DVB-T z RTCN POZNAŃ ŚREM

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-t Poznań

Post autor: Przemo »

Previously tomasz wrote:[quote]Witam mieszkam w Wąsoszu i dziś cały dzień spędziłem na dachu oto moje wyniki ;D.Kanał 23 - zero jakości (Śrem) żadnego kanału.kanał 39 - siła 50 % (Śrem) cięcie, nic nie widaćkanał 55 - Leszno tv odbiera 45%, poza tym  żadnego innego kanału.kanał - 45 jakość 80% wszystko ładnie smiga bez cięć ( Lubuskie).antena ATXa 91. I mam takiepytanko jak odbieracie tv Leszno i jednocześnie TVP Sport ?.[/quote]Dziwne, ze nie masz nic na kanale 23. Zobacz w analogu, czy przypadkiem nie masz silnej czeskiej jedynki. Ja w rawiczu odbieram Pot dobrze na antenie z włączonym lub wyłączonym wzmacniaczem.

many111

DVB-t Poznań

Post autor: many111 »

Previously Przemysław Wawrzynaik wrote:[quote]Previously tomasz wrote:[quote]Witam mieszkam w Wąsoszu i dziś cały dzień spędziłem na dachu oto moje wyniki ;D.Kanał 23 - zero jakości (Śrem) żadnego kanału.kanał 39 - siła 50 % (Śrem) cięcie, nic nie widaćkanał 55 - Leszno tv odbiera 45%, poza tym  żadnego innego kanału.kanał - 45 jakość 80% wszystko ładnie smiga bez cięć ( Lubuskie).antena ATXa 91. I mam takiepytanko jak odbieracie tv Leszno i jednocześnie TVP Sport ?.[/quote]Dziwne, ze nie masz nic na kanale 23. Zobacz w analogu, czy przypadkiem nie masz silnej czeskiej jedynki. Ja w rawiczu odbieram Pot dobrze na antenie z włączonym lub wyłączonym wzmacniaczem.[/quote]Przemo skontaktuj sie ze mną. Nie chcę zaśmiecać forum mój gg 2343200.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Wkładam koledzy dwa linki do filmików ,które zarejestrowałem w Sremie podczas montażu nowego tubusa. Ekipa Czeska wykazała się pełnym profesionalizmem .Szacuneczek.http://pl.youtube.com/watch?v=45QXRME1Fo0&fmt=18
http://pl.youtube.com/watch?v=Olkae57ZfzQ&fmt=18 Więcej zdjęć na forum Radiopolski.Mam pytanie do ludzi z Emitela .Czy po zakończeniu montażu nowego systemu UHF emisje dvb-t polecąwłaśnie  z niego ? I czy tvp3 poznań również będzie szła z górnego systemu ?pozdrawiam

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-t Poznań

Post autor: scanya »

Czy jest jakaś przerwa w nadawaniu czy też mi coś wysiadło ? Nie mam sygnału na kanale 23 i 39.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Mam pytanie do Pana @jrbałuka. Czy mógłby potwierdzić czy został już uruchomiony nowy tubus na maszcie w Sremie.???. Wszystkie zapowiedzi wskazywały na 10 pażdziernik jako na datę oststecznego uruchomienia anteny. Niestety efekty jakie obserwujemy są takie jakby cały czas pracował dolny systemik UHF. Czy moce na obiekcie w transmisjach 4 i 5 pasma są takie jak przed zmianą tubusa ?Jeśli pracuje już nowy systemik UHF, to znaczy że stary tubus promianiował o wiele lepiej zarówno analog jak i DVB-T.Uprzejmie proszę o wyjaśnienie sprawy.pozdrawam

