LTC HD-302 ; LTC HD-303

M11

LTC HD-302 ; LTC HD-303

Post autor: M11 »

Witam!

Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii na temat takich dekoderów:

LTC HD-302: http://www.wasserman.pl/pl/p/HD-Tuner-D ... ratis/1902
LTC HD-303: http://www.wasserman.pl/pl/p/HD-Tuner-D ... ratis/1903

Czy ktoś się spotkał z nimi, a może testował?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: LTC HD-302 ; LTC HD-303

Post autor: qwerty »

Kto przyjmuje zakłady, że okaże się to kolejnym klonem?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LTC HD-302 ; LTC HD-303

Post autor: @GUTEK@ »

- Klon, prawdopodobnie na MStar, sądząc po tym co piszą że odtwarza pliki HD
- Brak obsługi E-AC3, jest tylko AC3
- firma krzak LTC - na allegro na jakiejś aukcji jeszcze widniał napis "Odbiornik renomowanej firmy LTC"

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: LTC HD-302 ; LTC HD-303

Post autor: adac »

M11 pisze:Witam!

Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii na temat takich dekoderów:

LTC HD-302: http://www.wasserman.pl/pl/p/HD-Tuner-D ... ratis/1902
LTC HD-303: http://www.wasserman.pl/pl/p/HD-Tuner-D ... ratis/1903
Witam i dołączam się do tematu. Tuner HD 303 wygląda ciekawie, cena zachęcająca (150).
Pytania: czy ma polskie menu obsługi i telegazetę ?
Jak z czułością głowicy ?
Jeżeli ktoś już zakupił to proszę o info. Kwestia czy to klon czy nie mnie nie interesuje, bardziej jak działa.
pozdrawiam
ps. ta firma LTC ma jakiś adres internetowy ??
Ostatnio zmieniony 19 czerwca 2011, o 15:03 przez adac, łącznie zmieniany 1 raz.

DVBManiak

Re: LTC HD-302 ; LTC HD-303

Post autor: DVBManiak »

Weź sobie daj spokój z tym tunerem i kup coś porządnego i sprawdzonego w tej samej cenie np. Signal HD-507, Not Only LV6TMPVR4 albo jakiegoś Fergusona. Dobrze ci radzę nie będziesz żałował jak przy zakupie czegoś takiego. Posłuchaj rad bardziej obeznanych użytkowników i nie dołączaj do szerokiego grona tych z ciągłymi problemami ze swoimi STB.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LTC HD-302 ; LTC HD-303

Post autor: @GUTEK@ »

M11 pisze:ps. ta firma LTC ma jakiś adres internetowy ??
I to jest główny powód żeby tego sprzętu nie kupować. Firma krzak, jak coś nie będzie działać albo się zepsuje nawet nie będzie gdzie szukać supportu.

Fredro

Re: LTC HD-302 ; LTC HD-303

Post autor: Fredro »

Witam, odbiornik jest OK mam podłączony.

Pełna specyfikacja poniżej.
Obrazek

Gwarancja 24 m-ce Dystrybutor Lamex

o0kolo0o

Re: LTC HD-302 ; LTC HD-303

Post autor: o0kolo0o »

Cze!
Poszukuję oryginalnego softu do tego tunera.

bastek19

Re: LTC HD-302 ; LTC HD-303

Post autor: bastek19 »

Posiadam właśnie ten tuner od kilku dni i muszę przyznać, że ...niczego mu nie brakuje. Nie mam jakichś wygórowanych potrzeb, co do jego możliwości więc moje oczekiwania spełnia. Posiada większość funkcji, które są niezbędne do odbioru cyfrowej telewizji na czele z dobrze działającym EPG, wejściem HDMI, cyfrowym wyjściem audio oraz PVR-em. Wejście USB również istnieje, więc można odtwarzać wiele plików z zewnętrznego źródła(mp3, jpg, bmp, png, abi, mpeg,pvr...). Bardzo szybko odtwarza pliki wideo, także śmiało można oglądać filmy w dużych rozmiarach (MB). Podobnie jeśli chodzi o nagrywanie, nie mam żadnych zastrzeżeń. Nie ma żadnych zacięć ani długiego wczytywania. Szkoda, że nie odtwarzana .ts - tzn. nie widać obrazu a dźwięk jest...może to kwestia aktualizacji oprogramowania. Sam interfejs menu bardzo fajny, przyjazny i mało skomplikowany. Pilot działa w porządku, nie odczułem żadnego dyskomfortu w jego używaniu.

