DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Awatar użytkownika
Martinez1989
Posty: 384
Rejestracja: 8 października 2010, o 01:40
Odbiornik: LG M237WDP FergusonAriva210,250 FT-8100 HD,RTL2838 DualDab4
Instalacja antenowa: ATX-107 pol.V, 7 el. VHF

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Martinez1989 »

@maddict ja polecam ATX-107 Link do strony producenta Pozdrawiam.

Cyfrowyjanusz

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Cyfrowyjanusz »

Jak już wspominałem w okoliach Milówki, MUX1 i MUX2 ze Skrzycznego odbiera w jakości 70% od czasu podniesienia mocy do 100kW wogóle nie widać artefaktów a sygnał utrzymuje się stabilnie nawet podczas tropo, natomiast MUX3, który jest SFN z gapfilerami szaleje niemiłosiernie od maja gdy zostały włączone Katowice-Kosztowy, szkoda słów :(

Oto jak szaleje cały czas MUX3: 0%-30% skacze co sekundę:

(przepraszam za jakość zdjęć, robione na szybko i "byle czym" w dodatku telewizor kineskopowy)

Obrazek

Na szczęście jest kanał 34 góra Żar: który odbiera świetnie i stabilnie 60%:

Obrazek

Pozdrawiam. ;)

Czacha

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Czacha »

U mnie ostatnimi czasy ustabilizował się MUX1 i nie doświadczam już opisywanych wcześniej spadków jakości sygnału. Natomiast znacznie pogorszył się MUX3 i tutaj skoki jakości są większe niż wcześniej na MUX1. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że i także w tym przypadku wszystko się "samo" z czasem unormuje...

Awatar użytkownika
ayreon
Posty: 100
Rejestracja: 16 czerwca 2013, o 11:23
Odbiornik: LG 42LX6500
Instalacja antenowa: antena siatkowa z symetryzatorem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż/Kielce Komin EC

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: ayreon »

Kolego pamiętaj że nigdy nic "samo" się tak od siebie nie dzieje ;)
Po prostu na mux1 w końcu ktoś przyszedł po rozum i poprawnie zsynchronizował nadajniki na Skrzycznym i w Kosztowach,ot cała filozofia,może i w końcu fachurzy dobrze zsynchronizują mux3 a nie będą ludzią kit wciskać o złych instalacjach antenowych :lol:

Awatar użytkownika
Marcin1324
Posty: 31
Rejestracja: 13 kwietnia 2013, o 18:04
Odbiornik: DVB-T CP T-HD 210
Telewizor Philips 221TE4LB
Instalacja antenowa: Davbol TTV lux 15 elementowa :D
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Wisła *Góra Skrzyczne*

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Marcin1324 »

A ja nadal nie mam w ogóle nie mam muxa 1 nic ani trochę. mux 2,3 tak samo jak przedtem, czyli bardzo dobrze. nie wie ktoś czemu?

Czacha

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Czacha »

U mnie MUX3 cały czas praktycznie nie do oglądania. Czasem "zaskoczy" i jest OK. Pozostałe bezproblemowo.

Cyfrowyjanusz

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Cyfrowyjanusz »

A skąd Czacha jesteś? Bo jeśli z Beskidów to zapomnij o oglądaniu,tu jak zapuścili SFN i gapfilery tak odjechali i nawet nie sprawdzą czy to jeszcze się kupy trzyma. Raczej kupy to widać na ekranie (w sensie obstrukcji pixelowej w TV) Nawet jak UKE przyjedzie to pomierzy sygnał tam gdzie on jest a nie tam gdzie go rzeczywiście nie ma, Warszawa już odfajkowała cyfryzację. Dobranoc. :)

Czacha

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Czacha »

Z miejscowości Palowice. Do nadajnika w Katowicach mam co prawda dwa razy bliżej, ale zasłania mi go las i odbiór jest kiepski. Antenę ustawiłem więc na Skrzyczne. Sygnał z Katowic pada dokładnie pod kątem prostym do kierunku ustawienia anteny, a mimo to tak paskudnie zakłóca (bo chyba to jest przyczyną).

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: cignacy »

Spróbuj odbioru na pojedynczej antenie - 11, 16, lub 19 elementów. Już kilka takich anten jak Twoja wymieniłem na pojedyncze kierunkowe i odbiór się ustabilizował.

Czacha

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Czacha »

Trochę nie widzi mi się zmienianie anten i eksperymentowanie, że może któraś zaskoczy. Nie są to może szczególnie drogie urządzenia, ale pieniądze na ulicy nie leżą. Zajęcia też są ciekawsze niż skakanie po drabinie na krawędzi dachu. Skoro inne MUXy są odbierane bezproblemowo, nawet ten był wcześniej również niezakłócony, to znaczy chyba, że z moją instalacją wszystko jest w porządku, a problem leży gdzie indziej.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: AdamP »

Trochę to dziwne. Ja mam anteny ustawione gdzieś pomiędzy Skrzyczne a Lysą Horę (z powodu k.55) a k.41 działa mi normalnie mimo, że dostaję sygnał ze Skrzycznego, Kosztowy a tyłem z Wręczycy. Pytałeś sąsiadów czy też mają takie problemy z k.41 :?: Jeśli nie, to z Twoją instalacją jest coś nie tak.

grzegorz0plonka

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: grzegorz0plonka »

To właśnie prezentowałem odbiór na mobilny przez odległością az 84,6 km od stacji RTON Wisła / Skrzyczne!
http://www.youtube.com/watch?v=59AoVjQHVoE

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 897
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Maciejek »