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Mam pytanie do Pana @jrbałuka. Czy mógłby potwierdzić czy został już uruchomiony nowy tubus na maszcie w Sremie.???. Wszystkie zapowiedzi wskazywały na 10 pażdziernik jako na datę oststecznego uruchomienia anteny. Niestety efekty jakie obserwujemy są takie jakby cały czas pracował dolny systemik UHF. Czy moce na obiekcie w transmisjach 4 i 5 pasma są takie jak przed zmianą tubusa ?Jeśli pracuje już nowy systemik UHF, to znaczy że stary tubus promianiował o wiele lepiej zarówno analog jak i DVB-T.Uprzejmie proszę o wyjaśnienie sprawy.pozdrawam

black500

DVB-t Poznań

Post autor: black500 »

Witam, posiadam tuner AB IPBox9000 HDTV (link do opisu: http://www.sklep.vipsat.pl/index.php?ma ... anguage=pl); generalnie po zakonczeniu modernizacji nie ma problemow z poprawnym dekodowaniem kanalow TVP SD i HD. Problem pojawia sie przy probie odbioru paczki MPEG2 POT na kanale 23. Brak wykrywanego sygnalu na k.23Czy komus z okolic Wroclawia udalo sie poprawnie odebrac sygnal POT na k.23, zakladajac ze oba nadajniki pracuja z moca =50,0kW. Antena ATX-87 wzmacniacz 30,0 dB; Mieszkam w polnocnych dzielnicach Wroclawia.Drugie pytanie jest takie czy wraz z sygnalem na k.39 (TVP) jest nadawane EPG? (Dodam ze aktualnie poziom sygnalu <=70% jakosc <=90%)pozdrawiam i dzieki z gory za odpowiedzblack520 wroclaw

elgato

DVB-t Poznań

Post autor: elgato »

witam serdecznie. Mieszkam w Lesznie na samym rynku. Dopiero od tygodnia coś zaczęło mi się pokazywać. Mam sony bravia z viaaccesem+ na antenie maximus (taka mała pierdziawka 10x20 cm, ale zewnętrzna) wywalonej na sam szczyt kamienicy.TVN,polsat i TV4 (czyli mpeg2) rwą niemiłosierniew, albo wogóle zanikają. Kanały z mpeg4 nieco lepiej- rwą ale rzadziej, czasami zdarza się ze zanikają. Ogólnie TV nie do oglądania. Więc i ja jestem Ciekaw czyten nadfajnik jest już zmieniony i działa jak należy (co wiąże sie ze zmianą anteny) czy jeszcze warto poczekać. Co dziwne- znajomy mieszka kilometr przede mna w kierunku śrem i ma obraz jak zyleta nic nie rwie ...ale antena lepszapozdro- elgato

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

black 500 zapraszam cię do opisania swoich doświadczeń na forum radiopolski tam uzyskasz więcej informacji i bedzisz w miłym towarzystwie:http://new.radiopolska.pl/forum/index.p ... 80@elegato nie masz na co czekać ,ustaw porządna antenę yagi uda na Śrem ,a wyrób antenopodobny schowaj do garażu.pozdrawiam

elgato

DVB-t Poznań

Post autor: elgato »

Najlepsze jest to, że poziom sygnału to 70-80%. PO zastosowaniu dodatkowego wzmacniacza rurkowego nadal nic. W sklepie gdy kupowałem wzmacniacz rurkowy-powiedziałem do czego- facet odpowiedział, że na nic się nie zda, skoro on na "Ryniaku" też nie odbiera, bo ponoć nadal modernizują (300m ode mnie). Więc nie wiem- antena do D, karta zwalona, czy ten śrem jest cały czas rozbabrany...tak czy siak- odeszła mi już ochota na telewizję. Zauważyłem, że bez śremu żyłem mniej nerwowo.Swoją drogą- czy nigdzie nie można zasięgnąć konkretnej informacji o zakończeniu prac i o sile z jaką działa nadajnik??
pozdrawiam i życzę powodzeniaelgato

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Elegato chłopie remont sie zakończyl ,sygnały idą .Zamontuj normalną kierunkową antenę typu yagi-uda skieruj na Srembez wzmacniacza(oczywiście w puchę symetryzator najlepiej telkom telmor) . Gwarantuje że odzyskasz zszarpane bez sensowną walką z produktem antenopodobnym słabe nerwy.pozdrawiam