Narazie testowałem go bardzo krótko, ponieważ odbieram tylko Czechów, więc na konkretne testy przyjdzie czas 15 lipca, wówczas będę mógł napisać nieco więcej jak się sprawuje w codzinnym użytkowaniu.

Pozdrawiam
bastek19

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: LTC HD-302 ; LTC HD-303

Post autor: adac »

Podziękowanie za odpowiedzi, które rozjaśniły temat :)
mamy specyfikację którą podaje dystrybutor:

Obrazek
Obrazek

i w temacie obsługiwanych formatów prawie wszystko jasne, STB jest generalnie zgodny.
Żeby dowiedzieć się coś jeszcze, mam prośbę do kol. bastek19 o wykonanie paru testów:
- czy mógłbyś wykonać próbę z odtwarzaniem znanego pliku: http://testddplus.republika.pl/ts/test_ddplus.ts
Pisałeś, że był problem z odtwarzniem formatu .ts ; gdyby odtwarzacz nie chciał tego przyjąć, można próbować zmienić rozszerzenie np. na: .mpeg, .pvr. Nie wiem z jakim rozszerzeniem zapisuje pliki ten dekoder.
- chętnie obejrzałbym zdjęcia menu ekranowego, jeżeli możesz zrób parę i umieść na dowolnym serwerze. Rozdzielczość foto nie jest tu najważniejsza. Napisałeś, że obsługa jest całkiem przyjazna.
A jak z sygnałem z Czech? Od Opola to będzie trochę ponad 90km.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: LTC HD-302 ; LTC HD-303

Post autor: Jarosław Bałuka »

adac pisze: i w temacie obsługiwanych formatów prawie wszystko jasne, STB jest generalnie zgodny.
A ja nadal uparcie będę powtarzał - póki odbiornik nie ma dekodera audio E-AC3 (Dolby Digital Plus) to nie jest zgodny z wymaganiami.

bastek19

Re: LTC HD-302 ; LTC HD-303

Post autor: bastek19 »

@adac Niestety plik, który podałeś do przetestowania nie działa, tak jak inne .ts-y, głównie testowane z satelitarnego Fergusona CR6900. Dźwięk jest, obrazu nie ma...trochę żałuję, ale to nie koniec śiata. Tuner nagrywa w formacie MPEG - plik o nazwie... data0001.ts w momencie odtwarzania na komputerzee. Natomiast odtwarzając na tunerze plik ma rozszerzenie .pvr Jakość bardzo dobra.

Przykładowe dane nagranego pliku:
Video: MPEG2 Video 720x576 (16:9) 25.00fps 15000Kbps [Video]
Audio: MPEG Audio 48000Hz stereo 192Kbps [Audio]
Subtitle [Subtitle]

Jakość czeskich programów...rewelacyjna! To właśnie jest wielki plus, niektóre polskie analogowe trudno odebrać w Opolu, a czeskie cyfrowe perfekcyjnie. EPG jak i teletext działa na nich bez zarzutu. Mam nadzieję, że jutro będą działały podobnie polskie programy:-)

Screeny przygotuję niebawem, dziś już nie dam rady...

Pozdrawiam
bastek19

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: LTC HD-302 ; LTC HD-303

Post autor: adac »

bastek19 -witaj! Testy możemy zrobić na spokojnie więc nie 'zrywaj' swoich zajęć, pls ;) Tunerek rozważam jako prosty model, który oferuje dokładnie to samo co konkurencja, tyle że za niewielkie pieniądze, na dodatek ma lepszy wygląd i dobrego pilota. Ale ponieważ chodzą słuchy o nowych modelach niczego nie przesądzam ..
Wracając do tych TS-ów: brak obrazu to najprawdopodobniej celowe ograniczenie które stosuje producent; tuner odtwarza tylko ten stream_który sam nagrał. Jeżeli tak to nie ma sensu z tym walczyć, ten typ tak ma.
Za to odtworzenie przez Ciebie dźwięku na pliku testowym to dobra informacja, z tego co piszą na forum. Na przyszłość może się przydać. Jaka to była wersja językowa ? Ja przepuściłem ten test przez odtwarzacz na moim pc i wszystko ok, jest obraz, brak dźwięku. Prawdopodobnie nie mam kodeka ddplus.
I jeszcze jedno, czy możesz podać siłę /jakość sygnału odczytaną dla czeskich kanałów ? Z jakiej anteny korzystasz ? Wynik doskonały, ale nadajnik Jeseník-Praděd też się przyłożył; położenie 1480 npm, moc 100kW.