Dla zainteresowanych szczegółami obiektu Wisła / Skrzyczne przesyłam zdjęcia zrobione przeze mnie w podczas mojego ostatniego wypadu w góry (Szczyrk-Skrzyczne-Malinowska Skała-Salmopol) Ze względu na ograniczenia forum - bezpośrednie linki:

http://img703.imageshack.us/img703/6001/w1yh.jpg
http://img834.imageshack.us/img834/3745/pfu1.jpg
http://img203.imageshack.us/img203/6531/c1aq.jpg


edit2: szczegóły "tubusa" oraz środkowa część masztu ze sławnym zestawem rezerwowym:

http://img21.imageshack.us/img21/710/4jz9.jpg
http://img191.imageshack.us/img191/9492/vdi1.jpg

Na pierwszych dwóch zdjęciach widać wymienianą niedawno (to już dwa lata?) szczytową antenę Kathrein`a.
Na trzecim zdjęciu widać tył obiektu gdzie jeszcze kilka lat temu znajdowało się siedem anten parabolicznych służących zapewne jako dosyły. Dzisiaj są tam zaledwie dwie. Pewnie reszta sygnałów dociera już światłowodami. Znajdują się tam też dwie chłodnice albo z klimatyzacji albo z nowych nadajników DVB-T, które są przecież chłodzone cieczą (!). Również w porównaniu z moim ostatnim obfotografowaniem obiektu w 2007 roku zwiększeniu uległa ogólna ilość anten na maszcie dla radiolinii, a także komórkowych. Oprócz tego widać już powoli zużytą powłokę antykorozyjna masztu szczególnie u jego podstawy - łuszcząca się farba. Pewnie malowanie obiektu będzie planowane w najbliższej przyszłości. Da się również zauważyć odnowienie, albo raczej bieżącą renowancję budynku technicznego. Niestety znikneła tablica informacyjna o obiekcie - tu szkoda drobna autoreklama tego obiektu na wielu turystów, którzy odwiedzają tę górę (dla leniwych jest tam wyciąg krzesełkowy) byłaby ciekawostką jak było to jeszcze do niedawna.

Generalnie obiekt prezentuję się dostojnie ..jak zawsze :)

edit: Zdjęcie anten parabolicznych z 2007 roku - dla porównania:

http://img5.imageshack.us/img5/1301/5jcs.jpg

oraz zdjecie historyczne wymienionego już tubusa:

http://img19.imageshack.us/img19/8742/f2zy.jpg
Ostatnio zmieniony 16 sierpnia 2013, o 21:21 przez Maciejek, łącznie zmieniany 2 razy.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: belzebiusz »

Widzę, że zniknęła też antena siatkowa z balkonu. :P

grzegorz0plonka

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: grzegorz0plonka »

Maciejek@ super prezentowałeś. Bardzo mi się interesowało zdjęciami i Porównania pomiędzy roku 2007 a 2013. Widać, ze sporo pozmieniali.
Dzięki za twoje dobra robota.

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 897
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Maciejek »

Jeżeli administracja forum przymknie oko to podzielę się również zdjęciami obiektu: Ustroń / Czantoria, który również znacznie się różni od tego co było jeszcze kilka lat temu (przybyło anten) W tej chwili m.in. jest to jeden z najważniejszych gapfiller`ów MUX-3 na terenie zasilanym ze Skrzycznego dzięki również doskonałej lokalizacji.

http://img138.imageshack.us/img138/6729/f4kn.jpg
http://img837.imageshack.us/img837/876/ejev.jpg

Drugie zdjęcie wykonane jest ze strony czeskiej, stąd brak jednego (czwartego) panelu anten TV.
Ostatnio zmieniony 16 sierpnia 2013, o 22:35 przez Maciejek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: K63 »

Maciejek pisze: Na trzecim zdjęciu widać tył obiektu gdzie jeszcze kilka lat temu znajdowało się siedem anten parabolicznych służących zapewne jako dosyły. Dzisiaj są tam zaledwie dwie.
Jedna z tych dwóch anten "parzy" teraz bardzo na wschód. Żadna z tych siedmiu nie była tak ustawiona. Sygnał jakiego programu(ów) może być odbierany z satelity wiszącego tak bardzo na wschodzie ? Na 33E są chyba okazjonalne dosyły dla TVP i nadaje paczka Polsatu w Irdeto.

Awatar użytkownika
Maciejek
Posty: 897
Rejestracja: 7 lipca 2010, o 14:46
Miejscowość: S-ów
Odbiornik: Philips 7334, Sony A90K
Instalacja antenowa: YAGI-UDA Hirshmann, LOG_PER Emme Esse, instalacje pasywne
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy, Lysá Hora

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Maciejek »

Pytanie z czystej ciekawości dla p. Jarosława:
:arrow: jak widać z wykazu pozwoleń radiowych wszystkie cyfrowe emisje obsługuje ten sam rodzaj nadajnika marki RHODE&SHWARTZ THU-9, który może uciągnąć 100kW ERP. Czy planowane jest zwiększenie mocy do 100kW dla MUX-3 jak pozostałych emisji?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: Jarosław Bałuka »

THU-9 mogą mieć różne wyposażenie, dobrane pod oczekiwaną moc wyjściową, tak więc po samym typie nadajnika nie można jednoznacznie dedukować jak wyżej :)
Nie, nie ma planu zwiększenia do 100kW ERP.

tomekogg

Re: DVB-T z RTON WISŁA SKRZYCZNE

Post autor: tomekogg »

W ogóle to te moce dziwnie porozdzielali na poszczególne obiekty, Skrzyczne jest mocniejsze od Katowic na Mux-1 i Mux-2, zaś Mux-3 mocniejszy w Katowicach. Czy ma to jakieś logiczne uzasadnienie?

Zablokowany