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Panowie z Emitela czemu mają służyć usprawnienia w Poznanskich multiplexach? Np na kanale 23 TVN na sony kdl w4000 nie dziala wcale. Na sprzecie typowo tylko z samym mpeg2  działa ale obraz wskakuje bardzo długo. Kanały tvp w muxie na k39 włączają sie bardzo wolno.  Jeszcze 4 dni temu wszystko chodziło jak burza. Co sie dzieje  z tymi cholernymi parametrami. Dodam że nie pomaga przestrojenie sprzetu. .  Może Pan Jarekm M lub Jarosław Bałuka odpowiedza na pytania Zlitujcie sie ludzie bo te ciągle awarie  zaczynają być męczące . I zdecydujcie wreszcie jak ustawić dżwięk. Pokonajmy tą śermięgę raz na zawsze. Zróbmy coś raz i porządnie.pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

DVB-t Poznań

Post autor: Jarosław Bałuka »

Rzecz w tym, że prace remontowe nie zakończyły się jeszcze całkiem.
Druga sprawa to włączenie VBR na 3 kanałach, co powoduje wydłużony czas przełączania. Ze wzgledu na specyfikę, sprawa trochę potrwa zanim zostajną dobrane najbardziej optymalne parametry ustawień. Niestety w tym przypadku nie da się ustawiać "od ręki", potrzeba troche czasu na obserwacje i drobne korekty.
Chcemy sprawdzić, jak zachowuje się multipleksacja statystyczna przy obecności kanału HD w multipleksie.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Znowu dobieranie parametrów /? .Już mi słabo Panie Jarku bo mam trzy różne odbiorniki i każdy z nich dziś zachowuje się inaczej. Mogę tylko powiedziec że tak jak było jeszcze tudzień temu to było bardzo dobrze i chodziło jak burza. Mam rozumiec że kombinacje dotyczą także MUXa POTU?  OD dziś  topowy model :SONY KDL W4000 z tunerem HD mpeg4 nie odbiera TVN-u  nadawanego w mpeg2. Kompletne wariactwo.Czy ma Pan jakies informacje czy mux na k23 przejdzie na mpeg4 ? ps :Moim zdaniem należy dobrać tak parametry aby kanaly wskakiwały jak najszybciej, aby sprzęt pykał sobie bez wysiłku.  I tak było jeszcze tydzien temu. pozdrawiam

soulafein
Posty: 21
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

DVB-t Poznań

Post autor: soulafein »

A mi nie dziala TVN Polsat i TV4 smiagaja a TVN nie zauwazylem ze TVN ma juz AC3 wiec domyslam sie ze przestrajany jest na Mpeg4. Ale dlaczego mpeg4 nie chce dzialac na Leadtek DVH1800 ?? Moze mi ktos pomoze...

wduk

DVB-t Poznań

Post autor: wduk »

Hm... Czegoś nie rozumiem i nie wiem czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć sprawę dotyczącą kodowania VBR. Gdy na własne potrzeby koduję DVD to zadaję średnią wartość bitrate którą chce się osiągnąć. Programy kodujące strają się tak dobrać kodowanie, żeby średnia wartość bitrate dla całego filmu zgadzała  się z wartością zadaną.  Oczywiście oznacza to że w krótszych okresach czasu bitrate może być większy lub mniejszy od zadanego. Jak radzi sobie z tym miltipleks DVB-T? Bo wydaje mi się, że przy takim kodowaniu może zaistnieć sytuacja w której na wszystkich kanałach chwilowy bitrate będzie większy od zadanego - jak zapewnić w takim przypadku że zmieszczą się one w dopuszczalnym dla nadajnika/multipleksu paśmie ?

jkrzyszt

DVB-t Poznań

Post autor: jkrzyszt »

Previously Jarosław Bałuka wrote:[quote]Rzecz w tym, że prace remontowe nie zakończyły się jeszcze całkiem.
[/quote]Wielkie dzięki za tę (długo wyczekiwaną) informację. Odzyskałem nadzieję, że może jescze kiedyś będę odbierał multipleks POT z lepszym stosunkiem sygnał/szum, bez błędów, czyli tak dobrze, jak już obecnie odbieram paczkę TVP.

