DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

kjt

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: kjt »

Wg. informacji ze stron Emitela to 12.09.br (9-14) była jakaś przerwa serwisowa.
Może przeskanuj eter ponownie (zapewne już to robiłeś).
Nie możliwe by było, żeby pomylili anteny dookólne na kierunkowe :D

grzes055

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: grzes055 »

Julku pisze:Nie wie nikt co się stało? Jak napisałem w poprzednim poście, nie odbieram od kilku dni sygnału z Piask. Byłem wczoraj na dachu poprawiłem antenę i dalej jest to samo :((. Z Raabego odbieram bezproblemowo, a z Piask sygnał jak zaginął tak go nie ma... Czyżby zaczęli ze słabszą mocą nadawać? Dodam, że mieszkam w Lublinie, w centrum, przy Lipowej...
To znaczy że masz problem z anteną. Na ul. Lipowej to możesz odbierać Raabego na samym kablu antenowym. Sprawdź antenę, rozgałęźniki jeśli takowe masz. Piaski nadają normalnie.

Julku

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: Julku »

grzes055 pisze:
Julku pisze:Nie wie nikt co się stało? Jak napisałem w poprzednim poście, nie odbieram od kilku dni sygnału z Piask. Byłem wczoraj na dachu poprawiłem antenę i dalej jest to samo :((. Z Raabego odbieram bezproblemowo, a z Piask sygnał jak zaginął tak go nie ma... Czyżby zaczęli ze słabszą mocą nadawać? Dodam, że mieszkam w Lublinie, w centrum, przy Lipowej...
To znaczy że masz problem z anteną. Na ul. Lipowej to możesz odbierać Raabego na samym kablu antenowym. Sprawdź antenę, rozgałęźniki jeśli takowe masz. Piaski nadają normalnie.

U mnie wszystko wróciło do normy zaraz po ukazaniu się postu, sprawdziłem wszystkie połączenia kabla, przeskanowałem i było już git... Co do odbierania sygnału z Raabego na samym kablu to nie bardzo to wychodzi. Trakcja trolejbusowa, zasłaniająca kamienica, sieci nadawczo-odbiorcze urzędu celnego czy jakiegoś tam innego na Sądowej itp. "troszeczkę" w tym przeszkadzają. Pozdrawiam.

rablos
Posty: 41
Rejestracja: 12 listopada 2011, o 10:24
Odbiornik: funai 21D-3810
Instalacja antenowa: siatka plus zasilacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: piaski ryki

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: rablos »

Mam tuner od 2ch dni kierunek piaski antena kilku letnia siatka z dwa metry nad ziemią mux2 jakosc 100 % odbiur wysmienity.przestawiam antene na ryki ta sama wysokosc jakosc sto procent a z piask gdy antena na ryki jest odbiera tez piaski jakosc 95 -100 %.szkoda ze tylko mux2 lapie ale dobre i to:-D ciekawe kiedy inne sie pojawia mux-y .

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: plecho1 »

Niestety ale trzeba czekać do maja na MUX1:
http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-1
Jeśli mieszkasz w Lublinie lub nie daleko od Lublina to możesz spróbować złapać MUX3 z Rabego.

rablos
Posty: 41
Rejestracja: 12 listopada 2011, o 10:24
Odbiornik: funai 21D-3810
Instalacja antenowa: siatka plus zasilacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: piaski ryki

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: rablos »

Nie z lublina.rąblów .do piask z 60km.

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: plecho1 »

W sumie jesteś w zasięgu Rabego, chociaż chyba w Twoim kierunku na razie sygnał jest tłumiony by nie zakłócał sygnału analogowego. Gdzieś na tym forum o tym czytałem, była nawet mapka to obrazująca. Sygnał ma być tłumiony do czasu wyłączenia nadawania analogowego.

rablos
Posty: 41
Rejestracja: 12 listopada 2011, o 10:24
Odbiornik: funai 21D-3810
Instalacja antenowa: siatka plus zasilacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: piaski ryki

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: rablos »

Z mux2 niemam problema max jakosc.ale nielapie mux3. Pobawie sie tą anteną jeszcze jutro

plecho1
Posty: 350
Rejestracja: 28 września 2011, o 20:58
Odbiornik: Panasonic TX-P50X60E
Instalacja antenowa: Biqad
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Lublin/ Piaski

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: plecho1 »

Piaski nadają z mocą 100kW a Rabego ze śmieszną mocą 0,7kW ale według mapki zasięgów z tej stronki:
http://www.dvbtmap.eu/
jesteś w zasięgu tego nadajnika ale czy na siatce go złapiesz to jednak wątpię.

sat17
Posty: 82
Rejestracja: 31 marca 2011, o 19:58

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: sat17 »