pozdrawiam

bastek19

Re: LTC HD-302 ; LTC HD-303

Post autor: bastek19 »

Jeśli chodzi o kanały czeskie, to odbieram 4 kanały publiczne + 8 lub 10 radiowych czeskich. Posiadam antenę Davbola ze wzmacniaczem http://www.davbol.com/index.php?option= ... &Itemid=95 i sygnał jest bardzo mocny. Co prawda nie zauważyłem procentów, a jakieś kuleczki kolorowe wskazujące siłę sygnału, jednak na moje ok to było na pewno 90%. Mieszkam niemal w samym centrum Opola. Wieczorem sprawdzę jak działać będą polskie programy z Chrzelic, wówczas prześlę również screeny do wglądu. Dodam, że tunerek ma bardzo fajny wygląd i przyciski ręczne na górnym panelu, tak elegancko wkomponowane, że ich w ogole nie widać. Dobra rzecz, gdyby nagle pilot zaniemógł :) Z tego co zauważyłem jest niemal idealną kopią tunerka DTV-441T HD PVR. Nawet w instrukcji napisano przy kwestii aktualizacji oprogramowania, aby soft pasujący do powyższego tunera aktualizować właśnie w LTC!


Pozdrawiam
bastek19

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LTC HD-302 ; LTC HD-303

Post autor: @GUTEK@ »

adac pisze:Wracając do tych TS-ów: brak obrazu to najprawdopodobniej celowe ograniczenie które stosuje producent; tuner odtwarza tylko ten stream_który sam nagrał. Jeżeli tak to nie ma sensu z tym walczyć, ten typ tak ma.
Bzdura. Po prostu jakiś błąd w sofcie, przez co tuner nie obsługuje poprawnie tego TSa z E-AC3. Odpalcie na tym 'normalnego' TSa - czyli z dźwiękiem mpeg lub ac3, na pewno będzie działał.

o0kolo0o

Re: LTC HD-302 ; LTC HD-303

Post autor: o0kolo0o »

To może ma ktoś soft do DTV-441T HD PVR i podeśle na grzeczaj@wp.pl lub poda link do niego.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LTC HD-302 ; LTC HD-303

Post autor: @GUTEK@ »

o0kolo0o pisze:To może ma ktoś soft do DTV-441T HD PVR i podeśle na grzeczaj@wp.pl lub poda link do niego.
Jest na mojej stronie - www.gutek.xt.pl

bastek19

Re: LTC HD-302 ; LTC HD-303

Post autor: bastek19 »

Soft można pobrać również ze strony http://www.rwt.pl/ Nawet zostało zaktualizowane oprogramowanie dla DTV-441T HD 13 lipca. Dodano obsługę E-AC3. Nie testowałem tego softu.

Pozdrawiam
bastek19

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: LTC HD-302 ; LTC HD-303

Post autor: adac »

@GUTEK@ :
bastek19 pisze: ..plik.. nie działa, tak jak inne .ts-y, głównie testowane z satelitarnego Fergusona CR6900. Dźwięk jest, obrazu nie ma...trochę żałuję,
@GUTEK@ pisze: Bzdura. Po prostu jakiś błąd w sofcie, przez co tuner nie obsługuje poprawnie tego TSa z E-AC3. Odpalcie na tym 'normalnego' TSa - czyli z dźwiękiem mpeg lub ac3, na pewno będzie działał.
Może wyjaśnij, co ma rodzaj zastosowanego kodeka audio w stacjonarnym pliku do tego, że nie widać obrazu ? :?
Może nie doczytałeś postów.
Usterka dotyczy całej serii nagrywanej na Fergusonie. Pliki z peceta chodzą. W związku z tym:
adac pisze: Wracając do tych TS-ów: brak obrazu to najprawdopodobniej celowe ograniczenie które stosuje producent; tuner odtwarza tylko ten stream_który sam nagrał.
ja podtrzymuję.

o0kolo0o

Re: LTC HD-302 ; LTC HD-303

Post autor: o0kolo0o »

No i zapodałem do hd-302 soft zgodnie z instrukcja czyli od DTV-441T HD no i sie zaktualizował ale niestety pilot nie działa... tzn. część klawiszy działa ale niezgodnie z opisem... więc jeżeli ktoś ma dump softu z hd-302 to poproszę o niego.

Zablokowany