Harmonogram wdrażania MUX3

informacje techniczne związane z wdrażaniem trzeciego multipleksu DVB-T
dmbps156

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: dmbps156 »

mi i by nawet też to pasowało:D szkoda tylko, że MUX-y nadają z taką małą mocą;/

Awatar użytkownika
micial
Posty: 210
Rejestracja: 1 czerwca 2011, o 08:24
Odbiornik: różne
Instalacja antenowa: różne
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC-4, Góra kamieńsk

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: micial »

Jarosław Bałuka pisze:Niekoniecznie. MUX1 może ruszać wcześniej niż na koniec maja, a wprowadzanie zmian kanałów, oprócz zamieszania u odbiorców generuje także istotne koszty adaptacji technicznej.
To może dałoby się skoordynować jednak większą moc mux-3 z sienkiewicza?
Południowo-wschodnia część łódzkiego i tak ma anteny poustawiane na łódź, albo św. krzyż.
A nie sądzę by nawet przy dobrych warunkach żeby kilka KW zaklóciło analogowe tvp1 z kozłowca w radomiu. Tym bardziej, że kielce na tym samym kanale mają 2KW mux-3 a w łodzi 0,4 KW.

Odległość przysucha kielce 53,8km
Odległość przysucha łódź/sienkiewicza 89,5km
Do tego obiekt w kielcach jest 10m wyższy oraz 54mnpm wyżej położony.

mateusiak22

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: mateusiak22 »

Panie Jarosławie a może przyśpieszenie włączania MUX3 dla Św Krzyża na początek roku 2012 ?
Jak na razie wynika to dostaniemy go do 2014 a mogę nie odczekać tego czasu, a i nie mam możliwości odbioru z innego nadajnika mieszkam 4,7 km od św.Krzyża i nie ma co liczyć na inne nadajniki.

PS.Najlepiej przenieść z Kielc na Św.Krzyż z mocą 50 Kw
PS2.Tak wygląda moja sytuacja co do Raszyna, czy są jakieś szanse na odbiór ?
Obrazek

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: qwerty »

Gdybyś był na tej górce to może byś miał cień szansy. Niby jak mogą wcześniej puścić emisję? Jest wolna częstotliwość? Nie!

mateusiak22

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: mateusiak22 »

kurcze tyle lat czekania, a gdzie znajdę info na temat częstotliwości RTCN Św.Krzyż

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: qwerty »

Tyle czasu jesteś na forum i jeszcze nie wiesz?: http://www.transport.gov.pl/files/0/179 ... nikBIP.pdf

dmbps156

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: dmbps156 »

Popieram cię Mateusiak22 w 100% św.Krzyż powinien już działać, zamiast uruchamiać z tych nadajników które maja najlepsze lokalizacje to ciągle to samo, Skrzyczne, Raszyn i inne pipidówy, a luzie nie mają i tak co oglądać bo mam do starego tv siatkę podłączoną to tylko 1 i 2 bo Polsatu nie ma w ogóle a tvp info ledwo odbiera a do Kielc w linii prostej mam 27km, już nawet starsze osoby sobie dekodery stb pokupowały bo wieczorami mogły sobie szmerów posłuchać, a oni tu wciskają ciemnotę że jednego kanału nie mogą zaleź, ewentualnie mogli by zwiększyć mocz 0,5kw do 2,5kw w końcu mogą z taką mocą nadawać ale po co:D

mateusiak22

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: mateusiak22 »

Może jakaś petycja coś zmieni? Najlepiej poprawić reklamę w tv radio prasie i szybciej wyłączyć analog, ja z niego już nie korzystam jeżeli idzie o tv a dekodery nie są drogie

Siostra ma dekoder do NTC i to jest masakra MUX2 z dekodera a TVP z analogu nie jest to poręczne. Ja jestem o tyle w dobrej sytuacji że mam tv sat

PS. Czy to co pisze na stronie o MUX3 (idzie o kanały) to już sa wszystkie w tym MUX jakie mają być docelowo ?

PS2. Wyłączyć nadawanie TVP Info kielce na kanale 58 i częstotliwości 767,25 MHz i włączyć MUX 3 wraz z TVP Info jaki problem ? Ja i tak analogu Info nie łapę. Trzeba chyba napisac petycję do UKE i Emitel

dmbps156

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: dmbps156 »

pisz petycję a my się pod nią podpiszemy i wysyłamy, jak narobi się szumu to może coś się wskóra:D Czesi mogli ładnie wszystko przeprowadzić pokażmy, że my też coś potrafimy.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: qwerty »

Czekaj... Czesi wyłączyli analog?

dmbps156

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: dmbps156 »

Tu nikt nie mówił o wyłączeniu ale o tym jak sprawnie i szybko pokryli kraj MUX-ami:D

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: qwerty »