@rablos.Może wieczorami,lub przy tropo uda ci się złapć Raszyn.

rablos
Posty: 41
Rejestracja: 12 listopada 2011, o 10:24
Odbiornik: funai 21D-3810
Instalacja antenowa: siatka plus zasilacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: piaski ryki

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: rablos »

Zdarza wam sie na polsat i tylko tam ale to tylko czasami w przechodzeniu z jednej klatki na druga taki czarny obraz tak na sekunde ale to czasami@

rablos
Posty: 41
Rejestracja: 12 listopada 2011, o 10:24
Odbiornik: funai 21D-3810
Instalacja antenowa: siatka plus zasilacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: piaski ryki

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: rablos »

A ja dzis zlapalem 24programy wszystkie mux2. Z piask ryk i kanal 36 to chyba ze św krzyza??

sat17
Posty: 82
Rejestracja: 31 marca 2011, o 19:58

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: sat17 »

Tak k.36 to Kielce.

rablos
Posty: 41
Rejestracja: 12 listopada 2011, o 10:24
Odbiornik: funai 21D-3810
Instalacja antenowa: siatka plus zasilacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: piaski ryki

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: rablos »

Dzis 36kanal /kielce /dochodzi do 100% jakosc odbioru a antena dwa metry nad ziemia przylegająca plytką do sciany.mam nadzieje ze jak raszyn wystartuje z mux1 a mają sile podobno 100kw to zalapie sie bo przeciez kielce są dalej niz raszyn odemnie.narazie za malo mam kabla antenowego by wyzej podniesc antene

sat17
Posty: 82
Rejestracja: 31 marca 2011, o 19:58

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: sat17 »

Nadajnik na św. krzyżu ma bardzo daleki zasięg.Z Raszynem już tak dobrze nie jest.

rablos
Posty: 41
Rejestracja: 12 listopada 2011, o 10:24
Odbiornik: funai 21D-3810
Instalacja antenowa: siatka plus zasilacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: piaski ryki

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: rablos »

Ale jak tvp1 i 2 z wawki dolatuje to moze i na mux1 sie zalapie .ale to w polowie grudnia sie obaczy

sat17
Posty: 82
Rejestracja: 31 marca 2011, o 19:58

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: sat17 »

Czy pojawiał ci się sygnał mux2,3 z Raszyna?

rablos
Posty: 41
Rejestracja: 12 listopada 2011, o 10:24
Odbiornik: funai 21D-3810
Instalacja antenowa: siatka plus zasilacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: piaski ryki

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: rablos »

Z tego co widze po wpisie w temacie mux1 pana Mroczkowskiego od dzis czyli 8grudnia do 15tego mozna oglądac testowo kanaly z mux1 niestety sie niełapie .sprawdzałem kanał 48 bo ten chyba pod Raszyn podchodzi i nic.ale niedziwne dwa metry antena nad ziemią moze jakbym wyzej antene dal .lapie 21.24 i 36 wszystkie mux2

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: rotalplus »

rablos pisze:Z tego co widze po wpisie w temacie mux1 pana Mroczkowskiego od dzis czyli 8grudnia do 15tego mozna oglądac testowo kanaly z mux1 niestety sie niełapie .sprawdzałem kanał 48 bo ten chyba pod Raszyn podchodzi i nic.ale niedziwne dwa metry antena nad ziemią moze jakbym wyzej antene dal .lapie 21.24 i 36 wszystkie mux2
Po pierwsze to kanal 58
Po drugie to jest raczej niemozliwe zebys z antena 2m nad ziemia odbieral nawet MUX2 czy MUX3 bo : wysoki kanał i duże tłumienie, ja mam z 6-7 m nad ziemia i bokiem nie mam sladu sygnalu (co prawda antena siatkowa troche plytka antenowa zwalona ale..)

Jesli odbierałes MUX2, MUX3 to na pewno były polepszone warunki propagacyjne (tropo)
Tutaj można znależć mape propagacji: http://www.dxinfocentre.com/tropo_eur.html
Musisz czekać na słoneczną wyzową pogodę -wtedy będzie szansa

rablos
Posty: 41
Rejestracja: 12 listopada 2011, o 10:24
Odbiornik: funai 21D-3810
Instalacja antenowa: siatka plus zasilacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: piaski ryki

Re: DVB-T z RTCN LUBLIN PIASKI

Post autor: rablos »

Podnioslem trochu antene i zlapalem kolejny nadajnik kanal 43 . To skad nadaje ale niestety to kolejny mux2 ;-( czyli mam juz 4y mux2.piaski ryki sw krzyz i ten 43kanal odbiur na 43 kanale tak do 70%

Zablokowany