się pojawia i znika. Kiedy kabel był w TV to nie miałem takich zakłóceń dźwięku.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

Ten tuner używasz w stacjonarnym komputerze czy laptopie?
Jeśli w laptopie odłącz wszystkie inne kable po za anteną do tunera i zobacz czy problem zniknie.

Nie wiem dokładnie jak to "pyrkanie" wygląda u Ciebie, ale mogą to być też zakłócenia od komórki. Nawet jak nie dzwonisz, to i tak okresowo się ona łączy z siecią.

mako

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: mako »

Nie w stacjonarnym komputerze. Telefon wylaczylem teraz i to samo jest pryka nadal. Chwila minęła i znowu jest ok brak zakłóceń hmm

aldur

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: aldur »

Dziwi mnie to że kolga Gutek przy tunerach usb, nie poleca chińskich masówek, tylko markowe tunery, które właściwie prócz ceny nie różnią się niczym... ale już przy tunerach pod TV ta sama chińska masówka pod tytułem wiwa jest najlepsza

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

O przepraszam ja tylko napisałem że jak ktoś chce solidny sprzęt to niech kupi firmowy. Zresztą jak ktoś śledził ten temat to widział różnicę w odbiorze między firmowym tunerem a chińszczyzną, na tym samym chipie.
Bo różnica jest także wtedy w wykonaniu. Nawet głupi kondensatorek przez którego przełazi sygnał do chipu może mieć różne parametry.
Chińskie masówki wszystkie są podobne do siebie. BO PRZY TUNERACH DO PC WSZYSTKO ZALEŻY OD UŻYTEGO OPROGRAMOWANIA, a więc możemy użyć takiego jakie chcemy, czego nie da się zrobić przy tunerach STB.

Gdzie ja Ci pisze że "chińska masówka pod tytułem wiwa jest najlepsza"?
Wyjątkowo staram się nie polecać tutaj konkretnych modeli tunerów.
Ale owszem przerobiłem kilkanaście firmwarów i uważam że Wiwa jednak ma obecnie najlepiej dopracowany.
A na prawdę firmowych tunerów (własny konstrukcji, a nie klonów) jak w przypadku tunerów USB to STB praktycznie nie ma.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

No bez przesady ale spstrzeżenie kol. aldur jest bardzo trafne.
A dlaczego tak no bo sam posiada Pinnacle i Wiwę.

Konsekwetnie mimo wynikow moich, ale może dlatego, testów, stare leciwe Pinnacle są polecane a nowe ITE9135 to chłam. I odbiór będzie lepszy.
Wielu uzytkowników juz pisało ze na róznym sprzęcie nie mieli odbioru a na ITE9135 tak.

A przy tunerach na PC nie wszystko zależy od użytego oprogramowania, bo tak jak przy STB ważna jest czuość układu i odpowiednia do warunków instalacja antenowa.

ALe soft do tunerów USB nie jest przypisany do tunera bo łatwo można go zmienic na inny.
Stąd jeśli kupujemy nowy czuły układ jak ITE9135 to nieważne który chiński tuner kupimy.
Nawet nie ma znaczenia czy kupimy markowy. Bo WSZYSTKO ZALEŻY OD OPROGRAMOWANIA.
Natomiast popieranie chińczyka STB to juz świadomy wybór i chipa i softwaru. WIęc tak naprawdę wybór wyższej amrkowej pólki byłby rozsądny. ;)

edit/
Ostatnio zmieniony 4 marca 2012, o 22:09 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

A dla waszej wiadomości aldur i janek77 oprócz Wiwy mam jeszcze Signala oraz Maximum i jakoś tych tunerów nie polecam. Dziwne prawda?
Mogłem mieć jeszcze Cabletecha, ale jak zobaczyłem jak to działa to oddałem.

edit/

mrozilla

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: mrozilla »