Pozdrawiam,
Janusz


Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Godz 8:00 Odbiornik Sony KDL W 4000 hd MPEG4 SIGNAL LEVEL97% QUALITY 95%.  KANAŁ TVP1- nie wskakuje wcale lub ma stopklatki i dżwiek sie rozjeżdża. Jeśli obraz  już wskoczy to się co jakiś czas rozsypuje . TVP Sport mrozi sie czasami. Tvp hd co jakiś czas sie rozsypuje TVP2 długo wskakuje.TVN --obraz nie wskakuje wcale ,a dzwięk po dłuższym czasie . Polsat i tv4 jako jedyne dzialają  -OK. Oczywiście tylko polsat ma jakość bo tv4 to kupa jakoścowa i nie powinno w takiej jakości wogle istniec w muxie.Jednym słowe siermięga.Ludzie podniecają sie ,walczą niepotrzebnie z antenami  a tu powodem beznadzieji są nastawy zastosowane przez Emitela. ech .No testy testami ale takie próby można robić na politechnice w waunkach laboratoryjnych wypracowyjąc optymalne parametry. Albo np na 10Watowej pierdziawce w Krakowie. Tu jest zasięg 130 Km i wielu ludzi odbiera i widzi tą siermięgę na co dzień. Na wszystkich nowych domkach instalujemy jedną antenę yagi uda na Śrem i satelitarną. Ludzie kupują telewizory z wbudowanym tunerem mpeg4  i oglądają.  Od wczoraj telefony sie urywaja .Panie co tu sie dzieje?? Miało być tak nowocześnie a tu KUPA. Nie da sie ogladać. Trudno wytłumaczyć ludziom że narodowy operator sobie sprawdza ustawienia i zdobywa doświadczeniaMoże Emitel z łaski swojej dołozył by na tvp1 pasek informujący o tym że na żywym organizmie prowadzona jest nauka pracowników firmy.Z drugiej strony nasuwa sie pytanie.Dlaczego Emitel nie skorzysta z doświadczeń ich właścicieli --Francoli  .,Lub Norwegów albo Szwedów. Wszystko co było do sprawdzenia w praktyce zosało juz przetestowane.Wystarczy sięgnąc po wiedzę specjalistów z tamtejszych telekomów.Ba bardzo dużo jeśli chodzi o kształtowanie multiplexu można przeczytać w internecie.Łącznie z tym jak różne parametry wpływają na jakość i zasięg stacji nadawczej.Jest to naprawdę irytujące. Dosył do nadajników także nie jest na miarę 21 wieku.Wszystkie wysiłki sa skupione aby zaoszczędzić pasna tu i tam. A ja wam Panowie powiem że lepsze jest wrogiem dobrego,a chytry dwa razy traciŻycząc nam wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia multiplexów  serdecznie pozdrawiam.

jkrzyszt

DVB-t Poznań

Post autor: jkrzyszt »

Previously Piotr Włodarczak wrote:[quote]....Ba bardzo dużo jeśli chodzi o kształtowanie multiplexu można przeczytać w internecie.Łącznie z tym jak różne parametry wpływają na jakość i zasięg stacji nadawczej.
[/quote]Ja bym chętnie o tym poczytał, czy mógłby Pan podać choć jeden link na dobry początek?

Janusz


Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

DVB-t Poznań

Post autor: RAPIOTR »

Z braku czasu tylko kilka stron z cennymi informacjami trzeba szperać głęboko:http://www.saschateichmann.de/dvb-t-hf. ... _5499.html http://www.chiariglione.org/mpeg/workin ... .zipmialem jeszcze stronkę bezpośrednio z mocami i zasięgami ale gdzieś mi wsiąkla.Jak znajdę to wrzucępozdrawiam

Zablokowany