Oni mają trochę mniejszą powierzchnię. Dodatkowo szybko wyłączyli analog. Na razie nie ma wolnych częstotliwości, aby zwiększyć moc / włączyć kolejne nadajniki.

dmbps156

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: dmbps156 »

ale powiedz mi czy jest trzymać taki polsat i tvp info jak 20km od kilec albo nie da się w ogóle odbierać albo ewentualnie można sobie wzrok popsuć bo taka zajebista jakość???/ wcześniej to na siatce polsat był a od około miesiąca nic, a nie była ruszana? kombinowali pewnie coś, szukałem, od nowa ale nie znalazłem. I czy nie lepiej było by to wyłączyć i puścić tam MUX 3 ewentualnie MUX 1??? kto miał kupić dekoder( teraz są bardzo tanie) ewentualnie tv to kupił a kto się waha, kupi pewnie jak będzie miał dodatkowe kanały.

mateusiak22

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: mateusiak22 »

Pisałem już aby wyłączyć analog TVP Info (kielce) na św krzyżu jest tam śmieszna moc 20kw ja co mieszkam niedaleko nie odbieram. Proszę moderatorów o rozdzielenie tematu i przeniesienie do odpowiedniego miejsca. Proszę nie usuwać :) Dzieki
od tego postu http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=82330#p82330

Peter_CA

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: Peter_CA »

dmbps156 pisze:Tu nikt nie mówił o wyłączeniu ale o tym jak sprawnie i szybko pokryli kraj MUX-ami:D
3 lata z MUXami przejściowymi (A,B,C), kolejne 3 lata zanim cały kraj uzyskał dostęp do MUXów 1, 2 i 3, MUX 4 się w ogóle nie rozwija - to nie brzmi jako szybkie i sprawne działanie :D

EDIT: I żeby nie było pomyłki - w roku 2008, gdy kanały z MUX A zostały podzielone na MUX 1 i 2, dostęp do nich miało odpowiednio 57 i 51 % obywateli (po 3 latach oficjalnej cyfryzacji).

dmbps156

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: dmbps156 »

A ma jeszcze pytanie do jakiegoś eksperta czemu SLR Kielce/ul.Targowa kanał TV nr 47 (moc promieniowana ERP = 2 kW) nadaje z mocą 0,5kW???

stasiek989

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: stasiek989 »

Chciałbym się dowiedzieć czemu jak zwykle konin jest na szarym końcu?? a duże miasta już mają mux3????

looser

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: looser »

stasiek989 - ja też nad tym boleję

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: pablo82 »

mateusiak22 pisze:Pisałem już aby wyłączyć analog TVP Info (kielce) na św krzyżu jest tam śmieszna moc 20kw ja co mieszkam niedaleko nie odbieram.
Ta śmieszna wg ciebie moc TVP INFO/Kielce wystarcza na spokojny odbiór na antenie z samym symetryzatorem w promieniu 30km. Wszystko zależy od profilu terenu i wysokości zawieszenia anteny nad ziemią. Ja mam dokładnie 30,5km w linii prostej do nadajnika na Św. Krzyżu i TVP Info/Kielce na k.58 odbieram bardzo dobrze z jakością odpowiadającą kanałom TVP1 i TVP2, które nadają z o wiele większą mocą. Dl a mnie to mogli by wyłączyć już analog w 2009r. - już wtedy miałem przystosowaną instalację i TV z wbudowanym tunerem Mpeg4 do odbioru DVB-T. Masz rację swoją drogą mogli by wcześniej "odpalić" Św. Krzyż z Muxem-3cim (początkowo były takie plany - nawet Św. Krzyż umieszczono w harmonogramie uruchamiania MUX-3 ale oczywiście jak to w naszym kraju bywa, zamiast zapewnić szerszy zasięg odbioru kanałów TVP w DVB-T, to uruchomiono taką małą pierdziawkę na biurowcu przy ul. Targowej w Kielcach w dodatku na kolizyjnym 47 kanale z analogowym TVP1 z Przysuchy. Dzięki temu zasięg jest niewielki, bo obejmuje jedynie miasto Kielce i okoliczne wsie). Ale już pod koniec maja 2012r. zostanie uruchomiony MUX-1 ze Św. Krzyża z 3 kanałami TVP z mocą 50kW, przy czym na bardzo wysokim kanale 62 - co może znów ograniczyć zasięg tego MUXa tj. Mux-1.

zxcvbnm14

Re: Harmonogram wdrażania MUX_3

Post autor: zxcvbnm14 »

Witam, mam pytanie kiedy można się spodziewać uruchomienia MUX 3 w okolicach miejscowości Bełżyce (25km na zachód od lublina)? Nadajnik z Rabego nie obejmuje tego terenu, a odbiór kanałów TVP przydał by się, teraz jest mizery zasieg, sporo zakłuceń sygnału związanego z tym, że mieszkam przy ruchliwej drodze.

Zablokowany