U mnie dalej nie pokazuje od piątku informacji EPG w TotalMedia. Przeskanowałem na nowo programy, zapisałem i dalej nic. Co jest?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

mrozilla jesteś pewny że to od piątku a nie od czwartku - 1 marca? To się dzieje na wszystkich MUXach czy na konkretnym?
Może coś się programowi z datą posypało, podobnie jak wcześniej Mstarom.
Spróbuj się dowiedzieć czy to występuje tylko u Ciebie czy u kogoś kto używa TM również.
U mnie na SkyView wszystko bez zmian.

edit/

mrozilla

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: mrozilla »

No fakt, chyba od 1 marca. Do tej daty było wszystko OK. Potem pokazywało niepełne informacje EPG, wczoraj sprawdzałem i już żadnej info nie było, teraz również NIC, żadnego EPG z 15 kanałów. W tym samym bloku na innym kompie z TM znajomy ma EPG. Co mogło nagle się zmienić, że program sam sobie przestał wyświetlać EPG. Widnieje ciągle info, że jest pobierane... Jakby co to telegazeta działa o ile ma to cokolwiek wspólnego w co wątpię :)

Oczywiście kanały odbiera bez problemu i zasięg w programie jest na full. Nic nie tnie, nie klatkuje, płynny obraz i dźwięk.

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

Może sprawdż jaki numer wersji ma kolega, który odviera EPG i zaaktualizuj sobie do tej ssamej.

mrozilla

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: mrozilla »

Ma starszą wersję z którą są problemy z crashowaniem szczególnie przy przyspieszeniu sprzętowym i nie działa telegazeta, z tą było wszystko ok. Ale jak może być, że z nikąd znika EPG. Czasami zdażało się, że nie było przy jakiś kanałach to wystarczyło owy kanał włączyć i się pojawiało, a teraz nie ma przy żadnym nic. Reszta działa. Żadne z ustawień nie zostało zmienione od msc oglądam w ten sam sposób nic nie zmieniając...

MaciekS

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: MaciekS »

Poszukaj w necie bibliotek "iEPGClub" i podmień w TM może zadziała :D

janek 77

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: janek 77 »

a jaką wersję uzywasz?
Na pewno jest taka, która nie ma problemu.
np. TotalMedia 3.5.28.260

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: @GUTEK@ »

mrozilla Głupie pytanie ale masz w systemie ustawioną poprawną datę?
Spróbuj odinstalować TM przez ten program: http://www.dobreprogramy.pl/Revo-Uninst ... 12741.html
Zaznacz mu żeby wywalił z rejestru wszystkie pozostałości po TM, a potem zainstaluj na nowo. Jak to nie pomoże to musisz spróbować innej wersji TM.

emer
Posty: 20
Rejestracja: 2 marca 2012, o 22:25

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: emer »

@janek77
Piszesz ze testowałeś/sprawdzałes MT4163 z chipsetem SIANO SMS1140 i wyszedł blado w porównaniu z np ITE9135 ... Mógłbyś coś więcej powiedzieć o tym porównaniu jakie różnice są.
Nigdzie nie mogę nic znaleźć w necie własnie o tym chipsecie, oprócz reklamówki SIANO SMS1140
Równiez testów czy porównań do innych brak ...

Dzwoniłem do serwisu MediaTech i pytałem o różnice w działaniu w porównaniu do MT4161 (SMS1140 versus ITE9135) - powiedziano mi, ze własciwie róznic w czułości nie zauważają, natomiast brak przejściówki antenowej, niby lepszy pilot i wieksze mozliwości w oprogramowaniu skłaniają ich opinie, ze jednak MT4163 jest niby lepszy ...

mako

Re: Tuner DVB-T mpg-4 na USB

Post autor: mako »

Czy ktoś się spotkał z takim oknem wyskakującym po instalacji totalmedia 3.5 ? Http://uznam.net.pl/~mattpl/fsdfsd.jpg

Nie wiem co z tym zrobić, gdyż kliknę, ok albo browse i to znika nic się nie dzieje :/.

Zablokowany